SJENICA.com forum

SJENICA.com forum (http://forum.sjenica.com//index.php)
-   Sela oko naseg grada (http://forum.sjenica.com//forumdisplay.php?f=13)
-   -   Kladnica (http://forum.sjenica.com//showthread.php?t=943)

tmusa 02-05-2008 22:50

Kladnica
 
Jedno od najveceih sela u okolini Sjenice

MajkaMaca 03-05-2008 21:58

ti bogomi bio na vasar na ponorac,pa ocaran kladnicom :)...de nesto nam ispricaj o kladnici...

Prijepoljka 04-05-2008 01:52

Joj, ne znam sta mi je, ali kad kad god na forumu vidim da pise KLADNICA, uvek, ali UVEK to procitam kao KLADIONICA... Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!! I taman pomislila neka tema u vezi kockanja, ovo-ono, kad ono nista, mucak!! :D

tmusa 04-05-2008 14:35

Pa vidite Kladnica se sastoji od vise rastrkanih sela kao npr:URSULE,PAPICE,PONORAC,BREZDJE,KALPIPOLJE,SUGUB INE...i jos neka koja su malo manja...Ljudi su dobri,jako dobri,postenii i jakoo su ostri volle da se pobiju,zabavljaju,vole da piju i najvaznije od svega drze do sebe imaju svi dobar karakter...Jedan od kladnicana je nas poznati profesor hemije Camil Ibrovic...Jos ima tako nekih licnosti koje su uspele u zivotu...Postoji puno razlicitih Prezimena u tom kraju ali bas dosta kao npr:PAPICI,MUHOVICI,BAZDARI.ZORNICI,LAKOTE,IBROVIC I,PRASEVICI,SABANOVICI.CARKADZICI...itd
Mislim da je dosta za sad...ako se setim tako jos necega ja cu pisat samo kazite,ili nacnite neku temu ja cu pomoci posto sam dosta vreman tamo provodio

tmusa 05-05-2008 21:46

7 Attachment(s)
Imam i slike iz Kladnice

SEJO31-de 05-05-2008 22:02

Quote:

Originally Posted by tmusa (Post 54026)
Pa vidite Kladnica se sastoji od vise rastrkanih sela kao npr:URSULE,PAPICE,PONORAC,BREZDJE,KALPIPOLJE,SUGUB INE...i jos neka koja su malo manja...Ljudi su dobri,jako dobri,postenii i jakoo su ostri volle da se pobiju,zabavljaju,vole da piju i najvaznije od svega drze do sebe imaju svi dobar karakter...Jedan od kladnicana je nas poznati profesor hemije Camil Ibrovic...Jos ima tako nekih licnosti koje su uspele u zivotu...Postoji puno razlicitih Prezimena u tom kraju ali bas dosta kao npr:PAPICI,MUHOVICI,BAZDARI.ZORNICI,LAKOTE,IBROVIC I,PRASEVICI,SABANOVICI.CARKADZICI...itd
Mislim da je dosta za sad...ako se setim tako jos necega ja cu pisat samo kazite,ili nacnite neku temu ja cu pomoci posto sam dosta vreman tamo provodio

Vala sve si lijepo reko al ovo si naturio Kladnicanima...Da vole da piju...:)

tmusa 05-05-2008 22:21

Quote:

Originally Posted by SEJO31-de (Post 54262)
Vala sve si lijepo reko al ovo si naturio Kladnicanima...Da vole da piju...:)

Brate kladnicani su najpoznatiji boemi ako nisi znao,ja nisam cuo da je imo ko visi boem od kladnicana...ubedime da nije tako daj mi primer...jedna od najprvih kafana u neko selo je bila u kladnicu na onaj Begin most...Ako nisi znao

halilce 06-05-2008 07:38

Imam i ja jednu primedbu!:cool:.
Na stranu to što nisi u pobrojana prezimena,ubacio i moje,ali slike nisu iz Kladnice!:predaja:
Slikao si Ursule,Brežđe,i onaj mamin kraj!
"Štikle na noge,noge u kola,i foto-aparat na leđa gola..":smeh2:,pa slikaj Kladnicu,od kafane do škole!:zvizdanje:

ursuljanka 06-05-2008 10:32

Quote:

Originally Posted by SEJO31-de (Post 54262)
Vala sve si lijepo reko al ovo si naturio Kladnicanima...Da vole da piju...:)


Svarno,ne znam kako to jednom Kladnicaninu moze da se kaze8):)

ursuljanka 06-05-2008 14:24

Quote:

Originally Posted by tmusa (Post 54026)
Pa vidite Kladnica se sastoji od vise rastrkanih sela kao npr:URSULE,PAPICE,PONORAC,BREZDJE,KALPIPOLJE,SUGUB INE...i jos neka koja su malo manja...Ljudi su dobri,jako dobri,postenii i jakoo su ostri volle da se pobiju,zabavljaju,vole da piju i najvaznije od svega drze do sebe imaju svi dobar karakter...Jedan od kladnicana je nas poznati profesor hemije Camil Ibrovic...Jos ima tako nekih licnosti koje su uspele u zivotu...Postoji puno razlicitih Prezimena u tom kraju ali bas dosta kao npr:PAPICI,MUHOVICI,BAZDARI.ZORNICI,LAKOTE,IBROVIC I,PRASEVICI,SABANOVICI.CARKADZICI...itd
Mislim da je dosta za sad...ako se setim tako jos necega ja cu pisat samo kazite,ili nacnite neku temu ja cu pomoci posto sam dosta vreman tamo provodio

Kladnica se prije sastojala od ovih sela.Ja koliko znam Kladnica je danas zasebno selo.Ursule je nekada bilo najvece selo i Kladnica je njemu pripadala,tako da neki od zaseoka koje si nabrojao danas pripadaju Ursulama ,a neki Kladnici.

tmusa 06-05-2008 14:27

Da ako je tako...Onda je korzo u sjenicu zaseban deo.mesto u odnosu na hucaljku,vrela...Ja mislim da se to jos nije rasparcalo...
Za Jugoslaviju sam cuo da se rasparcala ali za Kladnicu...nisam

ursuljanka 06-05-2008 14:35

Nisam fino to objasnila.
Ursule-koliko ja znam ne pripada Klanici,a Papice je zaseok koji pripada Ursulama,a ne Kladnici.

SEJO31-de 10-05-2008 06:51

Quote:

Originally Posted by ursuljanka (Post 54297)
Svarno,ne znam kako to jednom Kladnicaninu moze da se kaze8):)

Vidis ti Ursuljanka kakvo misljenje ljudi imaju o nama...:evilwait:
Ciste provokacije....:)...Ali nema veze navikli smo mi na to....

NeXeN 10-05-2008 21:53

ljudi nemojte mi zamerit sto ovo pisem,ali ja u glavi imam lose misljenje o svim kladnicanima,mozda je to samo predrasuda koja ce nekad isparit...
iako imam dosta rodjaka koji upravo poticu iz kladnice....

tmusa 11-05-2008 11:46

Zuga ja sam iz Kladnice...ti znas da smo blizu samo ti reckaj....hehehehhehe

ljela_fr 15-05-2008 19:12

zaboravio si kurtovici
taj prezime je jako poznat

tmusa 15-05-2008 19:49

Zao mi je da poznato je i bas sam bio pre neki dan na KURTOVSKU svadbu pa sam imo lepe afere da upadnem u kanal te sam se lepo udesio...hahaha ali to je bila teska noc...

sabina 2 16-06-2008 15:20

......pa Tmusa kakve veza ima kurtovska mahala i to sto si se ti udesijo sa Kladnicom.......mogo si upadnut u sahtu.....:lmao::lmao::lmao::lmao:

Prijepoljka 16-06-2008 16:26

Quote:

Originally Posted by sabina 2 (Post 60776)
......pa Tmusa kakve veza ima kurtovska mahala i to sto si se ti udesijo sa Kladnicom.......mogo si upadnut u sahtu.....:lmao::lmao::lmao::lmao:

Pa, kako sam ja ukapirala, Kurtovici su iz Kladnice, a Tmusa je bio na svadbi nekog od Kurtovica!

nevzad 16-06-2008 23:01

Nisu svi Kurtovici iz Kladnice,na sjenickoj opstini ima ih jos iz dva mjesta, iz Breze i iz Dolica!?


All times are GMT +2. The time now is 21:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc.
www.SJENICA.com