SJENICA.com forum

SJENICA.com forum (http://forum.sjenica.com//index.php)
-   Muzika i Video (http://forum.sjenica.com//forumdisplay.php?f=15)
-   -   Darko Djekic 2010 - Korak do sna - PROMO (http://forum.sjenica.com//showthread.php?t=3668)

FolkoTeka.com teme 03-02-2010 06:28

Darko Djekic 2010 - Korak do sna - PROMO
 
Darko Đekić 2010 - Korak do sna - PROMO

Ovo je definitivno nesto novo i do sada neobjavljeno na netu!

Naime, snimili smo pesmu sa pinka, u pitanju je snimak sa audicije 'Zvezde Granda' koja je odrzana 30.01.2010. u Beogradu. Darko ima 17 godina, slep je i poreklom je iz Dervente, a svojim pevanjem izazvao je gromoglasne ovacije, kako ostalih ucesnika, tako i samih celnika Granda! Inace, pevao je pesmu Darka Lazica 'Korak do sna'...poceo je 'na suvo' da peva pa su mu pustili matricu i Darko je otpevao celu pesmu.

Inace, kako je izjavio, Darkova zivotna zelja je bila da se pojavi na televiziji, a Sasa Popovic mu je ispunio zelju!

Ovo je samo jos jedan dokaz da Bog uzme jednom rukom, a drugom rukom da...jer decko je vise nego talentovan :rolleyes:

NAS DOPRINOS DARKU JESTE, DA SMO UZ NJEGA, kao prvi internet portal koju objavljuje njegov nastup!

A u prilog svemu navedenom, govori i post iz danasnjih dnevnih novina.


************************************************** ****

Slepi pevač Darko Đekić preko noći osvojio naciju

Slepi pevač Darko Đekić (17) je za samo jedan dan pridobio celu naciju pojavljivanjem na audiciji za nove „Zvezde Granda“ u Beogradu.
Njegova interpretacija pesme „Korak do sna“ ostavila je bez daha milionski auditorijum, koji je sa suzama u očima pratio hrabrog mladića kako se bori da dosegne svoj san.

http://img2.pict.com/22/6e/3e/2722752/0/darkov.jpg

Istog trenutka svi su želeli da saznaju nešto više o njemu, a „Alo!“ je ekskluzivno uspeo da napravi prvi intervju sa dečakom koga mnogi vide kao naslednika Saše Matića.

- Kada sam roditeljima i braći rekao da želim da odem u Beograd na audiciju, najpre su bili u šoku, ali su me podržali. Kada sam izašao na binu, imao sam tremu i trudio sam se da to niko ne primeti, pa sam odmah zapevao. Kada sam čuo prvi aplauz iz publike, bio sam presrećan. Čuo sam da je i na „fejsbuku“ odmah otvorena moja fan strana i da se na „jutjubu“ ređaju samo pohvale. Hvala svima, ali ja bih da idem polako, pa kako bude - skromno komentariše Darko na početku razgovora.

Životna priča ovog mladića počinje u Prnjavoru, gde je rođen i gde je živeo do sedme godine. Sa roditeljima Jovanom i Kristinom i braćom Mitrom i Miromtada se doselio u Derventu, u kojoj je kao odličan đak završio školu za slepu decu „Budućnost“, a sa osam godina je upisao nižu muzičku školu, odsek harmonike, koju je u roku i završio. Međutim, u želji da se dalje usavršava, omeo ga je nedostatak novca.

- Bila mi je velika želja da upišem srednju muzičku školu u Banjaluci, ali nažalost, nije bilo uslova da se tako nešto i ostvari. Mnoge kockice se nisu poklopile tada, ni finansije, ni literatura koju nisam mogao da dobijem kako bih ostvario svoje želje. Ali, šta je - tu je. Verujem da će posle „Zvezda Granda“ biti sve drugačije - kaže Darko, koji ne gubi veru u to da će uspeti u životu uprkos hendikepu.

Odmah po prvom pojavljivanju na televiziji, počela su poređenja ovog talentovanog momka sa popularnim pevačima Sašom i Dejanom Matićem, ali Darko ipak ima svoja tri asa na estradi.

- Ljuba Aličić, Đani i Darko Lazić su po mom mišljenju najbolji. Volim da slušam njihove pesme i obožavam njihove glasove. Saša i Dejan Matić su sjajni muzičari, zadesila nas je ista sudbina, ali ne mogu reći da ću ja biti kao oni. Svaka njima čast, ali ja želim da budem svoj i neću nikoga da kopiram.

Đekić priznaje i da je u životu često dolazio u situacije kada je osetio razliku od svojih vršnjaka, ali se vremenom navikao i prihvatio situaciju onakvu kakva jeste.

- Rođen sam slep, ali ne bih nagađao niti znam da li je to posledica greške lekara ili je jednostavno tako sudbina htela. Nikoga drugog u porodici nije zadesilo ono što je mene, ali ja sa tim živim normalno. Imao sam neprijatnih situaciju kada uđem u nepoznato društvo, jer me tada posmatraju kao strano telo. Razlike se osećaju, ali vremenom se svi naviknu i posle toga nema toliko neprijatnih situacija. Ali bitno je da sam se i ja vremenom uhodao i video kako stoje stvari i jednostavno se pomirio sa tim - otkriva mladi pevač i dodaje da ne želi da nagađa šta će dalje biti.

- Znam da mnogi komentarišu da me već vide u daljem takmičenju, ali ja ne bih da pričam još o tome. Naravno da imam veliku želju da se sve to ostvari, ali i ranije sam imao planove, pa se sticajem okolnosti nisu ostvarili. Nadam se da ću jednog dana uspeti, pa i doći u priliku da pevam zajedno sa moja tri favorita: Ljubom, Đanijem i Darkom.

Saša Popović: Želimo da mu pomognemo

Direktor „Granda“ Saša Popović kaže da još nije odlučeno kakva će pravila u ovogodišnjem serijalu biti.

- Ako ostane po pravilima iz prethodne sezone, Darko neće moći da učestvuje u ovogodišnjem serijalu jer nije državljanin Srbije. Ali, o tome ćemo odlučivati tek u junu. Kolika je naša želja da mu pomognemo, pokazali smo i time što smo ga odmah po audiciji emitovali ne bi li smo skrenuli pažnju na njega ljudima koji imaju mogućnost da mu pomognu.

Đani: Snimiću duet sa njim

U želji da čujemo nekog od pevača koji su idoli mladom Đekiću, pozvali smo Ljubu Aličića i Darka Lazića koji se do zaključenja broja nisu javili za razliku od Radiše Trajkovića Đanija.

- Rasplakao sam se kada sam čuo Darka. Kada su momci kao on u pitanju, i sa takvim vokalnim sposobnostima, uvek sam raspoložen za saradnju i snimanje dueta, uvek!

************************************************** ****

Pozzzz Beba


Prikaceni fajlovi http://www.f-ton.org/forum/images/vi...attach/mp3.gif Darko Djekic - Korak do sna - www.FolkoTeka.com - 2010.mp3 (4.98 MB)


Više o temi...

STRANAC 07-02-2010 12:39

ovaj decko fantasticno peva...


All times are GMT +2. The time now is 00:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc.
www.SJENICA.com