SJENICA.com forum

SJENICA.com forum (http://forum.sjenica.com//index.php)
-   Ljubav i ...još po nešto (http://forum.sjenica.com//forumdisplay.php?f=31)
-   -   sta sve jedna nevjesta mora,.. (http://forum.sjenica.com//showthread.php?t=4867)

Jabuka Divljaka 31-05-2011 23:41

eto, vidish, onda si sretan,...

STRANAC 31-05-2011 23:49

i ako me,cesto,zivot nije mazio uvek sam uspevao da budem zadovoljan...
ja sam jako skroman covek,za mene srecu predstavlja i jedna lepa rec sa nekim a kamo li sta vise...
volim ljude,postujem svaku jedinku ponaosob,nikad ne generalizujem stvari i ne prepisujem koliktivne odogovornosti i osobine na jedinke...
trudim se da zadrzim prisebnost u svim trenucima i svim sferama i valjda sve to rezultira zadovoljstvom...

hurmasica 31-05-2011 23:53

Quote:

Originally Posted by STRANAC (Post 230455)
:):):) kad se ljubav pretvori u racunarstvo...


Ti si meni rijedak egzamplar muskarca koji u sebi nosi tradiciju,vjeru,kulturu i bastinu svog Ummeta a u isti vakat uziva u blagodetima suvremenog.
Hej a u vezi ljubavi i racunarstva,racunaj na mene :icon_cheesygrin:ahbaba!

Jabuka Divljaka 31-05-2011 23:54

:biggrin: treba posteno radit.. i ako budu situacije u vechini postavljene kao nash ispit.. tako jedni preko drugih doznajemo kakvi jesmo..


posteno radit, posteno mislit.. ali to je moguche samo s osobama koje su poput nas..


Jabuka Divljaka 31-05-2011 23:57

pregledana tema:527 :pljesak:

nevjeste napreduju,,.. bravooo..

STRANAC 01-06-2011 00:04

@hurmasica, naravno ahbabe moj dragi...
@jabuka, mislim da ces se sloziti da je ovaj nas forum jedno od retkih mesta gde niko ne zeli nikome lose,da su ljudi jako osecajni i povezani jedni sa drugima i da vole druzenje...
malo je mesta gde se covek u bilo koje doba moze ovako opustiti,raspisati i uzivati...
vecina nas ovde se i poznajemo,sto licno sto "pisano" godine postojanja toga su garancija prijateljstva i naseg zajednickog uspeha...
naravno,i tebe ocekujemo da nam se nekad pridruzis na zajednickom okupljanju,svojim prisustvom i osobenoscu si zasluzila status miljenika ove nase zajednice...

Jabuka Divljaka 01-06-2011 00:09

Stranac, ti si se "uglavio na minder" u temu nevjeste.. ali, sorry.. ova tema zasluzhuje puno detalja da se napishe..

onaj drugi dio posta,.. ne shvatam zasto ga pishesh..

ja sam positivka.. umjetnichki filozofski tip nevjeste... meni bash ne treba konkordia,. mogu ja i sama.. becasue.. i am nice,.. simple and excessive,..

Skorpija 01-06-2011 00:18

Quote:

Originally Posted by hurmasica (Post 230449)
Mila moja,nikad se ne zna zasto je nesto za hair,kada nam se ucini kao najvece zlo koje nas je pronaslo.
U svakom porazu klija sjeme buduceg uspjeha,jer "ON" bdi nad nasom zivotnom bastom i tamo gdje se sapletemo pomogne da ustanemo ,uvjek iznova na svojim nogama.
Nema sretnijeg insana od onog kad pronadje svoju drugu polovicu,vakat nije bitan,jer,tvrdim da se vakat srece ne mjeri sahatima ,danima, godinama ,vec kakvim ga intenzitetom zivimo.Kako god da skonca taj vakat ,treba ga prihvatiti i ponijeti sa sobom kao svojevrsnu osobnu oazu u kojoj se covjek, kad osjeti da u njegovoj pustinji od duse nije davno pala kap srece uvjek rahat napiti moze i utoliti zedj do sledece "emotivne kise".
Ko nije volio ,neovisno dali je ta ljubav bila obostrana,taj ne moze reci da udise punim plucima zivot,da ga osjeca u damarima i da je jedino tada kada osjeti da se nekom nesebicno daje najvise dobija natrag.
Ne treba nam "opravdanje"za dunjalucku znatizelju niti razloge navoditi zasto nekog ili nesto osjecamo svojim,posebnim,vrijednim,jer niko i nista ne moze znati koji eliksir zivota to bice svjesno ili nesvjesno ubrizgava u svakidasnjicu naseg bitisanja.
Cini me sretnom osjetiti te sretnom,duso draga!
Inshallah do kraja vakta i zemana!

Amin, draga Hurmo i tebi takodje sve najbolje od srca zelim, sada naravno znam malo vishe o tebi, dovoljno je samo to sto si ahbab meni dragoj i voljenoj osobi, njegovi prijatelji su i moji, cenjene si sa nashe strane,, a inache i pre toga kroz postove si mi bila draga, privlachila me tvoja energija, iskrenost, hrabrost, roealno sagledavanje i shvatanje zivota, tvoji stihovi i textovi su me prvo privukli, ne pishesh ih u poslednej vreme:ne ne:, a obechala si da ces nastaviti,,da ne pricham o tvojoj diskretnoj duhovitosti, ;)

STRANAC 01-06-2011 00:18

naravno,drago mi je kad neko pise u bilo kojoj temi,pisanje u istim je i svrha postojanja ovog foruma i samo napred...
a ja cu uvek biti negde tu ;)

Skorpija 01-06-2011 00:22

Draga @jabuko ako si nas malo probudila, da malo promuhabetimo pa makar to bilo i preko " haber kutije" sve je za insana, moramo svi prihvatiti i kritiku i pohvalu,,,,inache kako bi napredovao danasnji dunjaluk da nije toga,,,ali uvek stojim i drzim se toga da je "tolerancija najvechi stupanj mochi, a zelja za osvetom prvi znak slabosti";)

Jabuka Divljaka 01-06-2011 00:27

:cekam: sorry,.. uopche vas ne shvacham,..postavih temu.. da se malo ispishe o nevjestama sa sandzachkom obichajnom kulturom.. potom,.. da se uzmu iste koje su u BiH , Tursku.. Europu i USA..
i da se izvrshi komparacija s nevjestama iz Kashmira, Juzhnog Ruskog pojasa.. potom.. Turske,.. Arabije.. i Afrike..

npr.. sto je njima svima zajednicko.. a sto nije.. a ipak je po obichajnoj islamskoj kulturi nazochno..

a vi po svojem "heklate li heklate"..

ja cu nastavit temu.. kako sam zamislila


adio... :put:

Jabuka Divljaka 02-06-2011 06:56

ovako to rade Dagestanci
 
slavlje :
dolazak nevjeste

YouTube - ‪?????? ??????? ? ????????? (????????) HQ‬‏

Jabuka Divljaka 02-06-2011 06:57

temperamentni Rusi,...
 
temperamentni Rusi,...

tucha zbog nevjeste,...

YouTube - ‪ruska svadba‬‏


http://www.youtube.com/watch?v=XgBQ6...eature=related

Skorpija 02-06-2011 11:39

Sellam alejkum:010:

Quote:

Originally Posted by Jabuka Divljaka (Post 230479)
:cekam: "heklate li heklate"..

Draga moja Jabuko:010:eto udaljismo se mi malo od teme, a imala sam bash na umu da pishem o nashoj tradiciji pripreme devojachke spreme i ti me napomenu,,,:)
heklala sam bogme i spremala heklane garniture, takav je bio adet u moj vakat, sada je heklanje ponovo u trendu, ali vishe kao modni detalj, uvek sam cenila i volela domachu radinost,,,

http://img815.imageshack.us/img815/3...7081312610.jpg
http://img204.imageshack.us/img204/2...0396986610.jpg
http://img580.imageshack.us/img580/9...4047075910.jpg

Jabuka Divljaka 02-06-2011 20:24

sellam aleikum wr wb

volim sve sto je lijepo za kuchu.. umjetnichki sam tip..
hand work volim sve.. i veoma cijenim etno bashtinu
lijepo je da si izradjivala ruchne radove.. to je cijela
umjetnost,.. voljela bih da postirash neshto od svojih radova.
pokushaj web.camerom uslikat..

i ja chu svoje.. :bravo:

YouTube - ‪cilim sjecanja‬‏

micek.. ja sam ovako malena s 4 godine sjedila i uchila tkat..
obichno bih dobivala prve redove osnove.. one su bile lagahne..
moje sestrichne Elfija i Nafija su me uchile.. :069:
ja nemam ni jednu foto.. ovaj video je sluchajno izabran
u svezi teme.. pronashla sam na youtube,..

evo josh jedan video.. iz Azarbejdzana..

YouTube - ‪Azerbaijanian Turks Rug 2 -- Az?rbaycan Türkl?rinin Xalças?‬‏

Jabuka Divljaka 02-06-2011 20:27

ova tashna je predivna,
ma.. ja bih da umijem
napravila puno lijepih
predmeta.... ali ne umijem
bash tako vrsno heklat...

Jabuka Divljaka 05-06-2011 05:30

nash brat (po islamu) iz jordana ozhenio se masha Allah odjednom s dvije prelijepe djevojke.. eto,tradicija donosi puno dobra..

koliko sam mogla shvatit u cijelom svijetu, prvo se nalazhe smirenost i pristojnost nevjeste, a potom pamet, i sve ono drugo..

vech na zapadu, se gleda obrazovni status, i finansije.. za razliku zapada, zhene Bliskog istoka, i Azije, sigurno uzhivaju bolji odnos kada je u pitanju udaja i materijalno stanje.
Islam narocito nema neke strogo postavljene granice u izboru partnera.. osim sto zahtijeva u okviru Kur'anskih normi kako bi se sachuvala vjerska zajednica.

http://img651.imageshack.us/img651/8...mwithtwobr.png

Uploaded with ImageShack.us

Tahirovce 05-06-2011 12:43

e brat je nema sta :) ...

tidza 05-06-2011 12:44

Nije cemu,haha :smeh2:

Neznanka 05-06-2011 12:47

Moze jos tri ozeniti, ako moze da izvrsi sve obaveze i duznosti.... :)


All times are GMT +2. The time now is 19:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc.
www.SJENICA.com