SJENICA.com forum

SJENICA.com forum (http://forum.sjenica.com//index.php)
-   Muzika i Video (http://forum.sjenica.com//forumdisplay.php?f=15)
-   -   Omiljena pesma (http://forum.sjenica.com//showthread.php?t=134)

riki 05-05-2006 12:05

slusaj babo orasi su skupi il me zeni il me zeni il tamburu kupi u nesto se udarati mora.............................................. .............

hahahahhahahahahha

STRANAC 13-05-2006 02:29

sandzaklije su ljudi od meraka i sevdaha pa im i te pesme nekako najvise i leze...

ma da u sjenici i medju sjenicanima nema stila koji nije zastupljen...

sevdah je nesto sto se moze slusati duzi vremenski period a da mu ne prodje rok upotrebe('8)')

SAFET je nenadmasan za sva vremana kao i njegove pasme a trenutno mi je najdraza ova sa novog izdanja i mislim da se zove AMAN gde se pominju sarajevo bosna hercegovina i SANDZAK...

ma da je NIZAMSKI RASTANAK melodija od koje je safet napravio himnu BOSNJAKA pod nazivom SHEHIDSKI RASTANAK i ti je ono sto je remek delo i moje misljenje da je istorijska pesma muslimana (BOSNJAKA) SA BALKANA NASTALA NA KRAJU 20og veka...

ono sto

CHAROBNJAK napravi to je nesto epohalno i ja ne znam koju njegovu pesmu bih mogao da izostavim....

JOKSIMOVIC u poslednje vrema radi dosta kvalitetnu muziku zapravo na svoja cetiri izdanja covek nije omao ni jednu felu,ma da mislim da je se vise ocekivalo od njegovog poslednjeg izdanja...

TOMA je ne prevazidjeni boem kad se tice kafanske muzike

MUHAREM je neko ko je vec usao u anale muzike sa ovih prostora i definitivno neko uz cije pesme su i odrastace jos puno generacija...

HARIS je neko ko posle Safeta ima najjace vokalne mogucnosti i cije pesme rado slusaju sve generacije....



a pesma po naslovu je vise vazana za odredjeno mesto vreme i dogadja ili stanje u kojem se covek nalazi tako da sam hteo da izbegnem nabrajanje poimenicno da ne bih bio pogresno protumacen i da ne ostanem ne dorecen,svako ima pravo na svoj ukus u ostalom DE GUSTIBUS DISKUTANDUM NON EST..........

ako sam lose napisao na latinskom to ja zato sto i nisam preterano imao zelje da upoznam taj jezik u to vrema zbog ceka se sada kajem(':(')

elvis _k 19-05-2006 07:03

Dobro kaze stranac , ja se slazem s njim. Sandzaklije su ljudi od sevdaha i meraka i nekako te pjesme najvise volimo. Sto se mene licno tice ja volim muziku bez obzira o kojoj se vrsti radi, ali mogu rec da najvise volim balade. Inace imam veliku zbirku pjesama, kako narodne tako i zabavne muzike.Samo kad drustvo zasjedne, pa i kad se malo popije bez sevdaha i nasih sandzackih starih pjesama ne moze da prodje. Jednom sam dobio kasetu od mog brata koji i inace pjeva dole u Sjenici , radilo se o nekom slavlju, nemam pojma sta je bilo, uglavnom bio je tu on , Ringo i Zlatko i onaj stari njihov bend na celu sa Rahmetli Calom. Borici su bili puni, pjevala se i narodna i zabavna muzika ali kad je Ringo poceo da pjeva nase stare Sandzacke pjesme i ostale sevdalinke svi su pjevali u jedan glas. Bilo je tamo ljudi od 15 pa preko 60 god i svi su pjevali sevdah.Volim sto sam ono vidjeo, ali mi bilo zao sto nisam bio prisutan :(

asko 21-05-2006 14:24

Quote:

Originally Posted by sead ljumic
Shine on You Crazy Diamond, Pink Floyd

Wish You Were Here, Pink Floyd

I sve od Pink Floyd. Ja sam lud za njima jos od svoje trinaeste godine i za mene ce uvijek ostati najbolji. Bio sam na njihovom koncertu i to nikad, nikad, nikad... necu zaboraviti.



Ko li me boze zarazio virusom zvanim Pink Floyd....Sjecas li se Senda koncerta u Gelsenkirchenu 95-te :D



Za sada imam samo 31 Album od njih....Hmmm... Mislim da ih i nema vise :)..naravno ukljucujuci Kompilacije...





A za "Sadrvane" nemam rijeci naj naj naj.nemogu da ogrijesim dusu a da ne kazem ko je najbolje otpjevati zna ono iz dna duse.... ????



Pogodili ste...opet Senda...

Pozdrav iz Svabije...

borichi 22-05-2006 04:37

Ova mi pjema "Lejla" postade nekako najdraza.

ljela_fr 24-05-2006 11:16

ja imam puno ali najvise od tosa, zeljka joksimovica i sako polumenta

mirza 24-05-2006 12:05

"DA TE NIJE ALIJA"

Sjenicak-Wien 24-05-2006 12:26

Pjesme :) i kada sam najtuzniji ima ih koje mogu slusati. Poslednja pjesma koja mi se svidjela je "Juzna pruga" mislim da je izvodjac Zoran Vanev, ako to nije cuo gosp.Ljumic koji je cini mi se trenutno u Becu,predlozio bih mu da je poslusa mislim da bi mu se svidjela. Nemogu a da ne spomenem D-mol i Djoleta to je zaista pjesma koju zovem i "mojom himnom" ah to i nije pjesma to je glas duse :)

backy 28-05-2006 00:52

Najljerpsa SANDZACKA pjesma je po meni"KLANICE,MORI KLADNICE"od R.Hamidovica ...

Crni Gruja 28-05-2006 18:56

Nije da volim pesmu "Shaban" od grupe Sunshine, ali imaju pravo kad su ispevali "Shaban nije ime vec karakterna osobina!!!"

Maja 29-05-2006 23:26

Ima li ovde kakvih fanova Crvene Jabuke?

STRANAC 31-05-2006 00:50

ma JOK mi jedemo KISELE 8) 8) 8)



a sto pitas :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Tahirovce 10-06-2006 18:53

Djordje Balasevic "Princezo javi se"...............

djina 11-06-2006 17:53

Zlatni Prsti - Zbogom ostaj mila moja

elvis _k 12-06-2006 11:18

Zoran Jelenkovic - Vrijeme vracanja, Mjesec je zut, Romansa

Oliver Dragojevic - Zasto

Srebrna krila - Prva noc sa njom

amy 14-06-2006 20:42

definitivno

HANKA PALDUM-CRNE KOSE

BJELO DUGME-DJURDJEVDAN

iSelektor 15-06-2006 01:23

Sako Polumenta - Nekad si moja bila!

amir20 23-06-2006 16:56

Narode!!! Najbolje je otvoriti novi link za slusanje muzike. Tu se mogu ubaciti razne pesme i to sa nasega kraja (zavicajne), sevdaha,zabavne i narodne muzike.

PS

Najbolje je otvoriti novi link za slusanje muzike - DOWLOAD mislim

da moze po neka pesma da se skine. Zekovic Amir :mrgreen: :mrgreen: :oops: :mrgreen: :mrgreen:

amir20 23-06-2006 16:59

Izvinjavam se ko je lejla_fr. Amir :oops: :oops: :P :oops: :oops:

Emina 17-07-2006 17:35

HIM-Join me in death


All times are GMT +2. The time now is 09:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc.
www.SJENICA.com