SJENICA.com forum

SJENICA.com forum (http://forum.sjenica.com//index.php)
-   Politika Sjenice (http://forum.sjenica.com//forumdisplay.php?f=7)
-   -   Šta Radite,bre??? (http://forum.sjenica.com//showthread.php?t=1149)

Tahirovce 31-07-2008 18:47

Šta Radite,bre???
 
DANAS ZAVRŠENA KONSTITUTIVNA SEDNICA SKUPŠTINE OPŠTINE SJENICA

Umesto 7.avgusta, kao što je zakazano, konstitutivna sednica Skupštine opštine Sjenica, nastavljena je i okončana danas, jer su u međuvremenu 4 izborne liste – od ukupno 7, koliko je ušlo u lokalni parlament – postigle dogovor o formiranju skupštinske većine.

Vladajuću većinu u Skupštini Sjenice, na današnjoj sednici formirali su: Bošnjačka lista za evropski Sandžak sa 14 odbornika, Liga za Sjenicu u koaliciji sa G17 plus i GG Dosta je... sa po 2 odbornika, i 2 od ukupno 3 odbornika sa Jedinstvene liste (SRS, NS i SPS), izuzimajući SRS. Odbornici novog skupštinskog saziva su za predsednika Skupštine izabrali dosadašnjeg predsednika opštine Sjenica, Esada Zornića, koga je podržao 21 odbornik, dok je preostalih 18 odbornika glasalo za Haruna Hajradinovića, kandidata Evropskog pokreta Sandžaka. Za zamenika predsednika Skupštine, izabran je Momir Kovačević (NS), za koga je glasalo 26 odbornika, dok je za sekretara Skupštine ponovo izabran Smajo Skalonić.
Za predsednika opštine Sjenica, tajnim glasanjem uz podršku 21-og odbornika, izabran je advokat Nusret Nuhović, nosilac Bošnjačke liste za evropski Sandžak, a mesto zamenika predsednika opštine, pripalo je kandidatu GG ''Dosta je...'' Mensuru Gičeviću. Većinom glasova usvojen je i predlog novoizabranog predsednika opštine Nusreta Nuhovića o sastavu Opštinskog veća, koje će činiti: Faruk Muhović (Liga za Sjenicu), Hasib Dacić (G17 plus), Mladen Rakonjac (SPS), Veroslav Radević (NS), Mustafa Baltić (SDA), Suad Pučić (SDA), dok će - kako je rečeno - sedmi član Opštinskog veća, biti naknadno izabran na narednoj sednici. Kraj konstitutivne sednice Skupštine opštine Sjenica, koja je bila otvorena za javnost i kojoj je prisustvovao veliki broj građana, obeležili su aplauzi i međusobne čestitke.


http://img100.imageshack.us/img100/8691/danasnjawo4.jpg

NeXeN 01-08-2008 00:54

ipak necu padat na dupe, vidim da nismo sa radikalima....
a danas sam bio cuo da jesmo....

Tahirovce 01-08-2008 08:26

lazu te,nismo mi kao oni
samo im :36_3_3:......

Eldin 01-08-2008 08:30

hajd da vidimo i novu vlast.

samo se plasim da ne pocne standardna prica nakon god dvije...

halilce 01-08-2008 08:35

Nadam se da će ova vlast biti bolja od svih dosadašnjih(gledajući od 2000-te),i da će novac od investicija dolaziti direktno u Sjenicu,a ne kao milostinja iz N.Pazara!

adnan 03-08-2008 20:07

Quote:

Originally Posted by halilce (Post 67330)
Nadam se da će ova vlast biti bolja od svih dosadašnjih(gledajući od 2000-te),i da će novac od investicija dolaziti direktno u Sjenicu,a ne kao milostinja iz N.Pazara!

To nas je i unazadilo.

supergirl 04-08-2008 00:46

Dobro da su se slozili,pa kako bilo!
Adnan,otkud ti u temi o politici Sjenice?!?!

Eldin 05-08-2008 11:33

Quote:

Originally Posted by halilce (Post 67330)
Nadam se da će ova vlast biti bolja od svih dosadašnjih(gledajući od 2000-te),i da će novac od investicija dolaziti direktno u Sjenicu,a ne kao milostinja iz N.Pazara!


zar se mnogo menjala vlast ???

SDA je bio 90 % vremena na vlasti, nije nova vec stara vlast

do promjene vlasti nije doslo

adnan 05-08-2008 16:46

Quote:

Originally Posted by supergirl (Post 67596)
Dobro da su se slozili,pa kako bilo!
Adnan,otkud ti u temi o politici Sjenice?!?!

Morao sam. :predaja:

dj_edy 05-08-2008 19:45

Jel moze neko da pojasni kako to radikali ne ucestvuju u ovoj vlasti ??? zar oni nisu deo "jedinstvene srpske liste" uz ciju pomoc je i formirana vecina ???

Tahirovce 06-08-2008 08:22

Mogu ja,bili su deo jedinstvene liste,i izasli su iz nje.sta je tu toliko komplikovano?......

suada 06-08-2008 08:28

Koliko ima žena u Skupštini?
Koliko mladih?
Ima i vaš izborni zakon prag koji se definiše obaveza o broju žena i mladih na izbornim listama?

Tahirovce 06-08-2008 08:32

imaju tri zene u skupstini :confused:.....

dj_edy 06-08-2008 10:31

A gde to pise da su izasli, koliko je ta lista imala odbornika, a koliko ima ako su radikali izasli, je li to dovoljno da se formira vecina ?

sanela 06-08-2008 11:16

Neka ,tako vam i treba,sami ste glasali za ostatak SDA,tako su i Srbi glasali godinama Milosevica i SPS,pa su otisli 100g unazad,e a vi cete 150g sa tom propalim ostatkom od nekadasnje SDA!

Kako tahirovce mozes da pricas gluposti oko koalicije sa radikalima,pa to su price za malu decu,kako to bas njihov odbornik napustio koaliciju...:biggrin:hahahah,zaista smesno,jel to zato sto se ne slaze sa vasom politikom,pa oni su za Bosnjake bolji od vas,oni makar realno bez ulizivanja kazu sta misle,a vi uvek u sluzbi udbe...:biggrin:...

Kako onda objasnjavas pokusaj ostatka SDA da napravi koaliciju sa radikalima u Prijepolju!???

Tahirovce 06-08-2008 20:04

Quote:

Originally Posted by dj_edy (Post 67877)
A gde to pise da su izasli, koliko je ta lista imala odbornika, a koliko ima ako su radikali izasli, je li to dovoljno da se formira vecina ?

dovoljno je,bez radikala ima 20 odbornika
sad cu postaviti vest o tome,pa procitaj.

dj_edy 07-08-2008 02:01

SRS. SPS. NS bili zajedno u koaliciji u toku izbora, imali isti program i za mene su sve te stranke iste, i tu listu su uglavnom glasali radikali a ne SPS i NS tako da je to za mene radikalna lista i pored toga sto se javnosti zamazuju oci kako radikali vise nisu deo te liste. nemam nista od toga, politicki nisam uopste opredeljen ali ipak treba govoriti istinu i samo istinu, barem nam tako vera nalaze

Tahirovce 07-08-2008 08:25

oooo pa ti sad nama otvori oci,rece nam sta je istina i sta nam vera nalaze.
to sto ti bulaznis nije istina ,vec tvoja predpostavka,koja se prepoznaje sa kilometra da je propaganda sdp_ova kako bi se kolko toliko oprali za ono sto su uradili u Novi Pazar(napravili koaliciju sa radikalima).......

dj_edy 07-08-2008 10:34

Quote:

Originally Posted by Tahirovce (Post 68112)
oooo pa ti sad nama otvori oci,rece nam sta je istina i sta nam vera nalaze.
to sto ti bulaznis nije istina ,vec tvoja predpostavka,koja se prepoznaje sa kilometra da je propaganda sdp_ova kako bi se kolko toliko oprali za ono sto su uradili u Novi Pazar(napravili koaliciju sa radikalima).......

Ti ovde dosta isprica a nisi mi dao neki konkretan odgovor. Sto se tice politike ne znam ni kako izgleda politiki tog sdp-a niti me zanima, nisam politicki opredeljen uopste, ali nisam ni od onih koji samo nesto procitaju sto him neko napise i prihvataju to kao istinu. kada me nesto zanima uvijek odem malo dalje i potrazim odgovre i uglavnom dodjem do prave istine. Sto se tice novog pazara i te koalicije ja nemam rijeci, to je bruka i sramota.

Tahirovce 07-08-2008 17:03

Pa sta hoces da kazes?
ovo sto je napisano da nije istina,da nisu uzeti podaci od nosioca lista?
ti ako dodjes do neke druge istine,budi drug - podijeli je sa nama........


All times are GMT +2. The time now is 13:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc.
www.SJENICA.com