SJENICA.com forum

SJENICA.com forum (http://forum.sjenica.com//index.php)
-   Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice (http://forum.sjenica.com//forumdisplay.php?f=8)
-   -   Prvi semafori u Sjenici (http://forum.sjenica.com//showthread.php?t=612)

Tahirovce 09-11-2007 21:56

Prvi semafori u Sjenici
 
Prvi semafori u Sjenici





U okviru Projekta razvoja opština u jugozapadnij Srbiji, PRO projekta, uspešno završeno postavljanje saobraćajnih znakova i semafora na najfrekventnijoj raskrsnici u Sjenici. Semafori, inače jedini u gradu, će poboljšati bezbednost i stvoriti preduslove za polaganje vozačkog ispita u gradu.



Posredstvom Projekta razvoja opština u jugozapadnij Srbiji, PRO projekta, u Sjenici će biti realizovano sedam potprojekata. Jedan od uspešno realizovanih potprojekata je postavljanje vertikalne i horizontalne signalizacije na raskrsnici ulica Milorad Jovanović, Nova i Pešterska. Jednostavno rečeno, na ovoj raskrsnici su postavljeni saobraćajni znakovi i semafori, jedini u gradu. Sjenica je imala semafore pre dvadesetak godina ali oni nisu nikad propisno proradili, po su ovo zapravo prvi semafori koji će raditi.



Stručnjaci su prilikom izbora lokacije procenili da je ovo najfrekventnija raskrsnicia u gradu. Osim što je najfrekventnija, ova raskrsnica je bila prioritetna i zbog činjenice da se u blizini nalazi najveća osnovna škola koju pohađa oko 1.100 učenika, kao i predškolska ustanova. Opština Sjenica izabrala je ovaj potprojekat sa namerom da poboljša bezbednost saobraćaja u ovom gradu, koja je inače na niskom nivou. Realizacijom ovog potprojekta, pored poboljšanja bezbednosti svih učesnika u saobraćaju, podići će se nivo saobraćajne kulture. Značajno je naglasiti da će se stvoriti uslovi i mogućnost za polaganje vozačkog ispita u gradu. „Već duže vreme čekamo prve semafore na adekvatnoj raskrsnici kako bi mogli da organizujemo polaganje vozačkog ispita u našem gradu. To bi bilo od višestrukog značaja, kako za nas , vlasnike auto-škola, tako i za buduće vozače. Sada kada su semafori postavljeni i stvoreni svi preduslovi očekujemo da će mo to uskoro i ostvariti,” rekao je vlasnik auto-škole „ Iris“, Ekrem Mahmutović.



Potprojekat je tehnički završen i izvršena su prva probna puštanja. Predstoji da se relevatne institucije usaglase, nakon čega će signalizacija početi da radi. Vrednost ovog potprojekta je oko 18.500 evra. Donatori PRO projekta, Evropska unija i Vlada Švajcarske su za ovaj potprojekat obezbedili 16.700 evra dok je Opština učestvovala sa 1.800 evra.



Osim ovog, u okviru PRO projekata završen je i projekat izgradnje Opštinskog uslužnog centra, koji treba da bude servis građana Sjenice u pravom smislu te reči, završeno je osvetljenje sportskih terena, a nabavljeno je i 65 kontejnera za uže gradsko jezgro. U toku je realizacija još dva potprojekta: regulisanje vodosnabdevanja u ulici Neznanih junaka i izgradnja škole u selu Doliće. Očekuje se da radovi na potprojektu uređenja gradskog parka u Sjenici, počne u proleće.



U prvoj fazi, koja je dala izuzetne rezultate i koja se polako privodi kraju, PRO projekat je pružao podršku za razvoj šest opština: Novi Pazar, Tutin, Sjenica, Nova Varoš, Prijepolje i Priboj. U drugoj fazi, čija realizacija je praktično počela i sprovodi se paralelno sa završnim aktivnostima prve faze, biće obuhvaćene i opštine Raška i Ivanjica. PRO projekat finasiraju Evropska unija preko Evropske agencije za rekonstrukciju (EAR) i Vlada Švajcarske preko Švajcarske agencije za razvoj i saradnju (SDC), a implementira Program Ujedinjenih nacija za razvoj (UNDP). Vrednost prve i druge faze premašuje iznos od 10 miliona evra, pa je samim tim PRO projekat jedan od najznačajnijih razvojnih projekata u ovom delu Srbije.

ado 09-11-2007 22:42

Super :)...vec se vidi da ce bit gusto po gradu :)

Rijalda 10-11-2007 07:06

Super..i mi polako ulazimo u Evropu :)

Daki. 10-11-2007 08:36

Moze da se polaze ovde kad budu semafori?

MajkaMaca 10-11-2007 08:36

lijepa slika...samo ako budu redovno u funkciji,bice jos :shock: :D bolja

Daki. 10-11-2007 08:39

Jos ne...

MajkaMaca 10-11-2007 08:47

pa tek su ih postavili,a dosta je za pocetak"vozacima" i ovaj znak...ako ga budu razumeli... :roll: tahirovce nemoj da se naljutis,ovo vazi za one koje nisi ti obucavo... :lol: :lol: :lol:

36310 10-11-2007 12:52

Haj sto su zapripsali :D

MajkaMaca 10-11-2007 18:53

e,vala jesu...

supergirl 11-11-2007 00:04

Ja se pripremam da polazem kod Reska...

Evo,naucila sam da baratam sa semaforima!



Crveno svetlo kaze:stoj.........(dalje ne znam,pa ide....)

Zuto svetlo kaze:pazi,moze nesto da te zgazi!

Zeleno svetlo:srecan put,ne zameri sto sam ljut!



Resko,samo si,brate,mnogo skup!

Je l' moze neki popust za drugaricu?? 8)

Tahirovce 11-11-2007 00:17

samo ti dodji,sredicemo nesto.....

supergirl 11-11-2007 00:44

Jos 9 meseci....i eto me...

MajkaMaca 11-11-2007 09:27

gledam nesto ovu sliku i znate sta sam zapazila...ja sam u sjenici bila u avgustu(druga polovina),tad su radili pesacke prelaze,a sad vidim oni se izbrisali,jesu li to oni radili sa krecom ili vodenim bojicama,pa se izbrisalo sa prvim kisama...sta je ovo?,a bili su tako lijepi i bijeli kad su novi bili...

ado 11-11-2007 09:34

svaka tema se iskvari

MajkaMaca 11-11-2007 09:39

:roll:

Buum 18-11-2007 01:57

-trebace vremena da se policajci naviknu...

Rarica 19-11-2007 08:56

E bas me nesto obradovase.....jos ce moci i polaganje vozackog u Sjenici?!

Buum 19-11-2007 22:23

...tek ce sad biti jeftine vozacke za cijeli sandzak 8),

kod nas je uvjek vazilo pravilo "ko nemoze da polozi vozacki ispit,i da se ozeni neka ode u sjenicu..."

ado 19-11-2007 22:31

Quote:

Originally Posted by Buum
...tek ce sad biti jeftine vozacke za cijeli sandzak 8),

kod nas je uvjek vazilo pravilo "ko nemoze da polozi vozacki ispit,i da se ozeni neka ode u sjenicu..."



a ti si iz ?

Buum 19-11-2007 22:55

-ado izgleda da si i ti iz sjenice...(nema ljutish!,valjda si skontao da se shalim...:)) sellam iz komshiluka!


All times are GMT +2. The time now is 07:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc.
www.SJENICA.com