SJENICA.com forum

SJENICA.com forum (http://forum.sjenica.com//index.php)
-   Politika Sjenice (http://forum.sjenica.com//forumdisplay.php?f=7)
-   -   Kulturna Srebrenica u Novom Pazaru (http://forum.sjenica.com//showthread.php?t=242)

Talino 07-10-2006 17:36

Kulturna Srebrenica u Novom Pazaru
 
Sinoć i Večeras u N. Pazaru se održava Festival Sandžačke Sevdalinke FESS 2006 čiji je organizator "Vijeće za bošnjačku manjinu republike srbije" (VBMRS). To je asocijacija koja sa nekada zvala "Bošnjačko nacionalno vijeće Sandžaka" (BNVS) a kontrolira je "Stranka Demokratske Akcije" (SDA) i g. S. Ugljanin. Ovo je oficijelna stranica te asocijacije: http://www.bnv.org.yu



Sinoć i večeras će izvodjače sevdalinke pratiti devetočlani orkestar poznatog šumadijskog harmonikaša Branimira Djokića, člana Antihaškog lobija, koji je nedavno i hapšen zbog skrivanja haškog optuženika Ratka Mladića.



Znači, gospoda iz SDA doveli su MLADIĆEVOG JATAKA da svira na festivalu sandžačke sevdalinke u N.Pazaru?!?!



Direktno odgovorni za pozivanje Branimira Djokića su tri osobe:

1. Zaim Hadžisalihović (to je onaj debeli novinar sa regionalne TV) inače jedan od ključnih ljudi u organizaciji FESS 2006.

2. Šefćet Hamidović-Ringo, pjevač iz Sjenice. On je u organizacionom odboru festivala FESS 2006.

3. Hajran Djekić, harmonikaš iz Novog Pazara, takodjer u organizacionom odboru festivala FESS 2006.



Pogledajte sada sliku sa reklamnog panoa, koja potvrdjuje da je Branimir Djokić (jatak RATKA MLADIĆA) šef orkestra na festivalu FESS 2006. u Novom Pazaru:



http://www.bnv.org.yu/administrator/slike/slika-63 .jpg



A evo i linkova koji potvrdjuju da je Branimir Djokić, zaista jatak RATKA MLADIĆA, i da je "zbog skrivanja haških optuženika" hapšen, i protiv njega pokretana krivična prijava.



http://www.google.com/search?hl=en&lr=&q=Mladic+%2 2Branimir+Djokic%22&btnG=Search



(Kliknite na taj link ili ga iskopirajte u Adress baru I.Exprorera.. ima mnogo zanimljivih linkova pa pretražite detaljnije.)



DAKLE, stranka SDA, osim što su nas prodali u vezi ustava, prodaju nas ovaj put još besramnije, time što zovu jataka Ratka Mladića da svira na festivalu FESS 2006.



Nadam se da poslije ovoga više niko neće imati smjelosti da zastupa interese SDA i g. Ugljanina koji je, definitivno se pokazuje, makar morao biti u dovoljnoj mjeri informisan da ne dozvoli da nam na smotru sevdalinke dodje Jatak Ratka Mladića. Sram ih bilo sve skupa! :|

Talino 07-10-2006 17:37

http://www.srpskadijaspora.info/kome...s06507_2_1.jpg



Branimir Djokić: "NE STIDIM SE ŠTO ZNAM RATKA"



Više na:

http://www.srpskadijaspora.info/vest.asp?id=7193

SEJO31-de 07-10-2006 18:40

Pa i sam gosp. Rasim Ljaic je u jednom interviju izjavijo da kad su mogli da uhapse mladica ceo tadasnji DOS je bio protiv i on je bio deo DOS-a.Sad nam gosp. Ugljanin dovodi kako Talino rece mladiceve jatake....Pa ljudi moji dali postoji ,a postoji sigurno neki harmonikas iz Sandzaka koji moze da prati sve izvodjace tog programa il su oni zahtevali jednog profesionalca.Da li bi blo bolje dovesti jednog OMERA POBRICA koji veoma dobro poznaje Sandzacku muziku(pratijo CAKU;RIZA;BESKA Ringa sigurno nije) ili dovesti gos.Djokica koji ja mislim nije ni hteo da prizna da mi Sandzaklije imamo nasu muziku.Kakvo jos iznenadjenje od nasih pliticara ce mo doziveti ostaje da cekamo.I ako sam i srcem i dusom SDA ovim postupkom sam veoma RAZOCARAN

STRANAC 07-10-2006 19:15

lijepo je muhabet voditi,ali sabirati babe i zabe je jos lepse odvojiti...

u ostalom,ovi neki postovi zaista lice na kampanju ili antikampanju,a ja sve zivim u nadi da nekakve ovakve fikcije nece nekog podstaci i na linc...

elem,ko je razumeo shvatice...

Tahirovce 07-10-2006 21:09

Bosnjacko nacionalno vijece se ne pita ko ce biti vodja RTS orkestra, organizovalo je nesto sto treba pohvaliti,ispusta ce uvijek biti ko radi taj i grijesi,a tvoj NPS ne radi nista sem sto kao i ti ovde propagira neki nacionalizan i to malo biraca koje ima upeca na kartu nacionalizma i niceg drugog.A ti kao i oni samo o nacionalizmu pricas sto smo svedoci svi na ovom forumu,pogledaj sve svoje postove imali te dje sem u ovoj temi,ispasce da branim politicku partiju koju si ti napao,ne samo bih ti porucio da na ovom forumu prosipanje nacionalizma nije pozeljno......

Crni Gruja 07-10-2006 22:09

Da malo smirim strasti, i malo se pohvalim, pri kraju desne kolone na onoj prvoj talinovoj slici stoji ime EDIN KARISIK. To je moj brat od daidze, a Adov od amidze, u carsiji poznatiji kao DIDO. :mrgreen:



Resko, ako ikako budete dosli do snimka toga festivala, molio bih te da ga ili postavite na sajt, ili da se nekako dogovorimo da mi to posaljes, barem deo dje Dido peva,

STRANAC 07-10-2006 23:50

DIDO je lafcina,i ja bih da vidim taj snimak,zapravo ja mislim da ce ga Zlatko postavit na GOOGLE...

valjalo bi da vidimo to,nasa je muzika,a ovi sto hoce da uvedu politiku i u muziku,najbolje bi bilo da procitaju onaj vic O FUDBALERIMA U BOSNI I HERCEGOVINI i AKO USTANOVE DA JE ONO SVE MOGUCE da se izvede onda bi bilo moguce i u muzici spojiti

ZICE ZA GITARU-SRPSKE

UDARALJKE ZA BUBANJ-TURSKE

MIKROFONE-RUSKE

HARMONIKE-MAKEDONSKE i sl....

Tahirovce 08-10-2006 11:12

Jale cim izadje DVD ocekujte ga na nasem sajtu,a prosli festival(2005) imamo i ako ste zainteresovani mozemo ga postaviti........

halilce 08-10-2006 15:28

Hajde,Reško,daj bre ISMIHANU...Šta ste čekali dosad?Cijelu godinu,tražim CD sa tog festivala.Postavljaj,čim pročitaš!

Tahirovce 08-10-2006 16:58

trebala bi ti jos godina da ga skines,preko 4gb, ako imas broj nazovi me pa cu ti dat dvd i cd koji ti je Zlatko obecao.....

adnan 08-10-2006 21:13

Tahirovce, Tahirovce. Prvo pitas da li smo zainteresovani da postavis DVD na sajt, pa kad covek kaze da jeste ti se onda izvlacis. :evil:



Hajde stavljaj to ima nas ovde koji 4 GB skidamo za oko sat vremena ako je dobar server. :P

Tahirovce 08-10-2006 21:19

Nemogu ni ja postavit,ja imam upload 8kb/s :( , recicu Zlatku da postavi....

riki 09-10-2006 11:07

resko mladicev jatak hahahahha

kako vrijeme pokazuje vase pravo lice

hahahahhaha

Tahirovce 09-10-2006 16:06

Rikiiiiiiiii,kako si brate?Sreca pa carsija mala pa sve zna,a i pamti dobro.......

Talino 10-10-2006 02:58

Tahirovče.

Izrazito nabojan tekst si napisao, valjda zato što ti je krivo što spominjemo jataka ratka mladića.



Ja ne prosipam nacionalizam! Naprotiv! Svako moje slovo je istina, ti maš gore argumente za sve što sam napisao. A ako tebi ipak i dalje smeta to što je jatak Ratka Mladića svirao na festivalu FESS 2006 (čiji je direktor Zaim H.) onda je to tvoj problem a ne moj.



Pa ti ne čovjele uopšte ne uzimaš u obzir ono što je tema ovdje (a tema je jatak Ratka Mladića na FESS 2006) već bezrazložno pljuješ po narodnom pokretu sandžaka, koji ipak nije zvao Branimira Djokića da svira na Festivalu.



Po tvojoj reakciji, ja sam stekao o tebi ovakvo mišljenje: Da kojim slučajem dodje Džibril alejhiselam i da ti rekne šta da uradiš u interesu naroda, ti bi mu odgovorio: "Stani, da prvo pitam Sulja". Znači, brate, neka ti NPS-a i g. Suljevića, nego ako šta imaš onda reci - šta misliš o tome što je jatak RATKA MLADIĆA nastupio na Fess 2006? I zanima me tvoje mišljenje o samom Ratku Mladiću, makar ukratko. Nadam se da ne nalaziš neko razumjevanje za njega, pošto mu je jatak svirao na smotri tzv. BNVS.



Inače, nema smisla da se ovdje vrijedjamo. Ako si nervozan, nemoj svoju nervozu na druge prenositi. Ako si moderator, to ne znači da si uvijek u pravu. poz.

riki 10-10-2006 11:29

bas vala resko se zna mala carsija

pa eto slucajno kad prolazih kraj alibabine kahve kad ono posjedali ljudi ipred kahve alibaba im skuvao kahvu i onako po telhanu carsijski razvezali pricu

vako vele

skoro jedan ciko iz one DRZAVNE BEZBEDNOSTI vele zvali ga RADE BULATOVIC setao covjek po srbiji pa rece haj da skoknem do prike SULJKA u pazar na jedne mantije i da izedu po jednu kafu pa se dogovore da na pjesmi sevdalinki ucestvuje onog mladica obezbedjenje pa tako i bude da se deca neljute

pa nebih se iznenadijo kad mladica nebih vidijo po pazaru tu mu je brate najbezbednije

hahahahha

neverujem da bi ga ko tu trazijo

hahahhaha

Talino 10-10-2006 16:08

Quote:

Originally Posted by riki
pa nebih se iznenadio kad Mladića ne bih vidio po pazaru.. tu mu je brate najbezbednije

I meni se na moment učinilo da je i Mladić aplaudirao sa balkona. (i jednom čak mahnuo Zaimu) :mrgreen:

riki 10-10-2006 16:37

rekose mi da su ga videli kasnije na veceru u kanu al prvo svratli u sidro na mantije

STRANAC 10-10-2006 17:05

koliko kosta jedan dzoint u novom pazaru,po ovoj prici predpostavljam da nije skup,a vidim da godi.... 8)

Tahirovce 10-10-2006 21:29

Ova je zadnja bila Njegoseva,sve je stalo u par rijeci,a ja taman mislio opsirno da napisem o pomenutim nebulozama.....


All times are GMT +2. The time now is 04:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc.
www.SJENICA.com