SJENICA.com forum

SJENICA.com forum (http://forum.sjenica.com//index.php)
-   Ovo i ono (http://forum.sjenica.com//forumdisplay.php?f=18)
-   -   Zivotinje Zaista Imaju Dusu (http://forum.sjenica.com//showthread.php?t=1106)

STRANAC 18-07-2008 20:59

Zivotinje Zaista Imaju Dusu
 
Verovatno mnogi od vas su vec videli ovu pricu ili culi i procitali nesto o tome...
u sledecem linku imacete na engleskom i napisano dosta toga,
ali ja cu samo ukratko da prepricam...
naime,
ova dva momka su odhranila ovog lava,i posle nekog vremna kada je narastao,pustili su ga da zivi kao divlji lav u Africi...
Posle godinu dana pozeleli su da ga vide ali su bili upozoravani od strane strucnjaka da to nije bas pohvalno,jer lav ih nece prepoznati i mogu imati posledice...
ipak,oni su otisli i pogledajte kakav je to susret bio...
http://www.youtube.com/watch?v=adYbFQFXG0U

mnogi kazu da su im suze potekle kada su gledali ovaj video...
iskreno,mene asocira na neke stvari iz detinjstva,pa ni sam nisam ostao ravnodusan...

sanna72 18-07-2008 22:59

Bas dirljivo.......svaka cast.....:)

STRANAC 18-07-2008 23:01

Quote:

Originally Posted by sanna72 (Post 66388)
Bas dirljivo.......svaka cast.....:)

interesantno,izgleda se samo tebi i meni ovo svidja...
drugi samo pogledali,nije valjda da niko nije imao nista da prokomentarise....

sanna72 18-07-2008 23:07

hmhm, ne znam sta je s ostalima...al ja samo sto nisam zaplakala koliko je bilo dirljivo i lepo....nesto sto mozda nikad ne bih poverovala da je moguce....izgleda su zivotinje neki put zahvalnije i od ljudi....

nc.biber 18-07-2008 23:12

... eh da imam osam ruku ja bih bio u cirkusu .... a nebi odje na jednoj stranici gledo lava na drugoj trazio novi pos(a)o na trcoj stjurdese ...
jedan razgovor na mesenger drugi na skype .....
... holi da ukljucim webcam da vidite kako placem od dragosti :)

:4_9_3:

salu na stranu divan snimak "dobro odgojenog" ljafceta

halilce 18-07-2008 23:22

Odličan video!
Hvala stranac!
Dirljivo,nema šta!

STRANAC 18-07-2008 23:22

Quote:

Originally Posted by sanna72 (Post 66394)
izgleda su zivotinje neki put zahvalnije i od ljudi....

rece nekad neko:

"kako vise upoznajem ljude-sve vise volim zivotinje"

nije bio sī ne puta...

borichi 21-07-2008 03:00

Ovo je jedan od najljepsih video ikada postavljen na youtube. Ja sam ga davno dobila na e-mail.

Nije da isticem neki svoj "Animal Pride", ali jeste DIRLJIVO.

Smrc, smrc, ima li neko maramicu/?:4_9_3:

Rarica 21-07-2008 12:31

Stranac,ti me uvijek pozitivno iznenadis.Zivotinje ne zaboravljaju dobro koje im ucinis,za razliku od ljudi.Prije par godina sam nasla prebijeno kuce pred svojim vratima,bilo je na izdisaju.Doveli smo jednog naseg veterinara,reko je mom babu da ga upuca.Danima sam mu nosila vodu,ali nista.Nisam znala jeli ziv.Kad je posle par dana poceo da pije,verujte da sam skakala od srece.Nakon toga je poceo da jede a posle mesec dana je i prohodao.Nikada nije izasao iz nase avlije iako je bio pusten,sto je zanimljivo znao je da prepozna ljude koji bas i nisu prijatelji kuce.Uginuo je ove godine,kad mi je mama javila plakala sam ko kisa.

STRANAC 21-07-2008 13:15

Quote:

Originally Posted by Rarica (Post 66520)
Stranac,ti me uvijek pozitivno iznenadis.Zivotinje ne zaboravljaju dobro koje im ucinis,za razliku od ljudi.Prije par godina sam nasla prebijeno kuce pred svojim vratima,bilo je na izdisaju.Doveli smo jednog naseg veterinara,reko je mom babu da ga upuca.Danima sam mu nosila vodu,ali nista.Nisam znala jeli ziv.Kad je posle par dana poceo da pije,verujte da sam skakala od srece.Nakon toga je poceo da jede a posle mesec dana je i prohodao.Nikada nije izasao iz nase avlije iako je bio pusten,sto je zanimljivo znao je da prepozna ljude koji bas i nisu prijatelji kuce.Uginuo je ove godine,kad mi je mama javila plakala sam ko kisa.

ja sam veliki ljubitelj zivotinja,pogotovu pasa,razumem i u potpunosti se slazem sa tvojim postom...

supergirl 21-07-2008 18:02

Poucno!

tmusa 24-07-2008 22:07

Lepsi klip u zivotu nisam gledo...predivno

ursuljanka 25-07-2008 13:28

Al' su izabrali pesmu koja ce ici u pozadini-svaka cast:bravo::).Covek mora da ima bas 'cupavu' dusu pa da ne voli zivotinje.Ja trenutno negujem jednog macka-povrijedjena mu jedna noga.Verovatno ga neko udario.Ako je to neko namerno uradio-nemam rijeci za takve 'ljede'.

STRANAC 25-07-2008 19:39

aman,vas dvije,samo neke povredjene negujete...:)
daj,bre nesto...i ova... :)

ursuljanka 26-07-2008 11:10

Sta bih mogla da mu previjem na nogu.Nisam sigurna dal' je slomljena ali ga puno boli.
Neobicno mi,stalno sam se svadjala sa njim zato sto ulazi u kucu,a sad' ga molim da udje:(.

STRANAC 27-07-2008 22:27

i,posle je Mrmut zamoto čokoladu.... :)
daj nam ovo nasem jeziku,pola ne razumem...

borichi 27-07-2008 22:29

Quote:

Originally Posted by STRANAC (Post 66968)
i,posle je Mrmut zamoto čokoladu.... :)
daj nam ovo nasem jeziku,pola ne razumem...


OK, :), sorry (daj mi malo vremena)

borichi 27-07-2008 23:09

NAIROBI (AFP) - beba hippopotamus koja je prezivjela tsunamske talase na Kenijskoj obali, formirala je cvrsto prijateljstvo sa stoljetnom kornjacom, koja se nalazi u u objektu za zivotinje u luckom gradu Membassa, oficijalni izvori govore.


Hippopotamus, zvani Owen je tezak

300 kilograma (650 pounds), voda ga je donijela kroz Sabaki

Rijeku na obalu Indiskog Oceana , snaga sunami talasa ga je prebacila nazad na Kenijsku obalu, Decembra 26, prije nego sto su ga "rendzeri za spasavanje zivotinja" nasli i spasili.



"Ovo je nevjerovatno. da je mladji od jedne godine hipo ovako adaptiran na stogodisnju kornjacu, koja je vrlo sretna da je - Majka -" rekla nam je Paula Kahumbu, koja je u upraviteljstvu Lafarge Parka. AFP

Nakon sto se izgubio,, - izgubio je i svoju majku, hipo je vrlo traumatiziran. Morao je pronaci nesto za surogat majku. na srecu nasao je kornjacu i razvio cvrstu vezu, hipo prati kornjacu na isti nacin kako je pratio svoju majku. Ako se neko priblizi kornjaci, hipo postaje agresvan, tako bi i zastitio svoju biolosku majku; Kahumbu dodaje.


Hipo je jos mlada beba, ostavljen je vrlo osjetljivom dobu, prirodno hipopotamusi su drustvene zivotinje, koje zele da ostanu sa svojim majkama do cetvrte godine.

Zivot se ne mjeri koliko puta udahnemo, nego momentima koji oduzimaju dah.

Ovo je realna prica koja pokazuje da razlike nisu bitne, vec razumjevanje od drugih




Mozemo nauciti od ovih Bozijih Stvorenja:,

"Prihvati tudju razlicitost, i naji zajednicki put".







borichi 28-07-2008 00:03

aaaaaaaaa a gdje su slike???


tahirovce brisi moj post!! plese - nema slika postavit cu ponovo (sorry za ovo)

STRANAC 28-07-2008 00:05

e,ovako je bolje,hvala za prevod...


All times are GMT +2. The time now is 23:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc.
www.SJENICA.com