SJENICA.com forum

SJENICA.com forum (http://forum.sjenica.com//index.php)
-   Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice (http://forum.sjenica.com//forumdisplay.php?f=8)
-   -   Pester će biti ultra moderan kombinat (http://forum.sjenica.com//showthread.php?t=4885)

Tahirovce 27-05-2011 22:42

Pester će biti ultra moderan kombinat
 
Rekonstruisana mlekara Poljoprivredno-industrijskog kombinata Pešter AD, koja bi, kako je najavljeno na prezentaciji, trebalo da počne da radi aprila naredne godine, direktno će uposliti 45 ljudi različitih obrazovnih profila, a indirektno će stvoriti mogućnost za otkup mleka od brojnih farmera na Pešterskoj visoravni. Prema rečima menadžerke i promoterke projekta, Gordane Poparić, proizvodni kapaciteti obnovljenog objekta, sa instaliranom automatizovanom tehnološkom opremom, biće 30 hiljada litara sirovog mleka u jednoj smeni. Od toga će se dnevno proizvoditi šest hiljada kilogramam Feta sira, koji će se praviti od kravljeg i ovčijeg mleka, po ugledu na grčki, po čemu će biti jedinsten na tržištu Srbije, ali i u okruženju. Prezentacija je održana u restoranu sjeničkog hotela Borići u prisustvu brojnih zvanica, među kojima je, pored poslovnih partnera, predstavnika republičke i lokalne vlasti i privrednika, bio i ambasador Kanade u Srbiji, Džon Morison.
''Ja ću napraviti od PIK Pešter ultra moderan kombinat, bez obzira na prepreke'', izjavio je medijima većinski vlasnik, Đura Obradović. ''Mi ćemo za pet godina – kazao je – biti jedan od najjačih kombinata koji postoje u ovoj državi. I ne samo u državi, uopšte na Balkanu.'' Naglasivši da u vreme privatizacije nije prijateljski dočekan, Obradović je istakao: ''Pre šest godina sam rekao da ćemo se videti za godinu, i za pet, i za šest. Evo prošlo je šest godina, ja sam još uvek tu. Vi ćete doći i za pet godina, a ja ću i tada biti ovde''. Većinski vlasnik PIK Pešter AD, Đura Obradović je, osim rekonstrukcije mlekare, tom prilikom najavio uvoz 1100 simentalskih grla, renoviranje štalskih kapaciteta, i kao sledeći veliki poduhvat, renoviranje klanice, koje se, kako je kazao, može očekivati da počne za naredne tri godine.
Radovi na rekonstrukciji objekta mlekare trebalo bi da počnu u narednih desetak dana. Ukupna investicija vredna je oko pet miliona evra. Sa udelima od po pedeset odsto, projekat finansiraju osnivači Pešterove mlekare, PIK Pešter AD iz Sjenice i BD Agro iz Dobanovaca, uz pomoć kreditnih sredtava Fonda za razvoj Republike Srbije.
''Ministarstvo ekonomije i regionalnog razvoja uključilo se u ovaj projekat pre godinu dana, kada su ljudi iz opštine Sjenica došli i rekli da ima sjajan potencijal, ali da je potrebna pomoć države da bi zaživeo'', izjavila je pomoćnica ministra ekonomije i regionalnog razvoja, Mišela Nikolić. Ona je izrazila zadovoljstvo što se Pešter nalazi na novom početku vraćanja stare slave. ''Nadam se da će ova investicija podstaći da Sjenica, odnosno cela Pešterska visoravan konačno zaživi, i da se proizvodi iz ovog kraja, što pre nađu van granica naše zemlje, da sa Pešterske visoravni ponovo krene izvoz'', kazala je Mišela Nikolić.

http://img199.imageshack.us/img199/7...ekaraod5mi.jpg

STRANAC 28-05-2011 00:56

med i mleko... ;)

adnan 29-05-2011 10:18

Quote:

Originally Posted by Tahirovce (Post 230162)
''Mi ćemo za pet godina – kazao je – biti jedan od najjačih kombinata koji postoje u ovoj državi. I ne samo u državi, uopšte na Balkanu.''

Ako ima takve ambicije morace ponovo da kupi prodavnice i zemlju sto je prodao na "dobos".

Ja mu zelim da uspe u svojim namerama jer ce doprineti sjenickom narodu ali ja sam skeptican. Od rekonstrukcije mlekare nema nista jer je sva opema posle 15 - 20 godina nekoristenja zastarela i propala. Jedino moze da sve baci i kupi novu opremu a cena opreme za kapacitet proizvodnje koji on pominje je vise miliona eura.

Znaci za ostvarenje njegovih planova je potrebna debela investicija a svima je jasno koliko je Djura Obradovic voljan da investira u kombinat. Eto doveo je i kanadskog ambasadora da ga navuce da investira da bi kasnije to rakrcmio kao sto je i dosad radio.

STRANAC 29-05-2011 12:49

ta vlada dole je malo cudna... izgleda su shvatili da nema vise kurvanja i da moraju da rade...
oni su mislili da u evropu mogu sa parcijalnim stavovima,pa one koji su im potrebni beificirace a one koji nisu osudjivace ali su shavtili da to ne moze...
arsini moraju za sve da budu isti,i poceli su da se obracunavaju sa do-jucerasnjim saradnicima...
svaka vlada u srbiji je dolazila na vlasti zahvaljujuci tajkunima a kasnije im omogucavala poslovanja ispod ruke za novac koju su im davalai u kapmanji...
sad je aktuelan slucaj beogradske luke i biznismena Beka,mozda mu je cak i uzmu zbog neispunjavanja ugovorom propisanih obaveza...

i ovaj se mozda prepao da mu ne oduzmu to pa sad pokusava da zamaze oci ali nisam skeptican nego siguran da od toga nema nista...
sto rece Adnan,on da proda sve sto posedujem sad kombinat ne moze da kupi opremu za taj kapacitet koji pominje...
drugo,on i predsednik skupstine zornic su vec jednom bili u talu,pa mu je ovaj i namestio kupovinu kombinata a ovaj mu za uzvrat obecao pomoc u kupovini trgovinskog preduzeca u sjenici,zatim ga ostavio na pola puta i zornic propao,ostao u dugovima,i izasao iz konzorcijuma...
tako da ovaj tandem,djuro-zornic, nije obecavajuci i ovaj minut u pisanju ovih postova je bespotrebno potroseno vreme na to...

joku 05-06-2011 11:05

Mada se u popunosti slazem sa STRANCEM,da su komentari ne ovu temu cisto gubljene vremena i da ne zavredjuje paznju,hteo bih samo da napomenem da smo vec imali temu "Pester"pre sest godina(uh kako vreme prolazi)i da sam tada bio skeptican da ce ovaj Ostojoc ili kako se vec zove bilo sta dobro uraditi za kombinat i ljude koji u njemu rade.
Uzgred hteo bih da pozdravim Adnana,STRANCA i ostale malo starije clanove foruma.Vi se bas dugo odrzaste ovde,svaka cast

SEJO31-de 05-06-2011 11:09

Pozdrav za tebe JOKU..Nedostajali su tvoji komentari...

STRANAC 05-06-2011 11:45

Joku,buraz, vec milion puta smo napomenuli da svima ovde nedostajes i razumemo da je posao na prvom mestu,ali da znas da si uvek sa nama ovde makar i u mislima...
i 2007. i 2009. smo pokusali da tenadjemo u sjenici ali izgleda nismo u isto vreme dole...
nadam se da je ove godine 3. srece :)
legendo,navrati kad god si u prilici,lijepo te je videti medju svojima...
hvala za pozdrave i sve najbolje...

joku 05-06-2011 12:28

Hvala vam ne lijepim rijecima,Sejo,STRANAC.Potrudit cu se da budem aktivniji na forumu,jer ste i vi meni nedostajali.Nehtedoh da kvarim temu,setih se koja je,pa i nije neka steta pokvariti je

Tahirovce 05-06-2011 12:33

Ada kad su oni pokvarili Pester pokvari i ti temu :) ...

adnan 15-06-2011 14:27

Quote:

Originally Posted by joku (Post 230729)
Uzgred hteo bih da pozdravim Adnana,STRANCA i ostale malo starije clanove foruma.Vi se bas dugo odrzaste ovde,svaka cast

Hvala na pozdravima Kujo, nadam se da cemo se i videti na ljeto.

Jabuka Divljaka 16-06-2011 14:12

dijagnoza im je: totalna svemrzžnja naspram peshterskog puchanstva


sta vishe lazhu, podcjenjuju i ucjenjuju, i obmanjuju taj narod, kojem su napravili zivot isuvishe jadnim..


kao;

prvo,.. da bi i jedan socijalan zivot, ili biznis morao funkcionirat treba napravit prometnice.. one znache zhivot..
pestherska visoravan prije dobije telefon.. a nadam se i internet,, nego li asfalt..

sxxxxxa jedna.. pokvarena.. nisu sagradili ni shkole, vech se djeca muche kilometre i kilometre pjesacit preko livada, shuma,. itd..
jaoOj, kad spomenuh sxxxa, pa ni to nijesu bili u stanju organizirat, oko 2,5 miliona eura je tvornica za sagorijevanje i reciklazhu smecha.. bio bi Sandzak lijep i chist.. kao schpiglo..
sve treba snimat i stavljat na internet na strane jezike. sto se dogadja u srcu Stare Europe..
plus,. za razvoj stocarstva,.. nemaju oni zhelje za tim.. i onako je vechina starih ljudi ostala po pesteri.. neka si uvezu radnike i radnice s burze za zaposljavanje,.. iz sjevernih dijelova drzave.. :cekam: a o vodi, nechu ni da govorim.. :(


All times are GMT +2. The time now is 01:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc.
www.SJENICA.com