SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice sve važne i aktuelne stvari vezane za naš grad

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 04-05-2009   #1
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default Danas 29-godišnjica smrti Josipa Broza Tita

Danas 29-godišnjica smrti Josipa Broza Tita
Autor: Agencije | Foto:Beta | 04.05.2009. - 08:54

Doživotni predsednik Socijalističke Federativne Republike Jugoslavije Josip Broz Tito umro je 4. maja pre 29 godina u Ljubljani, a njegovi posmrtni ostaci čuvaju se u Kući cveća, u Beogradu.



Tito je rođen u Kumrovcu 1892. godine, a tačan datum njegovog rođenja nije poznat, mada je rođendanom smatran 25. maj, što je proslavljano godinama "Štafetom mladosti" i velikim sletom.
Kao austrougarski kaplar učestvovao je u Prvom svetskom ratu, između ostalog i u borbama protiv srpske vojske. Ranjen je i zarobljen u Rusiji 1915. godine, posle čega je pobegao iz zarobljeništva i učestvovao u Oktobarskoj revoluciji.
U Kraljevinu Srba, Hrvata i Slovenaca se vratio krajem oktobra 1920. godine, kada je postao član Komunističke partije, a 1937. godine njen generalni sekretar, voljom Staljina, posle smenjivanja i streljanja Milana Gorkića.
Radio je 1936. i 1937. godine u Kominterni, u Moskvi, u vreme kada je likvidiran znatan broj jugoslovenskih komunističkih prvaka. Kao vođa KPJ predvodio je u Drugom svetskom ratu Partizanski pokret (Narodnooslobodilačka vojska).
Iz rata je izašao kao legendarni vođa. Osim borbe protiv okupatora jedinice pod njegovom komandom sprovele su komunističku revoluciju - tokom i nakon rata. U zanosu "revolucionarne pravde" nestale su desetine hiljada nekomunista pod maskom "borbe protiv saradnika okupatora", čime je nepovratno uništen čitav građanski sloj.
Odbio je Staljinov pritisak 1948. godine i rezoluciju Informbiroa nakon čega je decenijama dobijao značajnu finansijsku i vojnu podršku SAD.
Rezoluciju Informbiroa iskoristio je za masovni obračun sa "informbiroovcima" i "staljinistima" ali i drugim političkim protivnicima.
Simbol terora i obračuna sa neistomišljenicima iz tog perioda je zloglasni zatvor na Golom otoku.
Broz je jedan je od osnivača Pokreta nesvrstanih, što je u tadašnjim međunarodnim okolnostima imalo veliki značaj.
U unutrašnjoj politici ostavio je ustrojstvo koje je na kraju dovelo do raspada Jugoslavije.
Josip Broz sahranjen je 8. maja 1980. godine, u Beogradu, a na njegovoj sahrani bilo je prisutno 209 delegacija iz 127 država sveta.
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 04-05-2009   #2
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Neznam sta drugi misle ali ja i pored svega negativnog sto sam procitao o njemu nikada nisam uspeo da ga zamrzim...Bio je gospodin medju drugovima!
  Reply With Quote
Old 04-05-2009   #3
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

Quote:
Originally Posted by 36310 View Post
Neznam sta drugi misle ali ja i pored svega negativnog sto sam procitao o njemu nikada nisam uspeo da ga zamrzim...Bio je gospodin medju drugovima!
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 04-05-2009   #4
Shurjak
Gost
 
Posts: n/a
Default

jeste Bio drug TITOgospodin medju drugovima. Danas novi politicari blate sve sto je on stvorio za njegovog zivot.Neka mi neko kaze ima li danas hrabrosti da odputuje stopom do najblizeg grada,a da ne poznaje vozaca kao sto je nekada se putovalo.Ne zbog besparice vec je tada to bilo uobicajeno(moda)!!
  Reply With Quote
Old 04-05-2009   #5
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Quote:
Originally Posted by 36310 View Post
Neznam sta drugi misle ali ja i pored svega negativnog sto sam procitao o njemu nikada nisam uspeo da ga zamrzim...Bio je gospodin medju drugovima!

On je u svoje vrijeme radio ono sto je morao. Jedini je mogao da drzi sve narode pod kontrolom. Ovdje ga u Americi mnogi smatraju za diktatora dok ga mnogi smatraju za heroja. Sreo sam nekoliko ljudi koji su bili u Kuci Cveca da mu odaju poslednju postu
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 05-05-2009   #6
borichi
Registrovan
Dobar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,621
Default

Ako vam se da, pogledajte video!

borichi is offline   Reply With Quote
Old 05-05-2009   #7
Skorpija
Registrovan
Domaćin
 
Skorpija's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: Landskrona
Posts: 10,158
Default

DA.MA DOK JE BIO BAS JE BIO. Da li smo bili u zabludi neznam ali sto kaze EKO bili smo svi drugovi i drugarice a sta se krilo iza toga stvarno neznam... Sjecam se da je cijeli svijet plakao kada je POKOJNI TITO umro. Sad neznam da li od zalosti ili srece bila sam mala. ALI se sjecam da sam imala bezbrizno djetinjstvo i mogli smo da spavamo sigurno i bez straha i pod vedrim nebom. Za to kazem: VJECNA MU SLAVA!
Skorpija is offline   Reply With Quote
Old 05-05-2009   #8
borichi
Registrovan
Dobar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,621
Default

Ovaj snimak je stvarno samo dobro iscenirani show program, nestvarnog zivota u jednoj nestvarnoj zemlji sa 40 godina fantaziranja.

Krvav je taj Tito bio! samo da spomenem Bleiburg,.onoliki broj ljudi, svirepo masakrirahih,.. koliko zena i djece...

Izigravao je nekog komunistu, i kada su Grcki komunisti potrazili utociste u Yugoslaviji, sve ih je poubijao...

Trebam li spomenuti masovni odlazak (citaj etnicko ciscenje) u Tursku, sa teritorija Sanzaka i Bosne.

A zadnji rat???
borichi is offline   Reply With Quote
Old 05-05-2009   #9
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Ja ga ne pamtim, ali ni malo ne zalim za njih, kome je do komunizma eno im kine pa nek sele...
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 05-05-2009   #10
Unicknnamed
Unicknnamed
Dobar
 
Unicknnamed's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Godine: 48
Posts: 1,569
Default

Nikad se mi necemo opametit,zahvaljujuci Titu Sjenica je danas to sto jeste zaostala i najsiromasnija opstina cak i u bivsoj Jugoslaviji i jedina opstina koju on nije nikad posetio.Zahvaljujuci njemu danas Sandzak nema autonomiju koju je imao do zasedanja u Jajcu 1943.Zahvaljujuci njemu partizani su ubili jednog od retkih komunista tada sa podrucja Sandzaka Rifata Burdzevica Trsa 1943 u okolini Foce,koji se nalazio na putu za Jajce na zasedanje AVNOJ-a.I da ne nabrajam vise cinjenica je da nije bilo Muslimanske milicije u drugom svetskom ratu cetnici bi nas poklali ko zeceve kao i mnogo puta do tada,koja se borila i protiv partizana i protiv svih i zbog toga smo bili kaznjeni i zbog toga ih je posle rata proganjo ko zeceve i zbog toga su mnogi otisli za Tursku al nama je opet dobar Tito i ne samo nama vec i Muslimanima iz Bosne.Dabogda ga zemlja isturila.
__________________
Unicknnamed is offline   Reply With Quote
Old 05-05-2009   #11
supergirl
vakica
Domaćin
 
supergirl's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Location: sjenica (sarajevo)
Godine: 33
Posts: 3,740
Default


hahhahhahah
__________________
Bila sam na IQ testu. Srećom bio je negativan.
supergirl is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
29godišnjica, broza, danas, josipa, smrti, tita


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
www.trijebine.com od danas aktivna DziTri Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 8 19-10-2008 15:54
Americki ambasador za SCG u Sjenici danas! 20-04-2006 iSelektor Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 7 30-05-2006 21:06


All times are GMT +2. The time now is 20:02. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)