SJENICA.com forum

SJENICA.com forum (http://forum.sjenica.com//index.php)
-   Vijesti iz ostatka svijeta (http://forum.sjenica.com//forumdisplay.php?f=38)
-   -   Amerikanci ludi za ćevapima (http://forum.sjenica.com//showthread.php?t=3233)

borichi 07-12-2009 21:13

Amerikanci ludi za ćevapima
 
Bosanski restoran u Houstonu
Amerikanci ludi za ćevapima

Amerikanci su potpuno ludi za bosanskim specijalitetima. Restoran Cafe pita + koji je smješten u Houstonu, u Texasu, radi punom parom, a svi koji dođu i probaju ćevape, pitu, hamburger na bosanski način ili neki drugi bosanski specijalitet restoran napuštaju ližući prste.

Cafe pita + je pravi bosanski restoran kojeg svakodnevno posjeti nekoliko stotina Amerikanaca koji obožavaju naše specijalitete, a ono za čime su najviše ludi su, naravno, ćevapi.

Posjetioci imaju samo riječi hvale za naše specijalitete. Ni sami ne znaju šta bi prije pojeli - ćevape, pitu, sarmu...

O bosanskom restoranu bilo je riječi i u veoma popularnoj emisiji Diners, Drive-ins, and Dives u kojoj Guy Fieri obilazi najbolje, najinteresantnije i restorane sa najspecifičnijom kuhinjom diljem Amerike.

A, šta Amerikanci kažu za našu kuhinju pogledajte u video snimku.


YouTube - Diners, Drive-ins, and Dives: Cafe Pita +

borichi 07-12-2009 21:15

Opet ce me Mersija kritikovati.:D

tidza 07-12-2009 22:16

hmmmmmmm....:p

Undercover 007 08-12-2009 00:39

Ljudi su profesionalci vidi se.Sve cestitke od mene i puno uspeha zelim.
Kod mene u gradu ima puno nasih cevabdzinica ali ne spremaju kao ovaj u to sam siguran.

Elvis-Eko 08-12-2009 04:00

Quote:

Originally Posted by borichi (Post 193763)
Amerikanci ludi za ćevapima



Ma oni su ludi za svakom hranom. Halapljiviji narod ne postoji na zemaljskoj kugli od njih

36310 08-12-2009 08:50

Quote:

Originally Posted by Elvis-Eko (Post 193908)
Ma oni su ludi za svakom hranom. Halapljiviji narod ne postoji na zemaljskoj kugli od njih

Ma "guzicari" su to,reklo bi se u Sandzaku ,ili "poguzije" kazali bi Bosanci. :)

iSelektor 08-12-2009 16:20

Kao sto meni neko rece, amerima sta god da das, njima ce da bude super... jer oni zive samo od instant hrane...

tako da se pojavio i neki uzbekistanac sa njegovom hranom, isto bi bio hit...
Ali ovo sto stavlja luk u meso nisam razumeo, sta je to?
Ono kada rasece zivu butinu ili batak, pa ubaci luk... jel ima neko objasnjenje ili recepat 8)

Elvis-Eko 08-12-2009 17:56

Quote:

Originally Posted by 36310 (Post 193914)
Ma "guzicari" su to,reklo bi se u Sandzaku ,ili "poguzije" kazali bi Bosanci. :)


Taman tako, oci su im gladne

borichi 12-12-2009 21:12

Znala sam da negdje trebam da odgovorim! Ha - Evo ga!!!
 
Quote:

Originally Posted by Tahirovic (Post 193949)
Kao sto meni neko rece, amerima sta god da das, njima ce da bude super... jer oni zive samo od instant hrane...

tako da se pojavio i neki uzbekistanac sa njegovom hranom, isto bi bio hit...
Ali ovo sto stavlja luk u meso nisam razumeo, sta je to?
Ono kada rasece zivu butinu ili batak, pa ubaci luk... jel ima neko objasnjenje ili recepat 8)

Ima svega, i onih sto zive od instant hrane do onih koji samo jedu organic i sa velikom paznjom prate sta unose u svoje tijelo.

Uzbekinstanska hrana bi bila vjerovatno atraktivna ako se istice sa necim autenticnim i dobrim jer je konkurencija je ogromna.

Konkretno ovaj restoran:

Mi imamo puno ovih Bosanskih restorana po Americi, ali...
je samo ovaj u kome je "FOOD NETWORK" posvetio paznju i prenio ove snimke na tom vrlo popularnom Kanalu. Sama cinjenica da su tu prikazani, dovoljan je uspjeh. Konkurencija je doista velika i ima vise restorana nego li icega u ovoj velikoj zemlji.

Prednji dio noge od janjeta/ovce cega li ili batak (engleski - Lamb Shank) sto ti rece, prerezao je i stavio bijeli luk zajedno sa ostalim zacinima, iz razloga jer je to aktivan misic kod zivotnje i potrebno ga je marinirati u svemu tome da malo koji sat odstiji, da bi meso poprimilo mirise i aromu ovih zacina, jer je poznato da janjetina ima specifican jak miris.
Nakom mariniranja se kuha u onom zemljanom loncu sa povrcem, kasnije se servira sa rizom.

I za kraj,

Sto rece Undercover 007, Svaka im cast, bilo bi pravo zadovoljstvo posjetiti njihov restoran.

iSelektor 12-12-2009 22:43

Hvala na objasnjenju... cisto me zanimalo, jer nasi prave... inace sve amerikansko sem iphone-a me ne zanima :)

Pozzz 8)

Undercover 007 13-12-2009 06:01

Borichi sigurno cu ih posjetiti jer cesto prolazim kroz taj grad i napravicu nekoliko slika.
Zlatko mogu ti jedno reci da ameri imaju dalko najvise dobrih i korisnih stvari u odnosu na ostatak svijeta ali ima i onih ruznih koje cesto zasjene one dobre pa se one ne primjecuju.

iSelektor 13-12-2009 13:10

eh brate brate... nekad je amerika bila ono iz filmova i ono sto nam pricaju, kad neko dodje iz te zemlje, pa jos nabudzi pricu...
danas fala bogu imam pristup svim drzavama ovog svijeta i na niciju se pricu ne palim, sve vidim i sve znam... i 100 % sam siguran da je amerika zemlja koja me najmanje zanima...
Jos narocito sto jos uvijek ima naroda koji prica KAKO JE SUPER tamo, a mi coravi pored interneta...

ŠTULICU JEBO LI TE ONAJ STIH TVOJ!!!! 8)

borichi 13-12-2009 20:57

Quote:

Originally Posted by Tahirovic (Post 195203)
eh brate brate... nekad je amerika bila ono iz filmova i ono sto nam pricaju, kad neko dodje iz te zemlje, pa jos nabudzi pricu...
danas fala bogu imam pristup svim drzavama ovog svijeta i na niciju se pricu ne palim, sve vidim i sve znam... i 100 % sam siguran da je amerika zemlja koja me najmanje zanima...
Jos narocito sto jos uvijek ima naroda koji prica KAKO JE SUPER tamo, a mi coravi pored interneta...

ŠTULICU JEBO LI TE ONAJ STIH TVOJ!!!! 8)


HAHAHAHAHAHAHAHAHA:D:D E stvarno si smijesan Cchoeeekk, hahahaha

Nego lako je meni za ljubavi prema Americi, moj ti je problem sto je Cavalia u Atlanti!! i kako da ja iskupim svoju ekipu, da to vidim!!. Nedo mi Bog Dragi da to propustim!

A moram pricekati do Srijede, pa me strah da se karte ne rasprodaju...

YouTube - Cavalia: a Dazzling Display of Horse Power and Beauty

iSelektor 13-12-2009 21:34

pa imas internet, kupi kartu, rezervisi... kod nas ovde u evropi se to danas radi sve preko interneta 8)

mersija 13-12-2009 21:50

Quote:

Originally Posted by borichi (Post 193765)
Opet ce me Mersija kritikovati.:D

Aaaaa,ja tek sad ovo vidjela.....

:hmmmm: da su samo Amerikanci.....:p

Ovo ti oprastam,,,,,nisu ni vjestice ko sto su nekad bile.....:smeh2: :smeh2:


All times are GMT +2. The time now is 17:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc.
www.SJENICA.com