SJENICA.com forum

SJENICA.com forum (http://forum.sjenica.com//index.php)
-   Ovo i ono (http://forum.sjenica.com//forumdisplay.php?f=18)
-   -   KAKO ZAMISLJAMO SJENICU (http://forum.sjenica.com//showthread.php?t=381)

Daki 06-04-2007 00:27

KAKO ZAMISLJAMO SJENICU
 
Razmisljo sam, da svi po malo damo misljenja kako bih rekonstruisali nas grad, idemo deo po deo.

Evo pocnjimo od dubinja...

adnan 06-04-2007 07:46

Na dubinenje bi trebalo renovirati aerodrom i pustiti ga za civilnu upotrebu.

Elvis-Eko 06-04-2007 15:53

Hahahahahahahaaaaaaaaaa

Elvis-Eko 06-04-2007 16:14

Na Radisica brdo bi trebalo postavit jednu skakaonicu, malo one staze sredit i organizovat zimske sandzacke igre

A ako se otvori taj aerodrom, moze i olimpijske igre

aldin 06-04-2007 16:24

prodji se Dubinja da se prvo ocisti ona carsija to je bruka i sramota a planirat je lako a na taj aerodrom dabogda i nasa paraunucad da docekaju da sta sleti

Crni Gruja 06-04-2007 17:02

Nemoj tako za aerodrom aldine, i nasi su takop vikali pa i oni docekase da tamo slecu ........ KASETNE:)

adnan 07-04-2007 07:50

Na Radisica brdo bi trebalo napraviti meteorolsku stanicu.

sabina 07-04-2007 12:35

naci drugo mesto i preseliti autobusku stanicu iz centra.srediti i ofarbati fasade i zgrade po gradu. a onda ocistiti grad od smeca.to je bar lako.radna akcija za cistu sjenicu.bas me interesuje da li bi se neko javio za to.

Crni Gruja 07-04-2007 13:36

Imala je neka slicna akcija prije nekolko godina, pod nazivom "cakum pakum". Nije bas neka velika razlika bila, ali ko je hteo mogo je uocit promenu. Moglo bi se u ovoj temi naci dosta zanimljivih i pametnih ideja, samo to treba posle da cuju usi koje mogu napraviti neku promenu

adnan 07-04-2007 17:42

Isto bi narod trebao da ocisti svoje avlije, poneke su mini deponije.

lejla 10-04-2007 11:38

Prvo bi trebala carsija da se ocisti.Da se posadi cvece.Da se u centru napreve jos 2-3 kafica ali sa lepim bastama.Dalje hotel''Bor'' sa se ocisti ona okolina.Da se popravi terasa itd.

suada 10-04-2007 12:34

napraviti u Borićima i onom parku u gradu igralište za djecu , postaviti na dvije -tri lokacije po jedan koš za ulične košarke





natjerati vlasnike poslovnih prostora da poštuju odluku o komunalnom redu koja podrazumjeva njihovu obavezu da oko svojih objekata očiste i redovno uređuju izloge



Radišiča brdu vratiti funkciju gradskog skijališta



aerodrum i olimpijske igre svakako (ha-ha)

adnan 10-04-2007 17:53

I da se renovira bioskop.

MajkaMaca 10-04-2007 17:56

Da se izbaci djubre iz grada

adnan 10-04-2007 17:58

I da se renovira put do Pazara.

Elvis-Eko 10-04-2007 18:09

Borici su jedna posebna prica u Sjenici. Svima je dobro poznato kakve kvalitete to odmaraliste poseduje, pre svega zbog mjesta gde se nalazi ali je potrebno dosta rada da bi dostigao jedaqn visoki nivo. Mnogi sportisti i sportske ekipe bi dolazile tu na pripreme da je uradjeno nesto po tom pitanju. Meni ni dan danas nije jasno a nije mi bilo ni ranije jasno , zasto tamosnje vlasti nista ne urade po tom pitanju vec se zamaraju oko nekog aerodroma koji u stvari nikada i nije bio niti ce biti aerodrom. Neznam da li je hotel Borici sada privatno vlasnistvo ali po meni je njegova adaptacija najbitnija i najvaznija za pocetak razvoja u Sjenici. Hotel moze da privuce goste, pre svega sportiste koji bi imali idealne uslove za pripreme kada bi se uradila potrebna adaptacija. Ali postoji tu i drugi faktor, a to je mentalitet naseg naroda. Ja se sjecam jedne god, kad su dosle kosarkasice Crvene Zvezde na pripreme u Borice, nakon par dana su morali da napuste grad jer su im mnogi prijetili i govorili svasta u gradu, tako da nisu ni smjeli izac u grad, a u hotel su dolazili pod prozore , zivkali i opet svasta govorili, prijetili itd, itd, tako da su se oni pokupili i otisli.

Jedna spomen cesma je napravljena dole kod stepenista, bila nam je idealno mjesto za sastajanje mladih u to vrijeme. Tako je bila uradjena da su svjetla raznih boja bila okolo, pa je nocu davalo to nekakav poseban draz i ljepotu, romantiku pre svega. Ali ni to nije trajalo dugo jer nakon nekoliko dana ni tih sijalica u boji nije bilo vise jer su se neki takmicili ko ce prvi kamenom da ih razbije.

Mislim da Sjenicaci neznaju da cuvaju i da koriste ono sto imaju.A sa ovim smecem po gradu vidim da je i mentalitet ostao isti, naravno nisu svi isti.

sabina 11-04-2007 12:56

ove adnanove ideje se sprovde u delo. ili ima jaku vezu dole ili je vidovit...

adnan 11-04-2007 17:43

Quote:

Originally Posted by sabina
ove adnanove ideje se sprovde u delo. ili ima jaku vezu dole ili je vidovit...



:P :P :P :P :P :P :P



Imam jaku vezu. Ako treba nesto da ti se sredi samo reci. :D

sabina 14-04-2007 19:01

mi izgleda potrosismo sve ideje kako da uredimo nas grad.

moraces ti adnane opet smisliti nesto sto se moze napraviti i srediti preko one tvoje veze.....

sejdzo 19-04-2007 20:41

za 10 godina zamisljam sjenicu kao stonhendz!!!spomenik kulture!!!od ideja ne znamo sta cemo..samo nema realizacije..sabina nemoj da se zalis ...tek ce da se ima posla!!(crni humor )


All times are GMT +2. The time now is 09:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc.
www.SJENICA.com