SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Hardware - Software - Mobilna telefonija kao i što sam naslov kaže... sve vesti iz sveta mobilne telefonije, kompjutera i interneta će naći mesto ovde...

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 04-03-2008   #1
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Thumbs up Lozinke na sigurnom

Lozinke na sigurnom

Čuvajte lozinke (šifre) na bezbednom mestu, bez straha da ce te neku zaboraviti.

Posle dužeg vremena provedenog na Internetu, lozinke za pristup raznim lokacijama počinju da se gomilaju, a time i količina podataka koje morate pamtiti. Da biste izbegli opasnost da zaboravite ili „zaturite" neke lozinke, nije loša ideja da koristite odgovarajući program koji će ih sve pamtiti umesto vas. Postoji mnoštvo alatki za tu namenu, a Password Depot (www.password-depot.com) se pokazao kao jedno od najboljih rešenja.
Ovaj čuvar lozinki se po izgledu i ne izdvaja mnogo od većine sličnih aplikacija i zato se koristi s lakoćom. Princip je jednostavan: napravite datoteku u kojoj će podaci biti sačuvani i odaberete lozinku za pristup toj datoteci - posle toga ćete samo dodavati stavke u nju. Stavke sadrže korisničko ime, lozinku, opis, dodatni tekst i slične podatke, a predvidjena je i mogućnost dodavanja novih polja. Stavke se razvrstavaju po grupama i mogu se grafički obeležiti odabirom neke od ponuđenih ikonica. Naša najveća zamerka Password Depotu je što ne radi ispravno s našim slovima (podržana su samo slova engleske abecede).
Autori su smislili i vrlo zanimljiv postupak za generisanje novih lozinki, koji izgledom podseća na uvodne scene filma Matrix. Korisnik treba da definiše prihvatljive znake pri generisanju lozinke i njihov maksimalan broj, a potom da prevlačenjem pokazivača preko polja s crnom pozadinom i zelenim, padajućim slovima formuliše lozinku. Tako dobijena lozinka je sasvim bezbedna i praktično neprobojna.



Budući da se većina lozinki unosi u Web čitače radi pristupa sadržaju lokacija, iznimno je važna dobra podrška za automatizovanje tog procesa. Password
Depot se i tu pokazao kao vrlo uspešan i radi bez problema s većinom popularnih čitača Weba. Privlačno dizajniranim korisničkim okruženjem, mnoštvom opcija i svojom funkcionalnošću, Password Depot 3 je sve što će vam zatrebati kada je reč o čuvanju lozinki. Nažalost, nepostojanje verzije prevedene na srpski jezik može otežati korišćenje programa.

Link: http://www.password-depot.com/download.htm
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...


Last edited by iSelektor; 10-03-2008 at 23:30..
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 04-03-2008   #2
supergirl
vakica
Domaćin
 
supergirl's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Location: sjenica (sarajevo)
Godine: 33
Posts: 3,740
Default

Imam svega tri razlicite lozinke,na preko 50 sajtova i slicnih cuda,pa vala toliko mogu zapamtit!
Najpametnije resenje!
__________________
Bila sam na IQ testu. Srećom bio je negativan.
supergirl is offline   Reply With Quote
Old 05-03-2008   #3
akica_90
°Devojčica°
Prijatelj
 
akica_90's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Location: Sarajevo
Godine: 34
Posts: 2,125
Default

ma ja imam samo jednu lozinku za sve....tak da ne razmisljam puno... =))))

Mada je tema super ovo bi nekim mojim priateljima puno pomoglo... kod njih svaki sajt drugi nik druga lozinka...
__________________
"Gospodaru moj, nauči me da je tolerancija, najviši stupanj moći, a želja za osvetom prvi znak slabosti. Podsjećaj me stalno, da je neuspjeh iskušenje koje prethodi uspjehu!"
akica_90 is offline   Reply With Quote
Old 05-05-2008   #4
tmusa
tmusa
Dobar
 
tmusa's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: SJENICA
Godine: 34
Posts: 990
Default

I ja sam ko Akica...samo opet nije bas tako imam dve...jedna je za chat a jedna za download pa eto ima sajteva gde mora da se uloguje za download i ja se ulogujem jednom sifrom a druga je za chat...da vam kazem sifre?
tmusa is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
lozinke, sigurnom


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 07:43. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)