SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Vijesti iz Sandzaka naleteli ste na zanimljivu vijest a vezana je za sandžak, onda joj posvetite novu temu

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 28-04-2012   #1
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default Dzudzevic: Da se bojkotuju izbori za predsednika Srbije

Predsednik Bošnjačkog nacionalnog veća u tehničkom mandatu Esad Džudžević pozvao je danas Bošnjake u Sandžaku da na izborima 6. maja precrtaju listić za imenima kandidata za predsednika Republike.

"Nijedan od 12 kandidata nije smogao snage da se izjasni o Rezoluciji Bošnjačkog nacionalnog veća zbog čega treba bojkotovati ove izbore", rekao je Džudžević na konferenciji za novinare u Novom Pazaru.
On je rekao da je Bošnjačko nacionalno veće od 2000. godine podržavalo Borisa Tadića, ali ovog puta neće jer Tadić "nije smogao snage da reaguje na nasilje nad Bošnjacima".
Govoreći o kandidaturi Muamera Zukrolić za predsednika Srbije, Džudžević je rekao da očekuje da Zukorlić pre izbora povuče kandidaturu.


Džudžević je 23. aprila zatražio od svih predsedničkih kandidata da se izjasne o Rezoluciji o položaju i ostvarivanju prava i sloboda bošnjačkog naroda u Srbiji.
U toj rezoluciji se tvrdi da je Bošnjacima u Sandžaku uskraćeno pravo na službenu upotrebu bosanskog jezika i pisma, na obrazovanje na tom jeziku, na zaštitu i unapredjenje bošnjačkog kulturnog nasledja i na ravnopravnu zastupljenost u državnim organima i službama s javnim ovlašćenjima.
U tom dokumentu se traži rasvetljavanje i procesuiranje odgovornih za teška krivična dela nad Bošnjacima 1999. godine i sprovođenje programa povratka izbeglih, raseljenih i prognanih Bošnjaka.
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 28-04-2012   #2
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default

dok Ugljanin najavljuje podrsku DS-u ovaj poziva za bojkot za predsednika...
kakva cudna kominatorika,ne znam za vas ali ja sam zbunjen
STRANAC is offline   Reply With Quote
Old 28-04-2012   #3
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

Ipak sam se nadao da će bar u njima "proraditi" bošnjačka svijest i da će bez obzira na sve razlike koje su i slijepom jasne,ipak podržati muftiju...
Nadam se,ali iskreno,da će se i nama Bošnjacima kao i u Srbiji 2000-te,desiti prelomni trenutak..Posle pada Miloševića i pobede Koštunice,setimo se da se lider opozicije do tada,Vuk Drašković,povlačenjem i distanciranjem od DOS-a,nesvesno,pogrešnim potezom,verovanjem u svoju snagu,povukao na marginu političkog delovanja...
Iskreno se nadam,da će se to desiti i kod nas...i da je došao taj prelomni trenutak,sa tih 10 godina,koliko kaskamo u političkim podelama za Srbijom

Ko treba da padne,i slijep vidi..
__________________
halilce is offline   Reply With Quote
Old 28-04-2012   #4
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Sta si se nadao, pa ja ga prvi ne bih glasao da me pozove i doktor licno .. Sto se tice podrske od nas moze dobiti samo drsku ...
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 28-04-2012   #5
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

Sreća,pa narod odlučuje svojom glavom.....
Kao i o bojkotu izbora na koje je pozvao muftija,tako i o ovom "zacrtanom" i naređenom bojkotu iz Bg..videćemo koliko ko gubi,a ko dobija..
Siguran sam da muftija dobija,dokazao nam je svima na izborima za BNVS..
halilce is offline   Reply With Quote
Old 28-04-2012   #6
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

a na popis je super prosao, ma brzo ce nedelja ..
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
bojkotuju, dzudzevic, izbori, predsednika, srbije


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 03:07. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)