SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Vijesti iz Sandzaka naleteli ste na zanimljivu vijest a vezana je za sandžak, onda joj posvetite novu temu

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 18-10-2011   #1
Skorpija
Registrovan
Domaćin
 
Skorpija's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: Landskrona
Posts: 10,158
Default Pester- Pet diploma sa farme

Ibro Hamidović, ugledni stočar sa Peštera, iškolovao je petoro dece. Kćerke Edina i Aida su završile fakultete (dizajn i ekonomiju) i otišle svojim putem, udate su i žive u Novom Pazaru. Dve fakultetske diplome (pravo i DIF) doneli su i sinovi Irfan i Read. Prvi živi u Sarajevu, drugi u Sjenici. Najmlađi Merdan završava Višu mašinsku školu, a trenutno je "na učenju", a delom i na radu u Holandiji.




- Srećan sam zbog njihovih diploma, ali nisam srećan što bar jedan od sinova nije ostao ovde da razvijamo farmu i stočarstvo.

Svi su, dok su se školovali, radili poljoprivredne poslove i, mada danas imaju porodice i puno obaveza, leti dolaze da poplastimo seno, pokupimo letinu, prodamo sir, spremimo ogrev...

Možda se sinovi neće vratiti, ali ja sam još u snazi, a u budućnosti, ko zna, možda će me naslediti neko od mojih unučadi - priča Hamidović.

Ibrova farma broji 30 krava mlekulja. Svakodnevno, ovaj uzorni stočar, zavisno od doba godine, proizvede od 200 do 300 litara mleka, koje uglavnom (pošto nema organizovanog otkupa) pretvara u poznati sjenički sir.

- Krenulo je i nama ovde na Pešteru: asfaltiraju nam puteve, stižu telefoni, grade se nove farme... I država se trudi da kreditima i raznim podsticajnim sredstvima pomogne poljoprivrednicima. Ipak, još smo daleko od pravih uslova za stočarsku proizvodnju.

Decenijama smo živeli "ni na nebu, ni na zemlji", mladi su odlazili, a mnogi su prodavali svoja stada i išli u Novi Pazar da taksiraju, švercuju ili diluju devize, jer je sve bilo unosnije i cenjenije od poljoprivrede i stočarstva - kaže ovaj razboriti seljak sa Peštera.

- Mladi hrle u grad, jer još vlada verovanje da je poljoprivreda nesigurna, a u gradovima ih ne čeka ništa posebno. Uslovi za stočarsku proizvodnju bolji su nego bilo gde u Evropi. Mladi sa Peštera ne bi se potucali po Sarajevu, Beogradu, Novom Sadu, Nemačkoj, Austriji, Francuskoj... Naše mleko bolje je od alpskog, a sjenički sir je ravan francuskom i švajcarskom - smatra ovaj uzorni domaćin.

Rad se isplatio
- Kada bih se vratio u mladost i mogao da biram, ponovo bih, bez trenutka razmišljanja, izabrao Pešter i stočarstvo. Bilo je puno muke i neizvesnosti, radilo se danonoćno, ali i isplatilo se.

Srećan sam i što radim posao koji volim, što sam "svoj čovek i svoj direktor", što sam decu izveo na put i što u svakom trenutku moji sinovi, ako kojim slučajem ostanu bez posla, mogu da se vrate u Draževiće i budu gazde - poručuje Ibro Hamidović.
__________________
I See You

Skorpija is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 20-10-2011   #2
tidza
Registrovan
Domaćin
 
tidza's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Danska
Posts: 5,292
Default

Svaka mu cast,postovaje veliko za gospodina Hamidovica,posebno mi je drago sto je tako djecu vaspitao i izveo na pravi put,jos jednom sve pohvale s moje strane
tidza is offline   Reply With Quote
Old 20-10-2011   #3
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default

Ja se licno poznajem sa ovim gospodinom bio sam i kod njega kuci. Izuzetan domacin, jako fina i prijatna porodica. Nisu napomenuli da je Ibro prvak Srbije u sviranju frule, kad sam bio kod njega na posijelu imao sam cast da ga slusam kako svira ...
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 20-10-2011   #4
Undercover 007
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Sep 2006
Location: USA
Godine: 46
Posts: 339
Default

Njega ne poznajem ali sve cestitke zasluzuje.Poznajem Irfana i Aidu iz srednje skole i mogu reci da bih ja pozelio imati takvu djecu.Veliki selam za porodicu Hamidovic!!
Undercover 007 is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
diploma, farme, peŠter, pet


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 17:54. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)