SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice sve važne i aktuelne stvari vezane za naš grad

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 23-04-2007   #1
supergirl
vakica
Domaćin
 
supergirl's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Location: sjenica (sarajevo)
Godine: 33
Posts: 3,740
Default 2-1 gimanazije u akciji "Ocistimo Sjenicu"

Na casu fizike,sa profesorom Hikmetom Zekovicem-Fikom,ovo odaljenje je slucajno pocelo o higijeni naseg grada (kao sto je i uobicajeno da se na tom casa slucajno razmatraju razna pitanja). Ono sto nije uobicajeno jeste to da se ova druzina slozila oko toga da treba da nadju neki nacin da uticu na gradjane. I nasli su ga,a posledice ce nam pokazati hoce li u tom poduhvatu uspeti.

U nedelju,22.4. ove godine,veselo 2-1, sakupilo se u gradskom parku(onom "preko puta hotel-parka"),poprilicno rano za njihove navike, i uhvatilo se grabulja,lopata,kolica....

U drustvu profesora Fika,obavljali su te nimalo lake poslove,dok su im prolaznici cestitali na odvaznosti i dobroj volji,dok su ih kamere snimale sa svih strana,a Boga mi i dok su ih neki i ismijavali...

Nakon sest sati rada,ali i posalice i druzenja,park je zablistao "kao nov-novcat". Vec sutradan,(tj. danas),uz ulicu je bilo mnostvo smeca ,sto je izazvalo bunt ovih mladih volontera,ali isto tako i podstrek za osvajanjem i drugih parkova,setalista,ulica......

Ovom prilikom zahvaljuju se sugradjanima na pohvalama, na interesovanju za njihov rad , na silnim osvezenjima koja su dobili za vreme rada i pozivaju ih da se prikljuce akciji.....

I na kraju,ostaje mi samo jos da pomenem naimenicno sve koji su ucestvovali u akciji.



-profesor Fiko,Hikmet Zekovic



2-1,ima nas 30,ali neki su opravdano odsustvovali:

-Abdagic Ammar,Cir(znam,reci ce:"Uvijek sam bio prvi!")

-Bajrovic Esad

-Gasanin Adi

-Gilic Rijalda

-Graca Ilda

-Kugic Amina

-Knezevic Boban

-Mahmutovic Elma

-Mahmutovic Ilda

-Mahmutovic Ajsa

-Mahmutovic Amina

-Pavlovic Ivana

-Turkovic Armin

-Catovic Adis,Brko

-Hamidovic Valida

-Hamidovic Halida

-Hadziahmetagic Ahmet

-Camovic Mersid

-Sabanovic Jassmina

-Sehovic Enes



Zatim oni koji su se prvi pridruzili akciji,a nisu iz 2-1:

-Hamidovic Maida

-Hadziahmetagic Anes,

-Kucevic Damir,

-Zekovic Amar

i neka dva njegova druga,cini me se da se odazivaju na Ekica i Nedim.



I eto...... svi koji zele da se pridruze,neka se pisi na mail vsupergirl@yahoo.com,a fotke sa akcija i informaicije o sledecoj destinaciji i ostalim planovima ce biti redovno objavljivane i ovde.
supergirl is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 23-04-2007   #2
halilce
Samo Vas gledam...
Domaćin
 
halilce's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Location: sjenica
Godine: 56
Posts: 14,092
Default

Čestitke na Vašoj organizaciji za čištiju Sjenicu!

Ujedno,dobrodošlica tebi,koju nisi pročitala u želje,čestitke i pozdravi!"

I,ponovila si temu,koja je istovetna,i koju ćemo obrisati!

Slike,ako ih ima,pošalji Damiru,ili ti ih postavi!

Pozz
__________________
halilce is offline   Reply With Quote
Old 24-04-2007   #3
Daki
Gost
 
Posts: n/a
Default

  Reply With Quote
Old 24-04-2007   #4
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

U normalnim zemljama je to kaznjivo. Ako policija primjeti nekog da baca smece, normalno , platice kaznu. Taj zakon izgleda ne vazi kod nas a i policija ima preca posla. Oni ionako nista drugo neznaju osim da zaustavljaju vozila i traze dlaku u jajetu. Mozda nebi bilo lose postavit natpise na nekim mjestima ( parkovima npr ) da se narod podsjeti da je zabranjeno bacat smece i da je to kaznjivo.

Ja se nesto ne sjecam, da li postoje neka mjesta u gradu i u parkovima gde su postavljene kante za odpatke, ili narod njih uopste ne primjecuje.

Pozdravljam ovu akciju koju su izveli ucenici sa profesorom Fikom. Lijepo je vidjeti i cuti da se neko ipak brine o cistoci grada kad vec oni koji treba da se brinu o tome postaju slijepi na sve

Nadam se da ce ova akcija biti samo podsticaj za neke buduce akcije, treba samo biti uporan i ne dozvoliti drugima da nam unistavaju sredinu.
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 24-04-2007   #5
Tahirovce
Admin
Domaćin
 
Tahirovce's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Sjenica
Godine: 44
Posts: 30,234
Default Ciscenje pgradskog parka

Evo i dokaza........
__________________
Pravila postoje da bi ih krsili - Brend postoji da bi ga kopirali !
www.sjenica.com - www.biznisklub.com





Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 24-04-2007   #6
Daki
Gost
 
Posts: n/a
Default

Sto se tice natpisa i to smo raspravljali da postavimo, i mislim da hocemo. Profesor kaze da napisemo natpis kao ,, mi smo ovde cistili, a ci pametni bacajte smece ima nas budala koji cemo ponovo cistit". Tako nesto...
  Reply With Quote
Old 24-04-2007   #7
HaNi
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Nov 2005
Godine: 37
Posts: 41
Default

OoOoO svaka cast te se neko brine za Sjenicu
HaNi is offline   Reply With Quote
Old 25-04-2007   #8
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Hahaha Daki , nisam mislio na takve natpise vec na natpis da lici kao upozorenje.

A ako se postave takvi natpisi kao sto vi predlazete, tek cete da vidite koliko ce smeca da bude
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 25-04-2007   #9
feksem
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Feb 2007
Location: Bihać
Godine: 59
Posts: 77
Default

Od srca čestitam ovoj djeci na akciji!Odlično ste to uradili!Kamo sreće da i drugi slijede vaš primjer!Moj bivši razrednik Fiko i dalje je ljudina i po;

bio je pun elana i volje za radom i kad je meni predavao.Sve čestitke i njemu!Bio je pravi profesor,a koliko vidim,i dalje je takav!
feksem is offline   Reply With Quote
Old 25-04-2007   #10
36310
Gost
 
Posts: n/a
Default

Odlicna akcija,svaka cast ucesnicima a narocito Fiku kao pokretacu te akcije.Podrzavam i predloge da se na odredjenim mestima postave znakovi koji bi podsecali gradjane o zabrani bacanja smeca.Nadam se da ce i "nadlezni" konacno shvatiti poruku koju su na ovaj nacin uputili nasi omladinci-omladinke.
  Reply With Quote
Old 25-04-2007   #11
supergirl
vakica
Domaćin
 
supergirl's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Location: sjenica (sarajevo)
Godine: 33
Posts: 3,740
Default

Eh, Fiko i njegov humor....

Znate sta je jos rekao?

"Ma,mozemo mi i da sijemo cvijece,da postavljamo korpe za otpatke...al znate nas narod! Sad kad bismo postavili table sa natpisima,nasao bi se neko da ih odnese kuci...da ih zakuca na stalu....toboze,trebaju mu table!"
supergirl is offline   Reply With Quote
Old 26-04-2007   #12
sabina
Registrovan
Početnik
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 279
Default

lijepo sto je neko pokrenuo inicijativu za ciscenje grada. steta samo sto nema takvih jos vise, onda bi sjenica licila na nesto. u svakom slucaju velike pohvale svima koji su ucestvovali i nadam se da ce ostali gradjani ugledati na vas.
sabina is offline   Reply With Quote
Old 26-04-2007   #13
supergirl
vakica
Domaćin
 
supergirl's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Location: sjenica (sarajevo)
Godine: 33
Posts: 3,740
Default

Hvala,Hvala....Ma znamo mi da je ovo bilo nesto...hm...pa recimo,hrabro(sa obzirom na mentalitet naseg naroda) i imamo jos puno ideja,nismo samo na komunalski rad spremni.

E,stvarno,sad mi je jos nesto palo na pamet...

Naime,ako neko ima neku ideju,nesto sto bismo mogli da realizujemo,neka da ovde svoj predlog. Slobodno!

Sve moze da dodje u obzir...

Unaprijed,hvala!
supergirl is offline   Reply With Quote
Old 26-04-2007   #14
MajkaMaca
Registrovan
Domaćin
 
MajkaMaca's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Godine: 64
Posts: 3,894
Default

Svaka vam cast omladino!!!rado bih samo da znam kolko je dugo ostao grad posle vaseg ciscenja cist.ja imam jedan predlog a neznam sta drugi o tome misle sigurno je izvodljivo:Izlijepite plakate po gradu i zamolite gradjane da cene ono sto ste uradili i da svoje smece ne bacaju na ociscenim mestima.sta znam, mi smo malo cudan svijet al mozda pomogne.Zao mi je vas trud ako se ne bude postovo.
MajkaMaca is offline   Reply With Quote
Old 27-04-2007   #15
supergirl
vakica
Domaćin
 
supergirl's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Location: sjenica (sarajevo)
Godine: 33
Posts: 3,740
Default

Ma,mislili smo i na to ,ne bi nam nista pomoglo. Sutra bi nas docekala deponija u centru. A park je bio...pa prljav..ali treba da razumemo te ljude. Pa koliko ima korpi za smece u gradu koje su u funkciji? Dvije? Tri?



Jos uvijek nije nista sigurno,ali valjda ce biti neke reklame nase akcije na lokalnim radijima, sami cemo praviti korpe za otpatke,table sa saljivim natpisima....



Pa,recimo da napredujemo...Bili smo na tv-u,u novinama....

Valjda ce biti sve bolje...
supergirl is offline   Reply With Quote
Old 27-04-2007   #16
supergirl
vakica
Domaćin
 
supergirl's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Location: sjenica (sarajevo)
Godine: 33
Posts: 3,740
Default

Ma,mislili smo i na to ,ne bi nam nista pomoglo. Sutra bi nas docekala deponija u centru. A park je bio...pa prljav..ali treba da razumemo te ljude. Pa koliko ima korpi za smece u gradu koje su u funkciji? Dvije? Tri?



Jos uvijek nije nista sigurno,ali valjda ce biti neke reklame nase akcije na lokalnim radijima, sami cemo praviti korpe za otpatke,table sa saljivim natpisima....



Pa,recimo da napredujemo...Bili smo na tv-u,u novinama....

Valjda ce biti sve bolje...
supergirl is offline   Reply With Quote
Old 28-04-2007   #17
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Vi ste svoj deo posla uradili super. Skrenuli ste paznju na problem e sad bi mozda trebalo da se vrsi pritisak na opstinu da postavi odgovarajuci broj kanti za odpatke po carsiji i u parkovima.

Skola i ucenici mogu dosta toga da urade, neka se vrati onaj stari " DRUSTVENO - KORISTAN RAD "
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 02-05-2007   #18
supergirl
vakica
Domaćin
 
supergirl's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Location: sjenica (sarajevo)
Godine: 33
Posts: 3,740
Default

Pa,hajde da ga vratimo...Hajde da apelujemo na vlasti u Sjenici,na one ugledne,poznate gradjane,da trazimo donacije privatnicima,dobrostojecim...Zajedno mozemo puno toga...
supergirl is offline   Reply With Quote
Old 03-05-2007   #19
Elvis-Eko
Registrovan
Domaćin
 
Elvis-Eko's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Godine: 52
Posts: 4,582
Default

Ako mislis na drustveno -koristan rad da vratis, to mozes da porazgovaras sa profesorima u skoli ili sa direktorom da se to ubaci u program



P.S Pozdravi mi Bokija puno
Elvis-Eko is offline   Reply With Quote
Old 05-05-2007   #20
supergirl
vakica
Domaćin
 
supergirl's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Location: sjenica (sarajevo)
Godine: 33
Posts: 3,740
Default

Kojeg Bokija???
supergirl is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
akciji, gimanazije, ocistimo sjenicu


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Predskolska ustanova "Jela Jovanovic i Emina Bucan" Lakota |ljiv| Skole 9 31-01-2013 07:38
Registry - Al' nemo' posle biDne "Kuku lele.....!" iSelektor Hardware - Software - Mobilna telefonija 7 19-02-2009 22:23
Glasanje za nagradu "Davorin 2007" i na internetu borichi Muzika i Video 3 21-08-2008 14:35
Sednica Skupstine Udruzenja "sjenicka Pcela" Tahirovce Aktuelna desavanja i vijesti iz Sjenice 0 21-02-2007 20:12
"Gornja Skola" jedna slika ispred glavnog ulaza Elvis_A Skole 4 17-12-2005 21:27


All times are GMT +2. The time now is 16:21. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)