SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Vijesti iz Srbije nešto zanimljivo i smatrate da trebaju znati i drugi... posveti mu temu...

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 25-11-2009   #1
STRANAC
SIMPLY_THE_BEST
Domaćin
 
STRANAC's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: LANDSKRONA
Posts: 15,991
Default Ponikve postaju civilni aerodrom

Užice -- Ministar odbrane Dragan Šutanovac i gradonačelnik Užica Jovan Marković potpisali su protokol o pretvaranju vojnog aerodroma Ponikve u aerodrom za civilne svrhe.


Potpisivanje protokola o konverziji vojnog aerodroma Ponikve u civilne svrhe (Beta)
Ministarstvo odbrane i zvanično je užičkim vlastima predalo na korišćenje dosadašnji vojni aerodrom Ponikve. Otvaranje vazdušnog saobraćaja u užičkom regionu moglo bi da bude od vitalnog značaja za privredni razvoj ne samo ovog dela Srbije, već i države.

Od tog aerodroma mogla bi da ima koristi i fabrika “Prvi partizan“ u kojoj je otvoren novi pogon u koji je ovo preduzeće uložilo 2,5 miliona evra. Početkom decembra biće potpuno osposobljen i deo pogona u kome je u septembru stradalo sedam radnika.

Postrojeni civili, kojima je komanda aerodroma isrcrtala i liniju za stajanje, dočekali su na aerodromu Ponikve ministra odbrane Dragana Šutanovca.

Povod je bio potpisivanje Ugovora o konverziji za korišćenje aerodroma i u civilne svrhe.

Gradonačelnik Užica Jovan Marković kaže da je potrebno oko pet miliona evra za saniranje posledica bombardovanja i uklanjanja neeksplodiranih bombi, ali očekuje će za četiri godine biti potpuno osposobljen za vazdušni saobraćaj.

“Mora da se uloži i u pristupne puteve, i u infrastrukturu, i u opremu. To ulaganje ne možemo sami uraditi. Znači, očekujem da ćemo u nekoliko sledećih godina svojim radom uspeti da privučemo strane investitore i da ćemo biti interesantni za neka partnerstva“, očekuje Marković.

Ministar odbrane Dragan Šutanovac kaže da je za početak najvažnije da se aerodrom osposobi za civilni saobraćaj.

“Nisu svi aerodromi isti i mislim da ne bi trebalo da imamo bilo kakve megalomanske zamisli na ovom aerodromu, jer potrebe za ovim aerodromom će biti relativno skromne i treba da se prilagode troškovi koje oni imaju. A zatim, da taj aerodrom sam sebe izdržava i ukoliko bude potrebe i dograđuje“, smatra Šutanovac.
__________________
IDEMO DALJE...




BOLJE DA ME MRZE ZBOG ONOGA STO JESAM
NEGO DA ME VOLE ZBOG ONOGA STO NISAM




STRANAC is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 26-11-2009   #2
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default

Sad sam bas gledao polozaj...
moglo bi ovo da bude zanimljivo... koga jos zanima... moze da vidi ovde... gde se nalazi taj aerodrom...
uzice ponikve - Google Maps

Pozzzz
__________________
Poljoprivrednik po školovanju, programer po zvanju, preduzetnik zbog nedostatka alternativa...

Besplatni mali oglasi
iSelektor is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
aerodrom, civilni, ponikve, postaju


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 12:36. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)