SJENICA.com forum


If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.



Vijesti iz Srbije nešto zanimljivo i smatrate da trebaju znati i drugi... posveti mu temu...

Reply
Thread Tools Search this Thread Oceni temu
 
Old 22-08-2009   #1
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default Duze vazenje starog pasosa?

Duže važenje starog pasoša?



Beograd -- Vlada Srbije mogla bi da produži važenje starog pasoša za još nekoliko meseci, pišu Večernje novosti.

Kako prenosi list, ako se to dogodi najavljeni "beli šengen" za 1. januar 2010. godine mogli bi da koriste samo građani sa biometrijskim pasošima, dok bi vlasnici starih isprava mogli da putuju samo sa vizom. Zamena pasoša najsporije ide u konzulatima Srbije u inostranstvu.

Šef biroa za međunarodnu saradnju i evropske integracije MUP-a Dražen Maravić kazao je za Novosti da bi zbog Srba u dijaspori mogla da se donese odluka o produžetku važenja plavog pasoša.

"Oni sva dokumenta u zemljama gde žive vade na osnovu pasoša. O tome je razgovarano sa predstavnicima Ministarstva spoljnih poslova i videćemo šta će biti odlučeno", kazao je Maravić.

Ministar za dijasporu Srđan Srećković rekao je za Novosti da se "sigurno neće dozvoliti da bilo ko u dijaspori ostane bez putne isprave".

"Građanima koji žive u Švajcarskoj, Nemačkoj, Austriji, ali i ostalima, savetovali smo da pasoše vade kada doputuju u Srbiju. Mnogi su tako i uradili, a MUP im je isprave izdavao u kraćem roku. Problem su oni koji žive preko okeana, u Australiji i Americi, kojima je problem da dođu u maticu", kazao je on.

Odluku o produžetku roka važenja starih pasoša donosi Vlada Srbije, a zatim to treba da potvrdi i Skupština Srbije.

Odlazak "plavih" u penziju već je jednom odložen i to odlukom parlamenta 23. decembra prošle godine, kada je rok važenja produžen do 2010. godine.


Izvor: Biznisklub.com
__________________
Poljoprivrednik po školovanju, programer po zvanju, preduzetnik zbog nedostatka alternativa...

Besplatni mali oglasi
iSelektor is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 23-08-2009   #2
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

Ja sam jedan od onih koji bi pozdravili usvajanje ovog predloga. Zarobljen sam bre ovde, nikud da mrdnem ne mogu, a pasos nikad da stigne
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Old 26-08-2009   #3
sanna72
Ona
Domaćin
 
sanna72's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Location: Evo me i ovde :)
Posts: 3,604
Default

Crni imas jos vremena do Nove godine, pakuj se i na put..... pozzzz
__________________
Moja vrata su uvek otvorena... Neka ti ne bude neugodno izaci.

sanna72 is offline   Reply With Quote
Old 26-08-2009   #4
supergirl
vakica
Domaćin
 
supergirl's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Location: sjenica (sarajevo)
Godine: 33
Posts: 3,740
Default

Quote:
Originally Posted by Crni Gruja View Post
Ja sam jedan od onih koji bi pozdravili usvajanje ovog predloga. Zarobljen sam bre ovde, nikud da mrdnem ne mogu, a pasos nikad da stigne
Aaaaaa...



e pa onda... nisam za usvajanje predloga!
__________________
Bila sam na IQ testu. Srećom bio je negativan.
supergirl is offline   Reply With Quote
Old 26-08-2009   #5
Zijadina
Registrovan
Domaćin
 
Zijadina's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Location: xxx
Godine: 46
Posts: 3,921
Default

Quote:
Originally Posted by supergirl View Post
Aaaaaa...



e pa onda... nisam za usvajanje predloga!







Zijadina is offline   Reply With Quote
Old 26-08-2009   #6
Rarica
Registrovan
Prijatelj
 
Rarica's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2,941
Default

Hajde neko i Gruju da zarobi,to se ne desava tako cesto
__________________
"Stiže proleće,
žao mi je svih onih kojima to nije važno."
Rarica is offline   Reply With Quote
Old 26-08-2009   #7
borichi
Registrovan
Dobar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,621
Default

Quote:
Originally Posted by Crni Gruja View Post
Ja sam jedan od onih koji bi pozdravili usvajanje ovog predloga. Zarobljen sam bre ovde, nikud da mrdnem ne mogu, a pasos nikad da stigne
Pa zar ti nisi Svedjanin Grujice? Sta cekas vise brate mili....
borichi is offline   Reply With Quote
Old 27-08-2009   #8
Crni Gruja
The Beast
Domaćin
 
Crni Gruja's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pekarska Mahala
Godine: 41
Posts: 4,853
Default

Hehehe, e ovako, da krenem sa odgovaranjem:

Sanna, na put se spremam, krajem sledece nedelje put pod noge. BTW bio sam ti u komsiluku gore ovog meseca

Girlice, pasos mi je stigo, sad mogu da ga neusvajaju 10 puta sto se mene tice

Videl ti ono Zijadina. Onako ona meni, drugu svojem

Kono, ipak sam se iscupo. I dalje ne dam da me zarobe (Eko bi na ovo mogo imat komentar, vec ga vidim kako kuca )

Borichi, pa dje si mi ti milion godina. Verujes da si mi nedostajala, davno te nisam "cuo". A ne dam ja moj plavi pasos sa orlom za 10 ovih sa krunama. Barem jos godinu dana. Posle cu imat pravo, i mijenjam iste sekunde
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Old 27-08-2009   #9
supergirl
vakica
Domaćin
 
supergirl's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Location: sjenica (sarajevo)
Godine: 33
Posts: 3,740
Default

Quote:
Originally Posted by Rarica View Post
Hajde neko i Gruju da zarobi,to se ne desava tako cesto
Moja rarice, moaj drugarice, vidis ti ovo!?!

Sanna, Borichi, Zijadina, ti i ja ga spopadsmo,al nista!
supergirl is offline   Reply With Quote
Old 27-08-2009   #10
borichi
Registrovan
Dobar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,621
Default

Quote:
Originally Posted by Crni Gruja View Post
Borichi, pa dje si mi ti milion godina. Verujes da si mi nedostajala, davno te nisam "cuo". A ne dam ja moj plavi pasos sa orlom za 10 ovih sa krunama. Barem jos godinu dana. Posle cu imat pravo, i mijenjam iste sekunde

Skide mi kamen sa srca...

Ovo znaci da mozes da planiras posjetu u USA.
borichi is offline   Reply With Quote
Old 09-11-2009   #11
iSelektor
Hanumovac
Domaćin
 
iSelektor's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: SJENICA
Posts: 9,500
Default Stari pasoši - prepreka ili ne?

Stari pasoši - prepreka ili ne?

Beograd -- Iako je jedan od uslova za viznu liberalizaciju uvođenje biometrijskih pasoša, Skupština Srbije danas raspravlja o novom produženju važenja starih pasoša.

Novim izmenama Zakona o putnim ispravama rok važenja plavih pasoša bio bi produžena za još godinu dana odnosno do kraja 2010. godine. Direktor Pravnog foruma Vladimir Todorić kaže da novo produženje neće predstavljati problem da EU odobri viznu liberalizaciju za građane Srbije.

“Trebalo je samo imati u vidu da naši građani sa prebivalištem ili boravištem u inostranstvu nemaju uslova da dobiju novi, savremeniji pasoš, zbog toga što naša diplomatska predstavništva nisu na vreme dobila neophodnu tehniku”, kaže Todorić.

“Ukoliko bi ‘plavi’ pasoši bili nevažeći posle 1. januara, ti ljudi bi se našli u velikom problemu, jer ne bi imali nova dokumenta, ne bi mogli da putuju i postavilo bi se pitanje njihovog boravka u inostranstvu”, objašnjava on.

“U praksi, to znači samo da će građani sa ‘crvenim’ pasošima moći da putuju bez viza, dok će oni sa ‘plavim’ i dalje morati da dobiju odgovarajuće vize, s tim što verovatno o tome evropske zemlje treba naknadno da odluče”, rekao je Todorić.

Inače, izmenama zakona, koje su predložene po hitnom postupku, predviđeno je i produžavanje važenja pasoša za decu - tako da za decu do tri godine pasoš umesto dve važi tri godine, a za decu od tri do 14 godina predloženo je da pasoš važi pet godina.

Izvor: B92
iSelektor is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
duze, pasosa, starog, vazenje


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 22:38. Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. www.SJENICA.com






Prijatelji sajta:
Parovi rijaliti uzivo - FOLKOTEKA.com - SJENICA.net - Freestring - FOLKOTEKA.org - Sve o pametnim telefonima - Besplatni mali Oglasi - MixoTeka.org - Tekstovi pesama - Najbolji domaci recepti - FOLKOTEKIN forum - Restoran SREM (Novi Beograd)