PDA

View Full Version : Oaza relaksacije!


hurmasica
06-05-2008, 17:42
Kada osjetim da mi klizi tlo pod nogama ili ponestaje energije u bioloskim baterijama,dodiruje vrhom prstiju depresija ili mi lose ide.......:(

Ja:

Volim samocu,tisinu i putovanja u centru svoje duse gdje pokusam pronaci razloge ili jednostavno otkrijem oazu relaksacije.Volim meditaciju.Misljenja sam da insan potrosi polovicu svog zivota da bi upoznao druge,drugu polovicu da upozna sebe.Ko krene od sebe ustedi sebi u komunikaciji sa drugim vjerojatno veoma puno nesporazuma i nesuglasica.Ko upozna sebe zna sta zeli i shodno tome se adekvatno artikulira.


Vi?

Koje su vase oaze relaksacije,metode koje spontano ili kontrolisano koristite da bi ste svoje povremene"emotivne slalome"prezivjeli bez "dusevnih fraktura".

Crni Gruja
06-05-2008, 18:26
Veruj mi da jos tragam za necim takvim. Nadam se da ce EFES pomoci, drugo mi nistas ne pada na pamet

Tahirovce
06-05-2008, 19:12
Grujane ako ti Efes ne pomogne,probaj sa tuborgom...

Prijepoljka
06-05-2008, 19:27
Ili sa Becksom!! :D Kod mene uvek pali!!

suad
06-05-2008, 20:21
ako nista ne pomogne uzmi 2 kamena

Chupka_
06-05-2008, 20:37
Moja oaza relaksacije ....je moja soba i gitara...
Jednostavno IMAM SVOJ MALI SVIJET I OKO NJEGA "KINESKI ZID"...
Priznajem...cesto u tim kako hurmašica reče "emotivnim slalomima"
jedini lijek da stignem do cilja trke a da se ne polomim sve...su suze...:(
kada se isplacem ko malo dijete...i bude mi lakse...obrisem suze i glavu gore...
Svoju tugu nikad ne dijelim sa drugima...i nikad me ne vide sa suzama...osim ako nisu radosnice:biggrin:....

mersija
07-05-2008, 09:13
Zanimljiva tema za razgovor,Hurmasica,cak moze biti i od koristi za one koji jos nisu pronasli nacin kako i gdje da izbjegnu ili cak neznaju da pronadju kako ti kazes tu "Svoju oazu relaksacije".Brzina zivljenja i kolicina obaveza tj problema sa kojima se suocavamo svakog dana nagone nas da odlazemo sustinske potrebe svoga tijela, po principu "cim prodje ova guzva",ponajmanje razmisljamo na "relaksaciju"da nebi naravno doslo do tog kako Hurmasica rece"emotivnog slaloma"ili "dusevnih fraktura" Zapravo, istina je da bismo bar sa tom guzvom lakse izasli na kraj kada bismo dozvolili svome tijelu da povremeno odahne i povrati izgubljenu snagu,mozda bi manje gubili tlo pod nogama.Razne metode relaksacije dobar su nacin obrane od stresa,koji na zalost sve veci uzrok danasnjice.....Neku posebnu metodu nebih mogla da navedem,jer je naravno sve to nacin i "prezivljavnje"jedinke, pojedinacno, razlicito,iako samo jedno mogu da priznam,kao mozda u vecini slucajeva tako i JA vecinu uzroka "spoljasnjeg"faktora ma kakav on bio kada se nadjem u takvoj "fazi"onda pokusavam da se negdje "sakrijem"od stvarnosti i nadjem nacin da "takvo stanje"bez okretanja iza sebe rijesim naravno na najmanje bolan nacin,iako kazem opet nekada vrlo tesko uspijevam sama u tome,jer dok se pronadje krivac,kojim najcesce smatramo sebe,zato sto smo doveli sebe u takvu situaciju,proleti poneka suza,naravno,sto je normalno,ali kao sto Chupka rece...Glavu gore!!!