PDA

View Full Version : Sa 0 na 200km/h


hurmasica
06-05-2008, 16:21
Sta vas u biti cak i kad znate da nema svrhe niti valjanog razloga moze sa> 0 na 200km/h< uciniti bijesnim i dovesti u afektno stanje?

Kakva je vasa reakcija?

Mene osobno "razvaljuju" osobe minimalne emotivne intelegencije.
Primjerice:
Radim sa koleginicom koja svoje osobne frustracije doslovce "istresa" na kolege i koleginice koji ne posjeduju dovoljno samopouzdanja.
Jedan vakat je to pokusala samnom.Igrala sam njenu igru jer mi je bilo zao ,znala sam da je slabog duha i opake prirode ali je starija od mene i upravo iz respekta nisam joj prkosila.
Sve dok nisam primjetila da se u meni postepeno sakuplja bijes.
Nisam htjela da prihvatim cinjenicu da ona odista nema elementarnog sensa za "dovoljno ruzno".Na njenu provokaciju odgovorila sam da mi je tesko pasti na amebni nivo evolucije i da mi je nje jako zao jer ocito da ce i umrijeti a nece dozivjeti ljepotu "biti" insan.
Otad me zaobilazi kao mis macku a ja sam uprkos svemu jos nijansu ljubaznija prema njoj.Mozda mi i krene od ruke da je promjenim:biggrin:

tmusa
06-05-2008, 16:26
Mene jedan drug zeza sa nekim novim brojevima,svaki drugi dan kupi novi broj a posto zna neke detelje iz moje proslosti to koristi i prestavlja se kao neke moje bivse cure...Neznam sta da mu radim a da menjam broj nema sanse...svi me po ovom broju znaju...Jedino da ga prebijem ko macku...Ali opet i tu ima frke,otac mu je jako bolestan a ja imam kaznu iz vladanja zbog izostanaka...NEZNAM STA DA MU RADIM

Prijepoljka
06-05-2008, 16:30
Mene jedan drug zeza sa nekim novim brojevima,svaki drugi dan kupi novi broj a posto zna neke detelje iz moje proslosti to koristi i prestavlja se kao neke moje bivse cure...Neznam sta da mu radim a da menjam broj nema sanse...svi me po ovom broju znaju...Jedino da ga prebijem ko macku...Ali opet i tu ima frke,otac mu je jako bolestan a ja imam kaznu iz vladanja zbog izostanaka...NEZNAM STA DA MU RADIM

Nista, sta te bole brige, pusti ga!!! Samo ignorises, i to je to...
A i kriv si sto si dopustio da te provocira na taj nacin, sad trpi, sta ces!?
Mada, kazes da te drug zeza... Nekako mi to ne lici na ponasanje DRUGA!!! Opet, ti si kriv sto od prvog puta nisi povukao liniju, crvenu...

Elvis-Eko
06-05-2008, 16:52
Mene jedan drug zeza sa nekim novim brojevima,svaki drugi dan kupi novi broj a posto zna neke detelje iz moje proslosti to koristi i prestavlja se kao neke moje bivse cure...Neznam sta da mu radim a da menjam broj nema sanse...svi me po ovom broju znaju...Jedino da ga prebijem ko macku...Ali opet i tu ima frke,otac mu je jako bolestan a ja imam kaznu iz vladanja zbog izostanaka...NEZNAM STA DA MU RADIM


Taj tvoj drug je mozda malo ljubomoran na tebe iz nekog tamo razloga.
Nista na silu, iskoristi nacin kao kod hurmasice tj. budi pametan a ne drzak i bezobrazan

NeXeN
06-05-2008, 17:35
tmusa, kuliras ga samo kao i ja....
znas kako sam "rahat" od kako ne pricam sa njim,ima evo tri nedelje...
mada je opet poceo da mi dosadjuje,moram ga podsetit da mi se ne obraca....
a dobro bi bilo da ga sto velis ko macku prebijemo,i ja i ti i dzenis,odavno mu se kanimo svi trojica....

mersija
07-05-2008, 12:42
Svi mi ponekad imamo i lijepe i ruzne emocije. Kada smo srecni cesto taj osjecaj dijelimo sa nama najblizim osobama,a kada smo tuzni,BIJESNI, povlacimo se u sebe i taj osjecaj ne dijelimo ni sa kim,bar ja mislim da je kod vecine danas tako.Naravno, to je samo jedna moja predpostavka,jer covjek nezna kako da se ponasa prema" takvoj "osobi,koja jednostavno apsolutno nemoze da kontrolise situaciju, bez osjecaja , kako za vrijeme tako i za sam prostor,okruzenje.
Ja licno mislim da kao sto je ovaj primjer kod Hurmasica koleginice potreban savjet ili misljenje nekoga ko je veoma blizak takvoj osobi. Naravno,onda se "takve osobe" namjerno ili ne, okrecu i sami protiv takvih osoba koje su bile u stanju da pomognu,daju savjet,traze "zrtvu"za koju najmanje smatraju da ima vremena i zivaca za neke pa hajd sada da nekazem "gluposti"kao sto je ta tvoja radna koleginica.Takvih je vjeruj mi svugdje.
JA licno mislim,da sam neko ko je u stanju da u vecini slucajeva prevazidjem tu granicu spoljasnjeg faktora 0- 200km/h veoma mirno,stalozeno, naravno,koliko sam u mogucnosti pokusavam da sam pri punoj koncentraciji,i da situaciju koju su mi "drugi" nametnuli, vrlo brzo i bezbolno rijesim samo "ignorisanjem"takvih osoba.Ali,naravno nekada jednostavno gubim taj osjecaj samokontrole nad pojedinkom,pojedincem i nedozvoljavam ni vremenu ni prostoru da se neke stvari oko mene desavaju protiv mene,i tada ta granica sa 0-200km/h dostigne vrhunac.:)
Tako da te u potpunosti razumijem Hurmasica,jedino olaksanje koje mozes da priustis sebi u takvom slucaju je "ignorisanje"...pomaze,vjeruj mi.:)

supergirl
07-05-2008, 15:17
Nikog ne ignorisem, ako mi smeta nesto na mene utice faktor 0-60km/h i to je sasvim dovoljno ad se vise ne sretnem sa istim problemom. A ako se to slucajno desi,onda to opet nije 0-200km/h,vec 60-250km/h,pa do treceg puta sigurno doc nece.

hurmasica
07-05-2008, 17:36
Kada se na komunikacijskom nebu naslucuju tamni oblaci konflikta puni kise

zajedljivih,zlih i ocito svjesno planiranih rijeci onda je mozda na pocetku i

prva metoda ignorancija.Medjutim postoje osobe koje tvoju prvo izabranu

metodu definiraju kao strah od konfrontacije,manjak samopouzdanja ili sta

vise intelegencije.Ne prestaju da ti salju "verbalne munje"kao najavu za

finalnu destruktivnu "grmljavinu" iz koje ce pljusnuti kisa frustracija.

Vise nego naivno bilo bi onda ignorisati i dozvoliti da te iznenadi"pljusak" jer

nije na odmet imati spreman defanzivno-ofanzivni "Ego-bran".

Sto insan ne smije niti u jednoj niti u drugoj varijanti jeste sici sa svog

mentalnog levela i upustiti se u ne konstruktivne konfrontacije jer je to onda

dzabaluka investirana energija:biggrin:

Prijepoljka
07-05-2008, 18:15
Prevedi! :D

hurmasica
07-05-2008, 18:30
Prevedi! :D

Citaj sa saburom i samo ce ti se kasti:)

Prijepoljka
07-05-2008, 18:42
Citaj sa saburom i samo ce ti se kasti:)
Jos kad bih znala tvoj jezik... Sta ti je "sabur", sta ti je "insan"?! Pola tvojih postova ne razumem, previse filozofije...

Sejo
07-05-2008, 18:46
Ako ih ne razumijes nemoj ih ni komentarisati!!!

Crni Gruja
07-05-2008, 18:57
Bravo Sejo. Prijepoljka, imas druge teme za nabijanje broja postova, nemoj po svakoj!!

Chupka_
07-05-2008, 19:09
Jos kad bih znala tvoj jezik... Sta ti je "sabur", sta ti je "insan"?! Pola tvojih postova ne razumem, previse filozofije...

E vala ako ne znas sta je sabur i sta znaci insan onda........:tuca:

Hurmasica pise obicnim jezikom smrtnika...kako ti rece ...ali to ona metaforicno doslika....znaci treba se bas skoncentrisati na citanje i skontat ces sta pise i o cemu govori....
Bas se pitam kako skuzis roman kada citas....na istom principu su pisani.........:hmmmm:

Elvis-Eko
07-05-2008, 19:14
Ako ih ne razumijes nemoj ih ni komentarisati!!!


A i ti Sejo puno trazis :smeh2:

Prijepoljka
07-05-2008, 19:20
E vala ako ne znas sta je sabur i sta znaci insan onda........:tuca:

Hurmasica pise obicnim jezikom smrtnika...kako ti rece ...ali to ona metaforicno doslika....znaci treba se bas skoncentrisati na citanje i skontat ces sta pise i o cemu govori....
Bas se pitam kako skuzis roman kada citas....na istom principu su pisani.........:hmmmm:
Ono je preterivanje! Po mom mislenju PRETERIVANJE! Hm, sto se tice romana... Pa, nije svaki roman isfilozofiran (poput njenih postova).

Elvis-Eko
07-05-2008, 19:25
Ono je preterivanje! Po mom mislenju PRETERIVANJE! Hm, sto se tice romana... Pa, nije svaki roman isfilozofiran (poput njenih postova).


Pretjeruje Hurmasica sto ti nemas pojma sta je insan ili sabur ??????????????

Prijepoljka
07-05-2008, 19:46
Pretjeruje Hurmasica sto ti nemas pojma sta je insan ili sabur ??????????????
Ne, covece! Nisam ja kriva sto ne znam znacenja tih reci, vec sredina u kojoj zivim, ai moja nezainteresovanost! :D A preterivanje je ono filozofiranje u postovima, iliti presera**nje!!

Chupka_
07-05-2008, 19:53
Ne, covece! Nisam ja kriva sto ne znam znacenja tih reci, vec sredina u kojoj zivim, ai moja nezainteresovanost! :D A preterivanje je ono filozofiranje u postovima, iliti presera**nje!!

Nisi ti kriva....što si nezainteresovana........hahahahahahahah
Kako divno rečeno........:smeh2::smeh2::smeh2::smeh2:
e ovo se zove filozofija:biggrin::biggrin::biggrin:

Elvis-Eko
07-05-2008, 19:59
Ne, covece! Nisam ja kriva sto ne znam znacenja tih reci, vec sredina u kojoj zivim, ai moja nezainteresovanost! :D A preterivanje je ono filozofiranje u postovima, iliti presera**nje!!



Svakoga dana u svakom pogledu se sve vise i vise blamiras. Ako si vec "nezainteresovana" za znacenje osnovnih rijeci onda budi isto tako nezainteresovana za teme kojima jednostavno nisi dorasla

tmusa
07-05-2008, 20:03
O lom ga mala...SAMO TAKO...svega mi treb anam tema za rasprave...daj neko da to napravi ja necu

GREENEYES
07-05-2008, 20:03
Svakoga dana u svakom pogledu se sve vise i vise blamiras. Ako si vec "nezainteresovana" za znacenje osnovnih rijeci onda budi isto tako nezainteresovana za teme kojima jednostavno nisi dorasla

..izvini..koliko je tebi godina???:eek:.

adnan
07-05-2008, 20:07
Ne, covece! Nisam ja kriva sto ne znam znacenja tih reci, vec sredina u kojoj zivim, ai moja nezainteresovanost! :D A preterivanje je ono filozofiranje u postovima, iliti presera**nje!!

Ako ti se ne svidja tema ne moras da je citas a ako ne volis neciji stil pisanja preskoci taj post. Ja npr postove o politici niti citam niti diskutujem pa ni ti nemoras da citas teme za koje nisi dorasla. I sto kaze Gruja ne moras u svakoj temi da se oglasis. Ako imas nesto konstruktivno da napises napisi i ne kvari temu tvojim proseravanjima.

Prijepoljka
07-05-2008, 20:09
Svakoga dana u svakom pogledu se sve vise i vise blamiras. Ako si vec "nezainteresovana" za znacenje osnovnih rijeci onda budi isto tako nezainteresovana za teme kojima jednostavno nisi dorasla
Osnovne reci?!!? Hahahahhaha.... Ma... HHHHAHAAH:smeh2::smeh2::smeh2::smeh2:

Elvis-Eko
07-05-2008, 20:11
..izvini..koliko je tebi godina???:eek:.



Bas sam se pitao gdje si do sada, zasto ne skaces u odbranu :)
Izvini , ali moje te godine ne zanimaju

Musko
07-05-2008, 20:15
star je eko ko grčka green to ti ja kazem

mersija
07-05-2008, 20:15
E pa stavrno neznam,dali je ovo moguce, da ni U JEDNOJ temi INSAN nemoze nesto da sada ne kazem,pametno da nauci,napise cak sta vise odmah se pocne sa tim nekim vidom negativne komunikacije..da sada ne kazem "svadje"....Mislim da smo tu da se druzimo,ako ne sta vise,da se na ovaj ili onaj nacin upoznamo,bas kroz ovaj vid komunikacije,naravno ako smo svjesni toga...

Pozz

GREENEYES
07-05-2008, 20:16
Bas sam se pitao gdje si do sada, zasto ne skaces u odbranu :)
Izvini , ali moje te godine ne zanimaju


:smeh2::smeh2:...
tu sam,tu sam..ma ok je..podsecas me na mog dedu kad pricas,zbog tog, ko njega da slusam kad citam tvoje postove,bas ga se posle tog ozelim..pa me cudi tolika slicnost..aferim...:cool:.

Elvis-Eko
07-05-2008, 20:18
E pa stavrno neznam,dali je ovo moguce, da ni U JEDNOJ temi INSAN nemoze nesto da sada ne kazem,pametno da nauci,napise cak sta vise odmah se pocne sa tim nekim vidom negativne komunikacije..da sada ne kazem "svadje"....Mislim da smo tu da se druzimo,ako ne sta vise,da se na ovaj ili onaj nacin upoznamo,bas kroz ovaj vid komunikacije,naravno ako smo svjesni toga...

Pozz


U pravu si ali ko uvijek ali bas uvijek zapocinje takav negativni vid komunikacije ????

Crni Gruja
07-05-2008, 20:19
Sta bi ti to green? Da se svi ovako prosipamo ko Prijepoljka? Corav bi mogao da vidi da nije za ovu temu, ali kad neko pati od toga da bude u centru paznje, tu mu se ne moze nista. Svako zivi bi hurmasicu pohvalio zbog njenog stila pisanja, jedino se ona nasla pametna da kaze kako ona filozofira!!! Tebi je to na mestu?

GREENEYES
07-05-2008, 20:21
Sta bi ti to green? Da se svi ovako prosipamo ko Prijepoljka? Corav bi mogao da vidi da nije za ovu temu, ali kad neko pati od toga da bude u centru paznje, tu mu se ne moze nista. Svako zivi bi hurmasicu pohvalio zbog njenog stila pisanja, jedino se ona nasla pametna da kaze kako ona filozofira!!! Tebi je to na mestu?

..izvini sta je meni na mestu...sta ja komentarisah protiv @hurmasice..njeni postovi su extra..odakle ti to...???

Musko
07-05-2008, 20:22
atko hajd na msn

Prijepoljka
07-05-2008, 20:23
Sta bi ti to green? Da se svi ovako prosipamo ko Prijepoljka? Corav bi mogao da vidi da nije za ovu temu, ali kad neko pati od toga da bude u centru paznje, tu mu se ne moze nista. Svako zivi bi hurmasicu pohvalio zbog njenog stila pisanja, jedino se ona nasla pametna da kaze kako ona filozofira!!! Tebi je to na mestu?
Izvini, ali ja nisam rekla nista lose u vezi njenog pisanja, vec, PO MOM MISLJENJU filozofira! Ne znam zasto to komentarisete kad ni ja ne komentarisem vase slaganje sa njenim stilom?! To sto sam rekla da ne znam sta znace reci koje koristi u pisanju nije razlog da me napadate!! I corav bi video da sam pokazala interesovanje za to, samim tim sto sam pitala sta to znaci!! I ja se nisam "nasla pametna", ja to i jesam, za svoje godine, i to za pohvalu!!!

mersija
07-05-2008, 20:24
Da bi insan mogao da "detektuje" sta je kod njega u pitanju, oholost ili dostojanstvo, samoljublje ili cast, itd., jer su ove osobine totalno suprotstavljene, a vanjski su "iste", treba mu naravno nesto u odnosu na sta ce sebe i sa CIM CE SEBE POREDITi.Ko zna da cita izmedju redova shvatice...:)

adnan
07-05-2008, 20:38
Aman ova Prijepoljka i Green upropaste svaku temu.

Prijepoljka
07-05-2008, 20:46
Aman ova Prijepoljka i Green upropaste svaku temu.
Ne, kvare je oni koji osudjuju misljenja drugacija od njihovog... Sto je poprilicno jeftino!

Crni Gruja
07-05-2008, 21:08
..izvini sta je meni na mestu...sta ja komentarisah protiv @hurmasice..njeni postovi su extra..odakle ti to...???

Ma ne ti, nisi me razumeo. Nisam mislio na tebe nego na Prijepoljku. Branis je (to je tvoje pravo, nista lose u tome), ali mala bi da svakom loncu bude poklopac. Upropasti tako svaku temu. Cak je i o fudbalu nasla da bude pametna. Za to te pitam jeli na mestu, nisam reko da si ti hurmasicine postove komentarisao.

GREENEYES
07-05-2008, 21:24
Ma ne ti, nisi me razumeo. Nisam mislio na tebe nego na Prijepoljku. Branis je (to je tvoje pravo, nista lose u tome), ali mala bi da svakom loncu bude poklopac. Upropasti tako svaku temu. Cak je i o fudbalu nasla da bude pametna. Za to te pitam jeli na mestu, nisam reko da si ti hurmasicine postove komentarisao.

..opa..ne znam sto te zanima moje misljenje kad nista ne komentarisem na to..znas??..iskljucivo da ne kvarim temu...
..@prijepoljka je samo pokazala da je izuzetno pametna..poredjujuci je sa pojedinim clanovima a da ne uzimam u obzir njene godine..
..devojka kaze svoje misljenje i iskljucivo to svakom ono sto misli..sad sto nekima smeta to da im se kaze,mozda vise vole da im se prica iza ledja to je drugo..i u tome je ovde problem..kazes nekome nesto odmah skace u napad i svi redom...neko nema dlake na jeziku i to je to...

..ponekad i u sali kazemo nesto,..ovaj forum i druzenje ovde nije vrijedan zivaca...i stvar je u tome sto se sve prihvata ozbiljno..i sto bi rekli prima k'srcu..treba shvatiti kao neku salu nekada nesto..ali ovde je to tesko..:zvizdanje:

..uostalom kome ja ovo pisem..:lmao:
..mozda @mersiji da ne bi morala da cita medju redovima..jer volim da pisem nasim sjenickim govorom..da me svi razumeju:lmao:

:cool:.

Chupka_
07-05-2008, 21:47
..@prijepoljka je samo pokazala da je izuzetno pametna..poredjujuci je sa pojedinim clanovima a da ne uzimam u obzir njene godine..
..devojka kaze svoje misljenje i iskljucivo to svakom ono sto misli..sad sto nekima smeta to da im se kaze,mozda vise vole da im se prica iza ledja to je drugo..i u tome je ovde problem..kazes nekome nesto odmah skace u napad i svi redom...neko nema dlake na jeziku i to je to..

Jedno je kad neko nema dlake na jeziku i svkom kaze ono sto misli i STOJI IZA SVOJIH RIJEČI, a drugo je kad u jednoj recenici nesto napise{i u toj recenici nema dlake na jeziku} a u drugoj to pobije....
Odsad pisite znacenje manje poznatih rijeci za prijepoljku...
Negdje si napisao AFERIM....pa eto prevedi joj da se ne oglasava:biggrin::biggrin:

Crni Gruja
07-05-2008, 23:49
..@prijepoljka je samo pokazala da je izuzetno pametna..
Hmmmm... Reci nekom starijem da se proserava... Jako pametno, nema sta. :bravo::bravo::bravo:

Prijepoljka
08-05-2008, 00:14
Hmmmm... Reci nekom starijem da se proserava... Jako pametno, nema sta. :bravo::bravo::bravo:
Stariji ili mladji, nebitno, radnja je ista!

mersija
08-05-2008, 05:44
GREENEYES ,neznam zasto se bas MOJE IME nalazi u tvom postu...ali ocigledno,da mu mjesto nije tu....i zasto se OGLASAVAS kada ni u najmanju ruku nisam nikoga "IMENOVALA"kada sam napisala to sto sam napisala.To dali ja pisem "Sjenickim govorom"ili ne,mislim da sada nema apsolutno nikakve veze.Neznam kavim ja to jezikom pisem? NEMORAM da citam izmedju redova, vjeruj mi,mada smatram da onaj ko je sposoban da to radi,u njemu ima cak sta vise,veliki nivo"inteligencije"iako sam ispravno shvatila tvoju poruku,mogu se samo nadovezati sa ovim"NAUKA lijeci covjeka od njegove oholosti jer mu pokazuje njegove granice.":)

pozzzzz

Elvis-Eko
08-05-2008, 07:32
:smeh2::smeh2:...
tu sam,tu sam..ma ok je..podsecas me na mog dedu kad pricas,zbog tog, ko njega da slusam kad citam tvoje postove,bas ga se posle tog ozelim..pa me cudi tolika slicnost..aferim...:cool:.


A i ti mene podsjecas na jednog mog poznanika odavde koji se na tako jeftin nacin ulizivao curama

GREENEYES
08-05-2008, 23:41
GREENEYES ,neznam zasto se bas MOJE IME nalazi u tvom postu...ali ocigledno,da mu mjesto nije tu....i zasto se OGLASAVAS kada ni u najmanju ruku nisam nikoga "IMENOVALA"kada sam napisala to sto sam napisala.To dali ja pisem "Sjenickim govorom"ili ne,mislim da sada nema apsolutno nikakve veze.Neznam kavim ja to jezikom pisem? NEMORAM da citam izmedju redova, vjeruj mi,mada smatram da onaj ko je sposoban da to radi,u njemu ima cak sta vise,veliki nivo"inteligencije"iako sam ispravno shvatila tvoju poruku,mogu se samo nadovezati sa ovim"NAUKA lijeci covjeka od njegove oholosti jer mu pokazuje njegove granice.":)

pozzzzz

uh,uh..e haj sad malo prosetaj...:smeh2:
ps.ne kvari teme...

i mali odpozdrav

MajkaMaca
09-05-2008, 16:51
Aman ova Prijepoljka i Green upropaste svaku temu.

u ovom slucaju ...0-300km/h,kad vidim da zelembac provocira,svakog i da svaka tema zbog njegovih"lajanja"izgubi vrednost,poludim...ja neznam,zasto mu se uopste dozvoljava,da se u forum ukljucuje..."hladjenje"nije za njega,jednostavno je moj predlog da se totalno iskljuci...ovo je nepodnosljivo ...

Prijepoljka
09-05-2008, 20:00
u ovom slucaju ...0-300km/h,kad vidim da zelembac provocira,svakog i da svaka tema zbog njegovih"lajanja"izgubi vrednost,poludim...ja neznam,zasto mu se uopste dozvoljava,da se u forum ukljucuje..."hladjenje"nije za njega,jednostavno je moj predlog da se totalno iskljuci...ovo je nepodnosljivo ...
Jednostavno je! Svet ostaje na mladima!

Crni Gruja
09-05-2008, 20:05
........tesko nama onda

Prijepoljka
09-05-2008, 20:08
........tesko nama onda
Nije se odnosilo na tebe!! Sve do 30 je mlado, posle 30 godinica NIJE!!!

halilce
09-05-2008, 23:57
Cccc,ko da će neko večito imati 16 ili 30 godina!
Da li ste svesni kako vrijeme brzo prolazi?
Nadam se da vam roditelji imaju "tek"25 godina!:zvizdanje:

tmusa
10-05-2008, 00:02
Vi to nesto na moj racun jel...Sta ako sam mlad...Da znate da je ova tema namenjena za neke sitnije rasprave i za neko opisivanje reakcija...Ja nemogu da se kontrolisem...znaci STO NA UMU TO NA DRUMU pa milo kom drago njegov rpoblem...MLADI SMO DOK SE NADAMO I DOK VOLIMO I ZIVIMO

Perica
10-05-2008, 00:47
...MLADI SMO DOK SE NADAMO I DOK VOLIMO I ZIVIMO

bravo tmusa kralju!!!!

Musko
10-05-2008, 02:00
pametna konstatacija tmuša ja se slazem jer sam mlađi od mnogih (po godinama mlađih) ovde

MajkaMaca
10-05-2008, 11:37
Jednostavno je! Svet ostaje na mladima!

Jadan ovaj svijet....:(

MajkaMaca
10-05-2008, 11:40
Vi to nesto na moj racun jel...Sta ako sam mlad...Da znate da je ova tema namenjena za neke sitnije rasprave i za neko opisivanje reakcija...Ja nemogu da se kontrolisem...znaci STO NA UMU TO NA DRUMU pa milo kom drago njegov rpoblem...MLADI SMO DOK SE NADAMO I DOK VOLIMO I ZIVIMO

na takvima treba svijet da ostane....tmusa selam...:bravo:

tmusa
11-05-2008, 15:41
Maco fala ti...znam da me podrzavas ali mislim da sam realan...sta da ti kazem...svestan sam da mi otac nece radit jos 100 godina nego jos malo pa i on da ladi ja...i treba on da odmara a ja da radim...ZNACI SAMO TREBA DOBRO ZIVET...RADI KOLKO MOZES,POMAZI KOLIKO MOZE,I VOLI MAXIMALNO...ja drugo resenje ne vidim

Perica
11-05-2008, 22:46
Maco fala ti...znam da me podrzavas ali mislim da sam realan...sta da ti kazem...svestan sam da mi otac nece radit jos 100 godina nego jos malo pa i on da ladi ja...i treba on da odmara a ja da radim...ZNACI SAMO TREBA DOBRO ZIVET...RADI KOLKO MOZES,POMAZI KOLIKO MOZE,I VOLI MAXIMALNO...ja drugo resenje ne vidim

bravo legendo!!!

kako pricas pametno,svaka ti cast!!!

ko da si stario pa mladio,samo naprijed.....

tmusa
12-05-2008, 16:10
E brate imam ovamo nekih ucitelja pa znas i da neces da slusas nesto mora da ostane...sta da se radi...

kame
06-04-2014, 19:49
Jos kad bih znala tvoj jezik... Sta ti je "sabur", sta ti je "insan"?! Pola tvojih postova ne razumem, previse filozofije...
Nije filozofija majke mi :)

Saburli sam vecerala nisam :hehe: Sabur je arapska rijec ciji korijen znaci “zadrzati, ustezati se, prestati ili ti biti blentav i trpjeti :EvilKiss:“. (Najteža je borba boriti se protiv sebe, a najlepša pobjeda pobjediti samog sebe. - Logau) dok u duhovnom i vjerskom smislu, sabur znaci ne ocajavati i ne paniciti, ne jadati se itd.. Neki su definisali sabur kao jednu od dobrih ljudskih osobina ali i kao pozitivan stav u zivotu jer se uz pomoc sabura uzdrzavamo od onoga sto nije dobro. Sabur je i neophodna osobina "onaj koji ima sabura je onaj koji je sebe naucio kako da se nosi sa potjeskocama“. Sabur znaci pokornost Allahu s.w.t, i mirno prihvatanje iskusenja na koja nas On stavlja, bez osjecanja tuge i bez prituzbi“. ''Sabur je pokoravanje onome sto je doslo sa casnim Kur’anom i djelovanje u skladu sa sunnetom itd a rijec "Insan" ehee to je vec nesto sasvim drugu cemu tezi Hurmasica biti no ...slabi majci razgovori :smeh2:

sabur bitte :ruka: