PDA

View Full Version : Ljubo(mora)-Mori(ljubav)


hurmasica
16-04-2008, 22:44
Ako nije ljubomorna/ljubomoran onda te ne voli.
Ljubomora je signal da mu je /joj stalo do tebe.
Malo ljubomore je zacin ljubavi.
itd....itd....itd.....


Meni je ona deficit samopuzdanja,bolesna posesivnost i ubica emocija.
Kad volis trebas partneru/partnerici dati pravo izbora.
Ko zna da cijeni"emotivnu slobodu" taj ne moze izgubiti.
Sto nije moje ne mogu ni sacuvati.

Koja je vase misljenje i definicija?

Perica
17-04-2008, 01:35
za mene je ljubomora cista glupost,ili ti bolest koja se ne lijeci!
glupost zato sto nista sa njom ne dobijate mozete swamo da izgubite...
a bolest jer samo kompleksasi mislle da ako ih neko ostavi:(....gotovo:psssst:...smak svijeta............:lmao:....:biggrin:

Chupka_
17-04-2008, 13:50
:evilwait:LJUBOMORA............

Takodje smatram da je ljubomora ubica emocija....
Kada dodje do ljubomore tu se nema vise sta traziti...cim se pojavi ljubomora, znaci da je povjerenje dovedeno u pitanje... a to iziskuje nesto drugo ...i ode u propast....
Ako nesto moram da dijelim, ne moram ga ni imati....:Violina:

supergirl
18-04-2008, 00:35
Po meni, primarna stvar u vezi su ljubav i poverenje,koji idu zajedno,UVIJEK!

A ljubomora k'o ljubomora se dijeli na zdravu,koja zna i da imponuje,i onu koja je ubica emocija.
Znaci,moje misljenje je da je lijepo kad je ljubomoran/na,ako ne nastaju problemo zbog toga!

Inace,nista gore od posesivno ljubomornog partnera!!!

Elvis-Eko
18-04-2008, 17:44
Po meni, primarna stvar u vezi su ljubav i poverenje,koji idu zajedno,UVIJEK!

A ljubomora k'o ljubomora se dijeli na zdravu,koja zna i da imponuje,i onu koja je ubica emocija.
Znaci,moje misljenje je da je lijepo kad je ljubomoran/na,ako ne nastaju problemo zbog toga!

Inace,nista gore od posesivno ljubomornog partnera!!!



Slazem se , ali sta ako ima razloga za l;jubomoru ?

Prijepoljka
18-04-2008, 21:40
Neka je ljubomoran, i treba! :D

supergirl
19-04-2008, 20:11
Slazem se , ali sta ako ima razloga za l;jubomoru ?
Sve je moguce,ali nikako i da ima razlog da brani,zahteva,naredjuje....

tmusa
04-05-2008, 21:36
Kad je partner ljubomoran moze da znaci dve stvari:"DA LUDO VOLI,ILI DA JE GLUP KO NOC"..Mada ljubomora nije pohvaljena nikad,sami znate ne vezano za ljubav da je ljubomora jako losa,uvek su se izdvajali ljudi koji od toga pate,to su ljudi koji su puni kompleksa...ja sam bio poceo da budem ljubomoran ali sam cutao dok nisam puko i samo kazo ja nemogu vise...Neema leka za ljubomoru kao ni za ljubav kao ni za komplekse...
SAMO MOLITE BOGA DA VAM SE TO NE DESI I BUDITE ZAHVALNI ALLAHU DZ. AKO VAM TO NE PODARI...Ja tako mislim

mersija
06-05-2008, 12:16
Ljubomora nije izraz prevelike ljubavi,i najverovatnije potice iz osecanja duboke unutrasnje nesigurnosti.Ljubomorna osoba je posesivna jer se boji da ce biti napustena. Iskljuciva je jer strahuje da ce biti iskljucena, ostavljena, zanemarena.Zahtevi licnosti mucene ljubomorom su, uostalom, sami po sebi uzaludni jer su neostvarivi. Niko nas i nista ne moze uvjeriti da smo voljeni, ako osecamo da to nismo. Ljubomorna osoba ne vjeruje da je voljena jer ne voli samu sebe. I to je sustina stvari. Sve dok sebe ne volimo, necemo povjerovati ni da nas drugi mogu voljeti.

tmusa
06-05-2008, 12:33
Istina ziva,svega mi od sad te trazim za savete...Prelpo ovo govoris...Ko nije ljubomoran on voli sebe

mersija
06-05-2008, 12:39
Tmusa,kroz zivot se covjek uci,dzaba savjeti ako TI kao jedinka samim tim sebi nemozes da pridoneses da se bolje osjecas.Treba biti spreman na sve i svasta:) ma koliko nas to vrijedjalo ili mucilo,u sustini bilo koja situacija u zivotu,sada nevezano samo za ovaj pojam"ljubomore".

tmusa
06-05-2008, 13:18
Ok,svatio i primio ka svesti...legenda si nema sta...