PDA

View Full Version : Balkanska Mohikanka


hurmasica
02-04-2008, 02:20
Budi poslusna muskom rodu,skromna u svojim zeljama,prohtjevima,budi zrtva u svim rolama u kojima se kao zensko bice obligatorno moras definisati.

Budi dobra kci,vjerna i odana zena,plemenita odgojiteljica svojoj celjadi,pokorna snaha svojoj svekrvi......

Budi sve samo ne TI!

Egoizam je tebi nepoznata imjenica.


Gdje sam ja?Moje EGO tumara sivilom prostora Bal-kan-a.

Slusajut ci price o Balkanskoj zeni koje baziraju na istinitim cinjenicama osjecam potrebu podici veliki bijeli nisan njima koje su u svom dunjaluckom zivotu imale samo patnju,teskobu,suze i tugu.

Njima koje su udahnule i izdahule dunjalucku havu a da nijesu nikad osjetile ljubav onog ili onih cije su robinje bile.

Nijesu to bile zene,nit zenturace bile su to hanume ili kako bi moja rahmetli nana znala reci:"To su kceri Emina bile zenobase".


Ja bih da sam zenobasa pod uvjetom da imam prava na zdravu dozu muskog egoizma.

Koliko se ona moze dopasti suvremenom Balkancu ukoliko takav uistinu egzistira!?

supergirl
02-04-2008, 15:48
Zasto kazes da podizes nisan?!
Pa zenobasa jos ima na Balkanu!

hurmasica
03-04-2008, 01:35
Nije ni zehru suspektna ili diskutabilna egzistencija zenobasa na Balkanu.

Kada sam pisala o potrebi podici bijeli nisan(asocijacija) misao vodilja bile su one koje nisu vise medju nama.

Zanimljivo je komparirati definicije zenobase sa aspekta njeznog i jaceg spola.

Vjerujem da su diferentne!

borichi
03-04-2008, 18:54
hurmasicaGdje sam ja?Moje EGO tumara sivilom prostora Bal-kan-a.



Kako objasniti dogadjeje koji se protive nasoj aktuelnoj logici? postupke koje prosto ne shvatamo, ili zato sto ih uistinu ne shvatamo, dajemo im pogresna objasnjenja (nisan).

Trazeci dusevni spokoj postajemo najamnici zivotne doktrine. Kao da se sve dogadjalo u nekoj drugoj dimenziji, u kojoj se pojave nase dimenzije ne zbivaju. Ni mi njih ni oni nas prosto ne razumiju....





http://i106.photobucket.com/albums/m269/llpunkracer/835421270.jpg

hurmasica
04-04-2008, 02:09
Ne pripadam internetskoj populaciji koja insistira na epicentar prostora niti zbivanja u njemu.Ne ocekujem previse niti obecavam puno.Pokusavam samo pronaci srodne duse sa kojima mogu tu i tamo kad je vakta na pretek razmjeniti razmiljanja i nauciti novo.

Dozvolt cu sebi slabost i priznati da sam ocekivala da se osobe koje me udostoje svojim prisustvom na temi nece kretati marginama relevantnog.

Ucinilo bi me sretnom da si(pod uvjetom da nisam pogresno procjenila tvoj spol)dala veci akcenat na temu a manje na pasuse iz teksta.Znam da bih bar ja imala zasigurno nauciti nesto od tebe(nema minornu notu niti primjese cinizma).

Pokusaj razumjeti zbivanja koja se kose sa nasom aktualnom logikom je meni vrijedan jer smatram da je to jedan od puteva prema istoj destinaciji>Saznati uzroke uciniti ih transparentnim i samim tim ako su negativne prirode minimalizirati.
Priznat ces cak je ne uspjeli pokusaj bolji od mentalne pasivnosti.

O razmujevanju?
Nit ja razumijem sve nit sve ima razuma.

Sta je zivotna doktrina?

Nadmudriti zivot ili zivjeti mudro?

Misljenja sam da ce mo na to pitanje dobiti odgovor onda kada necemo moci izvuci profit ne bar na ovom dunjaluku.