PDA

View Full Version : Déjà vu


hurmasica
25-03-2008, 03:32
Imaginacija.

Nalazite se po prvi put u roli turiste na vama potpuno stranom mjestu.Nakon par koraka signaliziraju vam sive celije da i te kako poznajete mjesto.

Nemoguce!!

Sjedite u restoranu preko puta vas partner/ica porucujete pice.Sa vase desne strane sjedi stariji bracni par.Nehotice i zbog akustike u restoranu cujete jako dobro razgovor koji vode.Zvuci poznato.Vec znate kraj vase posjete restoranu.

Moguce?

Koliko vam se cesto dogadja da imate dojam da ste vec vidjeli ,culi,dozivjeli nesto sto je zapravo nemoguce.
Jesu li to "reprize"vaseg zivotnog filma,svjetlosnom brzinom prelazenje iz jedne u drugu dimenziju gdje vam se dimenzije proslosti ili sadasnjosti pretapaju jedna u drugu.

Ili mozda kratki spoj u komunikaciji i razmjeni informaciji vaseg enzephalona.

Gdje ste i kad imali svoj Déjà vu?

supergirl
25-03-2008, 13:35
Ja ti ovo,sine,nista ne razumijem!

adnan
25-03-2008, 19:31
Ja ti ovo,sine,nista ne razumijem!

Deža vu („već viđeno”) je snažan utisak da smo već videli nešto što inače vidimo prvi put. Déjà vu je doživljaj ili prizor kao nešto poznato, već viđeno i proživljeno. Frojd smatra da je ovde u pitanju paraamnezija nastala usled toga što nas novi utisak podseća na neki raniji „zaboravljeni”, zapravo, potisnuti doživljaj ili fantazam. (Wikipedia (http://sr.wikipedia.org/sr-el/%D0%94%D0%B5%D0%B6%D0%B0_%D0%B2%D1%83))


Interesantna tema. Ranije sa cesto dozivljavao Déjà vu i svaki put bi me isto fascinirao. Kad mi se zadnji put desilo i sta je u pitanju stvarno se ne secam.

Musko
25-03-2008, 21:46
isto tako puno puta mi se desilo da vidim ,,vec videno,, nebih sad mogao da se setim neke pojedinosti interesantna tema nema sta

Perica
01-04-2008, 01:51
...apsolutno tacna stvar,nebrojeno puta sam dozivio "vec vidjeno"

interesantno je to da ja nikad nisam uspjeo da saznam kraj dogadjaja,vec samo pocetka desavanja.
recimo dok slusam predavanja redovno mi se vracaju slike-scene koje trenutno dozivljavam....

Chupka_
01-04-2008, 20:49
takodje i meni se to desava...prolazim nekom ulicom po prvi put a imam osjecaj da sam tu vec bila i da je poznajem....neko mi nesto prica...a ja imam osjecaj da to vec sam cula....bas danas sam sa majkom pricala na tu temu...njoj se to danas desilo pa smo komentarisale.....
meni se desilo prije par dana...u sarajevu sam srela nekog :zvizdi::) i par dijelova u razgovoru kao da su mi se to vec desili,..... a i ako je po drugi put nije na odmet :-D

supergirl
01-04-2008, 22:19
E,pa meni se to danas desilo.

Odgovarala drugarica iz engleskog,i posto smo radili neke lektire (a ona nista od toga nije procitala,niti pripremila,a solidno zna) spremila je slusalice,koje je zavukla ispod rolke,pa trake za kosu i kose (danasnja mladez!!),a ja uzela telefon,da je nazovem i pricam joj (iz zadnje klupe) o cemu se u kom delu radi.
I pita je "Gone with the wind"-a meni nesto sinu..ko da sam nedje vec tu scenu videla...
Zanimljiva,ali cesta pojava!

Tahirovce
01-04-2008, 22:54
Ako ovo bude citao profesor engleskog :psssst: ........

supergirl
02-04-2008, 15:55
Ma nema veze.
To svi danas rade!

Taku cu,ako Bog da, i kad budem polagala testove za vozacki!:)

iSelektor
03-04-2008, 02:24
Ih tesko kod Kema i Reska hehehe
Ja se jednog Dezavua odlicno secam, koji cesto pominjem...
1992 god ili 1993 god je izasla singlice svedske grupe Ace of Base "All that she wants"... Kad sam prvi put cuo pesmu imao sam osecaj da je vec dugo znam kao i text... nesto neopisivo, taj osecaj... nije to lako prepricat...

Chupka_
22-04-2008, 15:24
eh meni se danas to desilo....
stigla posta i otvaram kovertu i citam...
i kao da sam to vec jednom procitala...zatim mi brat nesto govori na to i kao da sam sve to vec jednom dozivjela ...i to pismo i njegove rijeci ...bas sve.....

tmusa
04-05-2008, 21:21
Vala desava se i meni cesto...da znam da sam to ili sanjo ili negde doziveo ali bas isto...pa opet nemogui da se setim...Recimo dolazi mi brat iz Beca i ja slucajno ga zovem on pred vrata i ja mu kazem pa jesi jos jedamput bio on se samo nasmeja i kaze:"KAD"...
Nista ja samo temu zamenim i teram dalje ali se posle razbijam misleci gde sam ovo doziveo...pa nikako da se setim...

hanna
26-06-2008, 22:53
Desilo mi se vise puta.............posledjni put dok sam slusala jednu pesmu...na otvaranju nekog lokala...imala sam osecaj da sam tu vec bila i slusala isto to