PDA

View Full Version : Uredjenje grada


ado
02-03-2008, 22:46
Na ovu temu me je prislilila jedna emisija na tv koju sam upravo gledao,na federalnoj televiziji (BiH), a koja se sastoji iz nekoliko dijelova, i opisuje i prikazuje gradove Sandzaka.

U ovom dijelu je dosta prikazana Sjenica Pazar i Rozaje.....i ne moze da se ne primjeti da ipak zaostajemo za ostalim gradovima,ipak su dosta uredjeniji, ne milsim konkretno na velicinu grada tu ne mozemo preko noci nista uraditi, ali samo pogledati kako je trg u Rozajama fino sredjen, kod nas rijetko gdje da se cvijet moze vidjeti, izuzev one godine kad su Sandzacke bile, pa se nesto i uradilo.

Takodje gledam, svake godine omladina u Zenici organizuje ciscenje grada i okoline, ali svake godine u ovo vrijeme....

Sta mislite, jel bi kod nas sto tako uspjelo i dokle bi dosli ??

ursuljanka
03-03-2008, 14:01
I ja sam o tome cesto razmisljala!Mislim da bi trebali organizovati nesto-sad' na ljeto,ali da se to fino osmisli-ja bih prva krenula,ali da neko drugi to organizuje!Secam se akcija sa osnovnom skolom-radili smo nesto korisno a i proveli smo se super!
Samo to treba da uradimo mi,ako budemo cekali na nase 'kravatase'-onda nista!

supergirl
03-03-2008, 19:23
MI,odeljenje,i ove godine cistimo,a zovemo i sve...tako da.....
Bujrum te!

ado
03-03-2008, 23:38
Ne moze to tek tako, zovemo sve....treba dati reklamu na Amaro,postaviti neki plakat, ovdje na forumu napisati...da znaju ljudi. :) I na kraju dernek za sve ;)

ado
06-03-2008, 01:44
MI,odeljenje,i ove godine cistimo,a zovemo i sve...tako da.....
Bujrum te!

A ko organizuje to i sta se cisti :)

ursuljanka
06-03-2008, 12:49
MI,odeljenje,i ove godine cistimo,a zovemo i sve...tako da.....
Bujrum te!

Ne mozemo svi kada radi skola-vidite to nekad'kasnije!:)

ursuljanka
06-03-2008, 12:53
A ko organizuje to i sta se cisti :)

Evo ti odgovora na tvoje pitanje'kako bi se to kod nas organizovalo i dokle bi dosli?':):):)

supergirl
06-03-2008, 13:06
Pisala sam dosta o tome u temi "Eklogija i ekonomija",pa da ne ponavljam.
Evo da ne lutate:
http://sjenica.eu/forum/showthread.php?t=829&page=3

sjenicak1973
10-03-2008, 01:54
Supergirl vi odredite datum ciscenja a jacu vam platiti reklamu u radio amaro javam tako mogu pomoci ako prihvatate ponudu...

ado
10-03-2008, 13:40
Supergirl vi odredite datum ciscenja a jacu vam platiti reklamu u radio amaro javam tako mogu pomoci ako prihvatate ponudu...

Eto..napredujemo :)

Rarica
11-03-2008, 10:40
Evo ja se javljam da budem komunalac-narandzasto mi super stoji,a nekad mi je omiljena bila "hocu majko,hocu u gradsku cistocu"-evo mi prilike :) Zezam se,ja se secam kad smo kao deca cistili parkove,bilo je zabavno,pa sto da ne da se okupe forumasi,da se zabavimo i uradimo nesto korisno za nas grad.Pik cistim park pored autobuske :)

supergirl
11-03-2008, 16:35
Eto..napredujemo :)
Mashallah!
Bas smo daleko dogurali! :( :( :( :(
15dana stoji tema,svega troje se oglasilo!
Ma ne moeemo mi tu nista!
Ne moze nam grad bit cist,ako nam mentalitet nije!

ursuljanka
12-03-2008, 11:12
Mozda bi trbali da ih primamimo sa nekom 'Crnkom':):):)!Mislim da bi Borichi to najbolje osmislila:)

Rarica
12-03-2008, 11:14
Ima dosta dole crnkica,ima i plavusa...raznih boja,pa neka proberu :)

supergirl
12-03-2008, 15:34
A dje dole?

Rarica
13-03-2008, 13:24
Mislila sam na park-od moje kuce je sve to dole-zbog toga mi"silazimo"u grad :)

supergirl
13-03-2008, 21:09
aaaaaaaaaaaaaaaaa :) :) :) :)

MajkaMaca
13-03-2008, 22:06
[QUOTE=supergirl;46046]Mashallah!
Bas smo daleko dogurali! :( :( :( :(
15dana stoji tema,svega troje se oglasilo!
Ma ne moeemo mi tu nista!
Ne moze nam grad bit cist,ako nam mentalitet nije![/QUOTE

moja draga girlice,sta tu da se komentarise vise,tu bolest vucemo godinama "ciscenje,uredjenje grada",al pravi lijek nismo uspeli da nadjemo,reci samo sta treba da uradimo,mi sa strane...ja sam spremna da financijski ucestvujem,a mislim i svi ostali,naravno po mogucnostima...daj nam broj ziro racuna,ali nek bude sto brze da nebude ko i prosle godine prekasno...prolece stize pa bi sad trebalo reagovati...u rad omladine ne sumnjam,uvijek je bila aktivna,ali treba malo i stanovnike "gurnut"ako ne da pomognu,onda bar da cene vas rad i trud i odrzavaju cisto...no mislim da ce to biti tesko...u svakom slucaju zelim vam uspeh na tom polju...

iSelektor
16-03-2008, 01:02
Ne moze nam grad bit cist,ako nam mentalitet nije!


TO TO TO je ono sto ja pokusavam svo vrijeme da prenesem i kazem...

nc.biber
14-04-2008, 11:11
sta bi sa ovim temama?
Proljece je, sutra halilce montira ljetnje gume, a zima bi lagano trebala da napusti i nas teren!
... vise niko nista ne pise o ovome!
... mada mi iz Sjenice kazu da se ponesto radi na tom pitanju!
ako je kakva skola tj ucenici ukljucena u to hajde da to malo nagradimo - ili?
5-10 € ulog (moze i vise ko hoce) bar za nas sto smo vani to nece biti puno!
sejo racuna: to su 3 Krombachera kod kuce umjesto u kafani! :smile:.
dobra racunica - nikom manjka
Sjenicka preduzeca bi to mogla da kombinuju sa EPP-om umjesto "Sponzor tacnog vremena" il slicno?
ne mora samo preko kojekakvih racuna jer svi imamo nekoga u Sjenici (rodbina il prijatelji) ko bi to mogao za nas da zavrsi na jednostavan nacin ili?
Prijedlog: Mjesto sakupljanja Radio AMARO (ako nisu protiv), Blagajnik: ????, Upotreba Sredstava: Dajte prijedloge (moj prijedlog: ako je malo Festa a ako je vise udio za ekskurziju)
Ako mozemo da sta napravimo brzinski - bez puno bla bla i bez ikakvih politickih tenzija - smiju samo da sponzorisu bez komentara

14.04.2008 11:11h

Tahirovce
14-04-2008, 11:19
ova ti bi dobra
bez puno bla bla i bez ikakvih politickih tenzija - smiju samo da sponzorisu bez komentara

Ribari su pokrenuli akciju ciscenja rijeka,u subotu su cistili jezero,isao je amidza Ramo da im pomaze,pitacu ga da li je slikao akciju,i sta se cisti ove subote.....

Crni Gruja
14-04-2008, 11:30
Znate sta ja mislim? Mislim da se najvise ovome smije Komunalno i svi u njemu. Oni tamo idu sa kafe na kafu, a narod se lomi ko lud nebi li nam grad bio cist. Ccccc

Ja sam uvijek za da se podrzi neka takva akcija, radili smo to i prosle godine, ali valjda se osnovao taj neki krizni stab koji treba da vodi racuna o cistoci grada. Zar onda nebi trebalo da nema potrebe za ovakvim akcijama?

nc.biber
14-04-2008, 12:09
ma jesam se i ja prvo i pravo nasmijao kad procitah tvoj post
kontam pa i u pravu je komsija
ali ipak nije skroz u pravu: posao je komunalnog da ocisti grad i odveze smece iz kontejnera i kanti za smece i sl
mada je kod njih izgleda jos uvijek politika: ne mogu oni tako malo platiti koliko mi mozemo malo raditi!
ali kako da stignu da ociste sve ono gdje "mi" stignemo da bacimo: na uvac, na "kampu" (neSjenicaci su zadivljeni sta mi tu imamo), pored bilo kojeg puta dal reg. dal mag. , u neku od rijejka il potoka pa gdje voda odnese itd itd
to nemoze stici niti jedno komunalno to samo mozemo stici "mi" ako prestanemo da bacamo a ovo sto smo vec bacili pocistimo, pa ma ko i ma kako
ne treba izostaviti i "edukativni" karakter jedne takve akcije ciscenja
a ako ce da cisti komunalno prosirno svukud drugo onda i tim "radnicima" treba platiti valjano kako nebi ostali "neradnici", koliko para toliko muzike!
sta kazu drugi?

SEJO31-de
14-04-2008, 12:39
sta bi sa ovim temama?
Proljece je, sutra halilce montira ljetnje gume, a zima bi lagano trebala da napusti i nas teren!
... vise niko nista ne pise o ovome!
... mada mi iz Sjenice kazu da se ponesto radi na tom pitanju!
ako je kakva skola tj ucenici ukljucena u to hajde da to malo nagradimo - ili?
5-10 € ulog (moze i vise ko hoce) bar za nas sto smo vani to nece biti puno!
sejo racuna: to su 3 Krombachera kod kuce umjesto u kafani! :smile:.
dobra racunica - nikom manjka
Sjenicka preduzeca bi to mogla da kombinuju sa EPP-om umjesto "Sponzor tacnog vremena" il slicno?
ne mora samo preko kojekakvih racuna jer svi imamo nekoga u Sjenici (rodbina il prijatelji) ko bi to mogao za nas da zavrsi na jednostavan nacin ili?
Prijedlog: Mjesto sakupljanja Radio AMARO (ako nisu protiv), Blagajnik: ????, Upotreba Sredstava: Dajte prijedloge (moj prijedlog: ako je malo Festa a ako je vise udio za ekskurziju)
Ako mozemo da sta napravimo brzinski - bez puno bla bla i bez ikakvih politickih tenzija - smiju samo da sponzorisu bez komentara

14.04.2008 11:11h
Dobar predlog ....Ja sam za ...Halalicu i 3 gajbe Krombachera ;):Dsamo da nevidim ono sto je prosle godina bilo....:4_2_204:

supergirl
14-04-2008, 14:12
Ciste maturanti gimnazije,mislim,sledeci vikend.
Ali nisam sigurna. Raspitacu se.

Musko
14-04-2008, 16:56
zateli da ovih dana peru ulice po drugi put ove godine ova drzava bi trebala cesce da organizuje izbore (makar jednom mesecno)

liliput
14-04-2008, 21:37
svugde je to tako.pred izbore se sve radi....