PDA

View Full Version : Obrisane teme


Lakota |ljiv|
15-02-2006, 17:22
Ja sam izbrisao temu sjenicki genocid jer mislim da nije mesto na ovom forumu temama o bilo kojim genocidima ucinjenim nad bilo koji narodima,ovaj forum smo zamislili drugacije a na sajtu www.sjenica.com (koji je u izradi) ce biti istorija sjenice pa cemo tamo naci mesto za vase tekstove.

Mislim da je ovo mesto gde treba da se srecu i da pricaju kako je sta ima i kada ce da dodju da na neki nacin koliko je moguce ljudi izbegnu telefoniranje i slanje sms-a koji prilicno skup odavde da se salje.A ne da pravimo buducnost na osnovu proslosti iskreno mene ne zanima kad je bio taj genocid i sta rade ljudi iz nove varosi.



pozdrav svima 8)

iSelektor
16-02-2006, 01:05
Ja mogu samo da te podrzim u svemu tome brate.

Ovaj sajt to jest forum je zamisljen za sjenicake iz svih krajeva svijeta, da se dopisuju, saznaju vise o drugima... a ono sto se pisalo o genocidima ni mene ne interesuje!

Ja sam za druzenje i to je sve... a svi vidovi provokacija ce biti licno od mene brisani i ako ne prestane ni tada, docice do raznih zabrana i blokada ovde na ovom sajtu! Na drugom mestu se mozda moze pisati i provocirati koliko hoce i o cemu hoce, ovde NE!

cupo
16-02-2006, 10:14
Dobro momci je li vi to mene optuziste za nekakav nacionalizam, za nekakvo provociranje?

amor
16-02-2006, 10:34
sram vas bilo obojicu, pricate i prijetite ko da ste osvojili sjenicu, a ne preoteli forum od momka, eto vam ga pa se zezajte i opustajte i "druzite" do mile volje.

tandir
16-02-2006, 12:08
Selam !

Amore i Cupo javite mi se na moj privatni e-mail ako mozete.

alija.tandirovic@comhem.se

Mirza Hadžiomerovi&#2
16-02-2006, 14:05
Ljive, nije mi jasna jedna stvar, što zabraniste temu, ako koga interesuje nek čita, koga ne interesuje nek preskoči.

Zlatko, o kakvim ti to provokacijama pričaš, ne kontam? Jel tvrdiš da nešto nije istina od napisanog ili šta... mislim svaka čast tebi, to ti pokrenuo forum, faca, nešto, ovo, ono al daj iskuliraj malo, čuj JA ĆU ZABRANIT! OVDE NE! idijotluk. Do sad sam samo pratio forum, sa ovim glupiranjem ste me natjerali da se učlanim, svaka čast;)

Čupo, Amore, ipak mislim da su momci u pravu, temu koju je Čupo, kao jedini kompetentan čovjek iz Sjenice, započeo je ipak akademskog nivoa, nije za forume ovog tipa. Ako imate nešto o Jeleni Karleuši itd. postirajte, to neće bit obrisano.

Ljive, Zlatko, da se nebih miješao na još jedno mjesto gdje mi "nije mjesto", negdje na forumu sam pročitao citat Bertrand Rusela, nešto "Ljubav je drvo ciji su korijeni duboko u zemlji, ali grane moraju dostici do neba". E vidite, ne znam ko je taj ko je citirao ali recimo, to je plagijat na Kur'anski ajet, objavljen i zapisan 1000 i kuku godina prije nego je Rusela inspirisao, u originalu kaže "Lijepa Riječ je kao lijepo drvo:

korijen mu je čvrst u zemlji, a grane prema nebu, i ono plod svoj daje u svako doba dozvolom njegova Gospodara! A Allah navodi primjere ljudima da bi se opomenuli. A ružna riječ nalik je ružnu drvetu - izvaljenom drvetu iz zemljina tla nema opstanka!"

Mnogo ljepše nego što Rusel kaže ali... ovdje se na taj način ne smije govoriti, mislim to nešto, islam, muslimani, vjera, nacija, ovo, ono, i slične dosadne teme.

Ko god je to postiro on/ona ne zna, bilo koje nacije i vjere da je, a ne zna jer im vi i slični cenzurom "PTC" tipa ne dozvoljavate da saznaju istinu... šta god se kaže van stila programa RTV Pinka je provokacija.

Još jednom kažem, koga nije briga jednostavno može to preskočit, ako nešto nije istina, bujrum, recite. Čupo nacionalista? Jel to to što hoćete da kažete.

Ljive, Zlatko, ukratko, nisam od vas to očekivao.

Pozdrav, Selam će bit recenziran ne?;)

iSelektor
16-02-2006, 14:52
Dobro momci je li vi to mene optuziste za nekakav nacionalizam, za nekakvo provociranje?



Ja nisam posle komentara pisao i cestitao cirilicom nego ti? Zar je to kompetentnost? Na taj se nacin to ne radi!

Do sada nisam nista brisao, ali kazem bice sa moje strane u koliko osetim bilo kakav vid provokacije! Niti sam koga nazvao nacionalistom niti sam to imao u planu...Jos jednom naglasavam ovaj forum je prvenstveno napravljen za druzenje i upoznavanje, a ne za genocide!

iSelektor
16-02-2006, 14:59
sram vas bilo obojicu, pricate i prijetite ko da ste osvojili sjenicu, a ne preoteli forum od momka, eto vam ga pa se zezajte i opustajte i "druzite" do mile volje.



Kome ti to o sramoti? Kome je otet forum? Sto ne ispade ti ili taj neko faca pa ne pljunu pare i kupi Sjenica.com i Sjenica.net?

Jato sigurno nisam kupio da bi ja pisao i radio sta ja hocu, vec za sve nas! Ali ipak neke stvari jednostavno ne smtram da su za ovde, ne samo ja vec vecina koja i ne pise na sajtu uopste nego se meni javlja na email ili msn!

Ali time si dokazao da si tipicno balkanac, cim ti nesto ne pase idem... dje ti je vid komunikacije, dje je verbalna jacina? Lako je psovat ili nestat. Ja cu da se "druzim" do mile volje veruj mi a takvi kao ti dodju i prodju...

Prohujalo s vihorom fijuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

fraer
16-02-2006, 15:10
Mirza, Cupo i ostali kojima je ipak preče da se neke istine istjeraju na čistac od slanja besplatnih poruka i rasprave o tome jesu li Bodeži ili nisu "prava raja" - u potpunosti su u pravu i maksimalno ih podržavam. E, neka ste uveli cenzuru za jednu od rijetkih suvislih tema koja je započeta na ovom forumu. sram vas bilo! :evil: Naravno da vas ne zanima nikakva priča o genocidu i naravno da to smatrate provokacijom. Blaženo je neznanje a još blaženije plivanje u žabokrečini, gdje se ne možeš zamjeriti svojim četničkim istomišljenicima, kojima je isto tako mučna svaka priča o genocidu i jednako je smatraju provokacijom. Svako zdrav i normalan će to nazvati historijskim činjenicama i pokušat će se što više informirati o svojim korijenima i činjenicama vezanim za rođeni narod! Nemojte, molim vas, da se naljute oni kojima je Karađorđe narodni heroj ili slično sranje i kojima je ubijanje "Turaka" najprirodnija stvar! Tako se i Mladić u Srebrenici svetio Turcima "od bune protiv dahija". Nemoj da bi ko započeo i tu temu, možda je preosjetljiva za stomake "blagih komšija", a i manje će se raspravljati o Bodežima. pih! :evil: :evil: :evil:

iSelektor
16-02-2006, 15:13
@ Mirza

Bas tako licno ja, a ti smatraj to koliko hoces idijotlukom... ja pokrenuo sajt i to je tacno a da li sam faca to ce drugi prosudit. Ja samo gledam stvari sa svih tacki gledista, a ne samo kao vi odredjene osobe akademskog stepena.

Ja samo kazem SKOLA ODVAJA, sad koja skola to je pitanje, koje verovatno akademci tumace kroz knjige, sto je opet kod mene drugacije! Ja sam POLJOPRIVREDNI TEHNICAR to je moja skola sa knjigom, ali srecom bavim se nasim narodom na internetu od 1996 god i znam kako cu sve da odreagujem. Svestan sam i cinjenice da dosta vas i misli, dje bas on da uzme sjenica.com, jer ja u sustini u sjenici sam uvek gledan kao ONAJ DRUGI, ne bitno cija je strana bila u pitanju... E bas iz tog razloga ja NE DAM da se pise ono sto se pise!!!!

Ne smeta mi ni politika ni tema o karikaturama, ali ubistva (genocidi) i nacionalizam vezan za sjenicu ovde nece naci mesta...

Pa makar samo ne skolovani ljudi ovde dolazili, ja necu dozvoliti! A ti faco mirza, naso si nesto da mi pametujes sada, ja iskreno da ti kazem i ne znam koji si a i ne interesuje me. Ako ti nisi kompetentan da razumes moj polozaj, onda ne treba ni da pises, vec samo da citas i uzivas u komentarima AKADEMSKOG stepena, naravno jedinog kompetentnog coveka!

Boze me sacuvaj, sta cu sve doziveti... Ja sam tu nonstop, ja radim na internetu imate moj msn, pa izvolite javite se... ja sam uvek otvoren za svacije misljenje... to kao prvo, kao drugo svacije me misljenje insteresuje... zato napisite sta zelite i mislite, a ne kao amor odmah eto vam ga i cao hahahahaha koji stepen komunikacije!

iSelektor
16-02-2006, 15:18
fraeru, isto tako ni taj drugi vid genocida nece ovde imati mesta... jasno je meni to sto ti hoces da preneses, ali ipak ja smatram da tome ovde nije mesto i gotovo.

Ja niti pominjem ratove niti ubistva niti me to interesuje... Ja zelim da upoznajem sjenicake sirom sveta i prvenstveno zbog toga sam otvorio ovaj forum a i kad se bude dovrsavao sajt o sjenici, tu ce da se pise o tome. I ja i ljiv smo planirali bas iz tog razloga da kontatiramo par osoba koje ovde pisu i koje znaju sta pisu da nam pomognu oko tih informacija, jer sajt radimo vec u velikom stilu zadnjih 6 meseci.

Mirza Hadžiomerovi&#2
16-02-2006, 15:40
Zlatko, "Prohujalo s vihorom fijuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu" i nije baš neka verbalna jačina, a ni .com domen od 50 EUR nije baš neki izdatak.

Kako god, svaka čast, tvoj je forum, možeš da radiš sa njim šta hoćeš, pa i da izbrišeš opet sve ovo. Ipak, ja ću iskoristit priliku da te pozovem, ovako prijateljski, komšijski, bratski, kako hoćeš, radi tebe i tebi bliskih i ljudi koji sve ovo čitaju, razmisli malo više i malo dublje o stvarima koje je Čupo htio reć. Ne znam za to potpisivanje ćirilicom, promaklo mi je, slažem se da ne trebaju provokacije, ali isto tako, ako već imaš tu mogućnost, potrudi se da za dobrobit svih nas ISTINA i činjenice dođu do ljudi.

Pitaj kojeg hoćeš nezavisnog intelektualca iz Beograda isl., svi ali apsolutno svi će ti potvrditi da su Bošnjaci totalno uništeni i bar 10 puta genocid pretpjeli u zadnjih 100 godina. 200.000 pobijenih i desetine silovanih samo u posljednjem ratu zaslužuju našu brigu i makar jednu temu na svakom forumu gdje su i Srbi i Bošnjaci prisutni. Naše okretanje glave od tih stvari i pokušaj zaborava su praćka iz koje se opet i opet i stalno, nakon perioda zatišija i zatezanja, odapinje žestok belaj za sve nas. Jedino saznavanjem istine se može doći do nekog haira. Mi se boimo i borimo da se to nikome, ne samo nama, više nikada i nigdje ne desi. Ne znam koliko ovaj sajt ima posjetilaca, ali koliko god da je, s obzirom da ima tendenciju da okuplja sjeničku čaršiju (na kraju krajeva i riječi "čaršijska raja" bi za nekog mogla biti provokacija, zašto ne npr. "društvo iz centra grada"), zaslužuje da makar malo odstupi od "RTV Pink" seljačkog "opuštajućeg" stila i treba imati ovakvu educirajuću temu za dobro svih nas pa kome se ne sviđa nek preskoči.

Slažem se da provokacije treba recenzirati ali mislim da to Čupovo i nije bila tolika provokacija da bi se kompletna tema ukinula.



P.S. Još jedna prijateljska, de sredi ovaj unicode na labelama, užasno mi prezime izgleda kad umjesto ć stavi hodmezevašarhelj ;)

Mirza Hadžiomerovi&#2
16-02-2006, 15:54
Ok Zlatko, pokušao sam biti frendli, idijotluk sam spomenuo jer je zaista idijotski reći "OVO JE MOJE", "NE DAAAAAM"...

Znaš ti dobro ko sam ja, znaju i ti oko tebe, al nebitno to.

Od '96 se baviš komunikacijama itd... pa... možda bi trebao da pogledaš i šta se dešavalo par godine prije toga. A kako stižeš da odgovoriš na svaki post kad već toliko radiš? :)

Ne znam da te neko gledao kao "drugu stranu", kad saznaš ko sam možda i saznaš da sam kompetentan to da kažem. A možda baš zbog toga što je možda bilo ljudi gdje si bio "gledan kao ONAJ DRUGI, ne bitno cija je strana bila u pitanju" trebaš da radiš na tome da se sazna istina a ne da je zataškavaš, opet kažem, za dobrobit svih.

Pametujem? Evo neću više. Ti nastavi. Kao što rekoh, svaka čast, ipak je onih 50 EUR bilo tvoje ;)

iSelektor
16-02-2006, 16:07
samo da skratim ipak sve to!

www.sjenica.com je mene kostala 510 eura! ako ne verujes, kontaktiraj firmu fastprint iz beograda cije je vlasnistvo bila domena.

plus sam zakupio server (50 eura mesecno) plus domenu sjenica-forum.com (12 eura) plus domenu sjenica.net koja je kostala isto koliko i sjenica.com

Toliko od mene, samo da bi znao koliko mi je stalo bilo do toga! To jest do sjenice.

Za mene nije opustajuci taj nivo pinka. Ja sam uvek ziveo za muziku i nastavicu to, danas zivim od toga! Ne mozemo svi biti skolovani!

Sve ostale vidove na koje pokusavas da me navlacis sa tvojim pricama iz istorije me ne interesuju vise, ja stavljam tacku na tu temu!

A i meni je zao sto je to izbrisano sto je pisano cirilicom, da svi vidite kako jedini kompetentan covek sjenice pise!!!!!

Crni Gruja
16-02-2006, 16:19
Dajte jludi, dobro je vise. Nemojte se svadjat oko toga. Sad je izbrisano i sta da se radi. Napravismo front od foruma

sjesansarbos
16-02-2006, 16:37
Uvijek, na svakom koraku dokazujemo da nismo sposobni da komuniciramo medjusobno bez trvenja. Kada se ne mozemo afirmisati u razmjeni misljenja pribjegnemo na kraju ruznim rijecima (u ovom slucaju), a da smo kojim slucajem i fizicki medjusobno u drustvu vjerovatno bi se potukli. Ni prvi, ni poslednji put!

Tahirovce
16-02-2006, 16:40
e Mirza postujem te kao covjeka i komsiju ali preterujes sa tim 50 eura 3 puta ponavljas to,ne radi se samo o ulozenim para u sajt vec i o potrosenom vremenu da se sve ovo pokrene i jos gore ODRAVA sve to,cuo si da sajt jos nije gotov i ima jos puno da se radi na njemu i da ce nam trebati pomoc mnogih Sjenicaka ali samo pomoc na nekim temema tog tipa o kojem sada tece rasprava pa ako si toliki patriota grada bices kontaktiran pa odvoj malo vremena (10 puta manje od nas bice dovoljno)..Najlakse je sve gledati sa strane i kritikovati,svaka kritika,predlog savet su dobro dosle ali polako te ljudi strpite se malo da ideju o ovom sajtu dovedemo do kraja pa onda dajte kritike i savete ponavljamo SAJT JOS NIJE GOTOV,a jos da pomenem posto za 50 eura svi govorite kao da je to neka pisljiva suma kasnije cu postaviti ziro racun na koji moze da se uplati donacija za izgradnju Dzamije u Muhadzer mahali pa Bujrum te ljudi da damo svi po tih 50 eura znacice mnogo...

iSelektor
16-02-2006, 16:40
sjesansarbos, veruj mi nebi... moje oruzje je verbalnog karaktera i ne koristim se citiranjem iz knjiga itd... vec koristim svoj mozak!

sjesansarbos
16-02-2006, 16:56
Kritika se ne odnosi na tebe licno, vec na sve koji sudjeluju u ovoj raspravi. Ovaj site je odlicna ideja, samo naprijed!!! Pokretanje a narocito odrzavanje site-a uopste nije lak posao. Nadam se da ce se kasnije naci nacina da se napravi neki odjeljak gdje bi ljudi mogli da pricaju, citiraju..., pored ostalih stvari i istorijske cinjenice.

Lakota |ljiv|
16-02-2006, 16:58
Sve se nasli neki "kompetentni" iz sarajeva da govore o tome sto ne pocnete tu pricu kad dodjete u sjenicu???? Zasto ne obilezite to na neki kulturan nacin??? Po cemu je to cupo najkompentniji u sjenici da prica o tome? A Mirza sto vi niste odvojili tih 50 eura kako kazes da kosta pa pokrenuli sajt o genocidima u sjenici i okolini sjenice.Gde ste bili vi akademski gradjanji do sad da pokrenete sve ovo i da na neki nacin skupite ljude pa koje bilo nacije????



Ja cu brisat svaki post za koji mislim da mu nije mesto na forumu.

A vama "kompetenti" ako se ne svidja nadjite sebe na drugom mestu.

Lakota |ljiv|
16-02-2006, 17:06
sram vas bilo obojicu, pricate i prijetite ko da ste osvojili sjenicu, a ne preoteli forum od momka, eto vam ga pa se zezajte i opustajte i "druzite" do mile volje.



Nikome se ovde ne prijeti nikome se nije nista preotelo,kolko para toliko muzika. a ja opet ponavljam da vidimo te vase pare koje zaradjujete da ste ulozili u vas grad???? ima li negde toga???

Opstina sjenice prethodna i sadasnja vlast su odbile da finansiraju sajt sjenice pa smo to mi preuzeli na nas da bi mogli ljudi da sretnu i da pricaju normalne price u kojima nema ni klanja ni lobanja ni ratova meni je toga dosta slusam i gledam to od 90-te pa ne zelim toga da ima ovde.

iSelektor
16-02-2006, 17:14
Brate nije problem izbrisati! I ja sam za to, ali da se sacuva primer, kao ovaj sa cirilicom i cestitanjem jucerasnjeg nekog srpskog praznika!

Mirza Hadžiomerovi&#2
16-02-2006, 17:25
Eto, vidiš, napravio si front od svog foruma :) ŠALIM SE! Nemoj me odmah blokirat ;) Svi bi voljeli da je njihova poslednja ;)

Kompetentnost ipak ne mjerimo ni ti ni ja, nije ni meni drago što je Čupo, pa taman se i ćirilicom potpisivao, JEDINI arheolog iz Sjenice i nakon što je prof.Latko Zekić preselio jedini kompetentan da nešto o tim stvarima kaže jer, svaka čast ostalim profesorima istorije, malo smo presušili sa stručnošću, mislim, pravom stručnošću, ovih dana.

Dobro, i ja stavljam tačku pa da završimo sa ovim.

Ako je istina to o cijenama svaka čast, ali iskreno, ne vjerujem ti jer sam slučajno u tim vodama, a i ne briga me.

Zaista sam te najprijateljskije pozvao da razmisliš o stvarnosti a moja je DUŽNOST samo da pozovem. Ti nastavi da uživaš u muzici i samo u muzici dok jednog dana konačno ne utihne. Moje vrijeme je i sad a i dolazi nakon nje... jesi li se ti zapitao šta dolazi nakon nje...

Tačka.

Lakota |ljiv|
16-02-2006, 17:31
Uuuuu bravo za tacku mirza to je najpametnije sto si danas reko posto si se kao sjenicak jedva registrovao.

Tahirovce
16-02-2006, 17:35
Ako je istina to o cijenama svaka čast, ali iskreno, ne vjerujem ti jer sam slučajno u tim vodama, a i ne briga me.

.



Dopbro si napisao SLUCAJNO si u tim vodama...Komso imas adresu pa proveri kolko je placena adresa a ako treba sve ce potvrde biti skenirane i postavljene na sajt da svi vide ko laze i ko je SLUCAJNO U TIM VODAMA..

iSelektor
16-02-2006, 17:35
Ne niti me interesuje... moji ideali se ne zasnivaju na razmisljanjima o buducnosti... imas fastprint firmu u BG pa ih nazovi... ne znam u kojim se vodama ti kreces ali ocigledno tvoje teku uzbrdo. Usotalom ne moras da verujes, nimalo me ne boli...

Jedini koji se ponudio do sada pored reska i ljiva da finansijski pomognu ovaj sajt jeste dejan velickovic i kad smo vec kod toga mislim da sto se tice kompetentnosti i njegov otac koliko ja znam dosta poznaje i cini za sjenicu ili cinio. Covek je verovatno vec u penziji! Rec je o veliboru velickovicu, profesora srpsko hrvatskog jezika, ako me secanje ne vara.

Tahirovce
16-02-2006, 17:43
Kompetentnost ipak ne mjerimo ni ti ni ja, nije ni meni drago što je Čupo, pa taman se i ćirilicom potpisivao, JEDINI arheolog iz Sjenice i nakon što je prof.Latko Zekić preselio jedini kompetentan da nešto o tim stvarima kaže jer, svaka čast ostalim profesorima istorije, malo smo presušili sa stručnošću, mislim, pravom stručnošću, ovih dana.





Veruj mi da je i meni drago koliko i tebi sto imamo i Arheologa u mahali i gradu,cijenim njega,njegovu porodicu narocito njegovog oca ali ako je arheolog ne mora da znaci da zna puno o tome kakav forum narod Sjenice zeli..

Nemoj me svatiti pogresno, ja tebe nisam,ban nisi dobio i neces dobiti svako ima pravo na svoje misljenje osim ako nije vulgarno..

Selam

Mirza Hadžiomerovi&#2
16-02-2006, 17:46
Nisam pročitao zadnje postove pa sad moram da dodam još štogod.

Ljive, siguran sam da ti ne znaš šta smo to MI, ko god to od nas sjeničaka bio, dali i radili dok si ti bio u Sarajevu. Radili smo uglavnom globalnije, što se interneta tiče, a bilo je i kulturnih događaja ali... o tome drugi put, želim da završim sa ovim. Nisam ja prvi pomenuo pare nego se pohvalio Zlatko, ja samo kažem da znam da košta 50ak eura, jel on dao 510 nekom da otkupi sajt pojma nemam.

Mi smo reagovali na ukidanje teme kako smo reagovali kao ravnopravni članovi, jel to ok? Il demokratija 0 bodova?

I ponavljam, svaka čast momci, vaš je sajt, radite šta hoćete i kako hoćete. Kao, još uvijek, ravnopravan član ovog foruma pozivam vas da razmislite o nekim stvarima i koristite svoj mozak pravo, ako hoćete, dobro jest, nećete... vaš izbor.

Eto, toliko od mene.

Mirza Hadžiomerovi&#2
16-02-2006, 17:48
P.S. alejkemu Selam

iSelektor
16-02-2006, 17:59
vidis kako okreces rijeci... niko se nije pohvalio, vec sam rekao da sam ja bio taj koji je kupio sajt, sto se niko od vas nije setio... niti sam ja pomenuo cenu niti sam imao u planu da pominjem, dok ti nisi rekao to je nekih 50 eura. Jeste kad je domena slobodna, ali sta se radi kad je zauzeta???

Vidim koliko si informisan u svetu interneta i u svetu preprodaje domena... ali tek sada vidim da je sjenica.com vredna najmanje 20000 (dvadeset hiljada) eura!

riki
16-02-2006, 19:17
mislim da ste u pravu sto ste to uradili

o genocidu pricajte na sijelo kad odete uz malo krompira i sira

mislim da ovaj saj sluzi za druzenje i zezanciju a ne da raspredamo istoriju i cija je krava slomila nogu kod koga su krompiri bolje rodili

potpuno se slazem sa vama

ovde nije mesto ni za politicko a ni nacionalisticko prepucavanje kada se sretnemo u carsiji oticicemo popiti kafu i o tome diskutovat a ovde stvarno nevidim razlog da vodimo debatu o tome

svaka vam cast momci

mirsad
16-02-2006, 20:16
Ja sam izbrisao temu sjenicki genocid jer mislim da nije mesto na ovom forumu temama o bilo kojim genocidima ucinjenim nad bilo koji narodima,ovaj forum smo zamislili drugacije a na sajtu www.sjenica.com (koji je u izradi) ce biti istorija sjenice pa cemo tamo naci mesto za vase tekstove.

Mislim da je ovo mesto gde treba da se srecu i da pricaju kako je sta ima i kada ce da dodju da na neki nacin koliko je moguce ljudi izbegnu telefoniranje i slanje sms-a koji prilicno skup odavde da se salje.A ne da pravimo buducnost na osnovu proslosti iskreno mene ne zanima kad je bio taj genocid i sta rade ljudi iz nove varosi.



pozdrav svima 8)

mirsad
16-02-2006, 20:22
Riki je li se istorija prepricava na posijelima.Ako tako mislis onda si u zabludi.Jesu li za tebe sjenicaci(bosnjaci)domace zivotinje,pa ti tako olako "krava slomila nogu"Ja ti rekoh skoro dozovte se pameti a vi iz SDP nista.Dok je nama takvih kuku nama.A dje bi ti da se prepricava istorija u kafanu.Istorija se ne prepricava ona se prenosi na buduce generacije.Oprostiti treba ali zaboravit NIKAD.Pozdrav za cupa.

mirsad
16-02-2006, 20:27
A tebe ljiv i te kako treba da zanima.Bez proslosti nema ni buducnosti.Covjek bez svog identiteta nije nista.Samo slovo na papiru.Kad kazem identitet mislim na nacionalni,kulturni,vjerski i istoriski.Sta treba da ucimo Boska buhu ili pak o Drazi.Srebrenica nije bila tako davno.Ako nas ne bude istorija interesovala bojim se da ce se Srebrenica desavati cesce.Oprostiti da,zaboraviti NIKAD.

mirsad
16-02-2006, 20:31
I ja i ti i cupo i riki cemo bit i proc ali istorija je ono sto ostaje buducim pokoljenjima.Da kroz nju slave i tuguju.Nadam se da ti se ovakve stvari nece ponavljati,nije ovo ni kritika ni pretnja ovo prihvati kao savjet od starijeg brata bosnjaka.Razmisli o ovome.I vratite temu na sajtu.Jedan predlog ubacite nesto o sadasnjem kulturnom zivotu sjenice.Jeli se sta desava ili ce se desavati na tom planu.Selam.

cucak
16-02-2006, 20:36
cio svijet ide napred jedino mi raspravljamo sta je bilo prije jednog vijeka.onog koga interesuje istorija neka uzme pa nek cita knjige....

Mirza Hadžiomerovi&#2
16-02-2006, 20:36
ja iskreno da ti kazem i ne znam koji si a i ne interesuje me



malo kontradiktorno u odnosu na:



znam u kojim se vodama ti kreces



dalje:



ja samo kažem da znam da košta 50ak eura, jel on dao 510 nekom da otkupi sajt pojma nemam



I ponavljam, svaka čast momci, vaš je sajt, radite šta hoćete i kako hoćete



... itd.itd. dakle sve što vas može interesovati je već napisano da se ne mučimo više oko toga. U svakom slučaju nadam se da će ozbiljne teme se zaista naći na sjenica.com mada, naravno, ne morate ih ni tu staviti, vaša i samo vaša je odluka.

Profesora Velibora zaista cijenim ali on je ipak samo profesor jezika koliko god on više od mene ili vas znao.

Nadam se da smo sve rezimirali.

mirsad
16-02-2006, 20:36
Cupo imas podrski od svih bosnjaka(sjenicaka)koji su u holandiji.

sexyseka
16-02-2006, 20:37
Kako kazu da stranica jos nije dovrsena,mozda bi i mi mogli biti srpljiviji da bi oni na miru i uspeli da dovrse sta su zapoceli,a i verujem da niko nije protiv upoznavanja sa istorijom Sjenice a i sigurna sam da bi svi zeleli da je znaju,nastankom Sjenice tj. od 1253 pa onda sve redom.

Ovo nije nacin na kojem mozete resiti stvar.

Pozdrav.

mirsad
16-02-2006, 20:38
Nije sajt njihov.Sajt je svih sjenicaka.da nema nas nibi bilo ni sajta.Grdo se varaju oni koji misle da je ovo samo njihovo.

mirsad
16-02-2006, 20:39
Cucak a sta tebe interesuje.imas li ti neki predlog

Tahirovce
16-02-2006, 20:40
Mirsade stavili smo tacku na to i nije uredu da opet zapocinjemo o tome.

racun o kome smo pricali je otvoren trebo sam veceras da ga dobijem ali nisam se nasao sa covekom koji treba da mi da,tako da cu ga najverovatnije postaviti sutra vece u onoj temi o kojoj smo pricali o tome,a sto se tice tvog predloga za novu temu osmisli kako bi tacno da se zove tema i sta ce bit tacno njen sadrzaj pa cemo postaviti ili jos bolje otvori je sam(svejedno).

anes
16-02-2006, 20:41
prekidajte sa ovim.odoste predaleko.dobro ako ne bude modrih kad se sretnete

mirsad
16-02-2006, 20:45
A za tebe je zlatko ubijeanje bosnjaka provokacija.Halal ti bilo.

mirsad
16-02-2006, 20:46
Nece anese biti modrih.Pozdrav od mirsada i ildize.

Tahirovce
16-02-2006, 20:48
Mirsade nemoj opet pocinajti o tome stvrano nije u redu da se raspravljamo oko toga,sajt je napravljen za Sjenicake i u pravu si kad kazes da nije Sjenicaka ne bi bilo ni sajta,ali sajt je zvanicno nase vlasnistvo sto neznaci da ce biti samo kako mi kazemo ali iza sajta stoji nase ime i nasa odgovornost kako ce funkcionisati..

Sjenicanka_1 je dobro rekla pusti te da zavrsimo pa onda daj te kritike, a predloge mozete davati vec sad.

strpite se malo vec sam jednom napisao evo opet najlakse je gledati sve sa strane i kritikovati,to je ono kao kad gledas utakmicu i kazem ma dodaj ovom loptu konju vidis da je u poziciji da postigne go,ali zamisli da si na mestu tog fudbalera da li uspeo da uradis to(nadam se da razumes sta hocu da kazem)..

mirsad
16-02-2006, 20:51
Drago mi je sto si se pobrinuo za racun.Kad mislim na kulturni temu.ako se desavaju neka kulturna zbivanja(predstave KUD-a)volijo bih vidjeti na ovom sajtu.a mozda je i njima potrebna pomoc.Lijepo je vidjetu svoje obicaje,nosnju i kulturi.netreba bezati od samog sebe.I vratite onaj sajt.Nije na vama da odlucujete sta je na sajtu potrebno a sta ne.Nikog cupo nije vrijedjao.Vrejedjali su drugi,nas time sto su isbrisali ono sto je bilo.Nije niko nista izmislijo.

mirsad
16-02-2006, 20:55
Ne razpravljamo se mi.Kao sto jednom rekoh sajt je i napravljen da budemo kritikovani i da kritikujemo jednidruge.A vi odma da smo kao preko nisana.Da dajemo predloge i da cujemo misljenja drugih.ali za mena brisanje svoje istorije nije u redu.Kag nezanima tema istorija nemoj da komentarise o njoj.Mene me zanimaju mnoge teme na sajtu ali mi i ne smetaju.

Tahirovce
16-02-2006, 20:55
Mirsade ne slazemo se oko toga ipak je na nama da odlucimo,jer mi snosimo odgovornost,i daj da zavrsimo sa ovom temom i raspravom o tome.Sta je sa radom KUD_a stvarno neznam o tome bi mogao Riki da nesto napise ako je u toku..

mirsad
16-02-2006, 20:59
Kakvu odgovornost ti pominjes jeli nesto tu ismisljeno ili se neko vrijedja.Jel se vi neceg plasite.

mirsad
16-02-2006, 20:59
Pominjeti ono sto je bilo je sasvim normalno.

Tahirovce
16-02-2006, 21:04
ma ne tooo da ce nas neko uhapsit,nego kolko ce sajt biti posecen o tome se radi,jer neki Sjenicaci su pokusavali sa sajtovima pa imali 3 posete dnevno od toga dvije posete sami pravili,a post o kome je rijec je istoriski a pisan je u temi aktuelno u Sjenici, ja sam cio dan po gradu(poso mi takav) veruj da niko o tome nista ne prica..i nemoj dalje o ovome dosadilo mi da pisem 10 puta jedno te isto ovo si ti napisao "Kao sto jednom rekoh sajt je i napravljen da budemo kritikovani i da kritikujemo jednidruge" SAJT JOS NIJE NAPRAVLJENNNNNNNNNNN...

Lakota |ljiv|
16-02-2006, 21:53
Joj al ste dosadni vise sa tom vasom pricom o istoriji neka vam je zadrzite je za sebe. Samo nemojte vise o tome.

A mirsade ne zanima me proslost jer zelim da pravim buducnost na osnovu sadasnjosti,a sta se desilo nekad stvarno mi je zao ali sta da mu radim takav im vakat bio.



U sto se tice tema na sajtu sjenica.com u pravu si to cete vi odlucivati.



Sajt ce biti spreman uskoro, zato vas molim da se strpite i sacekate pa onda komentarisite.



pozdrav 8)

Crni Gruja
16-02-2006, 22:05
A ovo mirso, moj komsija!!!Mirso, Jale ovde, Sukin. Kako si ti, jesil sredio boravak? Poselami Ildizu

riki
16-02-2006, 23:04
Riki je li se istorija prepricava na posijelima.Ako tako mislis onda si u zabludi.Jesu li za tebe sjenicaci(bosnjaci)domace zivotinje,pa ti tako olako "krava slomila nogu"Ja ti rekoh skoro dozovte se pameti a vi iz SDP nista.Dok je nama takvih kuku nama.A dje bi ti da se prepricava istorija u kafanu.Istorija se ne prepricava ona se prenosi na buduce generacije.Oprostiti treba ali zaboravit NIKAD.Pozdrav za cupa.



pope nezezaj majke ti ovde nije mjesto za tako nesto

svi imate svoju istoriji

nemoj da kukas bogoti rastuzices i mene rodjace

svati da ova stranica sluzi za zezanciju i druzenje

nemam nista protiv cupa ni bilo koga na ovom sajtu a ti treba da se ponasas malo demokraticniji imak si ti u evropi a mi smo jos daleko za evropom

a nista nedobijamo stim da raspravu vodimo o tome

riki
16-02-2006, 23:18
sto se tice rada kuda jedinsto rad je u veoma teskim uslovima dramska sekcija neradi vec 2 godine jer zbog nedostatka para da se plati struja prostorije kuda su prazne

tamburasi svako vece vezbaju kod imka hadzica u advokatskoj kancelariji i spremaju se za jedno sjenicko krompir posijelo koje ce biti odrzano krajem mjeseca

u dogovoru sa dzemom pokusacemo da taj kulturni zivot u sjenici obogatimao bar tim sjenickim tradicionalnim igrankama jednom mjesecmo u restoranu srbija al sa pozivnicama

dom kulture vec 2 godine neradi niti se prikazuje bilo kakav film sto znaci da je kultura sjenice zamrla sto je veoma zalosno za jednu sredinu kakva je sjenica

postoji verovatnoca da ce se tokom ove godine raditi na zavrsetku zapocetok doma kulture koji vise podsjeca na betonski spomenik nego na dom

clanovi kuda jedinstvo nisu u mogucnosti da pripreme bilo kakvu predstavu niti bilo sta jer nemaju gde da je prikazu

u ovoj godini ustanovice se nagrade i veceri posveceni doaenu sjenickog pozorista i glume velikanu sjenickog pozorisnog rezisera i dugogodisnjeg predsednika kuda Jedinstvo gos.HADZI-ASIMA VRCIC da mu dragi ALLAH podari dzenet.Covjeka koji je Sjenicu zaduzijo grad i cije je ime prepoznatljivo u cijeloj zemlji

rocker011
16-02-2006, 23:55
Znaci sram vas bilo bas sve !

I moja baba ima svoju istoriju ali je ne namece svima.

Znaci Cupo ovaj sajt postoji da bi se druzili zezali razmenjivali i sretali i tako treba da ga shvatis, a ako zelis da pises o genocidu onda registruj svoj sajt a ljudima ZAHVALJUJUCI OVOM FORUMU daj adresu pa ko hoce neka poseti i cita.

Mirsade koliko nesto kosta je bitno samo onima koji nemaju druga posla. A najvise kosta GLUPOST!

Za urednike sajta bih rekao da grese zato sto objasnjavaju: kako, sta, za koliko, i zbog cega su usli u pricu o "Sjenica na netu" Ponasanje na forumu se zna i normalno je da postoji neko ko to prati.Znaci svaka vam cast !



Pozdrav svim Sjenicacima Dejan Velickovic

iSelektor
17-02-2006, 01:02
Pozdrav i tebi Dejane i drago mi je da si se oglasio i ti!



MIRSADE, posto ti je resko nekoliko puta ponavljao, ja cu ti samo jednu stvar reci.

Ne mislim ja da je ubijanje bosnjaka PROVOKACIJA, vec je provokacija cupovo cestitanje prekjucerasnjeg srpskog praznika ovde na forumu i to napisano CIRILICOM! E to je PROVOKACIJA. Procitaj jos jednom sta sam napisao pa onda se oglasi!

Tebi mirza nemam sta da kazem, moras jos mnogo slova u tastaturu da istipkas da bi mogao meni da pricas o tvojim razmisljanjima!

Tacno je da istorija ne treba da se zaboravi... za to postoje pisci i istoricari koji ce to da ovekovece negde u nekim knjigama ili cak u danasnjim nekim modernim medijima, kao server itd... ali ne ovde na forumu. Cak ce i istorija naci mesto na sajtu sjenica.com ali ne na FORUMU ovom!

Mislim da sam bio jasan sto se mene tice!

Pozzz 8)

Anonymous
17-02-2006, 02:25
njudi neznam stvarno sta da kazem,ali se nemojte vise raspravljati o

tome,neka bude kako je odluceno i nek se stavi tacka vise o ovoj temi.

-selam svima-

MadeinSanjak
17-02-2006, 08:12
Sta je administracija htjela reci:



a) Nepricaj o genocidu, vec se sveti



b) Iako nismo naglasili ovo je forum samo za zabavu



c) Sjenica je u Srbiji i Raskoj oblasti, sve vezano za Sandzak i Bosnjake je protiv Srba i zabranjeno je pominjati na forumu

sexyseka
17-02-2006, 08:32
Ja mislim da je svako prilikom registracije na ovom sajtu mogao procitati sta je njegov cilj,sta je dozvoljeno a sta ne.

I mislim oni koji su procitali da se toga i pridrzavaju.

Lakota |ljiv|
17-02-2006, 09:35
Jedino mi je zao sto smo morali svi da se ukljucimo u ovu nebitnu raspravu.Dva dana stoji ovaj ovaj post o izbrisanoj temi a vec ima 5 strana tekstova i preko 500 pregleda a forum je na netu vise od 2 meseca!!!! Zar je potrebno da se raspravljamo o tome kako se ko zove koju muziku slusa ima li ili nema para dal je srbin,musliman,hrvat ili katolik da bi doslo do nekih razgovora,jedan od clanova kaze kaze da ga ja ova tema iritirala da bi se registrovao na forum (sjenicak) ma dajte ljudi sta vam je vise.... culi ste sta kaze riki o kulturi u nasem gradu dajte malo to da sredimo koliko ko moze pa da idemo dalje zar je potrebno da se sa svih strana svijeta skupimo da bi se raspravljali!!!! Bioskopu se rusi krov ,KUD nema para, kako sam juce cuo PESTER je vec na prodaju ali ga izgleda kupuju ljudi iz sjenice svojim udruzenim sredstvima (finansijama) takve teme nama trebaju da vidimo sta dalje da se radi.



Dajte da se malo sada smirimo pa da nastavimo polako sa saradnjom.

Pozdrav svima,

pozdrav mirsu pop-u nisam za tebe cuo ne pamtim od kad pa zar da posle toliko godina da se nadjem na ovom mestu i da se svadjamo ili prepiremo oko necega sto ce naci mesto na drugoj strani.

Mirza Hadžiomerovi&#2
17-02-2006, 09:53
Ljive, 100% se slažem, u Sjenici je katastrofa po mnogim pitanjima, pogotovo po pitanjima kulture i slažem se da je mnogo bitnije da nešto konkretno odradimo, svako u skladu sa svoim mogućnostima, nego da se raspravljamo. Sve pragmatično što budete predložili u tom smislu nadam se da će svi koji posjećuju ovaj forum podržat.

Ipak, ta statistika koju si naveo, koliko je u dva dana ispisano na ovu temu, vam upravo govori koliko je ljudima to značilo. Svaka čast još jednom za trud i eto... očekujemo sa nestrpljenjem sjenica.com.

Na žalost moram odreagovati i na ove Zlatkove prozivke, postalo je previše lično.

Mirza Hadžiomerovi&#2
17-02-2006, 09:56
Tebi mirza nemam sta da kazem, moras jos mnogo slova u tastaturu da istipkas da bi mogao meni da pricas o tvojim razmisljanjima!



Slažem se, još mnogo bi slova morao ja odkucati da bi ti shvatio šta ja hoću da ti kežem. Neko drugi bi shvatio u dvije riječi.

Nisam hteo da se priča ovao završi ali kad već administrator takav forum želi...

cupo
17-02-2006, 10:09
E mislim da je red da se i ja javim. Vidim da sam izazvao pravu buru reakcija.

Momci ,momci.

Zlatko sto to toliko uporno provokacija sa cirilicom? Da nisi obrisao raja bi vidjela sta sam napisao. Nisam rekao srpski praznik jer su ga pretvorili u drzavni. Da se zna da ja barem nisam za to dok god sam drzavljanin SCG. Valjda imamo svoja prava kao"nacionalna manjina".Ali hajde da to ne potezemo.

A druga stvar da naucimo sta je FORUM i da ga razlikujemo od CHATA i MESSENGER-A je l`da? Znaci Forum sluzi za razmjenjivanje misljenja i informacija, za diskusije sta ko voli i sta ne voli i zasto i da to obrazlaze na kulturan nacin. A da bi izbjegli basnoslovne telefonske racune onda koristimo messenger.

Zao mi je sto ste najednom uozbiljili situaciju i zategli odnose medju rajom. Molim vas da samo malo prosetate po forumima i vidite kako se diskutuje. Ne ljutite se, cijenim to sto radite za Sjenicu.

Sto se tice gosp. Velibora Velickovica treba da znate ,svi koji nisu upuceni u to, da je to moj profesor i moj razredni. I cast mi je sto mi je jedan takav intelektualac to bio.

Ti si Dejane moja generacija i ti dobro znas da li je Cupo nacionalista ili ne. Mozes pitati svoga starog, a i pitaj ga koga odvaja od svojih ucenika.

Ljudi stvarno mi je krivo sto je sve ovo ovako ispalo. Nemojte se previse prepustati emocijama. Ja sam samo pokrenuo temu ne zbog toga da se raja zamrzi bas naprotiv, kada bi sva istina izasla na vidjelo svima bi bilo lakse da shvate situaciju u kojoj se nalazi nas narod ili nasi narodi. Ako malo vratite moje postove vidjecete da je to i bilo sa razlogom da se Sjenica kulturno uzdigne( moj je prijedlog bio da se od turske kasarne napravi "Muzej grada Sjenice" je l`da? Moj je prijedlog bio da se u dogledno vrijeme, kada se za to steknu uslovi ,ako Bog da, obnovi Sjenicka Tvrdjava. je `da?) jer mi imamo puno predispozicija za to. Sultan Valida je dzamija sa najvecom kupolom na Balkanu bez direka i jedina Dzamija kod nas koju je finansirala direktno Sultanska familija, tacnije majka Sultana.Znate da sa kulturnim zivotom raste i turisticka potraznja, znaci da bi se i finansijska situacija pocela popravljati. Nadati se je.

Ali , nema veze. Nastavite tako kao sto ste zamislili. Necu se mijesati. Zao mi je samo sto sam pogresno shvacen. Svi mi ostajte zdravo.

Selam i pozdrav.

Lakota |ljiv|
17-02-2006, 11:16
Cupo, bas mi je drago sto si se javio, ali moram da ti kazem da sam ja obrisao sve postove,nije zlatko.

Razumem i cenim to sto si napisao i slazem se da treba to ljudi da znaju,ali kao sto kazes vidis da je samo ovo izazvalo neku bezveze situaciju, opet da kazem niko nije rekao da ta prica nece mesto na SAJTU Sjenice, to ce biti postavljeno i moci ce samo da se procita jer to je to i tu nema sta vise da se kaze,samo ne zelimo da se komentarise o tome na forumu jer moze da dodje do ovakvih raspravki i krivih shvatanja. Ja sam pri kraju sa sajtom sjenice sledi samo da se napuni informacijama koje sam hteo da trazim od ljudi kao sto si ti i gospodin Velibor on je bio i moj profesor i sa njim sam daleko otisao sa takmicenjem u recitaciji. Opet zelim da zamolim sve ljude na forumu da se manemo ovakvih tema, ja sam presrecan bio kada sam svako jutro uz kafu citao o atlantidi,kazanovi i u ostalim temama,kada su pocela prepucavanja prvo o senadu hadzifejzovicu pa dalje nije mi se citalo.



Ovim putem pozivam sve ljude sa foruma koje mogu i imaju informacije o sjenici da ih salju na mail sajt ce biti obuhvacen sa raznim temama i pricama o sjenici. Mislimo cak i da se postave kamere u sjenici to sam vec jednom rekao ali ne zeli to niko da komentarise.



Mirza ja znam cime se ti bavis jos odavno i dobar si u tome to znam i ne sumnjam ali molim te da prekinemo vise o ovome.



Mi smo nastavili dva dana sa prepucavanjima a covek ciji su postovi se tek danas javio zar nam to ne govori nista.







Evo sekcija koje sam ja zamislio da se nalaze na sajtu a vi sada izvolite pa da nastavimo temu o tome da zajednicki radimo na sajtu a ne da se raspravljamo

iSelektor
17-02-2006, 13:08
cupo, vidi

kao prvo tema je bila genocid u sjenici u kojoj cestitas drzavni praznik, kao drugo i stavljam ruku u vatru za to, da nije bilo "opomena" od strane mene i ljiva u toj temi, garantujem da to nikada ne bi pomenuo a kamoli pisao cirilicom. A da ne pricamo o tome, da bi eventualno otvorio novu temu za to!

Veruj znam dobro kako i sta se radi po drugim forumima, ja vodim forum na drugoj strani koji ima skoro 6000 clanova, milion puta su pokusali reci politika i nacionalizam, da ubace i zapocne se tema o tome! Ali nazalost nije im uspelo. Ne bitno o kakvom je forumu rijec, ali u tvojoj temi sam video problem, da je nastavljena zesce pobune i raspravke bi bilo kao ovo sada sto je. Nemoj da mislis da te ne postujem i cenim, ali veruj mi moj rodjeni elvis da dodje i njemu bi odreagovao ko tebi. Ti si covek iz carsije i dizem kapu, ali ono ustirkano sto samo podjebava i recituje iz knjiga mi jednostavno ne da da dovrsim ovu temu i kao sto mi resko rece takodje komsija! Njgea cu ako bog da sretnem u carsiju, pa sve sto mi prica sada ovako zelim da mi kaze u 4 oka. Odemo kod baca na kafu i zelim da mi isprica sve to! Ne bezim ja i od drugih, ali njega ne znam i zelim da upoznam... i garantujem ti da cu te upoznati da vidim koji to mozak stoji iza svega toga.

p.s. u aprilu sam u sjenici pa izvolite za sva pitanja sam otvoren svakome!

anes
17-02-2006, 13:46
tek sam sad ukapirao da si to ti mirsade.sta se radi?kako su tvoji?pozdravi ildizu i decu.i ostavi se prepucavanja.imamo mi o cemu da brinemo.selam

cupo
17-02-2006, 15:01
Zlatko, ako mislis pod onim "ustirkanim" na Mirzu Hadziomerovica grijesis sto ga onako prozivas. Nije ovo da ja njemu ispadnem advokat, ali da pojasnim malo ko je taj momak i koji je njegov i njegove familije doprinos Sjenici ): Mirza je sin Mirsada Hadziomerovica (Miska) koji je jedan od boljih predstavnika KUD-a u Sjenici, Adzo mu je Dzone Hadziomerovic ili najpoznatiji direktor Gimnazije u Sjenici(starije generacije znaju veoma dobro za njega), tetka mu je Enisa koja je bila direktorica Sjenicke biblioteke i zena rahmetli Asima Vrce(poznat nam je njegov angazman na kulturnom planu) i rahmetli dedo mu je prvi direktor Banke u Sjenici nakon II sv.rata. Inace su Hadziomerovici jedna od najuglednijih sjenickih familija (da ne objasnjavam sada u detalje, otici cemo daleko u historiju, a to nije popularno). To je razlog zasto ti on izgleda ustirkan-u krvi mu je gospostvo. Ali da ne bude da samo hvalim njegovu familiju, znaci morao sam da predocim njegov background. A da kazem i o njemu kao strucnjaku: Posto zivimo u istom gradu, znam neke pojedinosti u vezi njegovog angazmana tj. samo cu ti reci za dvije firme koje su ga trazile i nudile mu fine uslove 1. Centrotrans Eurolines (i beogradska Lasta je potpisnik eurolinesa) i 2.Sarajevske Toplane(vjeruj mi velike su pare u pitanju u ovoj firmi jer rade sa plinom, a znas koja je frka bila nedavno). Nisu mu nudili prosjecan posao vec da bude glavni inzinjer. Trenutno radi u HERMES-u, njemackoj firmi koja je ,a i ti to znas, najbolja soft-lab firma u Evropi. Znaci jedan od najboljih inzinjera u Bosni i Hercegovini. Nema problema,mozemo svi da sjednemo i da popricamo, o svemu. Od njega mozemo svi mi da puno toga naucimo ,vjeruj mi. U citiranju nekoga nema nista lose i to je jedan od preduslova da neki rad bude priznat(znaci moras da navedes izvor ili literaturu).Mi Sjenicaci se furamo da smo sandzacka elita i trebali bi to i da opravdamo na svakom planu ,pogotovu na kulturnom i obrazovnom uzdizanju, a bogami i u medjusobnom ophodjenju. Potrudimo se i pomognimo jedni drugima. Da nam Bog dragi ukaze i uputi nas na pravi put. Ne zamjerite,

Selam i pozdrav

MadeinSanjak
17-02-2006, 15:43
Pa kad su se u drugom svjetskom ratu mogli dogovoriti Hasan Aga Zvizdic kao vodja Muslimanske milicije i cetnicki vojvoda Pop Selimir sto se to mi nebi mogli dogovoriti!



Pridruzujem se komentarima po pitanju profesora Velibora Velickovica, jer radi se o eminentnom intelektualcu koji je cijenjen u nasoj carsiji. Osim toga pored gradskih bosnjackih porodica nesmijemo zaboraviti i stare sjenicke srpske porodice među kojima i ugledno pleme Partaljevica.



Neka niko od Bosnjaka ne zahtjeva da stanu iza Karadjordja Petrovica, mada su Bosnjaci lozu Karadjordjevic uvijek podrzavali i bili odani gradjani Kraljevine Jugoslavije.

Bosnjaci su u vecoj mjeri bili na strani Milosa Obrenovica koji je bio mecena i diplomata svjestkog renomea.

Smaknuce Karadjordja Petrovica je naredjeno iz Beograda, i to je bio mudar odgovor Srbije koja se htjela osloboditi tadasnjeg jarma i optuzbi za genocid.

iSelektor
17-02-2006, 15:46
Cupo sve to stoji i ne bezim od toga da je iz ugledne familije. Ali treba da shvatis moj stav da mi se sutra postavi BUSH licno i personalno, ako osetim ironije i procitam sta misli izmedju redova reci cu mu moje misljenje. Moze on da bude i predsednik te firme HERMES ja ne gledam ljude po nacitanosti ili po rangu u drustvu, ja gledam kako je ko prema meni i samo to za mene broji nista drugo! A on ako nema adekvatne odgovore na moje pisanje, vec samo zna da "gore navedeno" da da od sebe onda je u mojim ocima nista!

Stavi se cupo u moj polozaj, i ne samo ti, vec vecina vas koja pise ovde... mozda sam malo preterao sa tim "ustirkanim" ali u tom momentu sam pisao iz afekta. Ali nije mi cilj da se nadpisujem sa nekim ili da se svadjam, ne naprotiv. Ja tog momka licno i ne znam a iskreno da ti kazem ako nastavi tako da pise nece me ni interesovati. Niti sam pomenuo njegovu familiju niti imam u planu da nekoga podcenjujem u tom smislu! Ali kao sto sam rekao vec gore, za mene brojis samo kao osoba, ko si, sta si, kakav si na drugim poljima savrseno me ne interesuje.

cucak
17-02-2006, 16:57
hahahahahahaah

Mirza Hadžiomerovi&#2
17-02-2006, 17:48
Čupo, malo si pretjero :oops: Ovo je upravo način na koji mislim da NE treba da se piše na forumu, previše lično. Izvinite narode, šta drugo da kažem :) Evo, i Cule nam se smije :)

Zlatko, ccccc, jel to kod tebe praksa inače da napadaš ljude, optužuješ za nacionalizam, govoriš kako "jedini kompetentan" blabla... dođe Čupo, progovori ti dvije, i ti onda u neka doba počneš skidat kapu? :) Naprosto ne mogu da vjerujem. :)

1. Zlatko, tvoje provokacije upućene meni... previše lično... čak i za običnog člana a kamo li za administratora. Sad bi ja o tebi mogao da razvezem priču al da ne opterećujem posjetioce TVOG foruma glupostima... Tebe nervira moj način pisanja, mene to što administrator foruma dozvoljava sebi da piše u afektu. Eto, kvit smo.

2. Hajd sve, al što ti toliko izvuče živku moje citiranje Kur'anskih ajeta? (Ništa sem tih ajeta nisam citirao, Rusela sam pročitao na ovom forumu) 100 puta si pomenuo "citati iz knjiga", kako ja to između redova nešto... Što to? Hajd, nek čitaoci sami zaključe, ja pojma nemam.

3. Hmmm... u aprilu? Pokušat ću naći vremena za tebe ako se i ja tada nađem u Sjenici, uvijek sam tu za pametnu priču, pogotovo sa ljudima suprotnog mišljenja, ali tvoje dosadašnje ponašanje na forumu mi ne miriše na dobru debatu, al dobro, hajd, vidjet ćemo, možda, inšAllah. Ni ja tebe baš nešto lično ne poznajem, uglavnom te znam kao "momka preko puta", al možda se jednog dana i bolje upoznamo.

4. Očekujem od Ljiva da opet reaguje i iskritikuje te za ovo ponovno započinjanje rasprave i prozivku, de da završimo sa ovim više, da ne opterećujemo narod.

Lakota |ljiv|
17-02-2006, 18:03
ja da sam znao da ce ovako ljudi da se javljaju ja bi davno zapoceo neku svadju. znaci li vama da vas neko zamoli da prekinemo za ovom pricom,zlatko pusti vise molim te.imamo za druge stvari da brinemo.

lejla
17-02-2006, 18:29
E stvarno BRAVO.Sramota napadate ljude bez razloga.

Zahvaljujuci njima mnoge stvari koje nismo znali naucili smo.

Napadate Cupa a o istoriji Sjenici je najvise on pisao.

Ovo je forum a ne msn i chet.

Od strane administracije trebalo bi veliko izvinjenje za Cupa i Mirzu.

fikret_23
17-02-2006, 20:05
TAKO JE LEJLA.

CUPO IMAS PODRSKU SVIH SJENICAKA IZ SJENICE ,JER SI TI IZ SJENICE..........



SELAM ZA SVE SJENICAKE I SJENICANKE

amor
17-02-2006, 20:45
Od brisanja posta do posijela sa sirom i krompirima...



Moram priznati da mi je reakcija bila malo ostrija, ali mislim da je neko morao da bude tumac one prve pomisli, koja je pala na pamet vecini clanova koji se ne slazu sa administracijom... No, obzirom da je palo i par uvrjeda ja cu pokusati u par recenica da iznesem svoje misljenje na prefinjen nacin, kao pravi "balkanac"...

- Nacin "verbalne komunikacije" administratora a posebno tahirovica je bio tako neumjesno imperativan, da je iziskivao takvu reakciju. Cijenim to sto si „pljunuo“ pare, ali ako mislis da ti to daje za pravo da odredjujes kako ce se ko ponasati, onda cu ja svakako da napustim TVOJ forum. Ako si to uradio za dobrobit sviju nas onda nas pusti da iznesemo svoje misljenje i da razgovaramo o onome o cemu smatramo da treba da se govori. Nismo, dakle izgubili rat protiv vas i potpisali kapitulaciju, pa da moramo prihvatiti vase uslove.

- Kad ste vec na svoju volju odlucili da izbrisete post, iako se vecina clanova VASEG foruma protivila tome, sto ste onda to objavljivali. Nije bilo tesko shvatiti da ce to izazvati ovoliku raspravu i naravno jos vecu podjelu medju clanovima, iako ih nema mnogo.

- Nije mi jasno zbog cega se toliko insistira da se bitnije i ozbiljnije teme pokrecu na drugoj stranici. Ako je vec napravljena podloga za dijalog, zbog cega onda da se ne polemise, dok se ne zavrsi ta legendarna sjenica.com. Oprostite mi, ali ja doista ne mogu da vidim razliku izmedju rasprave na forumu sjenica-online.com, i foruma na buducem sjenica.com.

A za „balkanac“ nije bitno. Ovaj izraz je izmislila „prefinjena“ evropska krema kako bi ponizila balkanski narod. Zao mi je samo sto ga u svom „verbalnom arsenalu“ konzumira covjek koji je takodjer sa balkana. Mozda je to uradio nesvjesno ili iz „afekta“. Sve jedno zazmuricu...

Zahvaljujem...

Tahirovce
17-02-2006, 21:04
imao bih mnogo toga da napisem al mi mrsko.....sve se vrti u krug al me je made in sanjak tako pecnuo u vezi onoga sandzak-raska oblast da cu mu samo reci hvala,uspeo si da me uvrijedis,jes jednom hvala ti, a Ljive kod mene je isti slucaj sa forumom od kad je pocela ova tema ulazim sa nekim strahom na forum da li je neko nekog uvrijedio,marsnuo i slicno,kritikujem te ovde pred svima kad si obriso post sto si ostavio u opste ovo da moze da se komentrise o tome dali je ispravno sto je obrisan ili ne..I jos da kazem Amoru ili ana2000 ili koji nick vec koristi da moderatori posto zato da bi vodili racuna o tome ko ce sta pisati,zamisli da tebe neko opsuje i moderator ne reaguje...Ljive molim te kad pocnes nesto da radis uradi to ko kraja,ZAKLJUCAJ OVU TEMU....

Tahirovce
17-02-2006, 22:59
TAKO JE LEJLA.

CUPO IMAS PODRSKU SVIH SJENICAKA IZ SJENICE ,JER SI TI IZ SJENICE..........



SELAM ZA SVE SJENICAKE I SJENICANKE



JER SI TI IZ SJENICE

hahahahahhahahahha imali ovde jos neko iz Sjenice?????

fikret_23
17-02-2006, 23:17
IMA ZA RAZLIKU OD TEBE..........

I ZASTO KUCE ARLAUCE.................

sexyseka
17-02-2006, 23:19
Ne secam se da sam ikom dala pravo da daje bilo kakvu podrsku u moje ime.

fikret_23
17-02-2006, 23:23
PA TI NISI IZ SJENICE POGLEDAJ SE TU GDE SI JABLANKO



TI SI ZENA DRUGOG SISTEMA STRANA OVOM PODNEBLJU

sexyseka
17-02-2006, 23:29
To hoces da kazes da oni koji su sa lokacijom van Sjenice nisu Sjenicaci?

Svaka ti cast,zar ne vidis da je vecina Sjenicaka koji su clanovi ovog sajta sa svih strana sveta.

fikret_23
17-02-2006, 23:33
TI NISI SJENICANKA SAMA SI SE OGLASILA TVOJOM PROSLOM PORUKOM

riki
17-02-2006, 23:40
volim sto sam crevar nego ista

al to nema veze gde se ko nalazi vazno je da je imalo vezan za sjenicu nevidim razloga da bi neko drugi dolazijo na ovcaj sajt ako nije iz sjenice

sexyseka
17-02-2006, 23:46
Sa tim sto ne dozvoljavam da drugi odlucuje za mene?Ne dozvoljavam,to je moje pravo koje ne dajem drugima.

fikret_23
17-02-2006, 23:53
ADIOS JABLANI OD LOPIZA DO SUGUBINA I SIRE.........

iSelektor
17-02-2006, 23:53
amore ti ni auto ne mozes da vozis dok ne polozis, studiras da bi bio neko i nesto, u prodavnici ne mozes uzeti dok ne platis... znaci za sve ama bas za sve postoje osnovna pravila pa i za mene i tebe... tako je i na ovom sajtu.

a sto se balkana i balkanaca tice ja znam da je svima nama boljka amerika ili evropska krema... ali ja sam o balkanu i balkancima naucio u skoli iz geografije kod jadranke izmedju ostalog. a srecom pa sam imao i cast 9 godina uzivo da dozivim sve to.

nazalost se okretanjem rijeci ne postize nista i vise je stvarno suvisno komentarisati sve ovo...

mirza nisam se ja povukao time sto sam digao kapu, ali poseti ostale teme i procitaj malo okolo, pa ces razumeti zasto sam bas cupu rekao dizem kapu!

ovo je od sada zakljucano i stojace jos par dana i bice izbrisano, da svako sebi moze da stvori sliku o svemu ovome!



a da jos nesto:

sjenica.com

sjenica.net

sjenica-online.com

sjenica-forum.com

sandzak-online.net itd su jedan te isti sajt koji za sada dovode ovde!

Lakota |ljiv|
18-02-2006, 00:25
Hvala resko za kritiku ali zar ne shvatas da se pola ne bi javilo da nije neko raspravljanje u pitanju.

Znam da su u americi dvojica sjenicaka prve komsije, i ne govore.Nema sanse da se neko ne posvadja.



Eto a niko nije pomenuo da ce na sjenica.com imati forum jer je ovo forum sjenice.