PDA

View Full Version : Dilema! :D


Prijepoljka
26-02-2008, 16:36
Da li ste ikada bili u situaciji da vam se jako sviđa dečko / devojka koja je već u vezi? I, sta radite tada??
Odustajete ili ipak uprkos tome krećete u akciju / otimanje?

Tahirovce
26-02-2008, 16:52
Ja nisam odavle... :pinokio::icon_cheesygrin::lizzz:

supergirl
02-03-2008, 19:23
Da li ste ikada bili u situaciji da vam se jako sviđa dečko / devojka koja je već u vezi? I, sta radite tada??
Odustajete ili ipak uprkos tome krećete u akciju / otimanje?

Nije da odustajem,to je ruzna rijec...Nego,Boze moj! Nije jedini,moze se bez njega dalje!

iSelektor
16-03-2008, 00:41
Bacim info za interes, mozda nekad upali .... 8)

Lakota |ljiv|
16-03-2008, 11:41
zasto odustati,ako ne probas ne mozes da znas...

hanna
04-07-2008, 22:38
A ko od nas nije bio u takvoj situaciji,ali tada treba poslusati razum,jer mozes nekome srusiti sve za tren...a ipak...po onoj staroj o zabranjenom vocu...
teske su to situacije ipak

Musko
04-07-2008, 22:46
Bacim info za interes, mozda nekad upali .... 8)

:bravo:ali ipak!!!!!!!!

nc.biber
04-07-2008, 22:55
ma sta srusit nekom? unistit i sebi i jos mnogo kome puno ako ne i sve!
ali to su momenti gdje razum ostaje po strani a mozak se (kod nas mushkih) seli 90cm nize i tu padaju odluke!

iSelektor
04-07-2008, 23:42
Zasto... ako postoji obostrani interes, sta onda...
Nek se rusi i nek lomi sve... ako se dvoje vole... shvatili su da u toj prosloj vezi nista nije valjalo...
Ali kod nas je to rijetko... kod nas ce se ceo zivot provesti u patnji i sutnji... a to su stvari koje mi idu na onu stvar 90 cm nize... :)
Fala bogu te nemam nista od "tog" u sebi... nego dok moze moze, kad ne moze... SIKTER MALA SIKTER!!!

Pozzz Tahirovic 8)

supergirl
05-07-2008, 23:24
Eh,da ta sutnja! Dobro da se neko setio!
Opaka stvar!

hanna
05-08-2008, 22:29
sutnja cesto kaze vise nego sve reci ovoga sveta....

supergirl
05-08-2008, 23:06
Pricamo o drugoj sutnji...
Onoj da koje nije,raspalo bi se i raspalo brakova,rastalo puno prijatelja,partnera....
Radilo bi se kako razum il' srce nalaze!

No,suti! Bolje muka,nego bruka!!!!

hanna
06-08-2008, 00:36
ni jedna osoba na svetu nije vredna toga da se zbog nje raspadne neciji brak....


cutanje je zlato

Musko
06-08-2008, 03:21
hmmmmm. ne treba nikad kvariti tuđu sreću ma kakva ona bila.

suada
06-08-2008, 08:10
Dilema -zašto živjeti sa njom?
Ali-ako taj/ta u vezi sa tvojom prijateljicom/prijateljem - ne čačkaj vraga
U suprotnom-šta čekaš,otklanjaj dilemu!

sabina
06-08-2008, 16:48
u sredinama kakva je nasa Sjenica postoje mnoga nepisana pravila koja se moraju postovati, hteli to ili ne. inace ces biti izolovan od svih. ja licno mislim da se sreca ne moze graditi na tudjoj nesreci. ako je neko zauzet, onda tu ne treba nista da trazis. takva dilema se moze primeniti i na osobe koje su u braku, imaju decu. znaci li to ako ti se on/ona svidja da treba rusiti sve? neka pravila postoje da bi se postovala. inace bi zavladao haos.

supergirl
06-08-2008, 18:48
Ali ako se i ti toj osobi svidjas,a ne samo ona tebi, vredi rusiti sve i ne osvrcati se na ta "pravila". Nisu to pravila,vec barikade!

hanna
06-08-2008, 19:04
supergirl.....tako razmisljas zato sto jos neznas sta znaci porodica i brak mila
jednoga dana,insallah gledaces na sve to drugacije...ja licno osmeh i srecu svog sina ne bih dala za sve muskarce ovoga sveta......

Tahirovce
06-08-2008, 20:41
Ali ako se i ti toj osobi svidjas,a ne samo ona tebi, vredi rusiti sve i ne osvrcati se na ta "pravila". Nisu to pravila,vec barikade!

:pljesak: :pljesak: :pljesak:,da Barikade a ne pravila.......

supergirl
06-08-2008, 21:06
supergirl.....tako razmisljas zato sto jos neznas sta znaci porodica i brak mila
jednoga dana,insallah gledaces na sve to drugacije...ja licno osmeh i srecu svog sina ne bih dala za sve muskarce ovoga sveta......
Nisi me shvatila!
Brak je za mene nesto sveto,sto nastaje iz ljubavi,razumijevanja,postovanja...medjutim,kod nas (u stvari svuda) ima brakova koji nastaju iz nekih drugih razloga,takoreci interesa.
A tek onda nastupa ta "dilema",pa ako je to u Njujorku,dolazi do razvoda...ako je pak u Sjenici,dolazi do sutnje....
Suti se cak i kad nema osmeha i srece nekog malisana,kad i nema ljubavi,tamo gde ima svega osim porodice......
Da li je carsija vrijedna kovanja sopstvenog zivota u lance?!?!?!

nc.biber
06-08-2008, 21:19
Da li je carsija vrijedna kovanja sopstvenog zivota u lance?!?!?![/quote]

nije - i ne moze biti
zivi svoj zivot i svoje ideale

supergirl
06-08-2008, 22:10
NC.BIBER za predsednika! :)

suada
07-08-2008, 08:46
Supergirl, dobro razmišljanje ali si načela drugu temu ali kad ste se već upustili u priču o brakovima moje mišljenje je da u lošem braku ne treba ostajati ali prije toga ,naravno moraš biti odgovoran i prema sebi pa dobro razlučiti sve ono što čini brak (u početku ljubav,a onda razumijevanje,povjerenje,poštivanje,prihvatanje i onih osobina ili navika koje ti se baš i ne sviđaju kod partnera jer i to je on a niko nije savršen;zatim navika,zajednički interesi,djeca,zajedničke obaveze,sjaćanja,zajednički provedeni dobri i loši trenutci.
Ako je sve od ovoga ili pak većina,loše ,ne ide onda nema nastavka ,priča je gotova a ona se ne rješava šutnjom čak ni zbog djece jer ni djeca ne vole težinu šutnje u porodici čak šta više ,kontaju je kao svoju krivicu.

Supergirl,ti si mlada i još uvijek razmišljaj o momcima a dovoljno si pametna i trezvena da ćeš znati ko je onaj sa kojim ćeš moći da dijeliš sve ono što čini brak.A tada se nadam da nećeš da šutiš .

Tahirovce
07-08-2008, 08:48
Ona da suti,ma nema sanse :biggrin:...

mersija
07-08-2008, 09:14
Supergirl, dobro razmišljanje ali si načela drugu temu ali kad ste se već upustili u priču o brakovima moje mišljenje je da u lošem braku ne treba ostajati ali prije toga ,naravno moraš biti odgovoran i prema sebi pa dobro razlučiti sve ono što čini brak (u početku ljubav,a onda razumijevanje,povjerenje,poštivanje,prihvatanje i onih osobina ili navika koje ti se baš i ne sviđaju kod partnera jer i to je on a niko nije savršen;zatim navika,zajednički interesi,djeca,zajedničke obaveze,sjaćanja,zajednički provedeni dobri i loši trenutci.
Ako je sve od ovoga ili pak većina,loše ,ne ide onda nema nastavka ,priča je gotova a ona se ne rješava šutnjom čak ni zbog djece jer ni djeca ne vole težinu šutnje u porodici čak šta više ,kontaju je kao svoju krivicu.

Supergirl,ti si mlada i još uvijek razmišljaj o momcima a dovoljno si pametna i trezvena da ćeš znati ko je onaj sa kojim ćeš moći da dijeliš sve ono što čini brak.A tada se nadam da nećeš da šutiš .




Bravo Suada,veoma lijepo napisano....

suada
07-08-2008, 09:15
Ma godine iskustva moja Mersija i proživljeni a ne prešućeni život

mersija
07-08-2008, 09:20
Sto prije upoznamo sebe, svoju savjest, svoju dusu, svoju prolaznost, zivot cemo shvatiti samo jednu predivnu igru izmedju "dvije vatre",koji nas navodi na puno kojekakvih iskusenja.

Postoje naravno te "negativne"vatre i vatre bozijeg suda.
Svi smo mi brojevi koji se privlace ili odbijaju.
Kad pronadjemo svoj broj tad postajemo jaci, visi, bolji, spremniji za put kojim u koji smo zagazili,za koji se za sve na svijetu borimo,naravno sve uz pomoc razuma.

Ja ipak mislim da razum treba da vlada osjecanjima, a osjecanja da nadopunjuju razum,uprkos svim "dilemama"ili"barikadama",jer pojedine stvari u zivotu nemogu da se ni u najmanju ruku porede sa tim.

hanna
07-08-2008, 16:28
supergitl,izgleda da sam pogtesno protumacila tvoje reci mila...izvini

naravno da nikada ne bih zivela sa muzem da nema ljubavi,paznje,razumevanja i tolerancije....to nije zivot...to je samoubistvo....

sabina
07-08-2008, 18:40
lijepo si ovo rekla mersija. osecanja ne mogu biti izgovor za lose postupke. granice moraju da postoje. ako se i desi da ti se svidi neko ko je zauzet ili si ti zauzet/a, a svidja ti se neko drugi, puno je postenije izaci iz takve veze pa onda videti sta i kako dalje. a i zamisli karakter osobe koja/koji moze biti sa jednom osobom, a misliti na drugu/drugog. treba biti posten i reci istinu, tek onda mozes krenuti dalje.

supergirl
07-08-2008, 20:46
Secam se kad smo radili "Lik Ane Karenjine" na casu srpskog,i potegli smo raspravu je li Ana krivo postupila sto je poslusala srce,ostavila muza kucu i porodicu, coveka koji joj je pruzao finansijsku i socijalnu podrsku,sina koji joj je bio sve, na sebe nabacila teret javne osude, hirovito otrcavsi za muskarcem sa kojim je mogla da ostvari samo jedno - LJUBAV!
Toliko za koliko protiv. Koliko zasto,toliko zato... K'o lavirint! Takva je i ova nasa "dilema"!

mersija
07-08-2008, 21:38
Draga @supergirl,sa Anom ili ne.....jedno je ipak istina,bila to dilema,barikada ili neznam ti sta vec slozices se sigurno samnom da je "tijelo hram nasoj dusi, dok je dusa otadzbina nasoj ljudskoj svijesti." Svi smo ipak na srecu razliciti,rodjeni sa necim sto duboko lezi u nama.Ta da nekazem" inteligencija "je opipljiva i nalazi se u samom covjeku, u korijenu njegove esencionalnosti.

supergirl
08-08-2008, 14:24
Ako si ikad ogradila tu istu dusu "Sjenikim pravilima" ,nemoguce je da se sad moje i tvoje misljenje razilazi...

Sjenicka carsija nas,hteli mi to ili ne, prevaspita.
Mozemo pobec od toga na godinu-dvije,al' kad tad nas stigne.....Sto prije ugradili u sebe moral hanume, vise ce se znat o tome...
Ako pak okasnimo,mogu procureti rijeci.....