PDA

View Full Version : Borba Za Administrativni Prostor


Tahirovce
31-01-2008, 18:34
BORBA ZA ADMINISTRATIVNI PROSTOR


U nedelju ujutro oko osam časova, pristalice muftije Muamera Zukorlića zauzele su deo prostorija zgrade Islamske zajednice u Sjenici. Radi se o prostoru u prizemlju zgrade koji se, godinama u nazad izdavao pod zakup i koristio u funkciji kafečajnice, dok je prostor na spratu korišćen u administrativne svrhe. Od nedelje, administrativni prostor na spratu danonoćno čuvaju verske vođe i vernici, pristalice reisa Adema Zilkića, dok Zukorlićeve pristalice ne napuštaju prostor u prizemlju zgrade.
Reisove pristalice u Sjenici tvrde da Muamer Zukorlić ne može da se pomiri sa sudbinom da je smenjen, te da na silu pokušava da sačuva svoju funkciju. Oni podsećaju da od deset imama u gradu, samo dvojica podržavaju Zukorlića, te da se u prizemlju zgrade nalaze nekolicina imama sa terena i, kako kažu, ljudi koji ne obavljaju namaz i koji nisu predstavnici džemata. Sekretar i blagajnik Islamske zajednice u Sjenici Taib Jusufović kaže da su Zukorlićeve pristalice dobile ključ od višegodišnjeg zakupca, koji Islamskoj zajednici duguje 4.800.evra za kiriju. ''Posao blagajnika u Islamskoj zajednici obavljam već oko dvadeset godina. Sa bivšim zakupcem smo zaključivali i obnavljali godišnje ugovore, ali pošto on od 2006. nije platio kiriju, dali smo mu rok od petnaest dana da napusti prostor zgrade. Međutim, kako su Zukorlićeve pristalice obećale da će mu otpisati dug, bivši zakupac im je dao ključ, i na taj način su oni ušli u zgradu'', objašnjava Jusufović.
Kako saznajemo iz redova Zukorlićevih pristalica, oni traže i pozivaju se na pravo da i njima pripada deo prostorija administrativne zgrade. Oni tvrde da se verske podele ne mogu prevazići dok se Islamska zajednica ne oslobodi, kako kažu, političkog uticaja, i dok verske vođe i vernici ne počnu da razgovaraju. Nezvanično saznajemo da su vođeni pregovori, ali za sada bez rezultata.
Reis Islamske zajednice u Srbiji Adem Zilkić je u sredu posetio Kladnicu. Sa namerom da spreče njegov ulazak, pred lokalnom džamijom je stajala grupa Zukorlićevih pristalica. Sve je ipak proteklo bez ikakvih incidenata. Reis se, i ne pokušavajući da uđe, obratio okupljenim vernicima u neposrednoj blizini džamije. ''Nisam došao ništa da vam nudim, niti da vam tražim. Došao sam da vas vidim i razgovaram sa vama'', kazao je Zilkić. On je podsetio da džamije pripadaju vernicima i da ih od vernika ne treba čuvati. U svom obraćanju, Zilkić je više puta ponovio da se na silu ništa ne može učiniti, pozivajući vernike na mir i na očuvanje jedinstva u Islamskoj zajednici.

unnamed
01-02-2008, 19:02
izvini.....a klanjaju li oni koju cuvau 'sprat'?? ili su i tu dovedeni klosari da obezbedjuju?

Tahirovce
01-02-2008, 23:49
vecina klanja,a na spratu su momci iz SJENICE TJ CARSIJE za razliku od ovih koji su dole,pazaraca i seljaka koji rade za dnevnicu.....
a ti mangupe od sada ako ces nekog da nazoves klosarom na ovom forumu,prvo se prestavi pa tako nesto napisi,da vidimo da li si ti uzoran gradjanin ili jos veci klosar...
jer i ja sam jedan od tih koji su cesto na spratu,pa ako vec hoces da me nazoves tako onda se prestavi,da ja tebi kazem nesto o tvojoj licnosti.......

RESAD TAHIROVIC

Daki.
02-02-2008, 18:08
Aha, klanjaju... Jes, jes. Nikad vecina od njih rijetko kad dolazi u dzamiju, makar na dzumu ja ih ne vidjam. A kad je bio onaj sukob u dzamiju, svi su bili tu da brukaju nasu veru!!!

Tahirovce
02-02-2008, 21:02
Daki ko tacno bruka,Sjenica je mala poznajes sve pa napisi imenom i prezimenom ko su ti sto brukaju.......

XRealSjenicakX
03-02-2008, 16:57
Neznamo stvarno sto neki imaju namjeru da nas dijele :( Nisam ni za Zukorlica niti za Zilkica,...jer za mene se oni licno bore za svoj imidz a ne sa korist Islama...

nc.biber
04-02-2008, 10:59
... bruka... da, sve je to nasa bruka ...
... bruka nas Sandzaklija
... bruka nas muslimana ...
ko je pocinioc, ko je zrtva? dal to neko pouzdano zna? vise izgleda nije ni vazno, niti to druge puno interesuje, vazno je da je bruka svih nas
... a u pravu si kad kazes da KRIVCA za sve ovo treba javno reci i obrazloziti
... ali ISTINU svako ima svoju i okrece je onako kako mu odgovara ...
pa onda ni po babi ni po amidzama nego trebalo bi se malo podsjetiti onoga sto je nama toliko strano "Demokratskih principa" (da ne moze manjina da upravlja vecinom) i Dialoga pa da se o svemu u miru poprica!
Ovako imamo "bruku" i to da se umjereni vjernici ( ako se taj izraz moze upotrijebiti) odbijaju od vjerskih ustanova i da ako se ovako nastavi pocece koje kakvi nazovi "borci" da bacaju bombe jedni drugima na dzumu i ...
... BRUKA ...

Sejo
04-02-2008, 13:03
Mislim da je jedino resenje ove neprijatne situacije, da se svi vazni faktori u Sandzaku zajedno izdignu iznad sitnih medjustranackih podela, i nadju resenje za BRUKU koja nam se kao narodu desava!!!

halilce
04-02-2008, 14:29
Kako ide ona stara pesma,"jedna raja a dva gospodara....":(
Jedna zgrada a dva vladara!
Pogledajte malo bolje na slici,na spratu su oni koji su nosioci svih dešavanja za vrijeme izbora,naravno,iz SDA!(Belja i Izo Hodžić)
Rijaset je izgleda,samo za članove SDA,ostalim je Muftijstvo Sandžačko!

Tahirovce
04-02-2008, 17:42
Halilce dobro si rekao izgleda..
Evo ti nisi u SDA i probaj nece biti problema da udjes gore,
a sto ne napises ko je dole??????ili udjes dole pa nam napises koga ima iz carsije,i pitas ih sta ce pazarci dole-ako uspes tim pazarcima bez digitrona da saberes kolko imaju robije vodim te na veceru :).......

halilce
04-02-2008, 21:42
HAHAHAHA!:)
Reško,slučajno je aparat danas bio uz mene!Parkiro sam se da ispratim sestrića na autobusku,istovremeno kad i Taib-ef.
Normalno smo se pitali,kao i uvijek,a ko je dolje,niti sam video,niti me zanima!:cool:
Gore sam video Belju i Iza da nešto rade pored otvorenog prozora!:mrgreen:
Ja znam,koga podržavam,i ko od hodža,od kako mi je babo umro,može da uđe u moju kuću!:evil:
A,vala,Zilkića nebi pustio,kad bi mi donio Mustafinu ladu i 70.000 eura!:mrgreen:

Tahirovce
04-02-2008, 21:51
Halilce koga ti podrzavas to je tvoja stvar i tvoje pravo,takodje i koga ces pustiti u svoju kucu,ali nemoj da pises nesto ne provereno,to da ulaze i da mogu samo uci ljudi koji su u sda,sto nije tacno,glupo mi je da pisem imena ljudi(bez njihove dozvole)ali ulaze,ako te bas zanima ko recicu ti pa ako sam slagao ti ovde napisi javno RESAD LAZE..
kako to da samo vidis ko je gore a ne vidis ko je dole,pogledaj malo,mozda ti se posreci pa nekog i poznas,ja sam poznao danas onog hodzu pedofila...

halilce
04-02-2008, 22:00
Kako ide ona stara pesma,"jedna raja a dva gospodara....":(
Jedna zgrada a dva vladara!
Pogledajte malo bolje na slici,na spratu su oni koji su nosioci svih dešavanja za vrijeme izbora,naravno,iz SDA!(Belja i Izo Hodžić)
Rijaset je izgleda,samo za članove SDA,ostalim je Muftijstvo Sandžačko!

Nigde ne napisah,ko može da uđe a ko ne!Ni da neko brani ulazak,bilo gde!
Rekao sam samo,ko je bio gore,zato jer su radili nešto oko prozora,a ko je bio dole,niti sam gledao niti video!
Činjenica je,a znaš je i ti,da su i Belja i Izo najaktivniji u SDA,ali je to sve njihov problem!
Kad me bude interesovalo,ja ću ući i na sprat i dole,i ne može mi zabraniti niko!

Tahirovce
04-02-2008, 22:22
Pa napisao si pogledajte malo bolje ko je gore,i da je rijaset samo za clanove sda,a ostalim je muftistvo,i tako napravio podelu...

halilce
04-02-2008, 22:26
Tačno!
Napisao sam da je Rijaset za SDA,ili obratno,ali ne napisah da ne može da se uđe!
Ali,hajde,probaću sutra!
Da uđem i gore i u prizemlje!
I da slikam!

Tahirovce
04-02-2008, 22:30
hajde probaj,ako je zakljucano kucaj..

halilce
04-02-2008, 22:32
Koja je lozinka?:)
kuc-kuckuc-kuc;)

Daki.
04-02-2008, 22:55
Ja sam ulazio dole... I cak imam rodjaka. A Reksko da napisem neko ime, bolje mi je da to ne uradim. Ti ljudi su opasni i bolje bi bilo da to ne radim...

Tahirovce
05-02-2008, 08:07
a strah te, ma nece te niko slobodno
Daki a odakle ti je taj rodjak>?

Rarica
05-02-2008, 09:15
Ljudi ,mozel neko da mi pojasni sta se to desava?!Jesmol to poceli bitku"prsa u prsa"?!

Daki.
05-02-2008, 12:20
To se tebi mozda cini.. Ja dole pricam sa ljudima, a oni gore odskrinuli prozor i vire... To se tebi cini da nece. Ali...

halilce
05-02-2008, 15:07
Ljudi ,mozel neko da mi pojasni sta se to desava?!Jesmol to poceli bitku"prsa u prsa"?!

Ma prije će biti Rarice,da je to "igra nadmudrivanja"!:cool:
Ko prvi pogriješi,onaj drugi jedva čeka da "zauzme"tu teritoriju!:)
Ili,ona,narodski rečena"Ko koga za*ebe"!:-D

iSelektor
05-02-2008, 15:28
Boze boze bas ko u obdanistu... cim ustanes, moje je mesto...
Ja sam za to da se kompletna ta zgrada zatvori i onako je oronula citava... sam sto se ne srusi...

Tahirovce
05-02-2008, 16:48
Pa verovatno ce se renovirati uskoro....
Daki ako nesto kazes za nekog i imas opravdanje za to-znaci nisi nagadjao ili lagao onda te nece niko,istina je istina,laz je laz...
Nego reci ti meni jesil video dole nekog iz carsije,ili su i dalje placeni pazarci..

unnamed
05-02-2008, 19:15
kad UNNAMED za nekog kaze da je klosar odmah mu se prijeti, a kad tahorivce kaze 'hodza pedofil' ostane neprimeceno....ccc!

Tahirovce
05-02-2008, 20:20
Unnamed ko ti je prijetio???
ja sam ti rekao ako nekog hoces da nazivas klosarem,da se prvo prestavis da vidimo ko si ti,mozda si neki uzoran gradjanin a mozda jos veci klosar,neznamo ko da je sud o osobama koje su gore?
a eto ako si vec primetio da sam rekao pedofil,to i dokazano jeste,taj hodza je uhvacen u mejtefu u nedelu sa devojcicom,muftija ga mako pa sad u nedostatku podrske imama ga vratio,penzionere vraca u radni odnos,ne bi me zacudilo da pocne da govori za neke hodze koji su rahmetlije i on da je ziv garant bi bio za nas,i dao nam podrsku,upisite i tog rahmetliju da nam daje podrsku.
kad nema kise dobar je i grad....

Daki.
05-02-2008, 20:46
Njima dosta ne odgovara istina... A ima i ljudi iz carsije, ne mogu da ih kazem da ima puno ali ima... I nisu placenici vec ljudi koji se bore protiv kriminala i takvih ciji se najblizi bave svim i svacim...

Tahirovce
05-02-2008, 21:08
Hajde Daki nabroj 5 ljudi iz carsije koji ulaze tu.
Ko nije placen oni iz pazara??oni kazu da jesu?e sad ko laze ja neznam....
ko se bori protiv kriminala,kojeg kriminala i koji najblizi,,tvoji postovi kao zagonetke,napisi konkretno....

GREENEYES
05-02-2008, 21:11
halilce nabavi neku laznu diplomu....vidis da danas svako moze da bude muftija...pa mozda cak i ti..jes da je DOLE dosta vlazno ali nema veze,uzmi kod rikija cizme...

Rarica
06-02-2008, 10:11
Od svega sto procitah,drago mi je sto ce renovirat tu zgradu,pa nek se igraju do mile volje kauboja! :)

unnamed
06-02-2008, 10:59
vidis, to nam je prvi put da cujemo, haj nam reci koji je to, da znamo i mi!
a sto se tice renoviranja....to je 'suplja', odnosno ako ne uspe Mustafa Makic da istraje u svojoj nameri, da istera one dole, oni ce reci 'zgrada se renovira' ili tako nesto kako bi ovi dole bili primorani da izadju! a i sad im onako mucki i krajnje podmuklo pustaju vodu odozgo!ccc.... ili kako bi pricali 'evo mi smo tu 3-4 meseca i odnah renoviramo, a oni 20 god i nista! a svi mi dobro znamo ko je on, i sta je sve spreman da uradi, al ne razmisljamo svojim glavama vec onako kako nam stranacki lideri kazu...' (mislim i na Rasima i na Sulejmana)
STRASNO!!!

Tahirovce
06-02-2008, 18:02
Neznam mu ime,al saznacu ,onaj buckasti ridji.
eh dal je suplja ti to sad mozes nagadjati,al renovirat se hoce,a to za sipanje vode,vidosmo jednog neokupanog pa :) .....

STRANAC
06-02-2008, 18:47
Od svega sto procitah,drago mi je sto ce renovirat tu zgradu,pa nek se igraju do mile volje kauboja! :)
:):):)imas parvo....

Tahirovce
11-02-2008, 17:36
da nebih opisivao dogadjaj privatnim porukama evo svima ovde informacije koje ja znam.

Sinoc je bilo burno,nisam znao da je bila guzva pa nazalost nisam bio ocevidac,ali sam se raspitao i evo cuvene(ne vidjene) verzije dogadjaja

pristalice bivseg muftije koje su dole,ispustili su plin iz 3 velike plinske boce ljudima koji su gore(Zilkiceve pristalice) - posto je to ugrozavanje zivota ljudi,dosao je istrazni sudija izvrsio uvidjaj i konstatovao da je pusten plin odozdo na gore.
nije se zavrsilo na tome
posle krace prepirke Cipi je napao Muriza sa bezbol palicom,dok su se cupali oko palice cipi je muriza jednom udario glavom,zatim je njega muriz pocistio,obalio na trotoar i naneo mu seriju udaraca pesmicama u glavu,sto bi rekli pesterci istetio ga..10tak pristalica bivseg muftije je sve to gledalo ali niko nije prisao da ih razvadi a kamoli da ga odbrani(junacine).
posle toga je dosla policija,bilo je jos svadja ali samo verbalnih..
Murizu i cipiju je bilo sudjenje,presuda jos nije doneta..

STRANAC
11-02-2008, 20:10
da nebih opisivao dogadjaj privatnim porukama evo svima ovde informacije koje ja znam.

Sinoc je bilo burno,nisam znao da je bila guzva pa nazalost nisam bio ocevidac,ali sam se raspitao i evo cuvene(ne vidjene) verzije dogadjaja

pristalice bivseg muftije koje su dole,ispustili su plin iz 3 velike plinske boce ljudima koji su gore(Zilkiceve pristalice) - posto je to ugrozavanje zivota ljudi,dosao je istrazni sudija izvrsio uvidjaj i konstatovao da je pusten plin odozdo na gore.
nije se zavrsilo na tome
posle krace prepirke Cipi je napao Muriza sa bezbol palicom,dok su se cupali oko palice cipi je muriza jednom udario glavom,zatim je njega muriz pocistio,obalio na trotoar i naneo mu seriju udaraca pesmicama u glavu,sto bi rekli pesterci istetio ga..10tak pristalica bivseg muftije je sve to gledalo ali niko nije prisao da ih razvadi a kamoli da ga odbrani(junacine).
posle toga je dosla policija,bilo je jos svadja ali samo verbalnih..
Murizu i cipiju je bilo sudjenje,presuda jos nije doneta..
od prilike ovako i ja cuh,
samo sam ja cuo da je Cipi toga drugog OHELAĆIO,evo ja pešterski-kao pravi pesterac da se izrazim,jer zapravo to i jesam...
cuh jos,da ga je taj udario iz prevare,a to je svojstveno pripadnicima i simpatizerima SDA,pa poceo da bezi,te ga ovaj sacekaj i DOPRAVI GA-sto bi mi pesterci rekli...
ali,jos jedna u nizu lazi SDA,bar mene nikako ne iznenadjuje,po svim poslednjim dogadjajima vidi se ko je i sta je vise ta SDA...

Daki.
11-02-2008, 21:25
bla bla bla...

Daki.
11-02-2008, 21:26
Dje Murix Cipija, ni do kolena mu nije...

sanela
11-02-2008, 22:24
haj kako bih ja to sve pozatvarala u APS bre sa tom izdajnickom marvom,treba pokrenuti peticiju da se zabrani rad toga sto je ostalo od bivse stranke SDA:mad:...FUJ!

Tahirovce
11-02-2008, 22:56
od prilike ovako i ja cuh,
samo sam ja cuo da je Cipi toga drugog OHELAĆIO,evo ja pešterski-kao pravi pesterac da se izrazim,jer zapravo to i jesam...
cuh jos,da ga je taj udario iz prevare,a to je svojstveno pripadnicima i simpatizerima SDA,pa poceo da bezi,te ga ovaj sacekaj i DOPRAVI GA-sto bi mi pesterci rekli...
ali,jos jedna u nizu lazi SDA,bar mene nikako ne iznenadjuje,po svim poslednjim dogadjajima vidi se ko je i sta je vise ta SDA...

Ensare lose si cuo to ti mogu ja potvrditi,jer sam video oboicu,ja mogu slikati Muriza a nek ti Daki slika cipija pa da postavimo slike i sve ce ti biti jasno..
A i ako treba moze se uzeti zapisnik sa sudjenja,ni osteceni nije rekao da je udaren iz prevare niti bilo ko od svedoka sa obe strane,vec su rekli kao sto sam napisao,kaznjeni su obojica po 7500dinara.tako da ti da taj info pada u vodu,i reci mi kako si to zakljucio da neko iz sda udara iz prevare,haj jedan primer navedi..

sanela APS dovoljno govori,pokreni peticiju mozda uspes,a za ovo FUJ neznam sta da ti kazem,baratas velikim fondom rijeci....

STRANAC
11-02-2008, 23:51
i reci mi kako si to zakljucio da neko iz sda udara iz prevare,haj jedan primer navedi..

evo samo jedan,ne bih ni pisao vise ni da si mi trazio:)
jer o sda je suvisna svaka rec;)...

SMENA MUFTIJE DOK JE BIO U MAROKU....
zar to nije iz prevare,s´ ledja,mucki,kurvinski,kako god hoces....

ne opdrzavam ja zukorlica,daleko od toga,
ali samo pricamo o nacinu rada sda...:cool:

sanela
12-02-2008, 00:41
,i reci mi kako si to zakljucio da neko iz sda udara iz prevare,haj jedan primer navedi..

sanela APS dovoljno govori,pokreni peticiju mozda uspes,a za ovo FUJ neznam sta da ti kazem,baratas velikim fondom rijeci....

najveca prevara koju je uradio ostatak SDA stranke je PUC PROTIV SVOEG NARODA,protiv svoih najblizih,rodjaka,komsija...itd!,al reci cu ti samo jedno- kod nas u N.P. je narod konacno svatio PRAVU ISTINU,(velika vecina je to znala od samog pocetka puca)i ta sacica izdajnika je svesna svoje grske-al kasno!

nc.biber
12-02-2008, 07:45
... kao sto skoro napisah BRUKA ...
stvarno me stid sta se to kod nas u sandzaku i sjenici dogadja!
a nema ko da tome stane na kraj!
pa nisu zabadava u kulturnom svijetu za podjelu politike i religije a nama politika jos podijeli religiju ili obrnuto?
mozda su nam vjerske struje podijlile politiku?!? :confused::(:confused:
ma kako bilo ja i dalje ne znam sta se to dogadja a i komentari na forumu nisu neutralni nego OBOJENI
koliko god da cijenim rad i komentare pojedinih ucesnika protivno je mom shvatanju da se kitim, sepurim ili reklamiram (kako ko hoce) stranackim blogom ili linkom ma koje stranke jer to je licna stvar pojedinca i izborne kabine su za to da bi se glasalo tajno ...
ali to smo mi ... mozda nekad i dodjemo na taj nivo koji je potreban da bi demokratija funkcionisala
zar ni REISU-L-ULEMA dr. Mustafa Cerić ne moze da zaustavi ovu glupost i podjelu koja se desava na nasim prostorima?

skoro nazvah rodjaka da se raspitam za ove dogadjaje (kao on neutralan) i znatel sta kaze? "ma pusti .ovna nek rade sta hoce necu o tom ni da mislim"
mozda je u pravu ali ... BRUKA
:(

Tahirovce
12-02-2008, 08:23
Ensare ti mjesas babe i zabe,ti nagadjas i citiras pojedine ljude,al nije SDA smijenila zukorlica vec imami,sda samo ne voli zukorlica,e jos nesto moram da dodam pises da si pesterac,moj licni utisak (poznajem te dobro) BEZ LJUTNJE da ti nemas nista ama bas nista slicno sa njima..
Sanela super sto si nam prenijela kako je u Pazaru,ovde u Sjenici devojke od 23godine ne vode brigu o tome,vec punoletni muskarci (izuzev Dakija kad ga pusti tata),al su se Pazarke promjenile,ja sam mislio da vi samo razumijete u zlato.....

Rarica
12-02-2008, 10:49
A o cemu to po tebi vode brigu nase devojke,punoljetni muskarcu?!

nc.biber
12-02-2008, 11:00
:):):)

evo ti Tahirovce! Trazili ste gledajte ili zajiskali ste ga evo vam ga

a sto ponizavas nase dame

Daki.
12-02-2008, 12:56
Moju poruku izbrisali a???

Daki.
12-02-2008, 13:01
... kao sto skoro napisah BRUKA ...
stvarno me stid sta se to kod nas u sandzaku i sjenici dogadja!
a nema ko da tome stane na kraj!
pa nisu zabadava u kulturnom svijetu za podjelu politike i religije a nama politika jos podijeli religiju ili obrnuto?
mozda su nam vjerske struje podijlile politiku?!? :confused::(:confused:
ma kako bilo ja i dalje ne znam sta se to dogadja a i komentari na forumu nisu neutralni nego OBOJENI
koliko god da cijenim rad i komentare pojedinih ucesnika protivno je mom shvatanju da se kitim, sepurim ili reklamiram (kako ko hoce) stranackim blogom ili linkom ma koje stranke jer to je licna stvar pojedinca i izborne kabine su za to da bi se glasalo tajno ...
ali to smo mi ... mozda nekad i dodjemo na taj nivo koji je potreban da bi demokratija funkcionisala
zar ni REISU-L-ULEMA dr. Mustafa Cerić ne moze da zaustavi ovu glupost i podjelu koja se desava na nasim prostorima?

skoro nazvah rodjaka da se raspitam za ove dogadjaje (kao on neutralan) i znatel sta kaze? "ma pusti .ovna nek rade sta hoce necu o tom ni da mislim"
mozda je u pravu ali ... BRUKA
:(


Neki, tj. pripadnici zilkiceve strane smatraju da je REIS-L-ULEMA DR. Mustafa Ceric Americki spijun... Cini mi se da se pominjalo to ovde po forumu... Sta da se kaze na to, mislim...

Daki.
12-02-2008, 13:04
Ensare ti mjesas babe i zabe,ti nagadjas i citiras pojedine ljude,al nije SDA smijenila zukorlica vec imami,sda samo ne voli zukorlica,e jos nesto moram da dodam pises da si pesterac,moj licni utisak (poznajem te dobro) BEZ LJUTNJE da ti nemas nista ama bas nista slicno sa njima..
Sanela super sto si nam prenijela kako je u Pazaru,ovde u Sjenici devojke od 23godine ne vode brigu o tome,vec punoletni muskarci (izuzev Dakija kad ga pusti tata),al su se Pazarke promjenile,ja sam mislio da vi samo razumijete u zlato.....

Nije tata nego babo, otac... Kako god hoces samo ne to ,,tata"

STRANAC
12-02-2008, 16:10
Ensare ti mjesas babe i zabe,
ok...
mozda si ocekivao drugaciji odgovor,
tipa,saceka HASO iz SAD,HUSA iz SDA,iza coska te ga izprevare OHELAĆI;)
ali,dovoljno dugo se znamo da znas da me takve price ne interesuju,
jedino ne mogu a da precutim kada se jednoj i iskljucivo jednoj stani veruje,
i velica se njena minornost i ako svi,hvala Bogu sve vise,
vide pogubnu politiku delovanja iste(da ne kazem SDA:))
REŠKO[/i];42449]ti nagadjas i citiras pojedine ljude
ovo si u pravu,i moja informacija,kao ni tvoja nije proverena,
jedino sto me je navelo na to da joj verujem
je to,sto je u suprotnosti odo one koju si ti napisao,
a zapravo cuo si je od pripadnika SDA...;)
JA,tim istima ne verujem ni kada ih upitam KOLIKO JE SATI,
i kada mi ti isti kazu SABAHAJROLA,
ja po hitam kuci da me ne uhvati AKŠAM:cool:

al nije SDA smijenila zukorlica vec imami
i,ova ti ima mesta,samo da ti isti IMAMI nisu najace pristalice SDA,i da na TAJNOJ VECERI u hotelu TADZ nisu prisustvovali i najveci APOSTOLI SDA...

sda samo ne voli zukorlica
NE VOLIM GA NI JA,i ti to dobro znas,
ali ne svidja mi se nacin na koji mu je KUKAVIČJE JAJE podmetnuto...

e jos nesto moram da dodam pises da si pesterac,moj licni utisak (poznajem te dobro)
ako si ocekivao da ljudi sa pesteri,koji se uglavnom bave poljoprivredom i stocarstvom
imaju rogove,onda ti je to greska...;)
znas i sam da sam sa pesteri,i da su moji roditelji oboje sa pesteri,
i da se jako ponosim svojim poreklom(postujuci svakog onog ko ceni SVOJE)
i da nikada nisam bio pristalica podele ni po kakvom osnovu,
pa taman ni teritorijalnom,i da ne nabrajam,samo sam hteo da
ti skrenem paznju,da onih,kao sto sam ja ima mnogo mnogo,ja bojih od mene ima na hiljade,upravo sa podrucja pesteri...

p.s.znam da ti ne mislis nista lose pestercima,
ali samo uzgred napisah to...;)


BEZ LJUTNJE da ti nemas nista ama bas nista slicno sa njima..
mislim,nemo´ da se ljutis(selo gori a baba se ceslja)
al´ tako mi doslo da napisem...
I,TAKO...:):):)

Tahirovce
12-02-2008, 17:17
Ensare znam odakle su tvoji ali kazem da nemas nijednu osobinu Pesterca,poznajem ih mnogo i sa kim god da te uporedim ne vidim nijednu slicnost,ne mislim nista lose ni o pestercima ni o tebi samo kazem da mi ne licis na njih....

Prijepoljka
12-02-2008, 20:41
Nije tata nego babo, otac... Kako god hoces samo ne to ,,tata"


A zasto ne TATA?! Ja mog oca tako zovem! :D ISTO MI SE HVATA!

Crni Gruja
12-02-2008, 21:18
Moju poruku izbrisali a???
Daki, nije nijedna tvoja poruka izbrisana, ili ja bar ovde ne vidim da je ista brisano. Ili si je preskocio kad si je trazio ili je nisi dobro poslao, pogledaj opet malo bolje. Ili je opet napisi.

Pozdrav za tebe ;)

Daki.
12-02-2008, 22:12
Nema je... Al haj da ne bude... Vezano je za primer kako to ljudi iz sda udaraju iz prevare i tako...
Pa evo jedan od mnogih primera: kad su se pisale one 4 pored sda

Tahirovce
12-02-2008, 22:31
Daki nije ti niko nista brisao,pa ko je tad koga udario iz prevare?
Haj nemoj ko neka zenica samo pocet,pa stat,ako te je strah od nekog napisi meni privatno pa cu ja javno.
Ensare nemadoh danas vremena al evo sad,prvo ono sto sam ja napisao rekli su isto na sudjenju svedoci sa obe strane, i da li takvu izjavu policiji,do tad im nisu savetnici dali upute sta da kazu,e sad vec pricaju druge price i podnose nekakve privatne tuzbe,sa kojim mogu da obrisu...prozore
vezano za Tadz,i to gresis,prije toga je to spremano,tad je bio zukorlic tu (u sribiji) ,i sve je to dosta vezano za mesto odakle poticu tvoji,nadam se da si razumeo,ako nisi msn za detalje :)

STRANAC
12-02-2008, 22:57
Ensare nemadoh danas vremena al evo sad,prvo ono sto sam ja napisao rekli su isto na sudjenju svedoci sa obe strane, i da li takvu izjavu policiji,do tad im nisu savetnici dali upute sta da kazu,e sad vec pricaju druge price i podnose nekakve privatne tuzbe,sa kojim mogu da obrisu...prozore
vezano za Tadz,i to gresis,prije toga je to spremano,tad je bio zukorlic tu (u sribiji) ,i sve je to dosta vezano za mesto odakle poticu tvoji,nadam se da si razumeo,ako nisi msn za detalje :)
ja sam ti rekao,da nisu ni moje informacije 100%sigurne...
da si TI bio tu,verovao bih kao da sam ja bio tu,
ali posto nisi onda sumnjam i dalje....
na msn nikako da se nadjemo,
odavno se nisam ismejo,
nadam se da imas materijala:)

Tahirovce
12-02-2008, 23:04
Ada ne palim ga,navalica neka,dosadilo mi da pljujem u bunar,skonto sam da ga necu nikad napunit :)
salim se cucemo se sutra,ima materijala.......

sanela
13-02-2008, 00:18
A zasto ne TATA?! Ja mog oca tako zovem! :D ISTO MI SE HVATA!

draga moja prijepoljko,ti sto se tice drugih mozes svog oca zvati kako ti je drago,i to nikom niti smeta niti imponuje.

ali tvoja je "nesreca" sto nisi svatila do sad da je veci blam bezati od svoe pripadnosti,nego sto je "blam" svog roditelja zvati BABO:cool:

jednostavno nisi osoba koja drzi do sebe,nemas svoe JA!:cool:(da ne kazem da je ocigledno da se stidis svog porekla,svoe pripadnosti).

Prijepoljka
13-02-2008, 00:25
draga moja prijepoljko,ti sto se tice drugih mozes svog oca zvati kako ti je drago,i to nikom niti smeta niti imponuje.

ali tvoja je "nesreca" sto nisi svatila do sad da je veci blam bezati od svoe pripadnosti,nego sto je "blam" svog roditelja zvati BABO:cool:

jednostavno nisi osoba koja drzi do sebe,nemas svoe JA!:cool:(da ne kazem da je ocigledno da se stidis svog porekla,svoe pripadnosti).


Pa, naravno da mogu svog oca zvati kako god hocu, moja stvar, niti bih ikoga uopste pitala kako za to! Hm, vise bi ti trebalo da se stidis svoje (ne)pismenosti, nego ja svojih kvazi-blamova! Iskreno, mislim (ZNAM I VIDIM) da su "jaca" moja dva razreda gimnazije nego celo to tvoje "skolovanje")... Zato, moooolim te, ako nisi kompetentna da sa mnom razgovaras, to nemoj ciniti, niti mi ukazivati na "greske"!

iSelektor
13-02-2008, 01:14
Izvini Sanela, sad moram i ja da se umijesam... Zasto se ne drzi do svojeg JA, ako se otac ne zove BABO?
Mene licno je moj otac uvijek ucio, i vikao "Kad smo u Jugi, zovi me Tata, kad smo u Nemackoj zovi me Papa", sto sam i radio uvijek...
A mislim da su to gluposti koje prosipate ti sanela i daki ovde...
Ako je neko odrastao sa rijec Babo, aferim, ako je odrastao sa Tata, sto ga odmah ispravljate... Pa nije Tata srpska rijec, pa bezite od nje ko djavo od krsta...
Shvatite ljudi da zivimo u 21 vijeku, ja znam milion muslimana sto roditelje zovu mama i tata, a isto tako i znam milion muslimana sto kazu babo...
Znaci i po tome ste poceli da razgranicavate ljude? Babo je babo, a tata nije tata?
Sramota je pisati o tome kao takvom... Mene su moji roditelji naucili tako i pustili da sam stvaram dalja misljenja, mene ne manipulise danas niko... I sve gledam samo neutralno i realno...
A dosta vas i zna zasto...

Pozzz 8)

Daki.
13-02-2008, 09:36
Izvini Sanela, sad moram i ja da se umijesam... Zasto se ne drzi do svojeg JA, ako se otac ne zove BABO?
Mene licno je moj otac uvijek ucio, i vikao "Kad smo u Jugi, zovi me Tata, kad smo u Nemackoj zovi me Papa", sto sam i radio uvijek...
A mislim da su to gluposti koje prosipate ti sanela i daki ovde...
Ako je neko odrastao sa rijec Babo, aferim, ako je odrastao sa Tata, sto ga odmah ispravljate... Pa nije Tata srpska rijec, pa bezite od nje ko djavo od krsta...
Shvatite ljudi da zivimo u 21 vijeku, ja znam milion muslimana sto roditelje zovu mama i tata, a isto tako i znam milion muslimana sto kazu babo...
Znaci i po tome ste poceli da razgranicavate ljude? Babo je babo, a tata nije tata?
Sramota je pisati o tome kao takvom... Mene su moji roditelji naucili tako i pustili da sam stvaram dalja misljenja, mene ne manipulise danas niko... I sve gledam samo neutralno i realno...
A dosta vas i zna zasto...

Pozzz 8)

Ne teram ja nikog da zove, posto ja mog oca zovem babo, zamolio sam Reska da zna ubuduce ako nesto bude o tome pisalo...
Zbog mene neka ga ljudi zovu i svecem i kako god hoce, to je njihova stvar...

iSelektor
13-02-2008, 14:32
Dobro ali si strktno na naveo, Babo ili otac, ali nikako TATA!!
Ko da te je neko kamenom u glavu, tako to deluje... Ali hajd svako ima svoje!!!

lejlaa
13-02-2008, 15:51
Naravno... svako ima svoje:)

Ponovo Tahirovic ide po sistemu "moja lopta ja kapiten",stvarno nije fer da ti uporno nameces svoj stav oko svake stvari,oko svih polemika na ovom forumu.

Kako ko zove svojeg roditelja je samo stvar vaspitanja,nikako ne zavisi od toga dali je u jugi ili njemackoj.Kad kazem vaspitanja mislim na to da je bas taj roditelj "htjeo"da ga njegovo dijete zove tako kako ga zove.A o tome da treba zvati oca onako kako to sredina prizeljkuje npr: ovdje babo;tamo papa;dolje tajo...i sl.,tj.da bi udovoljili onim oko sebe---zaista nemam rijeci,sta mislis dali ce njemac da zove svojega oca "EBU-HANS"(ebu je otac na arapskom)kad ode sa njim u S.Arabiju,pa kad ode u kinu "CHUCHU-HANS"... i da ne redam dalje...

Ja nikad nisam cula Srbina da svojeg oca zove BABO,oni postuju svoje porijeklo i neka-svaka him cast na tome,i ne samo njima vec svijema koji drzu do svojega tj. postuju svoju pripadnost,a meni i vecini Bosnjaka Islamske vjeroispovjesti je ne samo pravilno zvati BABO,nego i obaveza prema sebi i svome roditelju.

SELAM

iSelektor
13-02-2008, 16:01
hajde dobro bar si malo pocela da zasladjujes postove smajlicima... Znaci pozitivno sam uticao na tebe pa priznala ti to ili ne!!!
Naravno, upravu si, nijedan srbin nece reci Babo, to je tacno, ali Tata nije srpska rijec za otac... Hrvati isto kazu tata, slovenci, makedonci... I jedino sto me je pogodilo jeste to da je on rekao moze otac, moze babo ali tata nikako...
U tome je poenta... sto je ostavljeno kao srpska rijec i bunjenje je zb og toga...
Shvati da dok god se tako razmislja uvijek ce dolaziti do sukoba naroda... Treba vise zaboraviti na sve te stvari...
daki je i premlad da bi shvatio sta se desavalo od 1992 do 1999, znaci da je njemu to natureno NIKAKO TATA.
I to nema nikakve veze sto ti pises "moja lopta ja kapiten", ako malo prosvrsljas po netu, ako ti to dozvoljava sta ja znam sta, onda ces videti da svuda ovako pisem...
Jednostavno Lejlo draga, gledam stvari realno i neutralno... Zasto neko ko mu ni najmanje zla ne zeli, ako mu kaze za oca TATA, on reaguje tako... Zao mi je meni te stvari zapadaju za oko... Jednostavno zelim da se zavrse vise te dileme iz proslosti i zbog ratova...
Pa vidis da nas narod vise ne zna sta ce pa se i medjusobno jebe u mozak... pa dokle vise... Jel to vera u svoje, u svoje sto ne zna ni sta je tacno???
daj lejla devojko draga, okani se mene molim te. Ja znam da je to u mojim ocima nebitno jel tata ili babo...
Sutra ode u zagreb, ljubljanu, beograd, skopje... nidge nece reci BABO, svuda ce biti tata ili otac, zasto?
Necu sa tobom lejla opet diskusije oko ovoga, ja i ti ocigledno ne mirisemo isto cvijece i ne udisemo isti vazduh... tvoj je bolji, zdraviji cistiji... ne zbog mesta odakle pises, vec zbog nacina na koji razsmiljas!!!

iSelektor
13-02-2008, 16:08
Ponovo Tahirovic ide po sistemu "moja lopta ja kapiten",stvarno nije fer da ti uporno nameces svoj stav oko svake stvari,oko svih polemika na ovom forumu.

Fala bogu ovde i mogu da se opustim...
Nikoga ne vredjam i ne psujem, izjasnjavam se i gotovo... A ti kao nisi takva, samo sto ti pokusavas da manipulises, to je druga stvar... a ja ne...
Svi oni koji me znaju, znaju kako pricam i znaju da sve sto mislim ja kazem u facu... Ne pricam okolo i iza ledja... Nikad ne prijetim poput seljaka tipa "Bog prasta, ja ne" ili sl...
Ja sve sto imam ja napisem, a tebi lejlo, da se ne svidja moj nacin pisanja nebi mi ni pisala... Ko zna zasta je to dobro... ali u svakom slucaju, nikad te nebi terao da mi peres noge i samo radis po kuci!!! :zvizdi:

Prijepoljka
13-02-2008, 16:10
Ja nikad nisam cula Srbina da svojeg oca zove BABO,oni postuju svoje porijeklo i neka-svaka him cast na tome,i ne samo njima vec svijema koji drzu do svojega tj. postuju svoju pripadnost,a meni i vecini Bosnjaka Islamske vjeroispovjesti je ne samo pravilno zvati BABO,nego i obaveza prema sebi i svome roditelju.

SELAM

Jao, Boze! Ne mogu da verujem da postoje pravila kako ce se otac zvati! Izvini, ali ja prema svom TATI imam dovoljno slobode da ga nazovem cak i imenom!!!! Znam, sad ces reci da ga ne postujem dovoljno jer ga mogu tako zvati... Ali to nikako nije tacno!
Ma, praterujes sa tim izjavljivanjem kako se, eto, ja stidim svog porekla, tra la la, ali to ti je sve prazna prica, tako da, ono... pricaj nekom drugom, moje JA ti to ne dozvoljava!

Tahirovce
13-02-2008, 16:17
ne kvarite mi temu :smeh2::biggrin:.....

Prijepoljka
13-02-2008, 16:30
Ajoj, sorry... :( A sta ono bi tema?:D

iSelektor
13-02-2008, 16:57
Izvini brate... ja evo necu vise... ignorisat cu jednostavno neke komentare!

Tahirovce
13-02-2008, 17:05
Ma salim se,forum i jeste za to da cujemo sto vise misljenja i komentarisemo ista,da se slazemo i prepiremo,ali da se ne ljutimo jedni na druge......

STRANAC
13-02-2008, 17:11
Ma salim se,forum i jeste za to da cujemo sto vise misljenja i komentarisemo ista,da se slazemo i prepiremo,ali da se ne ljutimo jedni na druge......
:4_17_10:
zbog ovakvih,tvojih shvatanja,
ja sebi i dajem za pravo da mogu da polemisem s´ tobom,
jer sam uvideo da nisi licemer i dzangrizavko..

jedino sto ti ne valja je politicka stranka...:smeh2::36_3_3:

Tahirovce
13-02-2008, 17:17
doduse ti se kopetentna licnost da mi kazes jel valja ili ne,probao si skoro sve,ja sam veran i ostacu veran prvoj i jedinoj :) :zvizdi:
Pa nego kako nego tako ,pricamo sta mislimo ali to ne mjenja nas odnos....

STRANAC
13-02-2008, 17:19
doduse ti se kopetentna licnost da mi kazes jel valja ili ne,probao si skoro sve:) :zvizdi:

:smeh2::smeh2::smeh2:
nisam bio kod ovih tvojih koalicijaša,
moras mi pricat kakvi su:zvizdi::zvizdi::zvizdi:

Tahirovce
13-02-2008, 17:26
kod kojih???????

STRANAC
13-02-2008, 17:30
pa,onih sto podrzase radikale...:081:

Tahirovce
13-02-2008, 17:41
neznam o cemu pricas,moras biti konkretniji...
jel mislis ono kad su dzemo i sdp sa njima napravili koaliciju u sjenici i pazaru ili sta?????

STRANAC
13-02-2008, 22:14
neznam o cemu pricas,moras biti konkretniji...
jel mislis ono kad su dzemo i sdp sa njima napravili koaliciju u sjenici i pazaru ili sta?????
ne,ne to....
to je bilo pre 4 godine,sad je sda s anjima u koaliciji...
nego,ovo poslednje,kada podrzaste nikolica za predsednika...
aman,aman,stalno ista politika...
tako ste godinam isli milosevicu na ruku,
izvodeci onoga TUTANKAMONA za kandidata na predsednickim izborima,
on odnesi tada 100.000 glasova bosnjaka,i milosevic pobedi micunovica-taman za toliko...
ali nema veze,bar je tutankamon,po povratku iz egzila sleteo na crveni
tepih,i dobioj instrukcije od tate sta da radi u sandzaku...
imao je srecu,ucio je skolu od najboljeg...:zvizdanje::zvizdi:

Tahirovce
14-02-2008, 07:19
u drugoj temi smo pricali o tome,sda je podrzala tadica u drugom krugu,i ja sam ga glaso,haram mu bio onaj glas,nisam mu ga halalio,dabogda mu ne pristao.
sta lupas sto alahati,zna seko je bio slobov covek,koga nikada nije progonio,cije clanove nije privodio.nego ovo je tema borba za administrativni prostor,ako ces dallje o ovome u drugoj temi....

Elvis-Eko
14-02-2008, 07:59
Ma salim se,forum i jeste za to da cujemo sto vise misljenja i komentarisemo ista,da se slazemo i prepiremo,ali da se ne ljutimo jedni na druge......



E ova ti je dobra Tahirovce. Citajuci prethodne postove iz ove teme ne mogu a da ne dam svoj komentar na neka misljenja.
Babo a ne tata ili cale , nana ili nena a ne baba ili baka, dajidza, amidza a ne ujak ili stric su samo djelic nase tradicije koje , kao sto vidim ovdje, mnogi se stide. Treba postovati svoju tradiciju pa bili mi u Sjenici , Dugoj Poljani , Parizu ili New York-u

nc.biber
14-02-2008, 08:37
Babo
... svojeg oca nisam drugacije zvao (babkooooo) ... a i mene moje zove babi i babo
ali to mi ne daje za pravo da osudjujem one koji zovu tata (iz ma kojeg razloga) to je njihova stvar i neka ih ...
sto se tice nana, amidza i dajidza to je nase a ovo drugo mozda za mjesovite brakove i kad objasnjavas nekom ko se ne razumije u nasu nomenklaturu ...
jeste da je ovo totalka van teme ali pokazuje da smo ipak nedovoljno tolerantni prema svemu sto mi licno ne podrzavamo ...
jos jednom ne podrzavam ali nemam pravo da osudjujem ...

kako napreduje ta bitka po i oko prostorija?
na ovim filmovima na forumu jedva prepoznah komsiju :)
pozz i ms

sanela
14-02-2008, 11:10
...jedne prilike dok sam boravila u Becu-Wien, na trgu MEXIKO-PLATZ-a slucajno sam u prolazu videla gde devojcica od nekolike godine trceci prema ocu zanesena decjom radoscu doziva BABO--BABO...:010: ali bas glasno i jasno...:31_1_11:,sretni otac je rasirenih ruku uzeo devojcicu...

ja sam bila odusevljena,jer zaista mi je bilo sve to simpa:bravo::bravo::bravo:.
nekima bi to bilo "BLAM",to da ih na jednom takvom mestu dete tako zovne,meni nikad,samo mogu reci da je to lepo i ponosno...

nc.biber
14-02-2008, 12:12
... i meni je ponos i ljiepo kad me dijete zove babo ...
... ali tebe ne osudjujem sto kaze lepo i sto kazes dete ...
tvoja stvar, ili je navika ili je razlog a isto tako i kod mene il je navika il je razlog sto govorim ijekavski ...
jos jednom ponavljam da je to stvar pojedinca i nemojmo vise molim vas ...

... slusajuci vijesti pade mi na pamet kako je ovima u Pakistanu, Afganistanu i Iraku "lijepo" kad se politicke a i vjerske nesuglasice resavaju na kulturan nacin bombama i teskim oruzjem, samo za nuzdu hladnim, a "ovi nasi" jos tako primitivni pa moraju da se tuku po sred centra da bi kazali svoj "STAV" al kako smo poceli .... napredujemo ....

trazimo vise zajednickih i lijepih tema i stvari a reagujmo malo laganije i uljudnije na stvari koje nam mozda ne pasu ...
a ne za najmanju ubit - zaklat , osvetit .... sta se palite ko hepokockice
mozda je pojedinim muskim kratak fitilj al sta je sa nasim djevojkama, damama - jos malo pa ko one na youtube

danas je Valentin(ovo) vodimo ljubav a ne rat :069::069::069:
- al sacekajte dok dodjete kuci
:)

GREENEYES
14-02-2008, 12:57
...jedne prilike dok sam boravila u Becu-Wien, na trgu MEXIKO-PLATZ-a slucajno sam u prolazu videla gde devojcica od nekolike godine trceci prema ocu zanesena decjom radoscu doziva BABO--BABO...:010: ali bas glasno i jasno...:31_1_11:,sretni otac je rasirenih ruku uzeo devojcicu...

ja sam bila odusevljena,jer zaista mi je bilo sve to simpa:bravo::bravo::bravo:.
nekima bi to bilo "BLAM",to da ih na jednom takvom mestu dete tako zovne,meni nikad,samo mogu reci da je to lepo i ponosno...

a jesil imala vizu..ili si bila na crno?

iSelektor
14-02-2008, 13:45
ja cu samo na sek da skrenem sa teme i da kazem, hvala na razumevanju nc.biber!
a saneli da dodam, kaze cura u sred beca, pa to je dijete, dijete naucilo tako i gotovo. ja pricam o odraslim osobama od 15 pa navise.
moje dijete danas sa 4 godine nije sramota gde god udje da trazi da jede ili slatkise, ali sto odraste malo bice ga sramota sto obicno bude tako...
nadam se da razumijes sta hocu da ti kazem...

E da vodimo ljubav a ne rat!

Tahirovce
14-02-2008, 21:19
cutanje je odobravanje :predaja: ......

Prijepoljka
14-02-2008, 21:26
Hehe, to pe podsetina neki poster sto sam videla na prodavnici obuce: VI PRAVITE DECU, A MI CEMO CIPELE! :D

Tahirovce
16-02-2008, 00:56
Do sad sam bio u IZ,veceras su opet odozdo pustili plin,dolazila je policija - potvrdila da je odozdo pusten plin,napravili zapisnik i otisli,kao i prosli put nisu sankcionisali ove dole,sta reci osim vrana vrani oci ne kopa......

Daki.
16-02-2008, 09:25
Ako vam smeta selite se :):):)

Tahirovce
16-02-2008, 19:02
e ko ce da se seli i da PRESELI , ce da vidimo.......

Daki.
16-02-2008, 19:26
A hodza u dzamiju trazi pare za grijanje... Stvarno napredujete :):):)

Tahirovce
16-02-2008, 19:30
PItaj ko je postavio i uradio to grijanje,al nemoj pitati one u cafe ado oni neznaju,pitaj nekog iz carsije.....

Daki.
17-02-2008, 11:43
Znam da je prije stalno imalo grijanje, i jos fasadu ste dobili i sve... Mesto da drzi hudbe on trazi pare...

Tahirovce
17-02-2008, 11:49
Eto kolko znas,neznas covece imao si tad 12 godina i igrao klikera.
Nije stalno imalo grijanje,raspitaj se ko je uradio podno grijanje,ko je tih dana fizikaliso oko dzamije,kolko je (bivsi)muftija poslao para za to(NISTA)i jel kad napunio cisternu sa mazutom.

halilce
17-02-2008, 12:21
Jedno pitanje!
Ko je zatvorio gasulhanu,a imaju najmanje dvije dženaze danas,ako ne i tri?
Da ne bude da pričam napamet,Mašovka,koja je sinoć preselila,a dženaza danas sa podne u Gonju,nije gasul izvršen u džamijskoj gasulhani!
Neznam kakve veze ima mejt sa podelama u IZ,!

Tahirovce
17-02-2008, 12:44
Koga pitas,jel Dakija posto on sve zna.....

Tahirovce
17-02-2008, 17:14
Evo strazara odozdo na delu :12_4_3::beer::67:

uskoro jos slika,a bogami i snimaka:evilwait::evilwait:

halilce
17-02-2008, 17:23
hahaha,slikaj i stražare odozgo!:psssst:
Da bi bio objektivan!:pljesak:
druga stvar,meni se čini,da je kompletan prostor gde su"stražari odozdo",unutrašnjost,opšiven lamperijom!:eek:.
A,tebe sam Reško pitao,za gasulhanu,i da li je bila otvorena za rahmetli Ahma Tandira?
I još jedno pitanje za tebe:Zašto je Mustafa Makić,zatvorio za sve džematlije Ćatovsku džamiju?

Tahirovce
17-02-2008, 17:37
Kad vidis strazare odozgo da piju slikaj ih,pa postavi.
Nije slikano dole,to nigde i ne pise,to je slika prije primopredaje straze.
pa reci koga pitas,neznam nista o tome,ako stignem veceras cu otici u IZ i raspitacu se.....

supergirl
17-02-2008, 17:38
Previse pitas...............
Iz iskustva naucena i dobronamerno ti savetujem da ne pitas ovde previse.

Tahirovce
17-02-2008, 17:40
Previse pitas...............
Iz iskustva naucena i dobronamerno ti savetujem da ne pitas ovde previse.

Valida kome je ovo upuceno?
kakvo iskustvo??????

sanela
17-02-2008, 23:09
kad ovo citam,ovako "sa strane",pomalo je smesno:)
raspravka o nekakvim "strazarima" koji piju pivo...boze svasta...:p:D:pucaodsmijeha:
paparaco-umetnost...na svim mestima...:smeh2:

Tahirovce
17-02-2008, 23:56
To nije smijesno to je zalosno,to su cuvari koje je angazovao bivsi muftija.....

halilce
18-02-2008, 00:06
Reško,bez zamerke!
Ti dižeš na nivo to što su ti ljudi sedeli negde i pili pivo(ja ih neznam,i neznam da li su "čuvari"),ali takođe znaš,da i ti drugi,"vaši čuvari",takođe piju pa rasturaju!
Znaš na koga mislim!
Takođe,ako ih slikam na tomboli,mogu da kažem"Evo reisovih čuvara"kako troše dnevnice,a bez piva neće biti ni oni!
Hajdemo ja i ti,jedan dan,da probamo da uđemo u oba dela zgrade,zajedno,i da napravimo jedan intervju i slikamo!Da vidimo kolike su im dnevnice,i dali bi neko čuvao za DŽ. iz ubeđenja!
Mislim da treba realno da pričaš!
Da ne bude cijelog vijeka"Za drugim vidi dlaku,za sobom ne vidi vlaku"!

Tahirovce
18-02-2008, 00:15
Ne zameram ti ja nista,ja nisam hteo da postavljam nikakve dokaze dok nisam licno ugrozen,pisao sam o tome - da je pusten plin,licno sam udisao,bilo mi muka,bolela me glava, e to ne mogu da zaboravim,ovo je samo MALI uvod,sta cu sve da im postavim na netu,a ti kad vidis nesto slicno slikaj postavi ne brani ti niko.
Dole da ulazim necu,ti mozes slikaj, pitaj, postavi to..
Sta ja ne pricam nerealno,slagao sam nesto??????
A ako mislis da neces naci nikog ko ce raditi za DZ,varas se,TAJ SAM.....

halilce
18-02-2008, 00:18
Ok,ti radiš za Dž,a ostali?
Šta je bilo u vezi gasulhane,jesi li pitao,i za Ćatovsku džamiju?

Tahirovce
18-02-2008, 00:22
nisam video nikog od hodza to cu njih da pitam..
koji ostali??na koga mislis?kad odem ima vise od 20 ljudi,neznam na koga mislis??

Tahirovce
18-02-2008, 00:25
hahahhaha za dz - to tvrdim......

Prijepoljka
18-02-2008, 00:35
ada koga ti slikavas...suti savi se...cuvaj se koga pominjes...da te AKI ne pregazi hehehe...ne preporucujem ti....da se igras...


Jest' da nemam poooooojma o cemu se radi, ali jbt, mozete sebi napraviti neki nepotreban problem prozivajuci neke ljude!!!

GREENEYES
18-02-2008, 00:40
tako je to kada pojedini nece da gledaju sebe,...vec druge i zaviruju u tudj zivot da tako kazem..to je bolest...dok mozda neko ne dozvoljava da se imenuje..PLUS proziva..kakvo on pravo ima da imenuje nekoga...ne znam ko mu daje to pravo???Ako imas nesto protiv te dvojice ljudi sto im to ne kazes nego ko zenica pricas po forumu..reci im to...nego bas me zanima kako bi zavrsio..;)

To treba da se izbrise???
Kako bi bilo tebe neko da imenuje?
A ZNAM STA BI BILO,,,ZVAO BI ADMIN DA GA BANUJE HAHAHA,,,,

halilce
18-02-2008, 00:45
Greeneyes,tražio si u jednom od postova,date"zaobiđem" i to i radim!
Niti citiram tvoje postove,niti odgovaram na njih!
Zaobiđi i ti mene!

GREENEYES
18-02-2008, 00:51
oke...sorry
...ako si ti jos uvek ovde neki moderator to je zalost..ne znam ko si ti da nekoga imenujes ovde..a tudje postove si znao da brises a svoje??????
ne znam otkud ti to pravo...kako bi tebi bilo da te neko proziva...zvao bi admin ko zenica sto si i radio...

cuvaj se sta pricas...mozda ti je najbolje da gledas svoj zivot i sebe,porodicu a ne ono rekla kazala...izvuci ces deblji kraj...prijateljski savet..

sellam

Tahirovce
18-02-2008, 08:16
Te raspravke ostavite za PP,ne kvarite mi temu......

Tahirovce
18-02-2008, 21:51
Danas je bilo sudjenje vezano za prostorije IZ
Sud hoce da se preispita za dal je nadlezan ili ne,sledece rociste je 29.02.2008.