PDA

View Full Version : Veliki Dug, ViŠestruko VeĆa PotraŽivanja


Tahirovce
25-01-2008, 18:12
JKP ''VRELO'' SJENICA

VELIKI DUG, VIŠESTRUKO VEĆA POTRAŽIVANJA


Dug Sjeničana za utrošenu vodu premašuje cifru od 40 miliona dinara. Od toga, građani duguju 28 miliona, a pravni subjekti 12,5 miliona dinara. Mesečna obaveza komunalnog preduzeća za utrošenu električnu energiju je 900 hiljada, a dug prema dobavljačima iznosi osam miliona dinara.
''Naše preduzeće teško posluje. U ovakvim uslovima mi jedva sastavljamo ''kraj s krajem''. Značajna sredstva je potrebno izdvojiti i za remont pumpi, saniranje kvarova i zamenu zastarelih azbestnih cevi'', kaže Vukoman Luković, direktor JKP ''Vrelo''. On apeluje na građane da izmire svoje obaveze, kako bi imali uredno vodosnabdevanje. A zaostali dug se može isplatiti u više mesečnih rata.
Vodovodna mreža Sjenice, i pored povremenih rekonstrukcija, je i dalje u vrlo lošem stanju. Veliki su gubici vode, zbog zastarelih i prevaziđenih azbestnih cevi koje, u značajnoj meri čine mrežu vodovodnog sistema. Projekat vodosnabdevanja kompletne opštine Sjenica je u fazi izrade. Za njegovu realizaciju međutim, biće potrebno dosta novca a najverovatnije i vremena.

riki
25-01-2008, 19:08
samo kukaju a bas nista nerade
ta dugovanja vucu najmanje 10 do 15 godina
pa nek gospoda i komunalnog onih 30 radnika sto sede dokoni po kancelarijama aktivira malo i posalje u setnju za naplatu
nemogu da svatim da od 57 radnika 30 radi u administraciji a ostali svi rasporedjeni na ciscenju odrzavanju i vodovodu
ljudi pa mi nemamo majstora vodoinstalatera u tom preduzecu 21 vijek ne d acemo cekat obnovu vodovodne mreze duze nego mnogi od nas to nece dozivet hahah
sad cu vam ukratko ispricati jedan dogadjaj iz tog preduzeca
naime najsavremenija stocna pijaca dodeljena je na koriscenje tom preduzecu iako nije to preduzece ulozilo dinar
no da nesirim fao organizacija je ta koja je donirala uz odredjena sredstva opstine i ljudi nemogu da se nakupuju katanaca i klinova koliko tim radnicima iz komunalnog moze tih stvari d anestane
to je bruka i sramota
haj tu sicu sto im nestane nego nestane im vrata sa pijace u sred bijela dana
dzaba im je kukanje nek zasucu rukave i nek rade malo za ono sto uzimaju platu

iSelektor
25-01-2008, 20:04
Bravo riki za komentar, stojim iza tebe 100%... Nek se dignu i nek rade nesto... prosla su ta vremena komunizma i aministracije... i sa kafe na kafu, cigara na cigaru

Tahirovce
25-01-2008, 23:58
Pa sto nisi to rekao rodjaku pre 2 godine,bio je direktor pa ??????
hehehhehhe jos da ga stize Zlatko :) :D :mrgreen: ........

iSelektor
26-01-2008, 00:18
sta zlatko, ko zlatko, ne razumijem

Tahirovce
26-01-2008, 00:24
Sta ne razumes,a ko ti je zvao miliciju kad je curela voda pored kuce?

iSelektor
26-01-2008, 00:32
hahaha mislis onog crva, sto je bezao i lajao? hahahahahah

riki
26-01-2008, 15:10
reko sam i njemu a kazem i svakom bar znas d akod emne nema nista iza ledja
komentar sam dao za temu a ti ako hocemo dublju raspravu cekam te kod josanice hahahah
tamo su ovi iz komunalnog hahha da s euveris

aldin
27-01-2008, 16:13
Ne znam ljudi sta da vam kazem.Kazete 21 vijek pa onda bi trebalo i narod da se ponasa malo bolje i kulturnije.Mislim da radnicima nije mesto da idu od kuce do kuce da skupljaju dugove vec da to gradjani treba da urade na salterima gde se vec vrsi uplata.Eto omoguceno je i placanje u rate pa sto ne bi.Bez vode nema zivota jel da?A kad nestana samo jedan sat kukaju svi.Nadam se da sam u pravu.(izabela)

nc.biber
14-02-2008, 08:51
... pare na vidjelo ...

ma i nek idu od kuce do kuce i nek skupljaju pare ...
bolje nego sto sjede po kancelarijama i pare ... ( JP: sta pare, zavisno jel M il Z sta patre)
koliko su azurni iskljucivali su him i struju !
a ovima sto duguju iskljuci vodu, jer ima tu i masu onih sto imaju da plate a nece, nije to samo sirotinja...

a ujutru upale kamione i drndaju po sat vremena u mjestu i turiraju motore - zagadjuju okolinu i nedaju mi se naspavat !