PDA

View Full Version : Otvaranje Islamskog vrtića u Sjenici


sultan
18-01-2008, 07:59
Esselamu alejkum.Ja mislim da je vrijeme za ovaj poduhvat a i u ostalom imamo kadra za to

Crni Gruja
18-01-2008, 17:19
Alejkumu selam,
A sta se to podrazumeva pod tim terminom, objasni nam malo kako si to zamislio?

supergirl
19-01-2008, 13:24
Ovde nedje pise da je trebao da se gradi,postoji i plan i mesto i sve moguce dozvole osim dozvile muftije Zukorlica...
Samo mi nije jasno,dje je sve to sad kad "imamo" drugu IZ?!?!?!?

ado
19-01-2008, 14:27
Ovde nedje pise da je trebao da se gradi,postoji i plan i mesto i sve moguce dozvole osim dozvile muftije Zukorlica...
Samo mi nije jasno,dje je sve to sad kad "imamo" drugu IZ?!?!?!?

Nemamo drigu imamo samo jednu ;) A gdje je trebalo to da se gradi ?

iSelektor
19-01-2008, 14:31
To i mene interesuje!!!

Dzigal
19-01-2008, 15:43
Ako bog da bice i to jednok dana ali kad to cemo videti.Aja mislim kada jedna nova vlas dodze u Sandzaku ,koja ce misliti za buducnost nas i nase dece?

Tahirovce
19-01-2008, 16:58
Ovde nedje pise da je trebao da se gradi,postoji i plan i mesto i sve moguce dozvole osim dozvile muftije Zukorlica...
Samo mi nije jasno,dje je sve to sad kad "imamo" drugu IZ?!?!?!?

Bice dok HA se DIBITUS,ukine zukorlic........

supergirl
20-01-2008, 01:33
Bice dok HA se DIBITUS,ukine zukorlic........

Daj Boze da bude po tvom,pa da posle bude bolje,al'.....

A bas me zanima,kao i @Tahirovica,dje je to trebalo da se gradi?!
Zna l' iko?

iSelektor
21-01-2008, 00:47
... i ako ja smatram da je to za mene nepotrebno...
deca treba da se u obdanistu igraju i druze, nauce medjusobno da se igraju i komuniciraju jedni sa drugima... a za to ce imati vremena ceo zivot posle...
Po meni totalno promasena investicija... bolje da im naprave zanimljive i lijepe igracke, da ih vode na izlete, da upoznaju sve oko sebe...
Molio bih samo da se ne zapocinju suvisne diskusije na sve ovo, ovo je licno moje misljenje i ne mislim nikoga da vrijedjam sa ovim...
Jednostavno smatram da dijete od 3 godine treba da uci vaznije ZIVOTNE stvari...

Pozzz Tahirovic

Rarica
21-01-2008, 09:22
Bila sam u poseti slicim vrticima u Novom Pazaru i mislim da je ideja odlicna,ne izostaju igra i razonoda,naprotiv kroz igru i razonodu nauce pametne i korisne stvari.Sama sam se osetila postidjenom kad je dijete od 4-5 god ucilo suru Jasin.Kolko znam ta deca imaju organizovan prevoz i hranu.Kolko je to u Sjenici izvodljivo ne znam;ali se slazem da je ideja dobra.

Dzigal
21-01-2008, 18:56
Ja mislim da bi to pametna ideja bila .I za decu i za roditelje mozda bi ucili i neke pametne stvari .Kod nas u bajernu imaju vrtici vezani za Crkvu i pitaju roditelje dali zele da spremaju decu tamo .Azasto u nasem Sandzaku nebi moglo tako nesto funkcionirati.Ja se slazem sa tom idejom,ali imam i malo straha da to ne bude kasnije malo u ove nove vode Suljo,Rasim,Zukorlic i ovaj novi neznam kako se zove. Selam

Prijepoljka
21-01-2008, 20:14
... i ako ja smatram da je to za mene nepotrebno...
deca treba da se u obdanistu igraju i druze, nauce medjusobno da se igraju i komuniciraju jedni sa drugima... a za to ce imati vremena ceo zivot posle...
Po meni totalno promasena investicija... bolje da im naprave zanimljive i lijepe igracke, da ih vode na izlete, da upoznaju sve oko sebe...
Molio bih samo da se ne zapocinju suvisne diskusije na sve ovo, ovo je licno moje misljenje i ne mislim nikoga da vrijedjam sa ovim...
Jednostavno smatram da dijete od 3 godine treba da uci vaznije ZIVOTNE stvari...

Pozzz Tahirovic



Ja se potpuno slazem sa tobom! Boze, koja glupost! Zasto bi sad razdvajali decu?! Kao da je vazno to da budu na neki nacin izolovani od ostatka sveta... Ovako ce ih ograniciti na JEDNO, i upravo zbog tih ogranicenih, primitivnih misljenja nastaju i sukobi. Upoznati svet oko sebe doprinece medjusobnoj toleranciji koja nam fali, u orgomnim kolicinama!!!

Rarica
22-01-2008, 11:57
Tebi je tvoja vera"glupost"i "primitivizam"...dijete nek ti se Allah dz s smiluje !

36310
22-01-2008, 14:05
...dijete nek ti se Allah dz s smiluje !

Vala da joj se ne smiluje!!!
Ko bi je trpeo jos i u Dzenetu???:)

lejlaa
22-01-2008, 14:45
Ja se potpuno slazem sa tobom! Boze, koja glupost! Zasto bi sad razdvajali decu?! Kao da je vazno to da budu na neki nacin izolovani od ostatka sveta... Ovako ce ih ograniciti na JEDNO, i upravo zbog tih ogranicenih, primitivnih misljenja nastaju i sukobi. Upoznati svet oko sebe doprinece medjusobnoj toleranciji koja nam fali, u orgomnim kolicinama!!!

Tvoje razmisljanje je shodno tvojim godinama,nadam se da ce uskoro i u Prijepolju poceti sa radom jedna ovakva institucija pa ce sve manje djece razmishljati kao ti,tj.nece bjezati od svojeg identiteta i stidjeti se svoje pripadnosti.
Ocigledno je da ne znas da se u tim ustanovama djeca ne uce da mrze,niko ih ne razdvaja od druge djece,naprotiv uce se da uvazavaju,da postuju i da budu postovani.
Islam je draga moja Prijepoljka VJERA TOLERANCIJE,


SELAM!

GREENEYES
22-01-2008, 17:39
... i ako ja smatram da je to za mene nepotrebno...
deca treba da se u obdanistu igraju i druze, nauce medjusobno da se igraju i komuniciraju jedni sa drugima... a za to ce imati vremena ceo zivot posle...
Po meni totalno promasena investicija... bolje da im naprave zanimljive i lijepe igracke, da ih vode na izlete, da upoznaju sve oko sebe...
Molio bih samo da se ne zapocinju suvisne diskusije na sve ovo, ovo je licno moje misljenje i ne mislim nikoga da vrijedjam sa ovim...
Jednostavno smatram da dijete od 3 godine treba da uci vaznije ZIVOTNE stvari...

Pozzz Tahirovic

potpuno se slazem..decu od sad pocinju da zamlacuju s nekim nepotrebnim stvarima koje su manje vazne od stvari koje deca treba da upoznaju..to samo kod nas ima..bolje da su im napravili meko igraliste ili sl...

Prijepoljka
22-01-2008, 17:43
Tebi je tvoja vera"glupost"i "primitivizam"...dijete nek ti se Allah dz s smiluje !



Nisi me razumela... Ne kazem da mi je vera glupost, vec samo to da je glupost razdvajati! Jer, oni od malih nogu treba da nauce da zive zajedno sa svima ostalima. Tako sam ja kada sam bila mala, i evo, sad je sve super! Sa svima sam super... Dok, npr, kada odem u Sj, cesto cujem glupi, primitivni komentar ukoliko pomenem drugricu, ili druga, koji nije moje vere, tipa: "Kako mozes sa NJIMA?!" Kako mi je to bedno, i jadno... Isto kao i ovo "ISLAMSKI VRTIC"!!

Prijepoljka
22-01-2008, 17:53
Tvoje razmisljanje je shodno tvojim godinama,nadam se da ce uskoro i u Prijepolju poceti sa radom jedna ovakva institucija pa ce sve manje djece razmishljati kao ti,tj.nece bjezati od svojeg identiteta i stidjeti se svoje pripadnosti.
Ocigledno je da ne znas da se u tim ustanovama djeca ne uce da mrze,niko ih ne razdvaja od druge djece,naprotiv uce se da uvazavaju,da postuju i da budu postovani.
Islam je draga moja Prijepoljka VJERA TOLERANCIJE,


SELAM!



Ja se najiskrenije nadam da nece u PP poceti bilo sta vezano za ovakvu vrstu institucije! Hvala Bogu, ne stidim se svoje pripadnosti, niti bezim od svog identiteta, i ne znam kako si mogla tako nesto da kazes?! Mislim, zar je to sto ne zelim da se OGRANICAVAM nesto sto ukazuje na BEZANJE OD IDENTITETA?! Naravno da nije... Znam da ih ne uce da mrze, ali ih uce o tome da je BAS NJIHOVA vera PRAVA, uce ih nekim stvarima koje se razlikuju od stvari vezanih za druge vere, a deca k'o deca, tako nauceni, ona ce na sve nacine pokusati da je NAMECU drugima, sto je i glavni uzrok sukoba.
Jesam vernik, ali veru ne pokazujem/dokazujem na ovakve nacine... Koji mi vec postaju smesni!!! HVALA BOGU ZA GRADJANSKO VASPITANJE U SKOLAMA, i koje sa zadovoljstvom pohadjam! Hvala Bogu da kod nas sve vise djaka pohadja tu nastavu, jer nas ono uci bas toj TOLERANCIJI, a ne toj toleranciji koju bi mozda naucili na verskoj nastavi.

Prijepoljka
22-01-2008, 17:54
Vala da joj se ne smiluje!!!
Ko bi je trpeo jos i u Dzenetu???:)


Ne treba mi nicija mislostinja... Ne zivi se od toga!

XRealSjenicakX
22-01-2008, 18:49
Super ideja, nista lose nevidim u tome, eto mogu roditelji samo odluciti gdje ce djecu slati u koji vrtic,....Selam

Prijepoljka
22-01-2008, 21:34
Eee, da @LEJLA, nije dokaz vere ako ja npr. u kolima okacim tespih, ili zastavicu SDA! :D

Prijepoljka
22-01-2008, 22:07
Eee, da @LEJLA, nije dokaz vere ako ja npr. u kolima okacim tespih, ili zastavicu SDA! :D


Ili SDP, sta god!

Daki.
23-01-2008, 00:47
Ja se slazem sa ovim, treba pa roditelji koji misle da salju decu u taj vrtic, neka salju mislim nista tu nema sa silom... A sve sto ima veze sa Islamom, je bolje nego od obicnih... Mislim sve vezano za Islam je onoliko savrsenije, i onoliko kolliko je Bog savrsenijij od coveka, toliko sve sto potice od Njega je savrsenije od ljudskog... A ako su tamo pravi predavaci, i pravi kadar koji mogu da nauce decu kako treba, to samo moze da bude bolje za nas grad...

lejlaa
23-01-2008, 02:22
Eee, da @LEJLA, nije dokaz vere ako ja npr. u kolima okacim tespih, ili zastavicu SDA!

...Znam da ih ne uce da mrze, ali ih uce o tome da je BAS NJIHOVA vera PRAVA...

A koja je to po tebi prava vjera,i da mozda ne treba da ih uce o svetom savi!!!
Savjetovala bih ti da ne iznosis tvrdnje o nacinu rada tih ustanova gdje predpostavljam nisi nikad ni povirila,bez uvrijede.
I ponovo ti kazem: NISI DORASLA DA GOVORIS O ISLAMU,i zato nemoj se puno raspravljati na tu temu.
SELAMIM TE,i bez ljutnje...

iSelektor
23-01-2008, 03:22
Lejla, svako ima pravo na svoje misljenje, ona iznosi svoje stavove i ja ne vidim nista lose u tome, neko umije da se izrazi bolje, neko losije, ali to opet nije razlog da ti procenjujes na taj nacin kakav je ko?!
Sutra moje dijete da cujem bilo sta vezano za te stvari da donese iz obdanista, ispisao bi ga istog momenta, pa dal to bio sveti sava ili islam...
Ja hocu da se moje dijete razvija u svijetu u kojem smo se i mi razvijali, kad nije bilo toga... Hocu da mu dopustim da sutra on sam odluci cim ce da se bavi, i sta ce da radi... fala bogu samo pravim putem, a koji ce smer uzeti, to zelim sam da otkrije, a ne da mu ja ili neko drugi soli pamet.
Licno sam dozivljavao slucajeve, gde otac hoce decu da povede u dzamiju i oni naravno idu redovno, ali kad im se pomene nedelja, dan za dzamiju, okrecu ocima, hoce da budu bolesni...
Umesto nedeljom da odmore, da se igraju, roditelj ga tera na nesto, nasta ocigledno nema volje... E to je razlog sto ce moja deca sama da biraju put, bice im sve objasnjeno i razjasnjeno, ali manipulisati NIKAKO!
Ali cinjenica je da ti podcenjujes i to zesce...
Ako si ti vernik, neka si i drago mi je sto je tako, ali mislim da nemas pravo da drugima pridikujes na "taj" nacin...

Citiram te:
"SELAMIM TE,i bez ljutnje..."

Elvis-Eko
23-01-2008, 07:40
Vidim da se daleko otislo u ovoj temi. Kao prvo, onaj ko je otvorio ovu temu izneo je vrlo malo informacija, ustvari nije izneo nista a ovde se debelo raspravlja. Meni nije jasno jeli se ovaj vrtic otvorio ili treba da se otvori ili sta vec, neznamo ni program rada, maltene neznamo nista, nego nije ni bitno
Citam ove prethodne postove pa ne mogu da se nacudim. Pa ljudi moji to je samo vrtic, u koji bi isla djeca od 4, 5 god. Pa sta mislite vi, da ce tamo u tom vrticu da im drze predavanja o islamu kao na fakultetu, da ce da ih tjeraju da uce nesto sto nije za njihov uzrast. Ne vidim nista lose u tome , cak naprotiv , mislim da je to sjajna ideja. Djeca bi kroz igru naucila neke stvari. Pa zar nije fino da dijete pre spavanja izuci Bismillah iloi kad ode sa ocem na neciji mezar , izuci Fatihu?
Ponavljam , nije to Islamski fakultet niti je to Dzamija , vec vrtic u kojem bi djeca uz igru i druzenje naucila i nesto korisno. Kasnije bi se mozda i neki roditelji postidjeli

iSelektor
23-01-2008, 13:08
da dobro si rekao "teraju"... to necu... da se stidim sto mi je dijete na groblju, dijete?
kako ne shvatas da ne zelim ja licno to, ko god zeli neka izvoli... ali moje licno misljenje da mu to sa 3-4 god ne treba...

Prijepoljka
23-01-2008, 14:20
da dobro si rekao "teraju"... to necu... da se stidim sto mi je dijete na groblju, dijete?
kako ne shvatas da ne zelim ja licno to, ko god zeli neka izvoli... ali moje licno misljenje da mu to sa 3-4 god ne treba...



Tako se razmislje!! Za dete od 3 god nije groblje, niti mezari, vec park, ljuljaska.... SUNCE!

Elvis-Eko
23-01-2008, 15:03
Tako se razmislje!! Za dete od 3 god nije groblje, niti mezari, vec park, ljuljaska.... SUNCE!



Samo da dam jos jedan komentar na ovo, jer vidim da poneki pogresno shvataju neke stvari i onda je za mene ova prica zavrsena
Niko ne smatra da za dijete nije park, ljuljaska, igracke.........
Ja sam tamo naveo da bi se djeca KROZ IGRU u tom vrticu naucila nekim stvarima koje ni njihovi roditelji neznaju, mislim "pojedini roditelji".
Neki smatraju da to ne treba djeci od 4, 5 a vidim da to ne treba ni njima od 30, 40 god

iSelektor
23-01-2008, 15:31
U pravu si pojedincima ne treba i ako su upoznati odlicno u sve to... Ali moj je stav neutralan i ostace takav i ne vidim nista lose u tome ako sam neutralan. Znaci ako sam iz sjenice i prezivam se tahirovic, ja moram da imam stav koji mislis da treba da imam?
Ja znam gde sam odrastao i kako sam odrastao, ali mene su moji roditelji pustili da sami odredjujem i biram najbolji put za te stvari i smatram da sam to uradio i isto tako cu da pustim i svoje dijete da to uradi... i zna se zasta sluzi odbadniste... isto tako i skola... da se nauci da citas i pises i razmisljas svojom glavom u kontaktu sa drugom decom itd... E tek kada sve to naucis, trebas da krenes da razmisljas, koji je put za tebe najadekvatniji!!!
Neki ljubi bi studirali na kembridzu, i imaju znanje za to ali nemaju uslova, onda se upisuje klasicni ekonomski ili slican fakultet i na tome ostade... sto je velika steta...
Znaci ti kao roditelj se pobrini za bolje sutra detetu, a put neka sam bira, samo mu daj pravac... straight this way

Prijepoljka
23-01-2008, 16:03
A koja je to po tebi prava vjera,i da mozda ne treba da ih uce o svetom savi!!!
Savjetovala bih ti da ne iznosis tvrdnje o nacinu rada tih ustanova gdje predpostavljam nisi nikad ni povirila,bez uvrijede.
I ponovo ti kazem: NISI DORASLA DA GOVORIS O ISLAMU,i zato nemoj se puno raspravljati na tu temu.
SELAMIM TE,i bez ljutnje...


Pa, eto, ja znam i o Svetom Savi neke stvari, i to one najosnovnije, istorijske cinjenice, tipa ciji je sin, za sta se zalagao, itd... I uopste se ne stidim toga! Isto tako znam i o Isusu, zar tu ima nesto lose?! Koliko znam o drugim religijama, toliko znam i o svojoj, znaci samo OSNOVNE stvari! Toliko mi je dovoljno za sasvim normalan zivot, i ne ulazim dublje u te stvari, postoje osobe koje se bave time, koje su skolovane za to! Dete treba nauciti da se odupre porocima, i da se drzi osnovnih nacela, ne ubij, ne kradi, itd... Sad, da li ce znati neku dovu, da li ce znati nesto vise o svojoj veri, njegov je izbor. Sa 4,5 god on sigurno ne zna da je to to sto zeli!! Zato ga u detinjstvu treba postedeti tih stvari, a kada ono odraste, i bude sigurno da je to ono sto zeli, e onda nek' se posveti veri!

GREENEYES
23-01-2008, 18:26
Pa, eto, ja znam i o Svetom Savi neke stvari, i to one najosnovnije, istorijske cinjenice, tipa ciji je sin, za sta se zalagao, itd... I uopste se ne stidim toga! Isto tako znam i o Isusu, zar tu ima nesto lose?! Koliko znam o drugim religijama, toliko znam i o svojoj, znaci samo OSNOVNE stvari! Toliko mi je dovoljno za sasvim normalan zivot, i ne ulazim dublje u te stvari, postoje osobe koje se bave time, koje su skolovane za to! Dete treba nauciti da se odupre porocima, i da se drzi osnovnih nacela, ne ubij, ne kradi, itd... Sad, da li ce znati neku dovu, da li ce znati nesto vise o svojoj veri, njegov je izbor. Sa 4,5 god on sigurno ne zna da je to to sto zeli!! Zato ga u detinjstvu treba postedeti tih stvari, a kada ono odraste, i bude sigurno da je to ono sto zeli, e onda nek' se posveti veri!

BRAVO ..slazem se..kod nas to samo ima da malu decu zamlacuju ...

Daki.
23-01-2008, 20:56
Boze me sacuvaj!!!

lejlaa
23-01-2008, 20:56
Lejla, svako ima pravo na svoje misljenje...

...Ali cinjenica je da ti podcenjujes i to zesce...
Ako si ti vernik, neka si i drago mi je sto je tako, ali mislim da nemas pravo da drugima pridikujes na "taj" nacin...

Citiram te:
"SELAMIM TE,i bez ljutnje..."

SELAM-ALEYKUM tebi brate po vjeri,ako ti ovaj pozdrav ne smeta,a ako ti smeta onda halali.
JA najmanje imam namjeru da bilo koga i bile gdje povrijedim,pa ni na forumu,moja namjera je bila da ukazem Prijepoljki na to da zapostavlja svoju vjeru(ako uopste sebe smatra pripadnikom uzvisene vjere ISLAMA).
Isto tako sam joj skrenula paznju na to da malo zna o vjeri,gotovo nista i da zbog toga ne ulazi u takve debate.
I ponovo kazem i njoj i tebi bez ljutnje jer nemam namjeru da vas podcijenim ni slucajno,a Allah zna najbolje ko smo i sta smo.

SELAM

ninica
23-01-2008, 21:24
Sigurno dobra ideja.deca se ne razdvajaju kao sto neki misle.Jednostavno svaki roditelj ima pravo da odluci u koji vrtic dete salje.Znam da u Pazaru dete iz mesihata mnogo vise znanja ima o svemu od deteta iz obicnog vrtica.

Prijepoljka
23-01-2008, 21:37
JA najmanje imam namjeru da bilo koga i bile gdje povrijedim,pa ni na forumu,moja namjera je bila da ukazem Prijepoljki na to da zapostavlja svoju vjeru(ako uopste sebe smatra pripadnikom uzvisene vjere ISLAMA).
Isto tako sam joj skrenula paznju na to da malo zna o vjeri,gotovo nista i da zbog toga ne ulazi u takve debate.
I ponovo kazem i njoj i tebi bez ljutnje jer nemam namjeru da vas podcijenim ni slucajno,a Allah zna najbolje ko smo i sta smo.

SELAM



Ccc... kakvo razmisljanje, stvarno zapanjujuce! A komentari su jos vise zapanjujuci! Mislim, ko si ti da ocenis da li sam ja PRIPADNIK VERE?! Sta, oni koji to ne pokazuju kao ti, posto vidim sliku zene koja je pokazala samo oci, i taj potpis "Allahov rob", nisu PRIPADNICI VERE?! Kakva glupost... Ne trebas ti meni ni na sta da ukazujes, naprotiv, sebe malo zapitaj da mozda malo ne preterujes u tim stvarima?! Zivot je jedan, i zasto ga proziveti na taj nacin?! Kao sto sam rekla, o svojoj veri znam DOVOLJNO, taman onoliko koliko mi treba!

iSelektor
23-01-2008, 21:50
...znam da u Pazaru dete iz mesihata mnogo vise znanja ima o svemu od deteta iz obicnog vrtica.

hahahahahahahaha sve si mi rekla... mnogo vise od tebe ima sigurno... to je fakat...

Prijepoljka
23-01-2008, 21:55
hahahahahahahaha sve si mi rekla... mnogo vise od tebe ima sigurno... to je fakat...



U potpunosti se slazem!!!

Tahirovce
23-01-2008, 22:41
21 vijek je,sta hocu da kazem
da svako ima pravo da odluci kako ce vaspitavati svoje dijete,ako se i napravi tako nesto u Sjenici,svako moze birati sta mu vise odgovara..
isto kao i izborni predmeti u skolama,veronauka i jezik,pa kako roditelj misli da je najbolje za njegovo dijete tako ce i odluciti,najbitnije je da nije nista stetno po dijete i da se ne narusavaju prava dece......

Daki.
24-01-2008, 00:00
Pa probali se i to ,, bratstvo jedinstvo " i ne moze, znaci to ne moze... Mislim Prijepoljka, sto se tice vere nemas pravo sa njom da raspravljas, svaka cast... Mislim ona zeli dobro za tebe... Jer kad ti isto znas o Svetom Savi, Isusu i svojoj Veri onda po meni ti nije dobro... Sad ne znam

Aferim Lejla!!!

iSelektor
24-01-2008, 00:13
hahah boze sto se ismijah sad... Daki ne prosipaj se svega ti...
Znanja nikad dosta, a ti pises tako...

Vama fali nesto sto se zove zivotno iskustvo, ali pre ili kasnije doci ce sve na svoje!!!

Lejlu nikada nisam podcenio niti cu. Zelim joj divan brak i da se uda bas onako po starinski kako su obicaji kod nas!
Tako i da zivi... sta da su nasi starci (majke i nane) ovako pisali i pricali... Ne ne ne cutali su za sporetom u kuci i to je to... Pravo glasa se rijetko imalo...
A pogledajte nas danas imamo sve slobode ovoga svijeta imamo mogucnosti, sta god pozelimo da saznamo i procitamo, slobodu govora i sve ostalo... "I onda dodje jedno zensko kome se zna dje je mesto i prica mi o necemu sto uopste nije njen poso!!!!"

Hahaha ovo je bila ironija, koja se koristi kod nas, a za koju nikako nisam, samo pokusavam da objasnim da nije sve zlatno sto se pise ovde...

Pozzzz

Prijepoljka
24-01-2008, 00:22
Pa probali se i to ,, bratstvo jedinstvo " i ne moze, znaci to ne moze... Mislim Prijepoljka, sto se tice vere nemas pravo sa njom da raspravljas, svaka cast... Mislim ona zeli dobro za tebe... Jer kad ti isto znas o Svetom Savi, Isusu i svojoj Veri onda po meni ti nije dobro... Sad ne znam

Aferim Lejla!!!


Zasto mi nije dobro?! Kazem ti, ne ogranicavam sebe, ni u kom pogledu!

lejlaa
24-01-2008, 02:03
Uzvišeni Allah kaže:

Robovi Moji, svi ste vi zalutali osim onoga koga Ja uputim, pa tražite da vas uputim i Ja cu vas uputiti.

Robovi Moji, vi nikada ne možete doci do onoga što bi Meni štetu nanijelo pa da Mi naštetite; niti možete doci do onoga što bi Meni koristilo pa da Mi koristite.

Robovi Moji, kada bi svi vi, i prvi i zadnji, i ljudi i džini, imali srce najpobožnijeg covjeka, to ništa ne bi povecalo Moju vlast. Robovi Moji, kada biste se svi vi, i prvi i zadnji, i ljudi i džini, sakupili na jedno mjesto, pa Mi svi uputili molbe i Ja udovoljio svacijoj molbi, to ne bi umanjilo Moju vlast ni koliko se umanji more kada se u njega zamoci igla.

Robovi Moji, sve je do vaših djela koja vam Ja zapisujem, a potom cu vam za njih dati odgovarajucu naknadu. Pa ko zatekne dobro neka zahvali Allahu, a ko zatekne loše neka kori samoga sebe ."


KUDSI HADISI

iSelektor
24-01-2008, 02:27
Tebi je definitvno vrijeme da se udas...
Jel to nemas nikakvih rijeci ili adekvatnih odgovora pa to pises?
Znam ja dobro sta se kaze i kako se pise a i naravno sta se misli... Meni nije cilj da ja sad tebi pametujem ovde, zelim samo da ti kazem, da nisi u nekim stavkama u pravu...
I samo zato sto citiras neke stvari, to te u mojim ocima nece sigurno podici... naprotiv, spustice te do te mere, da mislim ono sto mislim... A to su adekvatni odgovori na neka pitanja moja, kao i na moje stavove, koje ja smatram normalnim u danasnjem vremenu!!!
Nimalo ekstremnim a ni potcenjivacki!

Cmoks 8)

36310
24-01-2008, 09:19
21 vijek je,sta hocu da kazem
da svako ima pravo da odluci kako ce vaspitavati svoje dijete,ako se i napravi tako nesto u Sjenici,svako moze birati sta mu vise odgovara..
isto kao i izborni predmeti u skolama,veronauka i jezik,pa kako roditelj misli da je najbolje za njegovo dijete tako ce i odluciti,najbitnije je da nije nista stetno po dijete i da se ne narusavaju prava dece......

Evo da ne kaze Resko da mu samo kontriram...ovo je po meni najadekvatniji odgovor na ovu temu.

Rarica
24-01-2008, 09:22
Aferim Tahiroce,ti nam dodjes Unpofor na ovoj temi! :)

GREENEYES
24-01-2008, 13:54
ako si vernik i verujes...veruj za sebe..svako neka radi sta misli da je najbolje za njega..a ne na forum da se dokazuje kako veruje ...klanja itd...danas pojedine pokrivene se ponasaju gore od ostalih devojaka...a nadju se da prosipaju pamet na forum o islamu...ma dajte...veruj za sebe a druge vere postuj...mnogi se ponasaju kao veroucit
elji..procitaju jednu knjigu o islamu i eto ih na forum...
deci maloj vrtice neke islamske a nemaju igraliste,park,...nista...to sve dolazi kasnije samo po sebii..

GREENEYES
24-01-2008, 14:03
..........

Prijepoljka
24-01-2008, 14:18
Tebi je definitvno vrijeme da se udas...

... A to su adekvatni odgovori na neka pitanja moja, kao i na moje stavove, koje ja smatram normalnim u danasnjem vremenu!!!
Nimalo ekstremnim a ni potcenjivacki!....

Cmoks 8)



Pridruzujem se tvom razmisljanju! 21. vek je!

iSelektor
24-01-2008, 14:24
Rarice a zasto unprofor?
Pa niko se sa nikim ne svadja, vec se diskutuje sa zdravim razumom, ali to sto neko nema odgovora, to je druga stvar...
Evo i resku da odgovorim jednu, trebas da znas da sve nasta se dijete prisiljava, moze da bude stetno za njega... napisao sam MOZE. Da opet nebi neko napravio gresku...

Crni Gruja
24-01-2008, 18:16
Ljudi, pa zar mejtef vise nije dovoljan?

Prijepoljka
24-01-2008, 18:34
EEE, pa vidis, toga se nisam setila!!! :D Ma, to je sasvim dovoljno, ionako je mala zainteresovanost....

Daki.
24-01-2008, 21:00
Ne znam, milism ne svidja mi se to... Ali svako za sebe.

Prijepoljka
24-01-2008, 21:11
Ne znam, milism ne svidja mi se to... Ali svako za sebe.

Budi precizniji! Sta ti se ne svidja?!

lejlaa
25-01-2008, 00:54
Vama fali nesto sto se zove zivotno iskustvo, ali pre ili kasnije doci ce sve na svoje!!!

Lejlu nikada nisam podcenio niti cu. Zelim joj divan brak i da se uda bas onako po starinski kako su obicaji kod nas!
Tako i da zivi... "I onda dodje jedno zensko kome se zna dje je mesto i prica mi o necemu sto uopste nije njen poso!!!!"

Hahaha ovo je bila ironija, koja se koristi kod nas, a za koju nikako nisam, samo pokusavam da objasnim da nije sve zlatno sto se pise ovde...

Pozzzz
Prvo nezahvalno je pisati ovako o drugima,jer malo mi jedni o drugima znamo,ipak je ovo samo forum,znaci pismena forma-komuniciranja na daljinu, samo mozemo da naslutimo koliko je ko iskusan u zivotu i uopste kakav je ko od nas ovdje sa foruma,al eto ti sam sebe uzdizes-iskustvom u zivotu,mozda i jesi pa neka ti bude,al tesko onom ko se sam fali.

Kazes da Lejlu nebi nikad podcijenio, a odmah zatim kazes da mi zelis nekakav brak,i jos mi kazes kako bi zelio da ja zivim po tebi tim nazadnim zivotom!,pa to bi bilo isto kad bih ja sada rekla: Tahirovica nikad nisam podcijenila niti cu,ali mu zelim da se lijepo nasmrce,i do kraja zivota drogira,bas onako kako se to po evropi radi,i da uziva cjeli zivot u razvratu kojem on pripada.... i jos dodje neko musko kojem nije mjesto medju zenama i pocne da mi faleta o necemu o cemu on nema ama bas nikakve veze... eto kako ti sad izgleda tvoje pametovanje kad ti se prevede sa druge strane!

Pa niko se sa nikim ne svadja, vec se diskutuje sa zdravim razumom, ali to sto neko nema odgovora, to je druga stvar...


Pogrijesno si konstatovao,nije da nemam odgovor vec necu da odgovaram na provokacije-moj ahlak mi ne dozvoljava tako nesto.
Na tvoje prve prozivke ja sam ti odgovorila sa SELAM-ALEYKUM,ti si odgovorio na njega sa provokacijom-precutala sam,pokusala sam sa hadisima da unesem mir u ovoj temi,ali nije islo,ponovo si me prozivao-ne znam zasto ,jeli samo zato sto sam neko ko pokusava da zivi onako kako je naredjeno od Gospodara svijetova.

I da kazem jos nesto vezano za samu temu,posto sam ja uglavnom negodovala na postove pojedinih kad su pisali o samoj vjeri ono sto je neistina.
Upoiznata sam dobro sa radom jednog takvog zabavista,skoro je identicno sa drugim zabavistima.
Glavna razlika je u tome sto je osoblje jako pazljivo,i sto je briga o djeci daleko veca,a prostorije neuporedivo cistije.
Zatim prednost je sto se u takvim vrticima djeci ne serviraju virsle i pastete sa svinjskim mesom,i kompletna ishrana je jako kvalitetna,i cista.
Djeca se organizovano preuzimaju sa adrese gdje stanuju,i isto tako se vracaju kucama organizovano-sa maksimalnom odgovornoscu.
Sto se tice vijerskog zivota tu je prednost data higijeni,kao sto to ISLAM nalaze,naravno djeca vaspitavana u ovakvom vrticu nikad nece steci naviku da se prije jela krste-sto je cest slucaj u klasicnim vrticima da djeca vidjevsi od pravoslavnih vrsnjaka i sama to rade-jer nisu nauceni da trebaju reci BISSMILAH'I!!!
Pa sto mi rekli-BUJRUM, ko gdje zeli neka vodi svoje dijete,jer svi su vlasni da odlucuju o svom djetetu,ali ce jednog dana isto tako biti pitani,polagace racun pred Allahom,pocevsi od toga kako su ime dali djetetu,pa do toga kako su ga uputili.

SELAM

lejlaa
25-01-2008, 01:52
Tebi je definitvno vrijeme da se udas...
Jel to nemas nikakvih rijeci ili adekvatnih odgovora pa to pises?

I samo zato sto citiras neke stvari, to te u mojim ocima nece sigurno podici... naprotiv, spustice te do te mere, da mislim ono sto mislim...
Cmoks 8)

Evo ponovo moram da repliciram,da ne bude da nemam odgovor:

Ja licno mislim da je srz tvoje averzije prema ISLAMU to sto ti ne poznajes svoju vjeru(ako je uopste priznajes za svoju)dovoljno.
Imam osjecaj da ti pod pojmom ISLAMA vidis samo nesto sto je nazadno,sto je ekstremno-teroristicko,jer priznaces da svaku temu koja se ticala vjere si izvrgnuo i pobrisao,a clanove koji su se suprostavili tvojim stavovima,i stavovima pojedinih moderatora si banovo,ne dajuci him prostora da ti repliciraju-sto nije praksa ADMINISTRATORA ni na jednom forumu-i sad mi je jasno zasto masa clanova prestaje da dolazi na ovaj forum.
Najmanje sto ja u ovom momentu zelim to je da PODIGNEM SVOJ UGLED U TVOJIM OCIMA,vjeruj mi ako hoces istinu vezanu za tebe licno to je da si mi jako antipatican tip.
Mozes slobodno da pobrises ovaj-i prosli post,posto ti to radis kad neko iznosi misljenja koja tebi i tvojim moderatorima ne odgovaraju.
I da rezimiram:
Na forumu sam prvenstveno radi druzenja sa svojim narodom,naravno i za razmjenu misljenja u pojedinim oblastima,svakoga cu saslusati-procitati njegov post sa postovanjem njegovog misljenja-ali nemora da znaci da cu se sloziti sa njim,isto tako ocekujem dase drugi prema meni postavljaju.
A sto se mene licno tice ja sam ono sto sam i necu se mijenjati,isto tako ne trazim nikome od vas,neka svako vjeruje u ono za sta misli da je ispravno,i onoliko koliko misli da treba.

SELAM

iSelektor
25-01-2008, 01:59
hahahahaha sto mi ne rece prije da uzmem cips i kolu da imam sta radim dok citam ovo...
Kao prvo ja tebi nisam pozeleo, da sedis kuci da cutis i cekas muza da dodje kuci sa posla, pa prvo noge da mu operes, pa da mu postavis da jede i onda da ides da se brines za decu... sta bre obdaniste, idi tamo i zabavljaj decu i cuti... to ja tebi nisam pozeleo... Ti meni i droge i alkohol i sve ostalo hahaha
Da si mi bliza sad bi te potapsao po ramenu

Ali ti treba da shvatis da moje dijete ima pravo da samo bira put i nema price oko toga... moje dijete niti ce da se krsti niti ce da uci dove prije jela, kad dodje vrijeme sam ce se izjasniti, a moje je da mu objasnim sta je sta...

A iskreno da ti kazem, toliko pametujes da mi je jednostavno muka od toga, ponasaj se bre ko zensko ko sto je bog ostavio, a ne tako, ne znam, nemam objasnjenja... U tvojim postovima nema smajlija, izraza emocije, sve ti se svodi na veru, samo o tome pises... koga/kome ti pokusavas ovde tim ponasanjem da imponujes?
Jedino se ti razumijes u to, o boze svasta....

Cuj da polazem racun, kako sam detetu dao ime, pa halo, meni se vrti kod toga o mom detetu o mom nasledniku, ja ga ne pravim za nekoga tamo, da nebi polagao racune, vec za sebe... Moj se sin zove Nico-Devin Tahirovic i ima najbolje ime na svijetu, i dijete koje je zasluzilo to, da sam istetovirao njegovo ime VELIKIM slovima na ruci...

Jedini racun koji je polazem jeste onaj da mu pruzim zdrav zivot, da ima krov nad glavom i normalnu okolinu, nista drugo...
A ti kad budes imala decu radi sta hoces, polazi racune kom hoces, ali molim te nemoj mene vise uzimati usta...
Ocigledno je da smo ja i ti dva razlcita svijeta...
Kazes ipak je ovo samo forum... hahaha veruj mi da ovde vise covek moze da upozna nekoga kakav je, nego kad stojis ispred njega i pretvaras... iz tvojih slova moze da se protumaci kakva si ti i svako drugi... za to ne treba da sedim pored tebe i da te slusam...

Napisah ti gore i opet cu, koristi nekad neki smajli, nasali se nekad, nemoj svaku tvoju misao iznjetu ovde na forumu obrazloziti samo verom i sta treba i sta ne treba... daj malo smijeha, ako nista baci taj smajli :):):):) Nemas pojma koliko jedan smajli moze da promijeni ceo text i kontekst recenice ili misli koje imas...

Suvisno je dalje pisati , odmakosmo sa teme, sto se tice vrtica, svakome je prepusteno kako ce i sta ce... a ovo moje i tvoje misljenje o nama mislim da ne interesuje druge mnogo!!!

Pozdrav Tahirovic

iSelektor
25-01-2008, 02:08
Vidis koliko ti znas i razumijes...
Nijedna tema na ovom forumu nije izbrisana... a sa moje strane nista nije uradjeno...
Ja kao admin ovog foruma, samo radim u pozadini da server radi kako treba... a teme i sve ostalo je posao drugih, ja sa tim nemam nista

A ti da si se imalo zapitala, nebi srala tako, kad vec moram da se izrazavam.
Tema o genocidima jedni nad drugim nikad nece naci mesta, i ako ta tema i dalje postoji samo sto je zakljucana, a ti majki sucur uzmi pa prelistaj malo arhivu, mozda je i nadjes...
Trebas da shvatis da ja nikada ne brisem postove tek tako, narocite ne ovog tipa... A to sto sam ti antipatican, nemoj mi sutra reci cao kad me sretnes...
Kakvo ja misljenje imam o tome ni to ne treba tebe da interesuje, ocigledno ne znas ni ko sam ni sta ni kakav sam, prema tome molio bih te da mi ne naturas misljenje tvoje... Ako si ti tako vaspitana, ja nisam...
A svako ko me licno zna, zna kakav i sta radim i cime se bavim...
To sto ja imam nesto protiv mamlaza tipa onih sto su pisali ovde gluposti, to je druga stvar!!!
Dosta vise, nemam volje, nisam uzeo cips i kolu... ali ipak si mi uljepsala vece... Hvala ti 8)

supergirl
25-01-2008, 20:03
A bas me zanima,kao i @Tahirovica,dje je to trebalo da se gradi?!
Zna l' iko?


Ne zna niko! :( :( :(

Daki.
25-01-2008, 20:33
Od ovih pare koje Zilkic zaradjuje, a evo vidi se bolje da se ne pravi nista...

Prijepoljka
25-01-2008, 20:46
hahahahaha sto mi ne rece prije da uzmem cips i kolu da imam sta radim dok citam ovo...
Kao prvo ja tebi nisam pozeleo, da sedis kuci da cutis i cekas muza da dodje kuci sa posla, pa prvo noge da mu operes, pa da mu postavis da jede i onda da ides da se brines za decu... sta bre obdaniste, idi tamo i zabavljaj decu i cuti... to ja tebi nisam pozeleo... Ti meni i droge i alkohol i sve ostalo hahaha
Da si mi bliza sad bi te potapsao po ramenu

Ali ti treba da shvatis da moje dijete ima pravo da samo bira put i nema price oko toga... moje dijete niti ce da se krsti niti ce da uci dove prije jela, kad dodje vrijeme sam ce se izjasniti, a moje je da mu objasnim sta je sta...

A iskreno da ti kazem, toliko pametujes da mi je jednostavno muka od toga, ponasaj se bre ko zensko ko sto je bog ostavio, a ne tako, ne znam, nemam objasnjenja... U tvojim postovima nema smajlija, izraza emocije, sve ti se svodi na veru, samo o tome pises... koga/kome ti pokusavas ovde tim ponasanjem da imponujes?
Jedino se ti razumijes u to, o boze svasta....

Cuj da polazem racun, kako sam detetu dao ime, pa halo, meni se vrti kod toga o mom detetu o mom nasledniku, ja ga ne pravim za nekoga tamo, da nebi polagao racune, vec za sebe... Moj se sin zove Nico-Devin Tahirovic i ima najbolje ime na svijetu, i dijete koje je zasluzilo to, da sam istetovirao njegovo ime VELIKIM slovima na ruci...

Jedini racun koji je polazem jeste onaj da mu pruzim zdrav zivot, da ima krov nad glavom i normalnu okolinu, nista drugo...
A ti kad budes imala decu radi sta hoces, polazi racune kom hoces, ali molim te nemoj mene vise uzimati usta...
Ocigledno je da smo ja i ti dva razlcita svijeta...
Kazes ipak je ovo samo forum... hahaha veruj mi da ovde vise covek moze da upozna nekoga kakav je, nego kad stojis ispred njega i pretvaras... iz tvojih slova moze da se protumaci kakva si ti i svako drugi... za to ne treba da sedim pored tebe i da te slusam...

Napisah ti gore i opet cu, koristi nekad neki smajli, nasali se nekad, nemoj svaku tvoju misao iznjetu ovde na forumu obrazloziti samo verom i sta treba i sta ne treba... daj malo smijeha, ako nista baci taj smajli :):):):) Nemas pojma koliko jedan smajli moze da promijeni ceo text i kontekst recenice ili misli koje imas...

Suvisno je dalje pisati , odmakosmo sa teme, sto se tice vrtica, svakome je prepusteno kako ce i sta ce... a ovo moje i tvoje misljenje o nama mislim da ne interesuje druge mnogo!!!

Pozdrav Tahirovic

Ovaj post treba uramiti, i cuvati! KAKO JE MOOOOCAN! Svaka cast!!!! :D:D:D:D

Tahirovce
25-01-2008, 22:52
Od ovih pare koje Zilkic zaradjuje, a evo vidi se bolje da se ne pravi nista...

Haj prevedi ovo
ja nisam skonto......

mik.mak
28-01-2008, 02:29
Prvo nezahvalno je pisati ovako o drugima,jer malo mi jedni o drugima znamo,ipak je ovo samo forum,znaci pismena forma-komuniciranja na daljinu, samo mozemo da naslutimo koliko je ko iskusan u zivotu i uopste kakav je ko od nas ovdje sa foruma,al eto ti sam sebe uzdizes-iskustvom u zivotu,mozda i jesi pa neka ti bude,al tesko onom ko se sam fali.

Kazes da Lejlu nebi nikad podcijenio, a odmah zatim kazes da mi zelis nekakav brak,i jos mi kazes kako bi zelio da ja zivim po tebi tim nazadnim zivotom!,pa to bi bilo isto kad bih ja sada rekla: Tahirovica nikad nisam podcijenila niti cu,ali mu zelim da se lijepo nasmrce,i do kraja zivota drogira,bas onako kako se to po evropi radi,i da uziva cjeli zivot u razvratu kojem on pripada.... i jos dodje neko musko kojem nije mjesto medju zenama i pocne da mi faleta o necemu o cemu on nema ama bas nikakve veze... eto kako ti sad izgleda tvoje pametovanje kad ti se prevede sa druge strane!


Pogrijesno si konstatovao,nije da nemam odgovor vec necu da odgovaram na provokacije-moj ahlak mi ne dozvoljava tako nesto.
Na tvoje prve prozivke ja sam ti odgovorila sa SELAM-ALEYKUM,ti si odgovorio na njega sa provokacijom-precutala sam,pokusala sam sa hadisima da unesem mir u ovoj temi,ali nije islo,ponovo si me prozivao-ne znam zasto ,jeli samo zato sto sam neko ko pokusava da zivi onako kako je naredjeno od Gospodara svijetova.

I da kazem jos nesto vezano za samu temu,posto sam ja uglavnom negodovala na postove pojedinih kad su pisali o samoj vjeri ono sto je neistina.
Upoiznata sam dobro sa radom jednog takvog zabavista,skoro je identicno sa drugim zabavistima.
Glavna razlika je u tome sto je osoblje jako pazljivo,i sto je briga o djeci daleko veca,a prostorije neuporedivo cistije.
Zatim prednost je sto se u takvim vrticima djeci ne serviraju virsle i pastete sa svinjskim mesom,i kompletna ishrana je jako kvalitetna,i cista.
Djeca se organizovano preuzimaju sa adrese gdje stanuju,i isto tako se vracaju kucama organizovano-sa maksimalnom odgovornoscu.
Sto se tice vijerskog zivota tu je prednost data higijeni,kao sto to ISLAM nalaze,naravno djeca vaspitavana u ovakvom vrticu nikad nece steci naviku da se prije jela krste-sto je cest slucaj u klasicnim vrticima da djeca vidjevsi od pravoslavnih vrsnjaka i sama to rade-jer nisu nauceni da trebaju reci BISSMILAH'I!!!
Pa sto mi rekli-BUJRUM, ko gdje zeli neka vodi svoje dijete,jer svi su vlasni da odlucuju o svom djetetu,ali ce jednog dana isto tako biti pitani,polagace racun pred Allahom,pocevsi od toga kako su ime dali djetetu,pa do toga kako su ga uputili.

SELAM


Sellam-alejkum za tebe Lejla,i neka te Uzvisheni Allah nagradi za tvoj sabur.
Nastavi da budesh to shto jesi i ne treba ti vece bogatstvo.

sanela
28-01-2008, 14:00
Ja sam takodje upoznata sa radom ovih ustanova,i verujte da bih svakom preporucila takav vrtic.
Nebih sada da navodim pojedinosti ali kod nas u N.P. sve je veca zainteresovanost za njih.
Pozdrav za tebe lejlaa, svidelo mi se tvoje razmisljanje.

lejlaa
28-01-2008, 21:44
Heeej!!! Alejkym-sellam tebi mik.mak!!!
Nek si se konacno javio.
Ja sam ono sto sam,nadam se da cu i ostati... SELAM.

Prijepoljka
11-02-2008, 15:55
Heeej!!! Alejkym-sellam tebi mik.mak!!!
Nek si se konacno javio.
Ja sam ono sto sam,nadam se da cu i ostati... SELAM.



Pa, niko te ni ne tera da se menjas! Cak stavise, lepo je biti SVOJ! :D To podrzavam, samo ne treba reilgiju gurati u sve moguce stvari, onda ona gubi na svojoj lepoti! Ti ne ubij, ne kradi, ostalo je sve manje vise vazno!

sanela
11-02-2008, 22:41
Pa, niko te ni ne tera da se menjas! Cak stavise, lepo je biti SVOJ! :D To podrzavam, samo ne treba reilgiju gurati u sve moguce stvari, onda ona gubi na svojoj lepoti! Ti ne ubij, ne kradi, ostalo je sve manje vise vazno!

...gresis!...ovaj....silno gresis sinko:mrgreen::p
lejla je neko ko je dostojan postovanja:cool:
a ti mik.mak! ...nista ti,ccc!!!:p...nema te ni na mapi!:rolleyes::confused:

Prijepoljka
11-02-2008, 23:17
...gresis!...ovaj....silno gresis sinko:mrgreen::p
lejla je neko ko je dostojan postovanja:cool:
a ti mik.mak! ...nista ti,ccc!!!:p...nema te ni na mapi!:rolleyes::confused:



Hm, ne kazem ja da nije vredna postovanja, pa procitaj post, ZENO!!!!!!! A i neko sam ko zivi u skladu sa vremenom, sto ne znaci da nema mesta religiji, ali opet ostajem pri svome
-ne ubij, ne kradi, ostalo je sve manje vise vazno!!!
P.S-I TI SE POTRUDI DA ZIVIS U REALNOSTI! Izgleda da si "pukla" na nekoga sa one strane ekrana! :D Nista licno! :D

sanela
12-02-2008, 00:57
Izgleda da si "pukla" na nekoga sa one strane ekrana! :D Nista licno! :D

hmmmm...:rolleyes:
kazes nista licno:p,pa nebi ja rekla...
zasto si prozvala lejlu,nije valjda da se ti brines za njenu poboznost...hahaha

Prijepoljka
12-02-2008, 15:29
hmmmm...:rolleyes:
kazes nista licno:p,pa nebi ja rekla...
zasto si prozvala lejlu,nije valjda da se ti brines za njenu poboznost...hahaha


Njena poboznost-njena stvar! :D Sarvseno me se ne tice njen zivot....

lejlaa
13-02-2008, 16:01
Pa, niko te ni ne tera da se menjas! Cak stavise, lepo je biti SVOJ! :D To podrzavam, samo ne treba reilgiju gurati u sve moguce stvari, onda ona gubi na svojoj lepoti! Ti ne ubij, ne kradi, ostalo je sve manje vise vazno!

Nema potrebe za ovakvim instrukcijama sa tvoje strane,ni ja tebi ne preudiciram sta ces biti,ali cinjenica je da si nesto htjela reci sa ovom prozivkom,slijedeci put budi konkretnija.

Prijepoljka
13-02-2008, 16:15
Nema potrebe za ovakvim instrukcijama sa tvoje strane,ni ja tebi ne preudiciram sta ces biti,ali cinjenica je da si nesto htjela reci sa ovom prozivkom,slijedeci put budi konkretnija.


Pa, trebala si da shvatis, veoma je jednostavno!!! Htela sam ti samo reci da ne treba reilgiju gurati u sve moguce stvari, onda ona gubi na svojoj lepoti! Toliko!

lejlaa
17-02-2008, 23:42
Daga djevojko,nema potrebe da ti bilo koga upucujes,niti na to imas pravo.
To sto sam ja rekla;ostacu to sto jesam!,nikom ne zasmeta osim tebi!???

GREENEYES
18-02-2008, 00:04
...lejla tebi svaka cast...ali mnogo je bolje,,vidim da si prava vernica...da verujes ali za sebe kao sto zapravo jeste..a ne da dokazujes drugima kako ti verujes...jer rijetko ce se nac neko da te razumije...ima njih procitaju jednu knjigu pa dodju na forum da propisuju islam.:)..pokusaju nekog da spuste i slicno...i sve ostale oko njih koji ne klanjaju,ne poste,.i slicno smatraju nevernicima..i javljaju se nesuglasice....
za devojke vernice..sestre..kazu da zive kao da su u 18-om vijeku....pravim vernicama koje su srcem i dusom muslimanke svaka cast...dok postoje one..koje ja licno znam..nose te marame...cisto onako..da se to vidi...ima i njih da bi se udale hehe,,smijesno ali istina,,poznajem takve...ili da bi se istakle u drustvu da drugima fol prenose islam i sl...

lejlaa,nastavi tako

sellam