PDA

View Full Version : Grupa Katarza


tandir
26-01-2006, 10:21
Evo da otvorim diskusiju i o grupi Katarza kao i o ostalim starijim grupama kao sto su Albatrosi, Proboj i Katarza koje su krcile put u najgorem vremenu kada se tesko moglo baviti muzikom zbog strogosti roditelja a i pravila koja su vladala u skoli.

Grupa Katarza: Sedat, Jasko, Samir Nerko i Aljko

tandir
26-01-2006, 10:23
Zaboravio sam da dodam da sam ja Aljko Tandir sada zivim u Svedskoj a inace sam generacija 1968

joku
26-01-2006, 10:58
Djesi Aljko,puno selama od komsije Kuja Avdica!

O vama ne znam mnogo, samo to da ste svirali pa bi bilo dobro da nam das jos informacija.Sto se tice Albatrosa,mislim da je to prva rok grupa u Sjenici.Imali su probe u kuci Dzema Puljica,i tada bi nama deckurliji iz mahale bio dozivljaj kada bi nam dozvolili da prisustvujemo probama!

tandir
26-01-2006, 11:16
Evo me Kujo!

Ima sto godina se nismo vidjeli. Dobro si za Albatrose a Proboj je bila grupa koju je vodio Dzeko on sad zivi u Svedskoj a basista mu je bio rahmetli Ramko Biberovic nas komsija. Katarza je svirala u periodu od 1982 do 1987 a imamo i pobjednicku plaketu sa Sandzcke gitarijede odrzane 1985 u Pljevljima.

riki
29-01-2006, 01:07
jestu ovi moji iz catovske mahale pravo muzicki obrazovani svaka cast za catovsku mahalu najaciste allahami

tandir
31-01-2006, 07:23
Moj Riki nije smo muzika ima tu jos puno toga kao na primjer sport. Evo ti imena rukometasa iz nase mahale:Srle,Boki i Kiljo Puljic, Zatim Gale i Adem Brbut, Dzevdet i Heko Kruja,Aljko Tandir, Farko Cuco,Mujo Hadzifejzovic, Muamer Catovic. Od fudbalera imas: Talata catovica, Rikca Tandira,Olivu, Musa Puljica a imalo je tu i starijih kao sto je bio rahmetli Vehbo Cuco.Sto se tice muzike tu su: Dzemo Puljic, Muso Puljic, rahmetli Ramko Biberovic, Aljko Tandir, pa od mladjih Amor Avdic a tu mozemo upisati i Cupa jer i on je nas kod nas je rodjen. Imali smo mi i dobrih glumaca i rezisera kao sto su rahmetli Hamdo Zimonjic, rahmetli Hajro Zecevic, Metko Tandir koji je bio i vrsni sahista jedan od najboljih u gradu dok su nasi sahist harali i takmicili se u drugo saveznoj ligi bivse Jugoslavije. Catovska mahala je uvijek bila i ostace pri vrhu u Sjenici (jes da nam je pojedinci kvare u zadnje vrijeme ali docice i oni na tobe polako).

joku
31-01-2006, 10:47
Aljko brate,koci malo nabices komplekse ostalim sjenicacima!

I Ja ovde, cesto se hvalim sa mahalom,toliko da sam svima dosadio. 8)

tandir
31-01-2006, 10:56
Nemam ja sta da kocim to je ono sto je istina a koliko toga jos ima sto i ja neznam ili sam zaboravio bog zna.Ako sam nekog izostavio vi dodajte nije namjerno.

Selam svima

Crni Gruja
01-02-2006, 16:37
Bravo Aljko majstore!!! Da se zna sta je nasa mahala :)

Selam od Jaska!!

riki
02-02-2006, 00:49
Moj Riki nije smo muzika ima tu jos puno toga kao na primjer sport. Evo ti imena rukometasa iz nase mahale:Srle,Boki i Kiljo Puljic, Zatim Gale i Adem Brbut, Dzevdet i Heko Kruja,Aljko Tandir, Farko Cuco,Mujo Hadzifejzovic, Muamer Catovic. Od fudbalera imas: Talata catovica, Rikca Tandira,Olivu, Musa Puljica a imalo je tu i starijih kao sto je bio rahmetli Vehbo Cuco.Sto se tice muzike tu su: Dzemo Puljic, Muso Puljic, rahmetli Ramko Biberovic, Aljko Tandir, pa od mladjih Amor Avdic a tu mozemo upisati i Cupa jer i on je nas kod nas je rodjen. Imali smo mi i dobrih glumaca i rezisera kao sto su rahmetli Hamdo Zimonjic, rahmetli Hajro Zecevic, Metko Tandir koji je bio i vrsni sahista jedan od najboljih u gradu dok su nasi sahist harali i takmicili se u drugo saveznoj ligi bivse Jugoslavije. Catovska mahala je uvijek bila i ostace pri vrhu u Sjenici (jes da nam je pojedinci kvare u zadnje vrijeme ali docice i oni na tobe polako).

pa kad pocesmo nabrajati

na i ja nastavim

ferid i muharem catovic adem catovic

mustafa muriz i varga catovic sve fudbaleri

harun mulje mujagic fudbal

nuho i selmo nisic kao i safet mujagic muharem catovic stari glumci

naravno moj bedro jes da nema konkurencije u disciplini u kojoj je ucestvovao u zenidbama hahahhaha

mogu i sebe da svrstam u sportiste i glumce dokazni materijal film sivi kamijon crvene boje

a sama je milina zivjeti u catovskoj mahali gde se svi osjecao kao jedna rodbina

tandir
02-02-2006, 09:45
Evo i ja se sjetih jos nekih: Sule Hodzic, Rile Nalovic, Piklja - fudbaleri onda Mustafa Cucevic -stalni clan KUD Jedinstvo, samo Rki smanji malo sa tim Catovicima ispade da nema nikog drugo u mahali osim vas

zlatko
02-02-2006, 12:41
zaboravili ste minja catovica

tandir
02-02-2006, 13:26
Tu ste vi ostali dadopunite one koji nisu spomenuti.

Crni Gruja
02-02-2006, 14:50
Znam ja jednog!! Mlada nada Sjenickog biciklizma Emir Hrkalovic "Dzomba", Sonijev sin. :mrgreen:

riki
02-02-2006, 19:06
nisam ja kriv sto su bili sportisti tandon

hahahhahahah

evo da pomenemo jos i ucitelja ramiza avdica koji je prvi otvorijo skolu harmunikasa u sjenici i vodio koreografiju u kudu vesna

behram irfan nuredin i carli nisic kao i adnan papic nosioci stafete mladosti 2 puta u kuci cveca

hajko cucevic dugo godina nastupao na mosi i sandzackim igrama u kosarkaskoj ekipi sjenice

aziz memic fudbal

njegova cerka anisa memic najmladji osvajac zlatne medalje na mosi i sandzackim igrama u plivanju

evo sad toliko nema nijednog catovica sad hahahahha

mikamaras
15-06-2006, 02:34
Benda se secam. Kao klinac sam isao na igranke. Meni ste onda zvucali mnogo dobro. Mislim da je pozitivno sto je u ono vreme postojao neko ko je propagirao rok muziku, ne samo kao muziku nego i kao nacin zivljenja.

A zivelo se dobro. Cini mi se da je u to vreme bilo vise pozitivne energije.

Posle vas je nastala rok grupa HIROSIMA u kojaoj sam ja bio basista, a grupu je osnovao Nerko Rasovic vas gitarista.

Kako je vreme prolazilo sve je bilo manje roka a vise neke druge muzike

od koje se moglo i zaraditi.

Pozdrav za sve rokere

tandir
15-06-2006, 08:18
Pozdrav za Marasa od Aljka iz Svedske. Drago mi je da se sjecas nasih svirki posto je u ono vrijeme pocetkom 80-tih bila prava revolucija baviti se muzikom a posebno rok muzikom. Kao sto kazes to nije samo muzika vec i nacin zivljenja.Problema je bilo sa svih strana a posebno u skoli sa profesorima ali se i to prevazislo sa vremenom tako da su mladje generacije mogle raditi slobodnije.Puno puta sam morao da odgovaram naredni dan posle neke svirke nekada spreman a nekada ne, razumijevanja prema nama nije bilo ali sve bude i prodje danas su to lijepe uspomene i zao mi je da je svake godine sve manje svirki one vrste, to su bili mali koncerti.Za svaki praznik su bile svirke u holu gimnazije i uglavnom bi bilo puno kao sibica svi zadovoljni i veseli, niko se nije obazirao na druge probleme.

I ja se sjecam vase grupe imali smo i neke probe zajedno, zivot je bio cista zabava, kuca, skola,svirka, ljubav i sakrivanje po kaficima posebno je bila popularna tadasnja "Sedmica". Jos jednom puno pozdrava

mikamaras
15-06-2006, 16:27
Aljko hvala na pozdravima. Tebi i tvojoj porodici zelim sve najbolje.

A ako si slucajno u kontaktu sa Nerkom Rasovicem ili Samirom poozdravi ih.

Jos jednom hvala i puno pozdrava.

tandir
16-06-2006, 06:52
Hvala Maras na lijepim pozdravima.

Nerko je uvijek bio malo na svoju ruku pa evo danas niko nema kontakta sa njim.Sa svima iz benda odrzavam kontakt i znam gde su i sta rade osim sa njim.Od trenutka kada je otisao u inostranstvo sve su se veze pogubile.Zadnje sto sam cuo je da se ozenio i da zivi u Francuskoj.

Pozdrav za tebe i tvoje.