PDA

View Full Version : Centar Za Socijalni Rad U Sjenici


Tahirovce
27-12-2007, 00:07
MATERIJALNA POMOĆ SVE POTREBNIJA


Sjenica je jedna od nasiromašnijih opština u Srbiji. Sudeći po broju zahteva, upućenih Centru za socijalni rad, materijalna pomoć socijalno ugroženom stanovništvu je najpotrebnija u zimskom periodu kada nema mogućnosti za zaradu od sezonskih poslova, a egzistencijalni troškovi su dodatno uvećani u uslovima surove i duge sjeničke zime. Mesečni iznos za korisnike materijalnih davanja je 4.830. dinara za jedno lice, a maksimalni iznos za sedmočlanu porodicu je 9.200. dinara. U poređenju sa ostalim opštinama u okruženju, kratkoročna materijalna pomoć u Sjenici je najniža i iznosi od hiljadu do pet hiljada dinara.
Iz opštinskog budžeta za ovu godinu realizovana je samo polovina traženih sredstava u iznosu od 1.500.000. umesto tri miliona dinara, a zahtevi za pomoć su sve brojniji. ''Socijalna karta Sjenice je vrlo složena, i mislim da se ne vodi dovoljno računa o tome. Mi se trudimo da na svaki mogući način izađemo u susret onima kojima je pomoć neophodna, ali naše mogućnosti su ograničene. Ne mogu da kažem da sam nezadovoljan saradnjom između Centra za socijalni rad i opštine, ali moram da istaknem da se nedovoljno sredstava izdvaja iz opštinskog budžeta za socijalno ugroženo stanovništvo,'' rekao je za naš sajt direktor Centra za socijalni rad u Sjenici Novak Dumić. On je izrazio nadu da će naredne godine iz opštinskog budžeta biti znatno uvećana sredstva za potrebe Centra za socijalni rad, odnosno za potrebe građana kojima je pomoć neophodna.