PDA

View Full Version : Internet - Ko vas najvise spijunira?


borichi
20-12-2007, 21:23
Britanska organizacija za ljudska prava Privacy International napravila je test o zastiti privatnosti internet korisnika. Test koji su proveli na 23 internet firme dao je porazavajuce rezultate, nitko od testiranih nije dobio najvisu ocjenu, a najveci kao sto su Google, Yahoo, Microsoft, Apple, AOL cak su svrstani u kategoriju sakupljaca podataka i firmi koje vrlo rado spijuniraju svoje korisnike. Najlosije od sviju je ocijenjen Google kojemu Privacy International predbacuje grubo krsenje privatnosti svojih korisnika, sakupljanjem podataka pomocu svojih omiljenih programa kao sto su Google Earth, Google Mail, Google Maps, spremanje IP adresa, izrada profila korisnika, pracenje korisnika pri surfanju i spremanje adresa koje je posjetio. Razni korisnicki podaci kao i profili vrijedni su mnogo novaca jer se u prvom redu koriste u marketinske svrhe ali i za ciljano pracenje korisnika. Poznat je vec slucaj kada su giganti poput MSN-a, Yahooa i AOL -a ustupili svoje podatke americkom ministarstvu pravde.

Na kraju postoje i oni kojima nije glavna zadaca spijuniranje, Privacy International navodi kao primjer Wikipediju i Ebay koji su dobili zadovoljavajucu ocijenu, tako npr. Cookies koje vas internet preglednik zapamti pri posjeti ove stranice biti ce obrisani kada ste stranicu Wikipedije napustili. Svima oni kojima je privatnost vrlo bitna preporuca se koristenje tzv. anonymizer servisa koji vam osiguravaju anonimnost pri surfanju. Jedan od takvih je i JAP. JAP je servis Dresden-skog sveucilista koji vam omogucava surfanje cak i sa DSL brzinama, skidanjem i instaliranjem programa u svakom momentu mozete odluciti kada ce te zastiti svoj identitet.

supergirl
21-12-2007, 13:50
Ja sam bas juce nasla na netu da hakeri, mogu da urade nesto,pojma nemam...uglavnom,ako vam je web-cam prikljucena,a internet i kompijuter su vam ukljuceni...nikada niste sigurni ko vas sve posmatra....
evo,snimka,pa......

http://www.youtube.com/watch?v=c4Lzo-TUT8M


Sto se mene tice,mene najvise spijuniraju moji....malo-malo pa: A sta je to toliko zanimljivo na tom internetu!!!???

Tahirovce
21-12-2007, 17:31
sve se moze ,kad se hoce :) .....

iSelektor
22-12-2007, 01:28
Ja sam bas juce nasla na netu da hakeri, mogu da urade nesto,pojma nemam...uglavnom,ako vam je web-cam prikljucena,a internet i kompijuter su vam ukljuceni...nikada niste sigurni ko vas sve posmatra....
evo,snimka,pa......

http://www.youtube.com/watch?v=c4Lzo-TUT8M


Sto se mene tice,mene najvise spijuniraju moji....malo-malo pa: A sta je to toliko zanimljivo na tom internetu!!!???

E to je razlog sto ja kameru uvijek ali bas uvijek okrenem na drugu stranu monitora ili je okrenem ka plafonu da gleda.
Jer ja se hakovao me neko ili ne, osecam posmatranim kad kamera gleda u mene prikacena na monitor i komp!!!
Meni je 24 sata dnevno komp upaljen a i kamera prikacena samo okrenuta prema zidu!!!

Pozzzz Tahirovic

Tahirovce
22-12-2007, 11:03
Ja sam zalijepio zvaku na objektiv :)
salim se, koga zanima sta radim,bujrum nek dodje,samo nek javi sta pije ako nemam da kupim......

Beba
22-12-2007, 13:59
bujrum nek dodje,samo nek javi sta pije ako nemam da kupim......

Ne bilo ti zapovedjeno, turi onda jednu bez secera 8) hehehhe....

Tahirovce
22-12-2007, 17:17
Kod nas je obicaj da snaha tura kahvu, al haj napravicu JEDNOM presedan.....

GREENEYES
22-12-2007, 23:51
Kod nas je obicaj da snaha tura kahvu, al haj napravicu JEDNOM presedan.....

e jeste vala..daj snaho ovo,daj ono...a jos kada dodje nova..ona stara posle odmara..oseti se..hehehe

ado
24-12-2007, 14:50
Kod nas je obicaj da snaha tura kahvu, al haj napravicu JEDNOM presedan.....

Turi i meni jenu al okreni kameru u zid ;)

supergirl
24-12-2007, 22:59
...a jos kada dodje nova..ona stara posle odmara..oseti se..hehehe
Da bi da neko dodje,pa da se Tahirovce oseti!

XRealSjenicakX
31-12-2007, 16:18
Eto i za ovih sto su dosad mislili da u msn niko nemoze da ukrade slike....varate se....sa "Msn plus" ste u stanju da ukradetete slike i snimke ....zatoooo oprez! :)

iSelektor
31-12-2007, 22:04
Kako nauci me? :)

Prijepoljka
02-01-2008, 01:58
Pa, lepo! Imas taj programcic Msn Plus! :D I sa njim mozes svasta nesto... Svidja mi se fora kradenja slika.... Jeste da bude malih dimenzija, kao ona koja je kontaktu kojem kradete! :D

iSelektor
02-01-2008, 02:24
Ja imam MSN PLUS, ali ne nadjoh te opcije jos!!!

XRealSjenicakX
02-01-2008, 13:50
@Tahirovic, pa preko msn plus...eto vidim da si iz njemacke ides samo na Kontaktinformation i zatim ustedi sliku(bild speichern) ...a snimak moze da se ukrade kada je upaljena cam...meni je jedna cura ukrala..:) hahah ali nece da mi kaze kako je uspjela...

@pRIJEPOljka, vidim da si pravi haker..haha

supergirl
02-01-2008, 14:05
Ma ja bez paint-a ne mogu!
Pritisnem "print scrn" na tastaturi,pa paste u paint-u,pa isecem sliku koja je bila "display picture" kontaktu kojem pisem, postavim je sebi,i slozim mu/joj pricu da sam haker,i da sam mu/joj ukrala sliku!
Vrlo jednostavno!

XRealSjenicakX
02-01-2008, 14:10
Ma ja bez paint-a ne mogu!
Pritisnem "print scrn" na tastaturi,pa paste u paint-u,pa isecem sliku koja je bila "display picture" kontaktu kojem pisem, postavim je sebi,i slozim mu/joj pricu da sam haker,i da sam mu/joj ukrala sliku!
Vrlo jednostavno!


moze i to;)...ali vjeruj mi sa MSN plus sve lakse ide....

cuo sam isto da su neki u stanju da te posmatraju preko cam i ako ti je iskljucena cam....

Crni Gruja
02-01-2008, 14:35
cuo sam isto da su neki u stanju da te posmatraju preko cam i ako ti je iskljucena cam....

To imas na pocetku ove teme. Otkako sam video to, i ja okrecem kamericu prema zidu uvijek kad je ne koristim, za svaki slucaj :)

Ati, jesi se setila za tu kradju slika svaka ti cast. Ni meni nije to palo na pamet.

XRealSjenicakX
02-01-2008, 15:06
@CrniGruja, vala si u pravu najbolje je okrenuti cameru prema zidu..hehe ;) ako neces da se pronadjes jednog dana u Youtube ili slicnim stranicama...:) pa hakeri najbolje mogu da ti ulaze preko msn-a na tvoj racunar...

supergirl
02-01-2008, 15:12
Ati, jesi se setila za tu kradju slika svaka ti cast. Ni meni nije to palo na pamet.

Pa sta si ti mislio??!!
"CAK NI TEBI to nije palo na pamet!"
Tih!
:) :)

iSelektor
02-01-2008, 16:42
Ja to uvijek radim sa print screen ili sa programom SnagIT! Koji je uvijek aktivan. A hajde to za sliku da sacuva, ali i snimak ne znam, a probacu.
Znam da je postojao za MSN dok nije presao u LIVE MSN verziju, program koji moze da snima sve sto se desava na kameri, ali ni to vise ne radi!!!
Zato najbolje SnagIT markiras prozor i snimas u avi formatu, i eto ti belaja 8)

Pozzzz

XRealSjenicakX
02-01-2008, 16:58
Bas belajaaa....:)

halilce
02-01-2008, 21:03
Evo,okrenuh je i ja...
Nek snima zavesu,hahahah

Tahirovce
02-01-2008, 21:46
Ma raskaci kablo tako ti je sigurnije :) ........