PDA

View Full Version : SDA poziva na potpunu koaliciju svih stranaka


iSelektor
11-02-2013, 15:14
Stranka demokratske akcije (SDA) Sandžaka pozvala je danas sve političke partije u Novom Pazaru koje imaju odbornike u Skupštini ovog grada da formiraju potpunu koaliciju.

http://img32.imageshack.us/img32/7825/386cfbb85476dc6251838f6.jpg

Predstavnik ove partije Almir Dazdarević rekao je na konferenciji za novinare, kojoj su prisustvovali svi odbornici ove partije, da bi ovako formirana koalicija obezbedila otklanjanje problema u kojima se trenutno nalazi Novi Pazar.

“Pozivamo sve partije koje su dobile mandate od građana da potpišu Koalicioni sporazum o formiranju potpune koalicije i da zajedno podelimo odgovornost u skladu sa izbornim rezultatima. Mi kao predlagači ovog sporazuma predlažemo da se jedna četvrtina nadležnosti i odgovornosti poveri predstavnicima srpskog naroda”, rekao je Dazdarević.

On je u ime SDA Sandžaka pozvao sve partije da prihvate i potpišu ovaj sporazum i time podele odgovornost u skladu sa izbornim rezultatima.

Dazdarević je ponovio stav stranke da se problemi u funkcionisanju vlasti u ovom gradu hitno moraju prevazići.

“Naša osnovna briga je da izmirimo ogromna dugovanja grada od preko milijardu dinara, kao i da u najhitnijem roku isplatimo zaostale plate svim zaposlenima u gradskoj upravi, javnim preduzećima u ustanovama u gradu”, rekao je Dazdarević.

On je dodao da SDA Sandžaka insistira na zakonitom poslovanju grada i poštovanju dostojanstva svakog zaposlenog.

Za problem u funkcionisanju vladajuće koalicije dve najjače bošnjačke partije u Novom Pazaru javnost je saznala prošle nedelje, kada je posle neodržavanja sednice Gradskog veća predsednik Sandžačke demokratske partije (SDP) Rešad Hodžić rekao da njegova stranka više neće trpeti „ucene SDA“.

SDA je istog dana saopštenjem za javnost ocenila da su “nakon sedam meseci zajedničkog rada, svi dogovoreni principi Koalicionog sporazuma napušteni, a funkcionisanje vlasti u Novom Pazaru podređeno interesima jedne strane u koaliciji – Sandžačke demokratske partije”.

A.Bajrović

STRANAC
11-02-2013, 23:26
lukavo,jako lukavo.
ako do ovoga dodje, sdp garant nece pristati, suljo sa muftijom nastavlja dalje,uz srbe...
kratkotrajno, dobro resenje da vlada.
dugorocno, sece se grana na kojoj se sedi.

halilce
11-02-2013, 23:36
Bice prekonpovanja vlasti i u Sjenici i prijepolju..videcete..nije Suljo dzabe trazio potpisivanje koalicionog sporazuma na rep.nivou.

Tahirovce
12-02-2013, 00:02
U Sjenici ne verujem, a ne svidjami se ovo da svi budu u vlasti, sta je vlast bez opozicije ...

STRANAC
12-02-2013, 00:04
sta je vlast bez opozicije ...
komunizam :) :)

Tahirovce
12-02-2013, 00:08
Ma dodje nesto kao mastrurbacija , ono svrsio si al nisi nikog ... ili Komunizam (u san mi se ne snio) ...

halilce
12-02-2013, 00:41
Pa ovi iz sdp nece pristat samo da oni budu glavni..i eto ti opozicije..i opet je.u narod bez :balo:kontracepcije

halilce
12-02-2013, 00:43
I.. kako bude u pazaru,tako ce u sjenici i prijepolju..nema vise Sjenica isto ko Loznica!

Tahirovce
12-02-2013, 08:19
Sto isto kao Loznica?

halilce
14-02-2013, 01:30
Zbog Meha Omerovića,Lozničanina...onda je Sjenica "glasala"za njega:D

Tahirovce
14-02-2013, 07:39
Nije vecina, vecina je glasala za SDA moras to da utuvis :) ...

halilce
14-02-2013, 23:01
Vecina nije Sda,i pricam o mandatu koji je trebao da pripadne Suadi u prethodnom sazivu,a ne o ovom u kojem je Senad trebao biti poslanik..i sta bi sa tom vecinom tvojom pa ni on nebi poslanik?:D
Ps..ne vadi se na mesto sekretara

STRANAC
15-02-2013, 09:17
sjenicani su navikli malo na poltronizam,neopravdano.
nikako ne mogu da shvatim ljude koji se plase da kazu sta misle i da kazu nekome "dosta bre".
sve je to neka stranacka disciplina, poslusnost, slepo verovanje.
e,kad se nadje neko-jako retko, da kaze svima u lice, onda je on neposlusan, nepotreban i ode preko granice ;)

zato sjenicanima uvek mrve.

Undercover 007
15-02-2013, 15:42
Sjenica gradic u kojem se nista ne prozvodi u kojem se nista ne desava osim izbora i svadjanja ko ce biti na vlasti. Kada kazem Sjenica to se isto odnosi i na ostale nase gradove.
E sad se postavlja pitanje zbog cega toliko neslaganja i borbe za tu vlast u takvom gradu?
Ono sto sam video tokom mojih poseta je da se radi o gomili lopvcina koji dolaze na vlast i automatski imaju pristup novcu koji dolazi u vidu donacija i cega sve ne. Kad se pogleda nije to neki ogromni novac za jednu opstinu ali za gomilu lopova i kriminalaca to je sasvim dovoljno da oni mogu udobno ziveti. Druga stvar je da se tu mora platiti ispod ruke toj istoj grupi ljudi ako zelite recimo gradjevinsku dozvolu i sta jos ne.
Oko te grupe kriminalaca je druga grupa potrckovica kojima su oni idoli i koima se dive i avaze o njihovim poslovnim poduhvatima pa se tako recimo razglaba po pola dana o njihovim novim autima kakve gume imaju i tako dalje.
I najmanje dijete u Sjenici zna kakav oni telefon koriste i tako te gluposti.Mozda se neki od vas samnom nece sloziti ali ovo je nesto sto sam ja primetio a voleo bih da nisam u pravu.
Juce mi kaze jedan momak koji zivi u Nemackoj da ce se vratiti u Sandzak kad bude hteo da umre a razlog tome je ovo navedeno gore.

STRANAC
16-02-2013, 13:29
da je pametan ni da ne umre dole, ali ozbiljno.
morace jednoj "struji hodza" da se zameri koja ga ne sahrani.
inace,sve sto si napisao je surova istina.