PDA

View Full Version : DALEKO OD OCIJU,DALEKO OD SRCA..


GREENEYES
06-12-2007, 22:01
Evo i jedne teme koja,vidim da nije prisutna na nasem forumu..a mislim da se mnogi clanovi ovog foruma susrecu sa tim problemom..
Zaljubljeni ste u osobu koja zivi daleko od vas(negde u inostranstvu)..
Da li takva veza moze da uspe ili mozda da se zavrsi brakom?

_______________________
MAKE LOVE DO NOT WAR..

Tahirovce
06-12-2007, 23:06
Ja mislim da moze da uspe,sto da ne.....

Crni Gruja
07-12-2007, 00:42
moze da uspe, svakako. Samo ako je poverenje veliko. I ako se iskreno dvoje vole, naravno.

36310
07-12-2007, 07:19
Ma nema sanse da uspe...pa naslov teme dovoljno govori o neodrzivosti takvih veza...

Rarica
07-12-2007, 07:32
Slazem se sa 36310,rijetko koja uspeva.

ursuljanka
07-12-2007, 07:45
NEKE SAMO TAKO USPEVAJU :D -SALIM SE!

GREENEYES
07-12-2007, 09:13
ja mislim da je ovo ozbiljan problem mnogih nasih sugradjana koji zive daleko od sjenice dok im je ljubav u sjenici...
Pa i kada medju njima ide sve OK nailaze na razne poteskoce
-problemi da oko zajednickog boravka u inostranstvu
-razne pricice po sjenici(ONA/ON TI IMA DRUGOG/DRUGU)znate nas narod

Iz licnog iskustva vam mogu reci da je to vrlo vro tesko ali eto mogu da vam se pohvalim USPELO JE 8)

_______________________
MAKE LOVE DO NOT WAR..

36310
07-12-2007, 09:26
Iz licnog iskustva vam mogu reci da je to vrlo vro tesko ali eto mogu da vam se pohvalim USPELO JE 8)

Hvala Bogu... :arrow: zelim vam sve najbolje :D

GREENEYES
07-12-2007, 09:33
Hvala....

Crni Gruja
07-12-2007, 09:57
Ja nemam takvog iskustva, ali ne bih se obazirao na takve price kad bi mi neko pricao. Opet kazem - neznam, ali mislim da moze da uspe.

GREENEYES
07-12-2007, 11:03
pa da,mozda je i rijetkost da se neko ne obazire na te price,,...mozda ipak zavisi kakva je prica sastavljena u medjuvremenu :mrgreen:

Elvis-Eko
07-12-2007, 13:20
ovaj problem moze da se posmatra s nekoliko strana. Ako je , kao u ovom slucaju , ljubav tvoja daleko od tebe a znas je i upoznao si je ranije, mislim direktno, onda takva ljubav moze da uspe uz veliko povjerenje i postovanje. Ali, ako si, npr, upoznao nekog indirektno , kao sto se desava u zadnje vrijeme , uz pomoc kompjutera , tel itd, a ta tvoja ljubav zivi daleko, onda takva ljubav tesko moze da uspe. Moze da zavrsi brakom ali sam pesimista da moze da uspe

iSelektor
07-12-2007, 15:05
Ja mislim da moze da uspe i znam dosta dosta slucajeva koji su i dan danas zajedno i u braku i ovako skupa i srecno zaljubljeni!!!
Sve je stvar volje, zelje i poverenja!
A srce ne pita kad se zaljubi, pa to bilo komsinka ili udaljena osoba nekoliko hiljada km!!!

GREENEYES
07-12-2007, 20:01
daaa,...ali danas mnoge veze se odrzavaju preko interneta,telefona,...

supergirl
19-12-2007, 23:49
hmmmm....
vi's...ima nekaj u tom!

Za to je potrebno malo razmislit'...

borichi
21-12-2007, 21:31
Jedna od osnovnih karakteristika komunikacije preko Interneta je ANONIMNOST. Anonimnost pruža slobodu izricanja misli, stavova, ideja, na osnovu kojih se ljudi upoznaju. Upoznavanje teče brže, iznutra prema van, otkrivajući osobnost, karakter, senzibilitet, naklonosti, motivacije, ukratko ono što svaku osobu čini posebnom.

Pošto su riječi osnova komunikacije preko kompjutera, svako od nas koristi ih kako zna i umije. Ili, kako želi. Postoji izreka da su riječi dane čojveku da bi bolje mogao/mogla sakriti svoje misli. Dok jednima Internet otvara vrata slobode izražavanja misli, iskrenosti i hrabrosti, drugima pruža mogućnost za prijevaru, laži i smicalice. Internet je medij koji je kao alat dostupan svima. Odgovornost kako će se ko njime služiti leži u ljudima, ne u nedostacima medija.

Prednosti:

1. Krug ljudi u kojem možemo sresti srodne duše proširen je sa vlastite ulice, grada i zemlje na cijeli svijet;
2. Ljudi se upoznaju na osnovu zajedničkih interesa što uveliko doprinosi razumijevanju i razvoju osjećanja međusobne pripadnosti, privlačnosti, prijateljstva i ljubavi;
3. Neugoda ili nesigurnost koju osjećamo u direktnom kontaktu ne postoje, ljudi su skloniji bržem i iskrenijem otkrivanju vlastitih misli i stavova;
4. Misli su konciznije, sređenije, promišljenije zbog mogućnosti editiovanja teksta;
5. Osjećaj samoće gotovo da i ne postoji, uvek će se naći neko ko je spreman da komunicira s nama.

Mane:

1. Nedostatak propratnih gestova, boje glasa ili izraza lica, odsustvo fizičke blizine;
2. Odsustvo mirisa, okusa i dodira
3. Nesporazumi u komunikaciji
4. Neiskrenost osoba koje zloupotrebljavaju medij predstavljajući se lažno, iskrivljujući činjenice ili igrajući uloge kako bi se "grubo" našalile na račun drugih; postoje ljudi koji lažu o svom poslu, godinama, bračnom statusu, djeci, pa čak i polu, zabavljajući se na račun onih koji im veruju.

Prednosti govore same za sebe, no šta je s manama. Istina je da osnovna mana bilo kakve romantične veze preko Interneta leži u odsustvu fizičkog dodira i vizualnog podražaja. No, tehnologija napreduje svakim danom. Na raspolaganju stoje mnogi audiovizualni programi, pa uz zvučnu karticu, skener i kameru, možete vidjeti i čuti osobu koja vas je privukla svojim stilom izražavanja ili odabirom riječi. Tako ćete biti u stanju da povežete riječi, misli i osjećaje sa izrazom lica i bojom glasa. Postoje i tzv. "sajberfon" programi, gde u realnom vremenu preko telefonske veze možete "uživo" razgovarati. Nedovoljno? Naravno! Nedostaje još mnogo toga. Dodir, pogled u očima, intonacija glasa i neizostavni fluid fizičkog kontakta. Tu je i rizik da fotografija koju vidite i glas koji čujete možda ne pripadaju osobi s kojom komunicirate.

Da li je virtualna ljubav prava ?????


Virtualna ljubav je fenomen novog doba. Mnogi se parovi nalaze pišući pisma preko e-maila, a lista onih koji nakon toga stupaju u brak svakim danom sve je duža. Za druge je Internet komunikacija razonoda, uzbuđenje prolaznog karaktera, beg iz dosadne "stvarnosti". Treći liječe svoju usamljenost, sramežljivost ili neugodu koju osećaju u komunikaciji licem u lice. Oni koji su zaljubljeni ističu prednosti, oni prevareni i razočarani ističu samo nedostatke. Baš kao i u "pravom životu". Jedno je sigurno, upoznavanje preko Interneta odličan je početak za svaku buduću vezu. Da li će se ona i obistiniti pri prvom fizičkom susretu te da li će do fizičkog upoznavanja uopce doći, zavisi od ljudi. Internet je samo medij koji nas spaja. Sve ostalo zavisi od nas samih. Kao i uvijek i u svemu.


http://i42.photobucket.com/albums/e321/ninahadcentury21/thimage005.gif

GREENEYES
21-12-2007, 22:03
apsolutno se slazem..bravo borichi...dakle komunikacija preko interneta moze da ima dobre i lose strane...narocito kada je par u pitanju..mada ima slucajeva sa onim dobrim srecnim zavrsetkom..

supergirl
22-12-2007, 17:41
Ma ima dobre strane,zasigurno!
Evo,na primer,uglavnom svi mi smo se tako upoznali!

Beba
22-12-2007, 18:10
Ako mogu da se ukljucim u temu mislim da ova 'Daleko od ociju, daleko od srca' mozda se pokazala kao istinita u nekim slucajevima, ali na licnom iskustvu, kazem da definitivno nije tako. Sta vise, mislim da je bas drugacije. Svaki susret je sladji, strastveniji, a ljubav samo raste...i traje....vec evo, nekoliko meseci ;)
Ja imam obicaj da kazem da svaka veza (da l' formalna ili neformalna) trazi neku svoju zrtvu, i to mislim. Samo je stvar poverenja, kako neko to iznad rece, i naravno, koliko poznajete jedno drugog, koji je 'cilj' veze i da li ste spremni na vezu tog tipa. Ali de facto, uspeva ;)

Pozzzz

GREENEYES
22-12-2007, 22:47
Ako mogu da se ukljucim u temu mislim da ova 'Daleko od ociju, daleko od srca' mozda se pokazala kao istinita u nekim slucajevima, ali na licnom iskustvu, kazem da definitivno nije tako. Sta vise, mislim da je bas drugacije. Svaki susret je sladji, strastveniji, a ljubav samo raste...i traje....vec evo, nekoliko meseci ;)
Ja imam obicaj da kazem da svaka veza (da l' formalna ili neformalna) trazi neku svoju zrtvu, i to mislim. Samo je stvar poverenja, kako neko to iznad rece, i naravno, koliko poznajete jedno drugog, koji je 'cilj' veze i da li ste spremni na vezu tog tipa. Ali de facto, uspeva ;)

Pozzzz

oke,sad cemo ono..blize ocima,jos blize srcuu...

Rarica
23-12-2007, 01:50
E ta ti valja,nista bez 4 oka :) samo moram da priznam da me iznenadjuje ova romantika kod naseg muskog dijela foruma,samo naprijed momci,vec sam pomislila da su takvi izumrli

GREENEYES
23-12-2007, 12:57
ma daaaj.moze u 4 oka da bude gore,hehehe,..

lejlaa
25-12-2007, 11:06
Aako se neko VOLI,tu je za danasnje v rijeme razdaljina zadnja stvar.
SELAM!

hanna
04-07-2008, 22:45
Ja u veze na daljinu ne verujem mnogo,niti bih mogla
voleti nekoga koga nemam priliku videti bar jednom u 5 dana....ali znam ljude koji
su iz takvih veza sklopili super bramove

Beba
06-07-2008, 18:59
...i ja mislila da ne mogu, ali ispostavilo se drugacije 8)

Pozzzz

tmusa
07-07-2008, 02:02
Ja u veze na daljinu ne verujem mnogo,niti bih mogla
voleti nekoga koga nemam priliku videti bar jednom u 5 dana....ali znam ljude koji
su iz takvih veza sklopili super bramove

Polakote...ja verujem u tu ljubav na razdaljinu...vidjao sam devojku jednom mesecno...bilo je cool i bilo je dana kad smo mogli da budemo cjeli dan zajedno
retko je toga bilo ali ipak je bilo...znaci ja sam uzivao u toj ljubavi...neznam zasto ne verujete u to...nema razloga...IPAK SAM RASKINUO ALI NEMA TO VEZE SA TOM RAZDALJINOM...Altuna zna sta je posredi....zar ne?!

lejla
07-07-2008, 04:07
Zanimljiva temaaaa.

Iz iskustva da vam kazem veze na daljinu ne USPEVAJU.....

Cherry
07-07-2008, 11:09
E....Iz iskustva da vam kazem da uspevaju sa brakom:)

supergirl
07-07-2008, 21:10
Pricajte mi o tome!
trebace mi........ :( :( :( :(

iSelektor
07-07-2008, 22:39
Ja znam da uspevaju te veze... Sta je to drugacije nego upoznavanje isto kao u diskoteci itd...
Jednom sam vec pisao o tome... bolje mozes osobu kroz neki forum da pratis i citas i zakljucis kakav je, nego ono laganje u kaficu ili diskoteci i pretvaranje...
Jer ovde nije bitan izgled prvobitno, vec nesto malo se dublje zalazi... tj sklapaju se kocke, citanje iste osobe... i ako se na primer jos ni ne zna da ce to biti buduci ili buduca...
Znaci pisem o citanju na forumima ne o chatovanju... jer na chatu podjes da upoznas nekog pa i bogme pomalo lazes... pricam iz iskustva...

Cak i znam veze koje su zavrsile brakom i decom, pa i raskidima... znaci svega ima kao i u normalnom zivotu...

Pozzz 8)

hanna
07-07-2008, 23:08
Taha...pazi...citam Te...hehehehehehehe

iSelektor
08-07-2008, 00:30
heheh slobodno... sve iskreno i otvoreno mislim i pisem... sto mi i donosi dosta neistomisljenika a bogme i simpatija... kako kome...
znam za koga sam ovakav najboljiiiiiii sto je najbitinije 8)

supergirl
08-07-2008, 20:26
Ja znam da uspevaju te veze... Sta je to drugacije nego upoznavanje isto kao u diskoteci itd...
Zlatko,volim teeee...........

iSelektor
09-07-2008, 08:04
Ako uspe... duzna si mi kafu girlice 8)

hanna
09-07-2008, 20:29
umalo da progutam svoje reci.....desava se nesto lepo.....i daleko....
nekome ko mi je drag i taj neko blista od srece

supergirl
09-07-2008, 20:45
Ako uspe... duzna si mi kafu girlice 8)
A sta tacno treba da se desi da uspe?!?!?

Da trajemo jos,ili da krunisemo brakom,ili....

Bolje da ti ja kupim koje kilo kahve,pa kuhaj dok ne uspe!
A ako i ne uspe,halalolsun,za utehu!

iSelektor
24-07-2008, 00:01
Pa ono sto si zamislila da uspe... pa sta god da je na daljinu...
Mozda je samo i "bacanje mobilnog u dalj" ili "mirise iz daljine"... Ne znam, na tebi je da znas na meni da dam po neki komentar glupi 8) hehehe

Pijem samo NES... vrela voda i kasica nesa, sa tri i po secera 8)

politie
26-07-2008, 19:52
E....Iz iskustva da vam kazem da uspevaju sa brakom:)


..takodje..slazem se..i ja govorim iz iskustva da uspevaju:predaja:..
..fina tema uh..:066:

supergirl
27-07-2008, 01:18
Hvala vam,ljudi....

nc.biber
30-07-2008, 12:14
... e pa posto pojedinci govore iz iskustva ....
da ti ja kazem iz iskustva da to NE USPIJEVA !!!
moja deviza kada sam imao veze na daljinu (ja u At ona u YU) je bila:
ne daj mi boze da mi je djevojka vjerna kao sto sam ja njoj!
na kratko OK ali duze - ne hvala - bar ne u mladim godinama!
... a znas ono posle kazu prosla babu zvizga :zvizdi: :biggrin:

iSelektor
31-07-2008, 04:13
Sreca biberu pa ne razmisljaju svi isto!!!
I dalje tvrdim da to moze i uspeva cak i bolje nego sa onom sto je upoznas u diskoteci...

Cek hoces reci, da oni gastarbajteri sto se ozene sa sela ili sjenice, pa ostave zenu kod baba i majke, oni su verni svojim zenama???

To je za mene zalosno...

No dobro... Ja mislim da uspeva... i kao sto vec pisah par postova unazad... ne pricam o chatu, vec o dugim razgovorima i pisanjima na forumu ili blogu ili sl...

Chat je sranje za to!

Chupka_
31-07-2008, 11:15
´´Daleko od ociju, daleko od srca
Tako samo kazu ljudi
Sto si dalje vise puca
I stara se rana budi´´

by Selma Bajrami:biggrin::biggrin:

hanna
31-07-2008, 22:31
verovatno veze na daljinu funkcionisu dobro zato sto se te osobe ne vidjaju cesto....pa i retko znaju istinu jedno o drugome....ja takve veze ne volim

politie
31-07-2008, 23:48
verovatno veze na daljinu funkcionisu dobro zato sto se te osobe ne vidjaju cesto....pa i retko znaju istinu jedno o drugome....ja takve veze ne volim

..ma cini ti se to..:)

mersija
01-08-2008, 09:39
Veze na daljinu su splet okolnosti, mogu da se dogode slucajnim susretom na bilo kakvom mjestu cak i u situacijama kada se najmanje nadamo..Kako god pocela, ona NE mora da ima nesrecan kraj.Mislim da je ipak najbitnije da se imaju neka"realna"ocekivanja.Najvaznija stvar u svakoj vezi je povjerenje,tako da u "vezi"udaljenoj stotinama kilometara, povjerenje postaje stub veze, oslonac bez kojeg ne mozete ni da pomislite da bi veza mogla da funkcionise.Znaci,beskrajno povjerenje s dozom realnosti,kljuc je uspjeha kod ovakvih veza.

hanna
01-08-2008, 16:41
politie....ja respektujem svacije misljenje...ja licno ne bih mogla ni da zmislim da je moj dragi daleko.....previse smo vezani

dida
02-08-2008, 00:55
..ne daj mi boze da mi je djevojka vjerna kao sto sam ja njoj!
na kratko OK ali duze - ne hvala - bar ne u mladim godinama!
... a znas ono posle kazu prosla babu zvizga :zvizdi: :biggrin:[/QUOTE]


hehehe
ma uspjevaju i veze na daljinu ali treba dosta strpljenja,povjerenja i najvise ljubavi!
ljubav ne zna za granice i kilometre :) :) :)

SEJO31-de
02-08-2008, 00:59
Eh Ljubav.:bravo::bravo::psssst:

dida
02-08-2008, 01:08
"...da nije ljubavi ne bi svijeta bilo..."

hurmasica
02-08-2008, 01:25
Daleko od ociju daleko od srca:4_12_1[1]:-To vodu ne pije!:biggrin:

"Blizina" voljenog bica se ne da mjeriti kroz kilometre prostorne distance.

Kad nekog volis pustis ga kroz kapije svog srca u avliji duse i uzivas u

konstantnom"prisustvu.

Istinske i duboke emocije ne daju se manipulisati niti poznaju vremenske i prostorne

limite.

Ja bih sebi dopustila malu izmjenu teme"Daleko od ociju daleko od ruku:biggrin:"jer srce

nema oci sto navodi na pomisao da ima istine u onoj narodnoj"Ljubav je slijepa".

Tahirovce
02-08-2008, 01:57
ada ko se to nama vratio :bravo: .......

hurmasica
02-08-2008, 02:01
ada ko se to nama vratio :bravo: .......


:010:Ada ja sam,vrnula se,ostalo mi srce na forumu:biggrin:.

Tahirovce
02-08-2008, 02:10
:069: evo ga ,uspeli smo da ga sacuvamo........

sabina
07-08-2008, 19:03
daleko od oci, daleko od srca. istina. da bi se rodila bliskost, razvile emocije, steklo poverenje,mora postojati blizina, mogucnost da se vidjas sa osobom. daljina cini svoje hteli mi to ili ne. osecanja se hlade, veze slabe, svako zivi svoj zivot, vremenom se vise nema o cemu pricati.... ovo pravilo se moze primeniti na sve moguce relacije, kako ljubavne tako i porodicne.

hanna
15-08-2008, 11:02
daleko od oci, daleko od srca. istina. da bi se rodila bliskost, razvile emocije, steklo poverenje,mora postojati blizina, mogucnost da se vidjas sa osobom. daljina cini svoje hteli mi to ili ne. osecanja se hlade, veze slabe, svako zivi svoj zivot, vremenom se vise nema o cemu pricati.... ovo pravilo se moze primeniti na sve moguce relacije, kako ljubavne tako i porodicne.



tako nekako Sabina...samo sto neki to nece da priznaju