PDA

View Full Version : Barak Obama ponovo predsednik Amerike


STRANAC
07-11-2012, 08:58
Barak Obama reizabran je na izborima u SAD i u pobedničkom govoru poručio je da najbolje vreme za Ameriku tek dolazi i da će zajedno raditi sa predstavnicima republikanaca.

http://www.mondo.rs/slike/vesti/002/659/v265986p2.jpg


Američki predsednik Barak Obama osvojio je drugi četvorogodišnji mandat u Beloj kući, pošto je na izborima, u neizvesnoj trci, pobedio kandidata Republikanske partije Mita Romnija, javio je
jutros AP.

Obama je trijumfovao uprkos lošem stanju američke ekonomije i visokoj stopi nezaposlenosti.

Novi mandat je Obama obezbedio pobedama u Ohaju, Ajovi, Nju Hempšajru i Koloradu, u četiri od devet američkih država presudnih za izbor predsednika SAD, gde su on i Romni potrošili gotovo milijardi dolara na televizijske reklame.

iSelektor
07-11-2012, 23:00
I draze mi je sto on pobedio, nego onaj Mit Romni!

Undercover 007
08-11-2012, 16:04
Navalila je bila i kurta i murta da Obama izgubi.Na svu srecu ni pare im nisu pomogle jer u ovoj drzavi se probudila svijest srednje klase i sirotinje pa su ipak nekako smogli snage da izadju na izbore.
Inace ovde ti je nekako slicno stanje kao kod nas izmedju SDA i SDP jer ljude ne interesuje kandidat vec stranka.Ocigledno je da je Mit veoma los kandidat i da sav taj novac nije zgomilao mozgom vec kako to ovde biva moras biti dobar lopov ili naslediti od svojih predaka lopova sto je njegov slucaj.
Obama nije pobedio zato sto je bio dobar predsednik protekle cetiri godine vec zato sto je njegov protiv kandidat toliko los da se rijecima nemoze opisati.
Ali pored svega toga videli ste koliko je on osvojio glasova i jednostavno se zapitate ko su ti toliki ljudi koji su mu dali glasove.
To ti je gomila lopova,staraca,bogatasa i onih koji su navikli da ne rade nista a da se njihovo bogatstvo uvecava iz dana u dan.
Voljeo bi da neki od vas koji nisu bili dodju ovamo i provozaju se obalama amerike ili recimo bogatijim delovima bilo kojeg grada i videce da se tu radi o velikom bogatstvu ljudi koji su vlasnici ogromnih vila koji tu lovu nisu sigurno zaradili preko lopate.Kad govorim o ovim ogromnim kucama neko ce pomisliti da se radi o naselju ili desetinama ali u stvari radi se o beskrajnom nizu naselja i kuca u kojima oni zive.Vecina tih ljudi su republikanci i tu je jos jedna grupa bednih i prljavih REDNECKA kako se oni ovamo zovu koji se neznaju cestito potpisati ali su zato zamuzeni fanatici republikanske stranke.
E ovakve i slicne neznalice kroje kapu nama u Sandzaku,Bosni,Srbiji itd!!

iSelektor
09-11-2012, 15:30
Hvala za opsirno objasnjenj!
Meni jednostavno nije bio zanimljiv Romni, iskvaren u ocima mu se vidi! A kod Obame opet vidim nesto drugo, nesto za svakoga, ali ga jebu republikanci u parlamentu, pa ga rasturaju!

Tahirovce
09-11-2012, 17:59
ja ih razlikujem kao plavusa auta, jedino po boji :) ...

Undercover 007
09-11-2012, 20:22
Obama nista nije promijenio koliko je obecavao ali na kraju krajeva mozemo mirno spavati!
Znam da nece napraviti gluposti poput njegovog predhodnika koji je napado sve i svasta.
Istina je da su ga republikanci dosta usporavali u namerama ali mislim da je on dosta toga sacuva za ovaj mandat.
Ovde bilo sta da se menja pa i nek je na bolje to uvijek druga strana okrene protiv predsednika u negativnom smislu.Zato mislim da nije hteo puno experimentisati i nadam se da ce u sledece cetiri godine Amerika i svijet konacno odahnuti od glupih ratova i nemira.

iSelektor
09-11-2012, 23:55
Pa hoce sigurno odahnuti, nije ratnik!
A i ima istine u tome sto kazes, cuvao je adute za ovaj mandat... verujem i nadam se da ce mu proci bar neka bitna obecanja.
Opet kad pogledas, spasio je sve velike firme u usa od propadanja za vreme krize, nije dozvolio to. Al to mu niko ne vidi!
Zamisli da je propao jedan GM?!

Undercover 007
10-11-2012, 01:54
Brate najvise me ljuti sto nema pravde nigde a pogotovo ovde.Zadnje dvije godine bushovog mandata ovde je bio haos, sve je bilo pred kolapsom.
Cijene goriva su mahnito rasle, odjednom je market nekretnina doziveo krah gotovo preko noci,banke su bankrotirale,firme pocele da otpustaju radnike a i GM je bio na izdahu.
Ljudi su se pitali sta se dogadja i svi smo bili kao muhe bez glave.
Kada je on dosao svari su se odma pocele na bolje menjati jer je covek pokazao volju da spasi ovu drzavu.Odma je ubrizgao ogromne sume novca u GM i u vecinu banaka i uspeo u onome sto su republikanci hteli da dokrajce.