PDA

View Full Version : Prvi semafori u Sjenici


Tahirovce
09-11-2007, 21:56
Prvi semafori u Sjenici





U okviru Projekta razvoja opština u jugozapadnij Srbiji, PRO projekta, uspešno završeno postavljanje saobraćajnih znakova i semafora na najfrekventnijoj raskrsnici u Sjenici. Semafori, inače jedini u gradu, će poboljšati bezbednost i stvoriti preduslove za polaganje vozačkog ispita u gradu.



Posredstvom Projekta razvoja opština u jugozapadnij Srbiji, PRO projekta, u Sjenici će biti realizovano sedam potprojekata. Jedan od uspešno realizovanih potprojekata je postavljanje vertikalne i horizontalne signalizacije na raskrsnici ulica Milorad Jovanović, Nova i Pešterska. Jednostavno rečeno, na ovoj raskrsnici su postavljeni saobraćajni znakovi i semafori, jedini u gradu. Sjenica je imala semafore pre dvadesetak godina ali oni nisu nikad propisno proradili, po su ovo zapravo prvi semafori koji će raditi.



Stručnjaci su prilikom izbora lokacije procenili da je ovo najfrekventnija raskrsnicia u gradu. Osim što je najfrekventnija, ova raskrsnica je bila prioritetna i zbog činjenice da se u blizini nalazi najveća osnovna škola koju pohađa oko 1.100 učenika, kao i predškolska ustanova. Opština Sjenica izabrala je ovaj potprojekat sa namerom da poboljša bezbednost saobraćaja u ovom gradu, koja je inače na niskom nivou. Realizacijom ovog potprojekta, pored poboljšanja bezbednosti svih učesnika u saobraćaju, podići će se nivo saobraćajne kulture. Značajno je naglasiti da će se stvoriti uslovi i mogućnost za polaganje vozačkog ispita u gradu. „Već duže vreme čekamo prve semafore na adekvatnoj raskrsnici kako bi mogli da organizujemo polaganje vozačkog ispita u našem gradu. To bi bilo od višestrukog značaja, kako za nas , vlasnike auto-škola, tako i za buduće vozače. Sada kada su semafori postavljeni i stvoreni svi preduslovi očekujemo da će mo to uskoro i ostvariti,” rekao je vlasnik auto-škole „ Iris“, Ekrem Mahmutović.



Potprojekat je tehnički završen i izvršena su prva probna puštanja. Predstoji da se relevatne institucije usaglase, nakon čega će signalizacija početi da radi. Vrednost ovog potprojekta je oko 18.500 evra. Donatori PRO projekta, Evropska unija i Vlada Švajcarske su za ovaj potprojekat obezbedili 16.700 evra dok je Opština učestvovala sa 1.800 evra.



Osim ovog, u okviru PRO projekata završen je i projekat izgradnje Opštinskog uslužnog centra, koji treba da bude servis građana Sjenice u pravom smislu te reči, završeno je osvetljenje sportskih terena, a nabavljeno je i 65 kontejnera za uže gradsko jezgro. U toku je realizacija još dva potprojekta: regulisanje vodosnabdevanja u ulici Neznanih junaka i izgradnja škole u selu Doliće. Očekuje se da radovi na potprojektu uređenja gradskog parka u Sjenici, počne u proleće.



U prvoj fazi, koja je dala izuzetne rezultate i koja se polako privodi kraju, PRO projekat je pružao podršku za razvoj šest opština: Novi Pazar, Tutin, Sjenica, Nova Varoš, Prijepolje i Priboj. U drugoj fazi, čija realizacija je praktično počela i sprovodi se paralelno sa završnim aktivnostima prve faze, biće obuhvaćene i opštine Raška i Ivanjica. PRO projekat finasiraju Evropska unija preko Evropske agencije za rekonstrukciju (EAR) i Vlada Švajcarske preko Švajcarske agencije za razvoj i saradnju (SDC), a implementira Program Ujedinjenih nacija za razvoj (UNDP). Vrednost prve i druge faze premašuje iznos od 10 miliona evra, pa je samim tim PRO projekat jedan od najznačajnijih razvojnih projekata u ovom delu Srbije.

ado
09-11-2007, 22:42
Super :)...vec se vidi da ce bit gusto po gradu :)

Rijalda
10-11-2007, 07:06
Super..i mi polako ulazimo u Evropu :)

Daki.
10-11-2007, 08:36
Moze da se polaze ovde kad budu semafori?

MajkaMaca
10-11-2007, 08:36
lijepa slika...samo ako budu redovno u funkciji,bice jos :shock: :D bolja

Daki.
10-11-2007, 08:39
Jos ne...

MajkaMaca
10-11-2007, 08:47
pa tek su ih postavili,a dosta je za pocetak"vozacima" i ovaj znak...ako ga budu razumeli... :roll: tahirovce nemoj da se naljutis,ovo vazi za one koje nisi ti obucavo... :lol: :lol: :lol:

36310
10-11-2007, 12:52
Haj sto su zapripsali :D

MajkaMaca
10-11-2007, 18:53
e,vala jesu...

supergirl
11-11-2007, 00:04
Ja se pripremam da polazem kod Reska...

Evo,naucila sam da baratam sa semaforima!



Crveno svetlo kaze:stoj.........(dalje ne znam,pa ide....)

Zuto svetlo kaze:pazi,moze nesto da te zgazi!

Zeleno svetlo:srecan put,ne zameri sto sam ljut!



Resko,samo si,brate,mnogo skup!

Je l' moze neki popust za drugaricu?? 8)

Tahirovce
11-11-2007, 00:17
samo ti dodji,sredicemo nesto.....

supergirl
11-11-2007, 00:44
Jos 9 meseci....i eto me...

MajkaMaca
11-11-2007, 09:27
gledam nesto ovu sliku i znate sta sam zapazila...ja sam u sjenici bila u avgustu(druga polovina),tad su radili pesacke prelaze,a sad vidim oni se izbrisali,jesu li to oni radili sa krecom ili vodenim bojicama,pa se izbrisalo sa prvim kisama...sta je ovo?,a bili su tako lijepi i bijeli kad su novi bili...

ado
11-11-2007, 09:34
svaka tema se iskvari

MajkaMaca
11-11-2007, 09:39
:roll:

Buum
18-11-2007, 01:57
-trebace vremena da se policajci naviknu...

Rarica
19-11-2007, 08:56
E bas me nesto obradovase.....jos ce moci i polaganje vozackog u Sjenici?!

Buum
19-11-2007, 22:23
...tek ce sad biti jeftine vozacke za cijeli sandzak 8),

kod nas je uvjek vazilo pravilo "ko nemoze da polozi vozacki ispit,i da se ozeni neka ode u sjenicu..."

ado
19-11-2007, 22:31
...tek ce sad biti jeftine vozacke za cijeli sandzak 8),

kod nas je uvjek vazilo pravilo "ko nemoze da polozi vozacki ispit,i da se ozeni neka ode u sjenicu..."



a ti si iz ?

Buum
19-11-2007, 22:55
-ado izgleda da si i ti iz sjenice...(nema ljutish!,valjda si skontao da se shalim...:)) sellam iz komshiluka!

liliput
20-11-2007, 00:19
pa nema lepsih devojka nigde ko sto ima u sjenici pa dolaze futovi da vide lepotu...

adnan
20-11-2007, 06:45
...tek ce sad biti jeftine vozacke za cijeli sandzak ,

kod nas je uvjek vazilo pravilo "ko nemoze da polozi vozacki ispit,i da se ozeni neka ode u sjenicu..."



Hahahaha znam du su komsije dolazili da gledaju aerodrom a za zenidbu nisam cuo.



P.S. Jos uvek ne moze da se polaze u Sjenici.

ado
20-11-2007, 10:17
-ado izgleda da si i ti iz sjenice...(nema ljutish!,valjda si skontao da se shalim...:)) sellam iz komshiluka!



ma nema ljutimk ali se ne mogu sloziti bas s tim ..pozzz za komsiluk ma gde bio ;)

askica
20-11-2007, 11:19
Semafori ne rade, mada se nadam da nece stajati kao oni kod dzamije. Mada, koliko je snega napadalo, ne daj Boze, da jos semafori sada prorade jer jedva se prolazi kroz grad....



Ali ono je prava zima. Da ne odem kuci, nikada i ne bih videla sneg kako treba, ma prava Sjenicka Idila :mrgreen: :mrgreen: :cry:

supergirl
20-11-2007, 11:59
Semafori ne rade, mada se nadam da nece stajati kao oni kod dzamije.

A stvarno ne znam sta ce nam ti semafori!! :roll: :roll: :roll:

Jedino u inat Pazarcima,al' ni to nije neki razlog.....

adnan
20-11-2007, 12:14
Po mome semafori trebaju na prijepoljskoj raskrsnici (kod moje kuce), jer dok sam dole na odmoru desi se po nekoliko sudara. Raskrsnica je nepregledna a i nasi vozaci neznaju saobracajna pravila (ne mislim na one sto je Resko obucavao :D ).

Buum
20-11-2007, 13:41
pa nema lepsih devojka nigde ko sto ima u sjenici pa dolaze futovi da vide lepotu...

-ne sumnjam u sjenicku ljepotu,to stoi,al' samo kad bi josh objasnila shta znaci ovo "futovi"(meni lici na ime oca mada rijetko je ime Futo!)

-a izreku nisam ja smislio to je ustaljeno u cijelom sandzaku,vozacke su se nekad tamo mogle kupiti kao devize kod dilera...,kazu da je bilo bitno da kandidat zna samo na kojoj strani auta sjedi vozac!,ostalo nije bilo problem(naravno da ima para),a za zenidbu... e to neznam,pozz....

Tahirovce
20-11-2007, 15:44
Adnane jeste ona raskrsnica nepregledna ali ne i prometna kao ona gde su semofori,dole je oko 14h haos skola,obdaniste,Mehovi radnici...

halilce
20-11-2007, 15:49
pa nema lepsih devojka nigde ko sto ima u sjenici pa dolaze futovi da vide lepotu...

-ne sumnjam u sjenicku ljepotu,to stoi,al' samo kad bi josh objasnila shta znaci ovo "futovi"(meni lici na ime oca mada rijetko je ime Futo!)

...





FUTOVI,su članovi FUTA bend!

Verujem da si čuo! :lol:

Elvis-Eko
20-11-2007, 15:50
Po mome semafori trebaju na prijepoljskoj raskrsnici (kod moje kuce), jer dok sam dole na odmoru desi se po nekoliko sudara. Raskrsnica je nepregledna a i nasi vozaci neznaju saobracajna pravila (ne mislim na one sto je Resko obucavao :D ).





E bravo Atko. Ona raskrsnica kod nas je jedna od najopasnijih u gradu ako ne i najopasnija. Prvo je trebalo tamo postavit semafor ili u krajnjem slucaju postavit odgovarajuce saobracajne znakove.

Neznam kako je sada, ali ono sto sam vidjeo pre 4 god ni najgori strucnjaci nebi uradili

adnan
20-11-2007, 17:01
Isto je Eko, katastrofa. Ako ides sa jezera ili iz Ljumica mahale moras dva puta da stajes na 5 metara a onde kod moje kuce se ne vidi ko dolazi odozdo od tvoje kuce.

MajkaMaca
21-11-2007, 07:04
adnan ::Po mome semafori trebaju na prijepoljskoj raskrsnici (kod moje kuce), jer dok sam dole na odmoru desi se po nekoliko sudara. Raskrsnica je nepregledna a i nasi vozaci neznaju saobracajna pravila (ne mislim na one sto je Resko obucavao ).

adnane i ja se slazem.

Adnane jeste ona raskrsnica nepregledna ali ne i prometna kao

ona gde su semofori,dole je oko 14h haos skola,obdaniste,Mehovi radnici



resko ne radi se o prometu nego pravilima...na onoj raskrsnici stvarno niko pravila ne postuje...tu ti je ko prvi ugrabi da prodje...a ovaj u grad je naravno bio neophodan,al je sramota sto nije u funkciji...uloze pare i dje si bio de i lani...





_________________[/quote]

adnan
21-11-2007, 07:18
Uradice nesto kad neko pogine.

Rarica
21-11-2007, 07:53
Vec par udesa je bilo bas na Prijepoljskoj raskrsnici,a desi se da naidju auta sa sve 4.strane i stoje jer ne znaju ko ima pravo prvenstva :lol: :lol:

36310
21-11-2007, 07:58
Vec par udesa je bilo bas na Prijepoljskoj raskrsnici,a desi se da naidju auta sa sve 4.strane i stoje jer ne znaju ko ima pravo prvenstva :lol: :lol:





Ja na onoj raskrsnici uvijek stanem,iako su mi saobracajna pravila poznata,nisam bas siguran da ih svi znaju,zato OPREZ.



Mislim da su na onoj raskrsnici trebali uradit jedan Kruzni tok,jer imalo je dovoljno prostora da se to odradi i sa tim bi zavrsili posao za sva vremena.

Buum
21-11-2007, 08:23
...zamisli kad neznaju sad da se ukljuce-e kako bi tek u kruznom toku... ...ustvari moze al' nek odmah naprave novi djeljak hitne pomoci!

36310
21-11-2007, 08:50
...zamisli kad neznaju sad da se ukljuce-e kako bi tek u kruznom toku.



Ma nema nista prostije od kruznog toka!

A u samom centru kruznog toka postavio bih spomen plocu(ili bistu) Hasan-age Zvizdica.

XRealSjenicakX
21-11-2007, 09:23
Super bas je zapripsalo...:)))

adnan
21-11-2007, 12:09
Samo cekam da cetvrtkom pocnu da vezu konje za semafore kao sto su vezali za one kod dzamije.

ursuljanka
21-11-2007, 12:35
Adnane-nema trave blizu!Ali,posto je zima,vrlo je verovatno da ce posuti malo sijena :D !

Ljudi,ako kada budem prolazila autom mislim da cu umrijeti od smijeha dok budem cekala da se upali zeleno svetlo(dok se ne naviknem :lol: )

adnan
21-11-2007, 16:08
Nije bilo ni kod onih kod dzamije pa su vezali ....

Daki.
21-11-2007, 16:39
Da postave ovde kod nase Prijepoljske raskrsnice, pa cemo mi lako za ostalo...

Elvis-Eko
21-11-2007, 17:04
Samo cekam da cetvrtkom pocnu da vezu konje za semafore kao sto su vezali za one kod dzamije.





Pa onda bolje da ne postavljaju semafore na nasoj raskrsnici, neka vezu konje po carsiji :D

adnan
21-11-2007, 17:08
Nek postave, lako cemo za konje ... :)

Elvis-Eko
21-11-2007, 17:10
Ma znam, lako cemo za konje. Nego sta cemo s jahacima :P

adnan
21-11-2007, 17:12
Mislis sa kaubojima ....

Elvis-Eko
21-11-2007, 17:14
Ma jok, mislim na indijance

adnan
21-11-2007, 17:16
Hahhah ... u cemu je razlika :)

Prijepoljka
22-12-2007, 13:07
Da postave ovde kod nase Prijepoljske raskrsnice, pa cemo mi lako za ostalo...

Prijepoljske... Ah, kako to lepo zvuci... :D

Prijepoljka
22-12-2007, 13:21
A znate ono za registracije? Nece vise biti UE, nego PP (Prijepolje)! To ce vaziti i za PB! :D
Divno... Drago mi zbog vas, ima da u registracije gledajte kao u Prijepoljske semafore! :D:D

halilce
22-12-2007, 23:29
Mislim da od toga neće biti ništa,prijepoljka!
Čitao sam u novinama da se LOzničani bune i uspeli su da odbiju odluku da nose tablice ŠApca!
Tako će i biti sa PrijePoljskim!

Prijepoljka
22-12-2007, 23:36
Mislim da od toga neće biti ništa,prijepoljka!
Čitao sam u novinama da se LOzničani bune i uspeli su da odbiju odluku da nose tablice ŠApca!
Tako će i biti sa PrijePoljskim!

Cisto sumnjam!!! :D Ma, u pravu sam kada kazem da cete gledati u njih kao u nase semafore! :P

Rarica
23-12-2007, 00:55
Taman cemo tako gledat!!!!

Prijepoljka
23-12-2007, 00:56
(.) (.)! Buljite, buljite, a? :D

Rarica
23-12-2007, 01:12
"BULJI"-mo,"BULJI"-mo

miki
23-12-2007, 02:22
O kakvom je ovde BULJENJU rec??? U sta treba da buljim i ja malo, kazi Prijepoljka sta je sa buljom-mislim trebal sta da ti,ovaj kako da ti kazem, pomognem????

Prijepoljka
23-12-2007, 10:33
O kakvom je ovde BULJENJU rec??? U sta treba da buljim i ja malo, kazi Prijepoljka sta je sa buljom-mislim trebal sta da ti,ovaj kako da ti kazem, pomognem????

Savrseno funkcionise, u punoj je snazi, znaci-NE TREBA! Ali, hvala u svakom slucaju! :D

miki
23-12-2007, 11:08
Nema na cemu ja samo pitam

Prijepoljka
23-12-2007, 11:46
Nema na cemu ja samo pitam

Ok! Lepo od tebe!

lejlaa
29-12-2007, 10:48
Prijepoljka lijepo je to sto ne nasjedas na provokacije pojedinih,SELAM!

askica
29-12-2007, 10:52
Semafori rade do 21h navece. A onda samo trepce Zuto.

I zamislite kada oko aksama, kada bude i -20 stepeni a ja na semaforu cekam zeleno, a da jos bude gore NEMA AUTA.... Ali cika policajac je tu i nadgleda....

supergirl
29-12-2007, 14:30
Vala ga ja i ne gledam!
Sto da cekam zeleno,kad niko to ne postuje!?

askica
29-12-2007, 14:43
Pa ni ja ne postujem kad nema policajaca, ali kada ima, moram, jer onda te dave nekom pricom po pola sata, a do tada bih stigla tamo gde sam posla

halilce
29-12-2007, 15:49
Pešaci ne poštuju zeleno za njih!:cool:
Ja sam preksinoć jednu curicu hteo da skratim za štikle!
Zabila glavu u ramena,i piči a štiklice cupkaju,i pravo pred auto!
Stani malo,stala ti voda,ja na sirenu ona ko ukopana!
Zaglavi štikle u kaldrmu!

akica_90
29-12-2007, 16:52
Pešaci ne poštuju zeleno za njih!:cool:
Ja sam preksinoć jednu curicu hteo da skratim za štikle!
Zabila glavu u ramena,i piči a štiklice cupkaju,i pravo pred auto!
Stani malo,stala ti voda,ja na sirenu ona ko ukopana!
Zaglavi štikle u kaldrmu!


hehehe....=))

ado
30-12-2007, 00:23
Pa neki ce se vidjeti da mu je zeleno ne gledajuci sta ima s druge strane, sto je logicno, al kad ima i onih koji ne postuju, ne smijes ni kroz zeleno da prodjes a da ne pogledas imal auto s druge strane, da te ne ozezi :)

GREENEYES
30-12-2007, 11:32
Pešaci ne poštuju zeleno za njih!:cool:
Ja sam preksinoć jednu curicu hteo da skratim za štikle!
Zabila glavu u ramena,i piči a štiklice cupkaju,i pravo pred auto!
Stani malo,stala ti voda,ja na sirenu ona ko ukopana!
Zaglavi štikle u kaldrmu!

hahahahahahahaha.....smesno...

Prijepoljka
30-12-2007, 13:22
Ma, kakvi semafori! Postovala bih ja da mogu da se snadjem, narocito na raskrsnici, jaooo... Svaki dan, po nekoliko puta dnevno, prelazim ulicu kod Sahat kule (tu je raskrsnica), i uzas, ne mogu da se snadjem!! I onda cekam kad krenu SVI, pa ja za njima! :D NEMA LAZI, NEMA PREVARE! :D

benda
30-12-2007, 17:07
ima tu jos puno toga da se promeni u nasoj dragoj SJENICI nazalost...

supergirl
31-12-2007, 00:14
Pešaci ne poštuju zeleno za njih!:cool:
Ja sam preksinoć jednu curicu hteo da skratim za štikle!
Zabila glavu u ramena,i piči a štiklice cupkaju,i pravo pred auto!
Stani malo,stala ti voda,ja na sirenu ona ko ukopana!
Zaglavi štikle u kaldrmu!

A ja preksinoc bila kod tetke da pozajmim njene stikle za u carsiju, skockala se,babo me prepozn'o ne bi,digla glavu...
Kad me neki....hmm...zamalo prekazi!
Haj,nije mi za mene,nego sta cu tetki rac za polomnjene stikle!

Da joj kazem:"Eno ti ih u kaldrmi,kod semafora,pa ih prilijepi"???

halilce
31-12-2007, 00:21
hahahahahah,ona nije bila ni primaći tebi!
A štikle,Reško je danas bio kod vulkanizera,što,neznam,hahahaha

XRealSjenicakX
31-12-2007, 15:46
Semofor je bas zaprispao, samo da mi je znati kako je cetvrtkom kada raja stize iz okolnih sela, kao naprimjer sa konjskim kolima ili traktorima, kako se snadju....;)

halilce
31-12-2007, 19:57
Postoji zabrana za traktore i zapregu,kroz glavnu ulicu!
Iz Pešterske ka osnovnoj,mogu!

XRealSjenicakX
02-01-2008, 12:40
hvala halilce, nisam znao da postoji zabrana takva...;) i bolje sto postoji...;)

supergirl
02-01-2008, 13:15
hahahahahah,ona nije bila ni primaći tebi!

Pa ja rekoh da me cak ni babo ne bi prepoznao!

iSelektor
02-01-2008, 15:55
Evo slike jedne, i ovde za test!

Pozzzz Tahirovic

Daki.
30-01-2008, 12:09
A kad ce moc da se polaze vozacki u Sjenicu???

iSelektor
30-01-2008, 13:34
Kad resko nauci da obucava 8)

Tahirovce
30-01-2008, 16:42
Daki auto skole su predale zahtev ministartstvu,bog jedini zna kad ce oni odgovoriti - i kako ce odgovoriti....