PDA

View Full Version : Usvojen Rebalans Budzeta


Tahirovce
07-11-2007, 18:49
U NASTAVKU DEVETOG REDOVNOG ZASEDANJA SKUPŠTINE OPŠTINE SJENICA



USVOJEN REBALANS BUDŽETA







U nastavku devetog redovnog zasedanja Skupštine opštine Sjenica, u prisustvu 21 od ukupno 39 odbornika, jednoglasno je doneta Odluka o rebalansu budžeta. Sednici ni ovoga puta nisu prisustvovali odbornici koalicije ''Zajedno za Sjenicu'' (SDP, DS i G 17 Plus), kao ni odbornici Narodnog pokreta Sandžaka.

''Rebalans Budžeta odslikava realno stanje u skladu sa potrebama budžetskih korisnika. Najveće izmene se uglavnom odnose na uvećanje stavki za obrazovanje, zbog nabavke ogreva i nasleđenih dugova škola prema osiguravajućim društvima za neisplaćene premije iz ranijih godina, kao i za isplate ličnih dohodaka zbog nasleđenih dugova od prošle godine'', rekao je, između ostalog u svom izlaganju, načelnik odeljenja za privredu i finansije Naser Hodžić. On je istakao da je izvršenje projektovanog budžeta od 70 odsto, koji za ovu godinu iznosi nešto više od 172 miliona dinara, za prvih deset meseci, relativno dobro, i izrazio nadu da će do kraja godine izvršenje biti ostvareno od 80 do 90 odsto.

Predloženu Odluku nadležne službe, uz određene korekcije, zaključke i dopune, Skupština je usvoila nakon kraće diskusije, tokom koje su usaglašeni stavovi vladajuće koalicije, koju čine Lista za Sandžak i koalicija DSS i NS. Na insistiranje odbornika koalicije DSS i NS, rebalansom budžeta znatno je uvećana i stavka za poljoprivredu. Između ostalog usvojeni su i predlozi koalicije Lista za Sandžak da se 200 000,oo dinara budžetskih sredstava izdvoji za lokalno udruženje invalida ''Dilavni'', i isto toliko sredstava za lečenje teško obolele mlade Sjeničanke Ajše Baković.

Predsednik Skupštine opštine Sjenica Fahrudin Fijuljanin je nakon održane sednice, u izjavi za medije najavio, da će naredna sednica uskoro biti sazvana zbog, kako je rekao, brojnih obaveza i pozvao odbornike opozicionih partija da svojim učešćem u radu Skupštine doprinesu donošenju kvalitetnih odluka u interesu svih građana Sjenice.

Tahirovce
07-11-2007, 18:52
Između ostalog usvojeni su i predlozi koalicije Lista za Sandžak da se 200 000,oo dinara budžetskih sredstava izdvoji za lokalno udruženje invalida ''Dilavni'', i isto toliko sredstava za lečenje teško obolele mlade Sjeničanke Ajše Baković.







Aferim......

STRANAC
07-11-2007, 19:55
Između ostalog usvojeni su i predlozi koalicije Lista za Sandžak da se 200 000,oo dinara budžetskih sredstava izdvoji za lokalno udruženje invalida ''Dilavni'', i isto toliko sredstava za lečenje teško obolele mlade Sjeničanke Ajše Baković.







Aferim......

svaka cast.....



inace,ne mogu da verujem da kada je rebalans budzeta u pitanju,da neko moze da ne dodje na sednicu...

to nije samo udarac na aktuelnu vlast,vec samar opstini sjenica i svim njenim gradjanima...

ljudi nikako da shvate neke stvari i da licne interese stavi ispod onih VITALNIJIH,tipa dobrobit komune i slicno...

neverovatne stvari nam se desavaju,da Bog da samo da se na ovome stane... :roll:

halilce
07-11-2007, 20:41
Čestitam na odluci za dodelu sredstava za Ajšu i DILAVNI!

Iskren da budem,pošto prošle godine,neka sredstva koja su bila određena udruženju,nikada nisu stigla na tu adresu,da sada neće biti tako!

Baš zbog njih i zbog Ajše!

riki
09-11-2007, 20:07
veze ovo nema skupstina nepostoji

Tahirovce
09-11-2007, 21:51
ok Riki hvala na obavestenju...........

halilce
10-11-2007, 05:54
Čekaj malo Riki!

Podseti me na jednog iskusnijeg političara koji je rekao"mešihat više ne postoji"?

Dobar zi učitelj!

riki
10-11-2007, 17:24
hahaha

pa ozbiljan sam skupstina nepostoji o tome je rele vec pisao neznam sta se bunis halilce sta tebi ima tu nejasno haha

nije se odrzala za 3 mjeseca i vozi nema skupstine hahaha

a taj iskusan politicar nije to reko evo i resko ce potvrdit hahah

Tahirovce
10-11-2007, 17:50
hocel mi neko prevesti ovo?????

riki
10-11-2007, 21:32
netreba tebi prevod pismen si masala

supergirl
10-11-2007, 23:50
Pismeni smo mi,al' nam ipak to ovo nacrtaj,za svaki slucaj!!!

Tahirovce
11-11-2007, 00:03
nemoj riki,ko jos rebuse da resava.......

MajkaMaca
11-11-2007, 10:04
Tahirovce ::Između ostalog usvojeni su i predlozi koalicije Lista za Sandžak da se 200 000,oo dinara budžetskih sredstava izdvoji za lokalno udruženje invalida ''Dilavni'', i isto toliko sredstava za lečenje teško obolele mlade Sjeničanke Ajše Baković

pridruzujem se i ja pozdravima za ovu odluku,krajnje vrijeme je bilo da pokazu i tu humanitarnu stranu...

riki
11-11-2007, 16:37
da pojasnim malo

naime sednica skupstine opstine nije odrzata u zakonskom roku od 3 mjeseca ( u proslom zasedanju isti slucaj i tada je uvedena prinudna uprava u sjenici od strane sulja i kostunice)

isto se desilo i sad sednica nije odrzata znaci da svak normalan moze da svati da je ova drzava nekom majka nekom maceha

srecom sad ce konacno poceti onaj USTAVNI SUD da radi pa se nadam da vise nece biti krsenja zakonskih odredbi

zao mi je samo sto gospoda iz udruzenja invalida su naseli na tudje price i sto ljudi manipulisu sa njima

njima sretsva jesu potrebna za placanje kirije za klub za troskove kojima su izlozeni halilce zna da sam u mnogome ja pomogao sto se to udruzenje oformilo

ljudi su se malo distancirali od njihovih problema a na moj nagovor gospodin SERO je pristao da zajedno samnom pokrene akciju oko formiranja udruzenja

Daki.
11-11-2007, 21:45
Jasnije je... Danas Vidoh Jusufovica u Pazar riki, prepozno me. Upoznali smo se ono kad smo isli u pesetrsku i lijepili plakate sa Pazarcima.

Tahirovce
12-11-2007, 16:13
Riki pogledaj oazljivo sve postavljene vesti vezane za skupstinska zasedanja..

drugo ministar za lokalnu samoupravu je iz vase koalcije,da je tako uveo bi on prinudnu upravu....

Daki.
12-11-2007, 17:16
Mi hocemo da se mirimo!!!

Tahirovce
12-11-2007, 18:19
Pa jes Riki kaze da ne postoji skupstina, a predsednik opstine sprovodi odluke skupstine.....

riki
13-11-2007, 17:51
pa to ti prvo treba da vidis i procitas ja sam i procito a i upuceniji sam delimicno od tebe

nesto nisam primetio da sprovodi te odluke

Tahirovce
13-11-2007, 18:10
nagadjas da jesi

potpisao je iz ove zadnje odluke (rebalans) evo odmah jedan primer plata radnicima, to je skupstinka odluka,sta mu se svidi potpise,al i ono sto mu se svidi je odluka skupstine.....

riki
14-11-2007, 07:55
nevidim kakva je to odluka PLATA RADNICIMA odluka skupstine

daj nemoj da ti se ovde narod smije o kakvim glupim odlukama pises

hahahahhaha

joj sto je ova odluka onako prava da se covek na ovu hladnocu nasmije polijepo hahahhahahhahaa

Rarica
14-11-2007, 08:20
Vidim da i dalje svi teraju po svom,vise nije ni smijesno ni zalosno....trudim se da ne citam.Samo bih da pozdravim odluku te postojece-ne postojece skupstine oko male Ajse i ovog udruzenja i nadam se da ce te pare stvarno doci tamo gde i treba...mogai bi nas neko obavestiti o tome.

Tahirovce
14-11-2007, 19:57
Riki ipak ne citas pazljivo....

halilce
14-11-2007, 22:29
Ja znam,da su pare za Ajšu uplaćene!

Za udruženje,znaćete sutra uveče!

riki
14-11-2007, 23:06
resko necitas lijepo uvjek ti je losija strana bila

Tahirovce
15-11-2007, 22:19
Drago mi je da su uplacene pare za Ajsu.

Riki to je odluka skupstine a neko je to morao potpisati.......

MajkaMaca
16-11-2007, 06:25
Za organizaciju invalida DILAVNI je potpiso gospodin Fijuljanin ,a dal im je uplatio pare neznam,samo znam da je sto se tice papirologije sve zavrseno....

riki
16-11-2007, 14:11
sigurno ce bit ako je on potpisao hahaha