PDA

View Full Version : Donacija U Znak Secanja Na Alena Salihagica


Tahirovce
07-11-2007, 18:46
FRANCUSKA HUMANITARNA ORGANIZACIJA ''PRESENCE'' PO DRUGI PUT U SJENICI



DONACIJA U ZNAK SEĆANJA NA ALENA SALIHAGIĆA







Sjeničanin Aljo Salihagić, koji živi i radi u Strazburu, više puta je inicirao i organizovao humanitarne akcije za Sjenicu. Od francuske humanitarne organizacije ''Presence'', u Sjenicu je ovih dana stigla još jedna donacija. Ovoga puta, donacija ima poseban značaj i, moglo bi se reći, memorijalni karakter. Tromesečna akcija prikupljanja donatorskih sredstava za Sjenicu, organizovana je u znak sećanja na prerano preminulog Aljovog sina, rahmetli Alena Salihagića. Donacije su dobili: O.Š. Svetozar Marković, Dom zdravlja, Crveni krst i predškolska ustanova ''Jela Jovanović i Emina Bučan''.

'' Donacija organizovana u znak sećanja na prerano uvelu mladost, najveća je donacija za našu školu, koju smo dobili zahvaljujući našem sugrađaninu Alju Salihagiću'', rekla je direktorka O.Š. ''Svetozar Marković'' u Sjenici, Mejra Dacić. Ovoj školi donatori su poklonili vredan školski nameštaj: klupe, stolove, stolice, ormare, štampač, telefon sekretaricu, kasetofon, projektor table, zatim 25 paketa svezaka, značajne količine kancelarijskog materijala i materijala za vannastavne aktivnosti i slično. Zahvalivši donatorima, direktorka Dacić je istakla da u najstarijoj gradskoj školi, jednu stolicu i klupu koriste po tri učenika dnevno, a da ima klupa koje pedeset godina nisu menjane.

Donacija iz Francuske stigla je, po ko zna koji put, i u sjenički Dom zdravlja. Ovoj ustanovi poklonjeni su hidraulični i električni bolnički kreveti, ormarići, porođajni stolovi, ortopedska pomagala kao i značajne količine infuzionog i sanitetskog materijala. ''Za sjenički Dom zdravlja ovo je značajna humanitarna pomoć. To će pozitivno uticati na komfor naših pacijenata, što je sastavni deo ukupnog lečenja. Inače, ovo je još jedna u nizu akcija koje organizuje naš sugrađanin Aljo Salihagić. A pošto ova akcija ima poseban značaj, predajem rahmet Alenu a porodici Salihagić želim da što pre nađu spokoj i mir'', rekao je zamenik direktora Doma zdravlja u Sjenici, doktor Fuad Ćatović.

Donatori su posetili i dečiji vrtić kao i organizaciju Crvenog krsta u Sjenici, kako bi i njima uručili planiranu pomoć.

Humanitarna pomoć organizacije ''Presence'' iz Strazbura, u periodu od 1993.godine do danas, stigla je u različite krajeve sveta, ali nikada do sada dva puta istom kraju. ''Iako nije običaj da dva puta dolazimo u isti kraj, u Sjenici smo ponovo nakon četiri godine. Zbog našeg prijatelja i člana naše organizacije Alja Salihagića, a u sećanje na njegovog preminulog sina Alena, odlučili smo da organizujemo još jednu akciju za njegov rodni kraj'', istakao je, u izjavi za medije, predsednik humanitarne organizacije ''Presence'' Pierre Cusset (Pjer Kuze). Zahvalivši svojim prijateljima Francuzima, sjenički i svetski humanista Aljo Salihagić je suznih očiju potvrdio da će, i posle svega, nastaviti humanitarni rad, jer to je, po svemu sudeći, njegova životna misija.

STRANAC
07-11-2007, 20:02
svaka rec bi bila suvisna...

Aljo Salihagic zasluzuje titulu POČASNO GRAĐANINA OPSTINE SJENICA...



ovo je najmanje sto bi opstina mogla da uradi za takvog humanistu i coveka...

halilce
07-11-2007, 20:47
Slažem se Stranac!

Mnogo šta je dao sjeničkom zdravstvu,nekoliko automobila i kombi vozila,ranije,i bog zna koliko kreveta i kolica,koja nikada nebi dobila ni od državnih organa!

Aferim,dajidža Aljo,a allah da Alenu podari džennet!

supergirl
07-11-2007, 21:55
A ko je taj Aljo Slihagic?

Prvi put cujem za njega...

MajkaMaca
08-11-2007, 06:43
Alenu Allah da da dzenet,a Alju i ostaloj familiji zdravlje i napredak...

dosad se niko nije za sjenicu tako angazovao ko on,nije ovo prvi put jos mnogo, ranije kad bi na odmore dolazio pomagao je svoje sugradjane, pojedinacno...poznat je samo po dobrim delima...

sabina
08-11-2007, 16:11
svaka cast Alju, steta sto ovakvih ljudi nema vise. kolika snaga treba da se posle toliko zalosti zbog izgubljenog sina, covek ipak okrene buducnosti i pomaze ljudima kojima je pomoc potrebna. kao sto stranac rece, titula pocasnog gradjanina je najmanje sto opstina moze da uradi i nagradi ga za njegov trud. interesuje me samo kako opstina kao institucija poklanja paznju i cijeni takve akcije, da li se iko oglasio tim povodom da se javno zahvali na donaciji?

STRANAC
08-11-2007, 18:32
I,ako ne znam dragog mi sugradjanina Alja,siguran sam da kroz ova dela koj aradi za Sjenicu,bilo kakva titula, priznanje, nagrada ne bi ga ni dodatno motivisala da uradi vise ni manje...

ON je pokazao svoje covecanske kvalitete...



ali,nikako ne mogu da shavtim te ljude,koji sebe smtraju vlascu u sjenici,a zapravo se pitaju samo za to gde ko;cetvrtkom;moze da pripne svog djogata,

ne razmisle malo,i ako ni zbog cega drugog,ono bar zbog ugleda koji tac covek uziva u svetu,ne poklone mu malo vise paznje...



ili je ipak ovo ona stra sjenicka boljka,

koja nas je i doveka tu gde jesmo...



Sjenicanin ce ti dati puno,ali ti USPEH NIKADA OPROSTITI NECE...



ipak,hvala je Allahu dz.s.

da je covek mnogo iznad njih u svakom pogledu,pa g ai ne interesuje takav stav JEFTINIH, DNEVNO-KORISNIH SJENICKIH NAZOVI-POLITICARA...

Crni Gruja
08-11-2007, 18:36
me samo kako opstina kao institucija poklanja paznju

Jedino sto meni pada na pamet je da je mozda nas cijenjeni predsednik potego jednu u Aljovu cast kod Lala u restoran, on za drugo nezna.

Moro sam ovo da kazem, pa po cijenu neke sad ogromne rasprave. Stvarno sramota da se coveku nikako ne uzvrati. Ne moze niko nikad uciniti za njega koliko on za sjenicu, ali neki mali znak zahvalnosti bi bio sasvim u redu, i mislim da bi bio srdacno prihvacen i sa njegove strane

STRANAC
08-11-2007, 19:19
me samo kako opstina kao institucija poklanja paznju

Jedino sto meni pada na pamet je da je mozda nas cijenjeni predsednik potego jednu u Aljovu cast kod Lala u restoran, on za drugo nezna.

Moro sam ovo da kazem, pa po cijenu neke sad ogromne rasprave. Stvarno sramota da se coveku nikako ne uzvrati. Ne moze niko nikad uciniti za njega koliko on za sjenicu, ali neki mali znak zahvalnosti bi bio sasvim u redu, i mislim da bi bio srdacno prihvacen i sa njegove strane



na ovakav tvoj post nesto suprotnomoze napisati samo onaj ko nema ni grama ljudskosti i ko je zaboravio na DIN I IMAN...



apsolutno se slazem sa ovim tvojim postom...

ursuljanka
09-11-2007, 10:31
svaka rec bi bila suvisna...

Aljo Salihagic zasluzuje titulu POČASNO GRAĐANINA OPSTINE SJENICA...



ovo je najmanje sto bi opstina mogla da uradi za takvog humanistu i coveka...



:!:

supergirl
10-11-2007, 23:47
Jedino sto meni pada na pamet je da je mozda nas cijenjeni predsednik potego jednu u Aljovu cast kod Lala u restoran, on za drugo nezna.

Ne precenjuj ga,Grujane!

keiselbach
15-11-2007, 11:36
Svak cast malo je takvih ljudi i dobara....na zalost

Dzenan
16-11-2007, 16:07
Da nije zalosno bilo bi makar interesantno da humanitarce iz Francuske bas niko od zvanicnika Sjenickih nije ni pozdravio a kamo li docekao.

Ma nije bas da nije bilo nikakvih kontakta moram demantovati sam sebe odmah.Gospodu iz Francuske je pozdravio u jednom Sjenickom restoranu gospodin koga su gradjani izabrali da bude prvi u gradu a potom ga jos jednom odbranili na referendumu.Ali...Da li se on seca susreta sa njima?Ljudi su uvereni da ne.Jer od svega sto je obecao te veceri sutra nije bilo nista .Pa su humanitarci ostali zacudjeni kako jedan zvanicnik za ciju rec se svako hvata moze dati toliko obecanja a da od toga sutra nema nista.Ali jos cudnije im je bilo kako se jedan zvanicnik moze naci na takvom mestu u takvom stanju.

Znam da ce se ovde naci njegovi dusebriznici da ga brane ali...Nije on obicni gradjanin i on nema pravo da predstavlja Sjenicu u totalno pijanom stanju.I takav kontaktira sa ljudima u ime svoje funkcije koju nadam se nece dobiti na sledecim izborima.

mozda se on bude i ,,vadio"(Bio sam pijan)ali sta je sa trezvenjackom stranom.Oni su samo poslali jednog emisara u izvidnicu da vide ko je stigao i sta je doneo.Posle se pravdali da nisu znali.

Pa nemas pravo gospodine da neznas sta se desava u tvom gradu cije najvise telo prestavljas.Izabran si i svojom voljom na to mesto.

Jedino sto je sigurno je to da je akcija uspela ,da to sto je doslo je simbolicno od onoga koliko bi ljudi zeleli da pomognu svojoj Sjenici.

A sto se tice gospodina Alja Salihagica njemu sigurno ne treba nicije tapsanje po ramenu ni lazni osmesi.Aljo je humanitarac koji se potvrdio u akcijama ne samo za Sjenicu vec sirom sveta.

Rahmetli Alen je bio momak koji je svima koji su dosli u Francusku pomagao nesebicno.Znao je po cijelu noc da provodi za kumpijuterom da bi nam prevodio dokumeta.Da nam zakazuje sastanke,da nam prevodi kod doktora itd.

Ako Bog da mi cemo u Strazburgu osnovati nasu humanitarnu asocijaciju i dati joj ime jedne tako plemenite osobe.

Tahirovce
16-11-2007, 17:03
Eh rodjo ja to znam sve...

Ali ipak SVAKA CAST sto si napisao ovo, jer mnogo ljudi se informise sa medija pa i nezna bas pravu sliku.



Vidim da si upucen u rad pomenute humanitarne organizacije, zamolio bih te da bilo kakvu vest vezanu za aktivnost ove organizacije podelis sa nama........

riki
16-11-2007, 18:34
nebih da polemisem s apojedincima ovde ali nijedna vlast nije nikada udostojila mog tetka da primi i ugosti i ukaze cast NI SADASNJA A NI PREDHODNA

Da napisem jos neku rijec G din Aljo Salihagic vec duzi niz godina pomaze domu zdravlja u sjenici a vozni park pre svega je poboljsan pomocu njega i nasih sunarodnika koji zive u Francuskoj pre svega u STRAZBURU

Sto se tice prijema zvanicnika opstinske vlasti nije bilo ni od strane predsednika skupstine tako da nepricate navijacki

budite objektivni

poput ALJA ima jos donatora kojim s etreba zahvaliti i odati priznanje

nisam hteo da se javljam na ovu temu jer imam svojih porodicnih razloga ipak RAHMETLI ALEN je moj tetkic da mu alah podari dzenet

Tahirovce
16-11-2007, 20:50
Riki sta isprica ovo alahati.....

procitaj sta je covek napisao,on rece da ih je docekao al pijan,i nesto obecao,al dobro nisu ga poznavali,sad znaju....

riki
17-11-2007, 08:17
nit ga je ko docekavo pijanog niti je aljo takva osoba resko upoznaj ljude pa onda daj sud o nekom

a alju netreba niko nista da obecava niti mu sta treba od bilo koga iz sjenice niti bi covek to dozvolijo sebi

Tahirovce
17-11-2007, 15:05
ja dadoh komentar na post koji je napisao dzenan......

Dzenan
17-11-2007, 18:07
Riki je ocito igrao u nekom drugom filmu .

Prvo Francuzi ne mogu biti iz Salzburga jer je on u Austriji nego iz Strazburga.Trebao bi da znas gde ti zive tetak i tetka.A drugo govorilo se o porocnom zivotu gospodina gradonacelnika a ne nikako gospodina Salihagica.

Ama ima li snijega u Sjenici???

Tahirovce
17-11-2007, 18:47
ima znas kako lijepo pada,prelijepo je napolje, sad je SJenica najlepsa na svijetu, tj meni je uvijek......

riki
17-11-2007, 20:59
dzeki hvala na ispravci malo od ljutine sam i pogresio naziv grada jer bilo koja tema da se otvori slede ogovaranja

pre svega oni ne doniraju predsedniku niti ijednoj politickoj stranci vec svom narodu

to dal neko nece da pozeli dobrodoslicu ima onaj odozgo sve vidi

zavrsavam moje komentarisanje na ovoj temi

jos jednom veliko hvala za donaciju koja je preko potrebna i skoli i obdanistu i naravno domu zdravlja

Tahirovce
17-11-2007, 23:21
Skole,obdanista i bolnica pripadaju gradu, a grad ima opstinu,pa ima predsednika opstine....

36310
18-11-2007, 06:39
Vala su se obrukali,i jedni i drugi.Trebali su,ako ne zbog Alja,a onda barem zbog tih Francuza da se malko potrude,jer niko im od straha ne dolazi.Kazem "ako ne zbog Alja" zato sto Aljo zbog njih nije ni terao tu pomoc za Sjenicu i sigurno ga takvo ponasanje ne iznenadjuje od strane nasih ljudi,ali sta je sa Francuzima i sa kakvom ce se slikom,o nama, oni vratiti u svoju Francusku???

To,izgleda, neke ljude uopste nije briga,jer sve sto izlazi iz domena licne koristi to njih uopste ne interesuje.SRAMOTA :evil:

supergirl
18-11-2007, 20:51
od ljutine sam

dal je moguce da si ti ljut?! Ja svaki tvoj post shvatram kao salu,pa cak i sa ironijom pomisenanu,al ipak salu....

keiselbach
23-11-2007, 11:39
Opet tezite tome da od svega napravite politicku pompu.Ne valja to....aaa