PDA

View Full Version : Predlog za UMRLICE


iSelektor
21-10-2007, 21:28
Cesto citam ovu temu, ali nekada iako vidim meni poznato ime, ne mogu da se setim ko je... Imam jako lose iskustvo sa pamcenjem imena!

Pa je moja ideja, da bi mogli eventualni clanovi familije ili drugari i prijatelji da ovekovece umrlu osobu nekom njegovom slikom ovde na forumu ili da je dostave nekom od nas moderatora, koji bi sliku postavili u odredjenu temu.



Na primer Samko Musevic mi je tako poznato ime, ali ne bi mogao da ga sad svrstam, odakle i kako i otkud ga znam! (Ako uopste, naravno)



Ako se slazete sa ovim, molio bih vas za neki pozitivni ili pak negativni feedback...

I naravno ne mora za svakog da se postavi slika, ali ko god zeli i ima sliku, mislim da bi bilo dobro...

Ili?

36310
22-10-2007, 08:15
Na primer Samko Musevic mi je tako poznato ime, ali ne bi mogao da ga sad svrstam, odakle i kako i otkud ga znam!



Zlatko,Samko je sin Eshka Krklja a radio je u komunalnom...

Uvijek je tero neka kolica,lopatu i brezovu metlu i vazda je nesta cirkuzio i zezo se po carsiji...Rahmetlija,da mu Bog da Dzenet.



Inace ova ti je ideja sa slikama odlicna jer i sam imam problema da nekim imenima asociram lik.

ado
22-10-2007, 09:14
Na primer Samko Musevic mi je tako poznato ime, ali ne bi mogao da ga sad svrstam, odakle i kako i otkud ga znam!



Zlatko,Samko je sin Eshka Krklja a radio je u komunalnom...

Uvijek je tero neka kolica,lopatu i brezovu metlu i vazda je nesta cirkuzio i zezo se po carsiji...Rahmetlija,da mu Bog da Dzenet.



Inace ova ti je ideja sa slikama odlicna jer i sam imam problema da nekim imenima asociram lik.



Bas ti hvala, pomogao si mi da se setim ko je, inace ovako nisam preko imena i prezimena znao.

lejla
22-10-2007, 10:54
Bas vam hvala.İ meni je bilo poznato ime ali ni ja nisam mogla da se setim.Ali sada znam o kom je rec.Sad mi ga je jos vise zao.Da mu Alallah podari Dzenet.

MajkaMaca
22-10-2007, 12:03
a,ja sam odma kuci nazvala,da bih saznala ko je Samiko...to bi bilo dobro i slazem se sa tim predlogom...

STRANAC
22-10-2007, 17:58
ovako...

sto se tice postavljanja slika,ideja nije losa,ali:

-za nas koji citamo,i zelimo da znamo ko je,nista nam ne znaci kada vidimo tu sliku...

-ipak,kada dodje clan familije i vidi sliku,po meni bice potresno za njega...



ja licno ne bih voleo da vidim sliku...

-ko ce da ide i da trazi sliku kod rodbine da bi je postavio na forumu....

-sta ako imamo jednu sliku a nemamo 20 slika...



i najvaznije...

u i slamu slike nisu bas neka pozeljna potreba,

a pogotovu na umrlicama i sl....



i sto kaze @maca svi imamo dole rodbinu,valjda ce nam nekako pribliziti

o kome se radi...



ne zamerite,dao sam samo svoje misljenje...

MajkaMaca
23-10-2007, 07:36
ne zamerite,dao sam samo svoje misljenje



ko bi ti zamerio na ovako pametno obrazlozenje...mijenjam i ja sad misljenje...

sabina
23-10-2007, 11:19
a zar ne bi pomoglo kad bi neko ko je poznavao rahmetlije napisao nekoliko rijeci i pojasnio o kome se radi. i ja imam problema da povezem ime i prezime sa osobom. stranac je vrlo lijepo objasnio razloge zasto je protiv slika. i ja se potpuno slazem sa tim.

Tahirovce
23-10-2007, 15:56
pa ne mora slika ali ako pojasnjenje ko je rahmetlija ,nebi stetilo......

dido
13-10-2008, 13:09
ljudi velika je steta za Sjenicu smrt doktora Gorana

Tahirovce
13-10-2008, 17:18
tek sad cujem, treba to napisat u umrlicama ako neko zna prezime i jos neki info trebao bi otvoriti temu u temi umrlice ....

halilce
13-10-2008, 19:59
Tema sa umrlicom će biti postavljena!
A riječ je o dr.otorinolaringologije Goranu Jeriniću,sinu poč.Raca Jerinića ,rođen čini mi se 1962!

halilce
14-10-2008, 23:15
Zamolio bih članove foruma,da ubuduće,svoje postove u temi umrlice,ostavljaju bez suvišnih pitanja(ko je ili kako preminuo)!
Od sada pa nadalje,administracija sajta će se potruditi da Vas u ovoj temi obavesti o svemu što zna o preminulom!
Takođe,neko od članova ako bude znao više,bujrum u ovoj temi!
Unaprijed hvala!

halilce
14-10-2008, 23:22
Alnes rahmetli,sin je Ramiza Elezovića(radnika JP"vrela") i Remerođ.Burović.
Preselio je na ahiret 13.10.2008.u bolnici u Beogradu,od posledica ranjavanja(šenlučenja svatova pred kućom) dana 11.10!
Inače,rametlija je jedinac,a ima brata po ocu(iz prvog braka)znam ga po nadimku a radi kod Olive u kahvi kod pijaca!

Djuradj
05-12-2008, 19:31
Слажем се да би морала постојати нека слика,тешко је некада сетити се човека.Ако не слика,било би доста добро макар занимање или још нешто ставити о човеку. Шапоњић Миливоје ? Јел то Мића из математике ? Неки немају родбину и кога да позову у Сјеницу,или живе хиљадама (стотинама) километара далеко.