PDA

View Full Version : Bratstvo Ne Poznaje Granice


Tahirovce
28-09-2007, 17:45
RAMAZANSKO VEČE U SJENICI U ORGANIZACIJI ISTAMBULSKE OPŠTINE BAJRAM PAŠA



BRATSTVO NE POZNAJE GRANICE



U Sjenici je, prvi put održano Ramazansko veče, u organizaciji istambulske opštine Bajram Paša i organizacije ,,Bereket''. U vreme iftara, na sportskom centru, servirano je oko 1600.obroka za Sjeničane, a nakon toga održan je bogat kulturno zabavni program i koncert Elvire Rahić, na kome je bilo prisutno preko dve hiljade posetilaca. Celokupan program je pratilo i uživo prenosilo nekoliko turskih televizija. Među sandžačkim gradovima, u Sjenici je zabeležena najveća posećenost i organizatori su zadovoljni.

Od kada su, pre tri godine, počele da se organizuju ramazanske večeri, posećeno je dvadeset sedam gradova u sedam balkanskih zemalja. Ove godine, turski putujući karavan, uz geslo da ,,Bratstvo ne poznaje granice'', je prvi put došao u Sjenicu. Sulejman Sandžak, član Organizacionog odbora opštine Bajram Paša, inače poreklom iz Sandžaka, rekao je za naš sajt, da u ovoj istambulskoj opštini ima najviše Sjeničana pa je i zbog toga Sjenica obuhvaćena programom za ovu godinu. ,,I ove godine posetu smo započeli u nekoliko bosanskih gradova, ali veoma mi je drago što smo sada u Sjenici i što se družimo sa našom braćom jer, bratstvo ne poznaje granice. Organizovanje iftara kao poklon u hrani, nije nam priroritetan cilj, jer svako danas ima hranu. Cilj nam je duhovna hrana, odnosno druženje i duhovno spajanje naroda'', kazao je Sandžak. I zaista, to je potvrdio neočekivano veliki odziv Sjeničana. Jer, bez obzira na jezičku barijeru, namera organizatora je prepoznata i komunikacija je ipak ostvarena. A na pitanje, kako pravi Turci, koji nisu poreklom iz Sandžaka, doživljavaju Sjenicu, Sulejman Sandžak je odgovorio, prenoseći njihove utiske, da se u Sjenici osećaju kao kod svoje kuće.

Nakon iftara, organizatori su priredili bogat kulturno zabavni program. Nastupili su članovi raznovrsnih kulturnih grupa. Bilo je ilahija i kasida, zanimljivih plesnih tačaka i sportskih akrobacija. A na kraju, koncert Elvire Rahić. ,, Lijepo je doć u svoju čaršiju'' rekla je Elvira najavljujući istoimenu pesmu. Ali ipak, koncert je otvorila, sa suzama u očima, pesmom posvećenom rahmetli Safetu Isoviću. Sličnu reakciju izazvala je kod većine prisutnih. Potom su usledile veselije pesme i potpuna euforija Sjeničana, koji Elviru doživljavaju kao svoju jer, kako i sama reče, karijeru je počela u Sjenici, tu će je i završiti.

Nakon koncerta, u izjavi za naš list, o pesmi posvećenoj Safetu Isoviću, Elvira je rekla: ,, Ponosna sam na moju Sjenicu i na ono što sam postigla u svojoj karijeri. Sačuvala sam sebe i svoju porodicu od mnogo čega, tako da i oni mogu biti ponosni na moj rad. Ali, meni lično najdraže i najveće priznanje, je ono koje sam dobila od rahmetli Safeta Isovića. Pjesma o njemu nastala je dok je Sajo bio živ. Moj Safet – ja tako volim da kažem – bio je ponosan na ovu pjesmu. Čuo je, samo par dana prije smrti. Govori Elvira kroz suze. Rekao mi je ,,Drago mi je što si to ti. Što si se ti, vilo moja, sjetila baš mene, i što ti čuvaš sevdalinku, i na svim svojim koncertima pokušavaš da prezentuješ sevdah.'' I rekao mi je da je to jedan trajan dokument i za mene i za njega. Tako da sam ja, iako tužna što njega više nema, ipak sretna i ponosna što je baš meni pripala ta čast da otpjevam pjesmu o njemu.''

Celokupan program, kao i ezan i akšam namaz u džamiji Sultanije Valide, pratila je, pored ostalih, i direktno prenosila turska ,,Hilal'' televizija. Nakon Sjenice, Ramazansko veče organizovano je u Tutinu, a potom će turski pitujući karavan nastaviti obilazak kosovskih gradova, Makedonije, Grčke, Bugarske i drugih zemalja, sve do kraja meseca Ramazana.

STRANAC
28-09-2007, 17:59
svaka cast organizatorima,misljanja sam da je ovo jako dobra stvar...

nadam se da cemo mozda moci i da pogledamo neke snimke sa ove manifestacije...

36310
28-09-2007, 19:16
Zao mi je sto nisam bio to vece u Sjenici,

toliki narod na iftaru na jednom mestu je dogadjaj koji ce se sigurno pamtiti...

Cestitke organizatorima i da nam akoBogda opet dodju.

feksem
29-09-2007, 09:06
Hvala dragom Allahu da se ovako nešto lijepo organiziralo u Sjenici.

Tahirovce
29-09-2007, 15:09
svaka cast organizatorima,misljanja sam da je ovo jako dobra stvar...

nadam se da cemo mozda moci i da pogledamo neke snimke sa ove manifestacije...



Sumljas u nas?????? :)

MajkaMaca
29-09-2007, 15:33
dirljivo...svaka cast

supergirl
29-09-2007, 18:17
Ja sam bila tamo, i ne da je bilo lijepo..........

Tahirovce
30-09-2007, 13:43
svaka cast organizatorima,misljanja sam da je ovo jako dobra stvar...

nadam se da cemo mozda moci i da pogledamo neke snimke sa ove manifestacije...



Sumljas u nas?????? :)



na linku mozete pogledati malo iftara i koncert,bilo je dobro uzivajte....



elvira-koncert (http://video.google.de/videoplay?docid=8372385247792033866&pr=goog-sl)

STRANAC
30-09-2007, 19:36
svaka cast organizatorima,misljanja sam da je ovo jako dobra stvar...

nadam se da cemo mozda moci i da pogledamo neke snimke sa ove manifestacije...



Sumljas u nas?????? :)



na linku mozete pogledati malo iftara i koncert,bilo je dobro uzivajte....



elvira-koncert (http://video.google.de/videoplay?docid=8372385247792033866&pr=goog-sl)



:D :D :D

znao sam da si maestro...

hvala...

36310
30-09-2007, 19:45
Resko care!!!Da znas da si se osevapio sto si ovo postavio.

Eto,isto k'o da sam bio (uhar je).

Tahirovce
30-09-2007, 20:36
postavicemo snimak i za download......

MajkaMaca
30-09-2007, 20:46
tahirovce,sevap si steko ko na kjabu da si bio,hvala ti, bas covek da uziva...

Tahirovce
30-09-2007, 20:55
obradjuje se jos jedan snimak, Sjenicka priroda,meni se svidelo nadam se da ce i vama......

Crni Gruja
30-09-2007, 21:16
Snimak je eeextra, jedva cekam bolju verziju za download!!

Hvala ekipi

Tahirovce
01-10-2007, 16:33
postavicemo snimak i za download......



evo linka



Elvira koncert - Sjenica (http://omoti.org/Elvira_Rahic_koncert_Sjenica_2007_www.Sjenica.com. wmv)

Elvis-Eko
02-10-2007, 15:10
Super snimak. Hvala Tahirovce