PDA

View Full Version : Secanje na Maksimir: Tucom navijaca poceo rat u SFRJ


iSelektor
13-05-2012, 18:16
Nazalost sada spada ova vest u ostatak svijeta!

Nedelja, 13. maj 1990. godine, ostaće upamćena kao dan koji, prema mišljenju mnogih, označava početak oružanih sukoba u bivšoj Jugoslaviji. Tog dana je više od 1.500 "delija" doputovalo u Zagreb sa željom da pokažu "bed blu bojsima" ko je najjači, a i jedni i drugi bili su složni samo u jednom - da će biti krvavo.

Poslušajte najpre šta su imali da kažu navijači Crvene zvezde i Dinama, pre početka utakmice. Sudeći po njihovim izjavama, kao da su predosećali da će biti obračuna.

???????? ????????-1.??? - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=a1Y2PBQQYuI)

A potom je stvarno usledio haos. Srećom, bilo je davno, i ne ponovilo se više.
Pogledajte snimak sa utakmice Crvena Zvezda: Dinamo iz 1990. godine.

Dinamo Zagreb - Crvena Zvezda - Neredi na Maksimiru 13.05.1990. - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=tDzeyQdUXYE)

STRANAC
13-05-2012, 18:25
ovo istorija a ja se secam :mislim:

iSelektor
13-05-2012, 18:26
tuzna istorija brate... i ja se secam ko juce da je bilo...

STRANAC
13-05-2012, 18:46
u evropi se to desavalo pre sredine proslog veka,a kod nas na kraju...
i sada kada svi vidimo cije su kulture u evropi prevazisle malogradjanstvo i sire demokratiju, u srbiji se i dalje javljaju ljudi koji okrecu glavu od tih takvih kultura, okrecu se rusiji, gde od postanka pisane reci nije zapisana rec "demokratija" u pozitivnom smislu.
te i takve mracne sile,dveri,kostunici,seseljevci i ostali cine skoro pa 20% stanovnistva srbije...
to je cela jedna generacija,i pitanje je kada ce to biti iskorenjeno.
to pokazuje nemoc jednog naroda,jedne kuture nastale i gradjene na idealizmu i zabludama,na samo-hvalospevovima i prekrajanju istorije sebi za volju...
kada je u nemackoj 1945. zavrsen rat,nemacka je 1946 bila sasvim druga zemlja koja nikad nije licila na prethodnu.
u srbiji ne,slave se izmisljeni likovi,izgubljene bitke,istorija je na meniju za dorucak,rucak i veceru sa obe uzine i zato ne moze napred nikako...

Tahirovce
13-05-2012, 20:18
Budala ce biti dok je svijeta, negde vise negde manje.
Nacionalista = govno . Govno prepolovi na pola, isto smrde OBE strane ...