PDA

View Full Version : Push notifikacija problem u iOS 5, 5.0.1 i 5.1


iSelektor
10-05-2012, 12:44
Prvo, pre nego sto pocnem da pisem o temi, da se obratim Strancu...
Brate, ja sam juce posle naseg rastanka ostao do jutros rano da radim na onom iphone 3GS.

Naime, problem sto sam uzeo da radim taj tel jeste bila push notifikacija, koja nije radila, kako smo navikli na Viber, whatsapp, facebook, iMessage, facetime itd...

Kontam, naravno, bez guglanja, da ce sa novim iOS koji smo juce stavili svi problemi biti rijesini za kika i vijeka :)
Ali hoces karinu...

I dalje ne radi push i ako sam install iOS 5.0.1 sa ipad basebandom i jailbreak i sve sto treba...

Posle toga sam probao i push doctor, pushfix, pa putem SAM-a, svasta sam nalazio na google...
Ali nista ne pomaze...

Delovao mi je SAM kao obecavajuci, ali posto ne znam u kojoj zemlji je tel simlockovan, da bi odglumeo hacktivate itunes-u, jebena sam stranka.

Probao sam iz cydia neke push doctore (22MB) i pushfix programe ali nista, bas nista!

Vise nemam ideju sta bi mogao da uradim u pm!

Jer garantujem da ovaj problem ima mnogo njih, da im ne rade push opcije... koje su danas jako bitne za mobilni telefon!

Pozzzzz Tahirovic :)

STRANAC
10-05-2012, 13:50
znaci,problem je globalan ali nekada uspe da se resi...
haj ovako,prvo da pitam da li si uradio sledece...

General>Notifications
i tu cekiras opciju Manually
zatim u gornjem desno uglu ides na EDIT
pa izaberes neku aplikaciju npr.Viber
Notifications Center stavis na ON
Show stavis na 5 Recent Items
Alert Style stavis na BANNERS
Badge ON
Sound ON
View in lscreen ON

http://i.imgur.com/3yMyO.png?1http://i.imgur.com/DemAo.png?1

iSelektor
10-05-2012, 13:59
Naravno da jesam jesam brate...
to je prvo sto uradim... kao i posle install vibera da mu dozvolim push...

STRANAC
10-05-2012, 14:29
haj odradio ovo

1. Otvorite Cydia
2. Dodajte repo http://repo.bingner.com/
3. Instalirajte SAM i SAMPrefs
4. Settings -> SAM, prvo proverite da li gore piše SAMState: Loaded OK, ne nastavljajte ako piše nešto drugo
5. Pritisnite Revert Lockdownd to Stock, zatim na De-Activate iPhone i izađite iz svega
6. Povežite telefon sa računarom, otvorite iTunes i sačekajte da prepozna telefon

Ukoliko iTunes kaže "invalid SIM", isključite kabl i uradite sledeće:
1. Otvorite ponovo Settings -> SAM i promenite Method iz Auto Detect u By Bundle Name
2. Odaberite Bundle koji odgovara mreži preko koje je iPhone kupljen - dakle, ne treba biti kartica koju trenutno koristite, već originalna kartica koju SAM treba da oponaša (na primer, ako je telefon kupljen preko TMobile u Bugarskoj, odaberite TMobile_bg)
2b. Ukoliko ne znate sa koje mreže potiče vaš telefon, otvorite Settings -> General -> About i pogledajte Model - uz malo sreće, Google će vam pomoći da na osnovu njega saznate mrežu i zemlju porekla (3G korisnici mogu da probaju ovde, ne znam da li važi i za ostale modele)
3. Pritisnite na SIM ID i odaberite jedan sa spiska, ukoliko ih ima više, moraćete da probate jedan po jedan dok ne nađete odgovarajući
4. Ponovo povežite telefon sa računarom, otvorite iTunes i sačekajte da prepozna telefon

Nakon aktivacije, otvorite ponovo Settings -> SAM i ako na vrhu piše "ActivationState: WildcardActivated", to znači da je aktivacija uspešna i Push bi trebalo da sada radi.

Instrukcije iznad su manje-više uzete sa zvaničnog sajta.
Problem je što nakon svega ovoga, iako sam došao do WildcardActivated, push i dalje nije radio.
Nakon mnogo dodatnog jebavanja, uspeo sam da nađem rešenje. Nisam siguran da li su neki od koraka suvišni, ali ovo je rešenje koje je kod mene uspelo. Ovo će takođe izbrisati sve sačuvane šifre iz telefona kao što su sačuvane Wi-Fi šifre, šifra za mail itd.
Dakle, nakon što uradite gore navedeno, ako push i dalje ne radi, pokušajte sledeće:
1. Isključite Notifications u Settings i obrišite sve aplikacije koje su tu izlistane (tj. sve one koje koriste push)
2. Povežite se na iPhone preko SSH ili iFunBox-a i obrišite sve iz /Library/Keychains i /private/var/root/Library/Lockdown (prvo napravite backup za svaki slučaj)
3. Otvorite ponovo Settings -> SAM i pritisnite nekoliko puta na Regenerate SIM
4. Uradite hard reset
5. Ponovo povežite telefon sa računarom, otvorite iTunes i ostavite ga da stoji desetak minuta
6. Uradite hard reset
7. Ubacite aplikaciju koja podražava push, pokrenite je, izađite iz nje (da bi se Notifications u Settings-u ponovo pojavio) i uključite Notifications

Da biste proverili da li vam push notifikacije rade, možete upotrebiti besplatan program iPusher.

iSelektor
10-05-2012, 16:47
Jedino nisam uradio stavke 5,6,7 iz drugog dela opisa.
Ne znam gde je tel kupljen tj u kojoj je mrezi zakljucan.
Nije htelo ni to sa bundle ni carier.
I keychains sam brisao i radio hard reset.

Ovaj tekst sam u originalu nasao na engleskom jeziku pa cak i na nemackom.
Znaci ovaj je samo preveo ovaj tekst. Iz licnog iskustva nista ovde nije napisano.

Nije mi jasno zasto push doctor ne radi u pm.

Posle hard reseta postoji mogucnost da telefon dodje do pocetnog ekrana nakon Instalacije i ne moze da se aktivira jer kartica nije originalna. I ako radi sve u pozadini ali ne mozes dalje.

Onda sledi opet redsnow predji preko iOSa da bi mogao koristiti telefon.
Izjebao sam se zesce i na kraju nista uradio nisam.
Izgubio sam 24 sata vremena oko ovoga.
A nemam vise tog vremena, jer moram tel i karticu da vratim. Ostaje da smo juce dzaba krecili jer razlog sto smo cackali tel i instal novi iOS je bio push notifikacije...

Sranje u pm...

Ali ce mozda pomoci ovome nekome i ne bi bilo lose ako neko ovo cita i naidje na neko resenje da nam pomogne.

Hvala unapred a i tebi Stranac na pomoci :-)

STRANAC
10-05-2012, 16:55
haj dodaj ovaj repo

http://cmdshft.ipwn.me/apt/

pa sa njega instaliraj Push Doctor

STRANAC
10-05-2012, 16:58
e, probaj da uzmes T1 Deutch za operatera za koji je zakljucan,mislim da je iz nemacke taj tel i znas da su ga samo oni tada imali...

odradi jos jednom celo uputstvo kako je napisano,nema sta da izgubis...

STRANAC
10-05-2012, 17:15
i OBAVEZNO radi bez sim-kartice unutra.
znaci,sim tray da bude prazan...

iSelektor
10-05-2012, 17:30
Ma brate bojim se da cu izgubiti dosta vremena oko toga opet.
A moram da se spremam za put. Ujutru letim nazad...

Ali probacu taj jos. Mada mislim da je isti. Jer sam i taj repo vec stvavljao :-)

Jer ako sad nesto zajebem ostah cijelu noc...

Znas kako mi je krivo u pm... Svaki put neki novi problem.

A da, tel 1000% nije deutsch telekom... Verovatnoca velika da je spanija ili hrvatska... Mada mi ne deluje logicno u pm...
Sad sam u gradu, i da hocu ne mogu da probam :)

STRANAC
10-05-2012, 17:34
slusaj, javi mi se na Viber pre nego sto ista budes poceo da radis,da pokusamo jednu skracenicu za koju nisam siguran da ce proraditi,ali nista ne gubimo...

jos ovo,reci korisniku telefona neka izbrise Viber,neka uradi hard reset,neka ga ponovo instalira,pa neka proba...

ima jos jedan tut

http://www.addictivetips.com/mobile/fix-imessage-facetime-push-notifications-on-hacktivated-iphone-4-3gs/

pa cemo i njega probat...
i hajd ekuci da zavrsimo to ;) :)

STRANAC
10-05-2012, 18:18
If you have already installed iPusher app, just remove it by holding its icon and then tapping on the x icon on the top-left.
Navigate to Settings » SAM » Utilities » tap on Backup Activation and then tap on Restore Activation label.
Reboot your iPhone and then sync it with iTunes.
Install iPusher App.
Reboot your iPhone and then sync it with iTunes. Make sure your iPhone is connected to a Wifi with an active internet connection.
Open iPusher app and tap on Test Push Notifications button. If you see a pop-up saying Yay, push notifications work fine! then it means your Push Notifications are working fine.

iSelektor
10-05-2012, 18:25
I ovo sam delimicno probao. Ali sad nisam kuci da bi probao sync sa itunes.
Znas sta je zanimljivo. Viber ponekad i prodje ali npr whatsapp i twitter nece nikako.
I ako je iPhone ugasen. Mislim ne ugasen vec display ugasen a programi su upaljeni u pozadini.

Hmmm katastrofa. Da ovo nije vezano za ipad baseband?

STRANAC
10-05-2012, 18:53
na taj BB su najveci problemi sa svim,ali neko uspe da sredi i to,bar tako kazu...