PDA

View Full Version : Smece U Sjenici I Dalje Problem


Tahirovce
13-09-2007, 15:32
NESLAGANJE IZVRŠNE I ZAKONODAVNE VLASTI SAMO ODLAŽE REŠENJE



SMEĆE U SJENICI I DALJE PROBLEM



Ako ni po čemu drugom, Sjeničani će leto ove godine, sasvim sigurno, pamtiti po visokim temperaturama i prepunim kontejnerima jer, za lokalne vlasti, smeće je i dalje nerešiv problem. Prepuni kontejneri i brojne, divlje gradske deponije, postali su deo sjeničke svakodnevnice, a dodatni problem su, nikad brojniji, psi lutalice. JKP ,,Vrelo'', u skladu sa finansijskim mogućnostima, odvozi smeće na pribojsku deponiju, ali time se trajno ne rešava problem.

Podsetimo, Rešenjem republičke ekološke inspekcije, u proleće ove godine, do tada korišćena divlja deponija kraj Uvca, zabranjena je za upotrebu. Kada su lokalne vlasti pronašle drugo rešenje, odnosno za privremenu deponiju odredile, ranije korišćenu lokaciju na Goveđaku, ponovo je stiglo Rešenje o zabrani. Skupština opštine Sjenica potom, većinom glasova i uprkos Rešenju republičkog organa, potvrđuje svoju Odluku. Početkom jula, na poslednjem redovnom zasedanju, zbog višemesečnog neodvoženja smeća iz grada i opasnosti od nastanka zaraznih bolesti, proglašavaju se Vanredne mere, a novoformirani Krizni štab na čelu sa predsednikom Fahrudinim Fijuljaninom, inače predsednikom Skupštine, rukovodi akcijama čišćenja grada u skladu sa skupštinskom Odlukom. To međutim, daje samo kratkoročne rezultate i trajno ne rešava problem.

Sa druge strane, izvršna vlast, odnosno predsednik opštine Sjenica Esad Zornić – koji je predhodno potpisao Ugovor o pripajanju regionalnoj sanitarnoj deponiji na teritoriji novovaroške opštine, koja je još u izgradnji, a za šta nije dobio saglasnost Skupštine – kao komandant Civilne zaštite saziva članove ovog organa, i na sednici, održanoj krajem avgusta, donosi zaključak da se smeće odvozi na pribojsku deponiju. ,,Mi smo i ranije, u skladu sa finansijskim mogućnostima, odvozili gradsko smeće na deponiju opštine Priboj u Bistrici, za šta ne postoji zabrana viših organa, i od sednice Civilne zaštite do sada, što opet nije dovoljno, tamo smo odvezli oko četiristotine kubika gradskog smeća'', kaže za www.sjenica.com Vukoman Luković, vršilac dužnosti direktora JKP ,,Vrelo'' u Sjenici. Luković ističe da se u Sjenici u prosku dnevno proizvede oko pedeset kubika smeća, te da bi, za redovno odvoženje smeća do Bistrice u pribojskoj opštini, dnevno trebalo izdvojiti oko 10.000,oo dinara. Međutim, kako kaže v.d. direktor komunalnog preduzeća, koje je zaduženo, pored ćistoće i za vodosnabdevanje grada, raspodelom budžetskih sredstava, ovom preduzeću su opredeljena nedovoljna finansijska sredstva, svega šest miliona dinara od ukupno nešto više od dvestotineipedeset miliona, koliko iznosi opštinski budžet za ovu godinu. ,,Kako je planirano, regionalna sanitarna deponija u Novoj Varoši, trebalo bi da bude izgrađena u oktobru ove godine, ali zbog neslaganja zakonodavne i izvršne vlasti, neizvesno je kada će se, i na koji način, rešiti problem smeća u Sjenici'', zaključuje Luković.

riki
13-09-2007, 17:00
hahahahha odavno bolji vic nisam cuo

hahahahha

sto je ovo bio dobar dok cekam iftar da se slatko ismijem hahahha

Tahirovce
13-09-2007, 17:57
meni je ovde sve zalosno

Sta je ovde smijesno???????

Haj podijeli to sa nama i mi malo da se smijemo........

MajkaMaca
16-09-2007, 01:05
aman ove bruke,da godinu dana nisu u stanju da rese problem smeca,a kako bi dzali skole,zdravstvene ustanove,fabrike isl...jadna deca,sto ce se potrovat...na tu pomisao,jezi mi se koza....

Rarica
17-09-2007, 11:28
dosta je da se proseta gradom i da se vidi onaj jad......

ado
17-09-2007, 12:35
valjda ce biti bolje...

Elvis-Eko
18-09-2007, 05:33
Hoce , hoce, bice bolje . A kad su novi izbori ??????????? :D

cucak
18-09-2007, 16:58
.....I JA BI SE SLATKO NASMIJO AL NESMIJEM IMAM VEC JEDNU OPOMENU OD MODERATORA,NIJE MI JASNO KAD POLICAJAC BACA UVIJAC COKOLADE(SMECE) NA ULICU STA MOZETE DA OCEKUJETE OD GRADZANA.(CAST IZUZECIMA!)....

riki
18-09-2007, 19:08
cudno da nikad se neobjavi interviju sa predsednikom opstine samo me to cudi

a gospoda novinari ako misle profesionalno da obavljaju posao treba da cuju svaku stranu

pa zamolijo bih urednika teme da uzme interviju ood predsednika opstine pa d aobjavi

da vidimo brate obje strane sta kazu

a ne da se treba smijat no pocepat od smijeha

doso mi racun za komunalije i cak sta vise i poziv od komunalnog inspektora sto neodlazem smece dje treba hahahhahahahha

Novinarka
19-09-2007, 00:24
Zaista ne mogu da verujem da problem smeca u Sjenici-JOS UVIJEK NIJE RIJESEN!?

Pa sta to `NAS` PREDSEDNIK RADI???????

(`Nas`,da ne bi doslo do zabune-TRNUTNI predsednik Opstine Sjenica,sa ovim NAS se svakako ne slazem.

No,o politickim opredeljenjima u nekoj drugoj temi ).

Samo uziva u statusu PREDSEDNIKA ili...?

Ima iko od vladajuce strane pametan da rijesi konacno problem?

Onakav prizor u Sjenici je vise nego GROZAN!

Zgrozila sam se letos.Sjenica nikada ovakva nije bila.

Ocito da je stvar do predsedavajucih.

SRAMOTA!

Finansije jesu problem,ali mogu li se pokrenuti kakve dobrovoljne akcije...ili cemo ipak sacekati zimu,pa nam onda na -40 nece nista smetati,NISKE TEMPERATURE UBIJAJU SVE BAKTERIJE! :?:

Mozda se vlast vodi ovom politikom :?: :?: :?:

Kada bi bila pokrenuta bilo kakva dobrovoljna akcija,verujem da bi rado ucestvovali svi gradjani Sjenice.

U svakom slucaju,NAS GRAD-NAS PROBLEM...i naravno `NAS` Predsednik...ZAR NE????

Lijep pozdrav iz Frankfurta.

Elvis-Eko
19-09-2007, 06:13
Sto se tice dobrovoljnih akcija, trebala bi jedna da se pokrene, pa da se svo to smece skupi i pred opstinu prebaci, mozda bi tada " NAS " predsednik i vidjeo problem

ursuljanka
19-09-2007, 08:38
Elvis-Eko,dobar predlog!Samo se sada vecina razisla po strani:)!

36310
19-09-2007, 13:07
Nazalost problem nije samo do rukovodecih organa,da je tako dovoljno je da skoknemo do Uvca leti,ili da se jednostavno prosetamo carsijom tokom dana...

Smeca ima svukuda i to je svakako sramota ali dali je ta sramota samo zbog neazurnosti nadleznih ili u svemu tome ima i naseg udela???

Iskreno mislim da smo i sami dosta krivi.Koliko smo cisti i pedantni u svojim kucama toliko smo aljkavi i nonshalantni cim preskocimo kucni prag i te dvije stvari stoje tako u obrnutoj srazmeri od kako ja znam za sebe.

Ovaj trenutni problem sa smecem ce se kad tad rijesiti,,mozda ce potrajati ali ce morati da se rijesi i to me ne zabrinjava toliko koliko mi vizuelno smeta ali nas odnos prema zivotnoj sredini se,nazalost,jos uvijek ne mijenja i to je ono sto citavom trenutnom problemu povecava ton i obeshrabruje i najsavesnije medju nama.



ps

U najsavesnije medju nama svrstavam ljude poput Fika i grupe srednjoskolaca koji su pocetkom 2007 pokrenuli akciju ciscenja parkova...a otidjite sad pa vidite te iste parkove.

Tahirovce
19-09-2007, 14:38
Riki neznam ko je radio taj intervju sa nazovimo ga tako "presednikom" niti me zanima..

Aktuelne vesti za nas sajt rade Selma i Ramo, sve sto dobijem od njih postavim od prvog do poslednjeg slova,niti sta brisem niti dodajem.

A intervju koji pominjes uzmes lijepo prekucas, i postavis na sajt,ovo sto ja radim sve isto mozes da radis i ti sa tvojim nalogom,nece ti niko obrisat.

Gde se god sdp umijesala i malo u vlast desio se problem sa smecem(seti se novog pazara),a pogledaj sad Tutin I Novi Pazar a vidi nas i sve ce ti bit jasno............

cucak
19-09-2007, 16:16
I DA RAZGOVARATE SA PREDSEDNIKOM COVEK CE VAM ISPRICAT SVE ONO STO ZELIMO DA CUJEMO,DA NEMA PROBLEMA ,DA CE SE MAKSIMALNO ZALOZIT DA SE TAJ PREBLEM U NAJKRACEM ROKU RESI I TAKO DALJE I DALE..A U STVARI TO CE SMECE I DALJE BIT SVUKUD PO SJENICI.PA COVEK JE SA OVAKVOM PRICOM I DOSO DO PREDSEDNIKA...SLUCAJNO LETOS SME STOPIRA NEKI COVEK IZ KLADNICE I U SPUT MI SE COVEK ZALI KAZE POSO KOD ZORNICA DA SE ZALI OBECOIM NEKI PUT BIO U KLADNICU,SAMO DA GA GLASAJU,NEZNAM KAKO JE PROSO AL ZNAM DA PUT JOS NISU DOBILI,NITI CE.....

riki
19-09-2007, 18:47
rele znam da objavljujes

ja se nisam obratijo tebi vec novinarima koji pisu za DANAS

nije predsednik kriv za smece po gradu krivi smo mi sami

nasa kultura i obicaj koji je tesko iskoreniti

nevolim da pricam o pazaru i njihovom smecu sajt je sjenicki

i opet cu da se ismijem za ovu temu hgahahahhaha

supergirl
19-09-2007, 19:56
Riki,uz duzno postovanje,dje ti bacas smece?

I sta mislis je li to tvoj kultura i obicaj?

supergirl
19-09-2007, 20:52
Ja ne mislim.

Novinarka
20-09-2007, 23:26
Pa da se sprovedu velike novcane kazne za bacanje smeca na nedozvoljena mesta,verovatno bi svi pazili.

Izmedju ostalog I TO MOZE RIJESTI `NAS` PREDSEDNIK!

Ali...

keiselbach
22-09-2007, 09:54
Pa da se sprovedu velike novcane kazne za bacanje smeca



Pa kud ces goru novcanu kaznu nego sto su ihaj haj vremena naplacivali smece a nisu ga odnosili.Gde su otisle te pare to bog i oni znaju.

Ja se slzem da ne treba i ne sme da se baca smece svukuda naokolo ali kad smo mi vec toliko "nekulturni" pa ga bacamo oni neka budu "kulturni"pa neka u nadju mesto inace ce svacije dvoriste da se pretvori u deponiju

supergirl
29-09-2007, 18:54
Agreee

Elvis-Eko
30-09-2007, 04:30
Nekulture ima svugde u svijetu, narod baca smece po ulici. Ne zelim da opravdavam one koji to rade ali ipak se to smece mora kupit i nosit na odredjeno mjesto

Za ovaj problem vlast apsolutno nesme da ima nikakav izgovor, to je njihova neodgovornost i neznanje da resi problem

Rarica
01-10-2007, 08:48
Slazem se da problem deponije treba da se rijesi i da je krajnje vrijeme da nasi politicari bar oko smeca dodju do nekakvog dogovora,pri tom ne smatram da je ovaj ili onaj manje kriv,narod ih je izabrao da rade za narod a ne da prebacuju loptu ko je za sta kriv a pri tom sve stoji...no to je vec druga tema.A slazem se i sa nasom ne-kulturom,dovoljno je da prosetamo gradom nakon pijacnog dana,pogledajte nase parkove nasta lice,ne secam se kad sam poslednji put sedela u parku cekajuci autobus,prosto zato sto se ne moze od smeca i smrada...dakle,problem je i u nama samima.

keiselbach
01-10-2007, 12:09
Izgleda svi polaze od teorije GDE CU GA STA CU SA NJIM E DAJ GA OVAO NA DZADU SAMO DA NIJE ISPRED MOJIH VRATA

halilce
01-10-2007, 21:19
ok,lako je vama da pričate!

Činjenice govore same!

Komunalno preduzeće,kupi smeće po divljim gradskim deponijama(kod bioskopa i u Međureču),za to znam,i čini mi se da ga kupe najmanje dva puta nedeljno sa tih lokacija!

Šta sada da radim ja?

Imam četiri bureta pred kućom,komunalno ne pamtim kad je došlo,u poslednjih godinu,tri puta sam plaćao traktore,da ga odvezu!

I komunalnom svaki račun,koji stiže kvartalno,tj.červoromesečno!

Ko je sad ovde lud!?

Ja sam,kao i mnogi,prinuđen da ta burad platim prevoz i istresem na divlju deponiju,ili da čekam da pred vratima napravim deponiju!

Kad neće da dođu i da ga otpreme!

A,smeće,izbacujem kao stavku u računu za plaćanje!

Nije lako,biti fin!

supergirl
02-10-2007, 06:02
Moj ti je savet da postvis i peto bure!

Meni,hvala Bogu pa je blizu opstina,pa nase smece pridruzujem pretsednickom,a ono se,verujte,nedje raznosi!

keiselbach
02-10-2007, 08:17
ili da čekam da pred vratima napravim deponiju!



....i onda ce komsije da :twisted: :mrgreen: :lol: bacaju smece ispred tvoje kuce

Rarica
02-10-2007, 08:45
Moj ti je savet da postvis i peto bure!

Meni,hvala Bogu pa je blizu opstina,pa nase smece pridruzujem pretsednickom,a ono se,verujte,nedje raznosi!

:lol: :lol: ..i za smece moras da imas protekciju

halilce
02-10-2007, 10:00
Izgleda da je neko pročitao ovu debatu!

JUTROS je smeće odnijeto iz kompletne ulice!hahahaha

MajkaMaca
02-10-2007, 21:49
Meni,hvala Bogu pa je blizu opstina,pa nase smece pridruzujem pretsednickom,a ono se,verujte,nedje raznosi!

znate to je dobra ideja...svi bi trebali to da rade,kad se predsednicko djubre odvozi,odvesce se i vase...

supergirl
05-10-2007, 06:10
Pa,super,Halilce,sad imas tri prazna bureta,taman da ne kupujes za zimnicu!

keiselbach
05-10-2007, 09:06
.svi bi trebali to da rade,kad se predsednicko djubre odvozi,odvesce se i vase...





Pa najbolje bi bilo da teramo svi smece pred opstinu pa ako odnesu odnesu...

supergirl
05-10-2007, 19:30
pa hajmo

Crni Gruja
06-10-2007, 00:43
Jes tebi sto je blizu. Sta ce ovi drugi sto treba pola grada da prodju da bi dosli do tamo? :)

keiselbach
15-10-2007, 12:02
KAO MENI NPR.

STA CES KAD SE MORA NIJE TESKO(MISLIM SMECE)

Edin25--
05-02-2008, 15:11
Pa sa svih prozora u Sjenici najpre se vidi po jedna deponija smeca.
Dakle ima ih u svim ulicama na vise mesta.
Nije bas najlepsa slika ali je to prvo sto se vidi kada pogledate kroz prozor,pa i prosetate po citavom gradu.A svi znate kako to izgleda.
Slika ce naravno biti jos ''upecatljivija'' kada dodje prolece i leto pa ce taj utisak biti kompletan.
Skoro sam cuo jednog politicara koji kaze da je ulaz i putevi u Sjenici kao u Svajcarskoj mora da je mislio na one pored cuvenih semafora.
E tu ako ne pazite dobro kidate tockove na autu.Taj ili je nesto sanjao ili nije skoro prolazio tim ''cuvenim putevima''.
Mozda sam malo skrenuo s teme ali ja uvijek zapazim bas te dve slike pri pogledu s prozora,pa i svim sledecim pogledima.

halilce
05-02-2008, 15:17
Pa postavi nam sliku Edine,toga što vidiš!

Edin25--
05-02-2008, 15:18
A ti kao ne vidis kod tebe toga nema

halilce
05-02-2008, 15:24
Ja sam kod sup-a,ali vidim sve kad odem u grad,i rupe kod semafora i smeće na sve strane!
Ali,stvar je postaviti sliku sa prozora!

Edin25--
05-02-2008, 15:31
Da ja sam i rekao da sam malo skrenuo s teme,ali ne potpuno nije tu stvar u toj slici s mog prozora koliko u onim slikama koje eto i ti svakodnevno vidjas .
I nije to slucaj samo sa semaforima ili tim ulicama to je slucaj sa svim ulicama u gradu.
To govorim zato sto sam citao o tim semaforima govorite o njima kao da je neko napravio Ajfelovu kulu a problema u gradu koliko hoces.Pa samim tim i slika,e sada kome se one i koliko svidjaju ili ne to je relativno.

halilce
05-02-2008, 15:38
Nadamo se Edine,da će ove godine,srediti malo ulice po čaršiji!
Koliko puta su me isprskali,zalijepili komplet auto,a tek koliko sam ja nekoh isprskao neznam!
Ti postavi,ako baš vidiš semafore sa svog prozora,ili ipak,nešto ljepše...
pozz

Prijepoljka
05-02-2008, 15:39
Da ja sam i rekao da sam malo skrenuo s teme,ali ne potpuno nije tu stvar u toj slici s mog prozora koliko u onim slikama koje eto i ti svakodnevno vidjas .
I nije to slucaj samo sa semaforima ili tim ulicama to je slucaj sa svim ulicama u gradu.
To govorim zato sto sam citao o tim semaforima govorite o njima kao da je neko napravio Ajfelovu kulu a problema u gradu koliko hoces.Pa samim tim i slika,e sada kome se one i koliko svidjaju ili ne to je relativno.



Sve si u pravu, ali DAJ SLIKE! :D

iSelektor
05-02-2008, 15:44
A ti si edine tako divnu temu upropastio... mogao si otvoriti novu temu u kojoj ces da diskutujes o smecu, mada mislim da ih i imamo... Zasto ne moze da prodje skoro nijedan tema bez nekog kvarenja???
I ovo nije tema o slikama iz sjenica, vec i slikama bilo koga od nas, gde god da zivimo... Cak cu i ja da slikam sa mog prozora kako izgleda trenutno, cekam da prestane kisa...
Molio bih te tvoja misljenja o smecu u odgovarajucoj temi da nastavis, rado cemo prebaciti ovo sto pises u te teme...

Pozzz Tahirovic 8)

Edin25--
05-02-2008, 15:51
A tebi to smeta ne zbog toga sto sam ja''upropastio temu'' vec zato sto ti simpatises ove pod brojem 10 ili sta vec......
Ova mi se cinila kao najpogodnija da bih rekao ono sto imam bas zbog te lepote nisam ni stavljao slike nije lepo za videti.
I bez uvrede te teme vam i nisu neke sve neko presipanje iz supljeg u prazno ,jeste li vi tinejdzeri ili odrasli ljudi.
Pa povlacim se sa ovog vaseg cuvenog foruma pa samo vi diskutujte o ''lepim temama''
Pozdrav i od mene
Uzivajte

iSelektor
05-02-2008, 16:02
Povlaci se slobodno, to je tvoja licna odluka, jel mislis da cu ja ili bilo ko da te moli... Ako treba pomoci cu ti... Dal ja nekoga volim ili ne je irelevantna stvar u svemu tome...
Prebacujem diskusiju tamo gde joj je mesto...

Prijepoljka
05-02-2008, 16:03
A tebi to smeta ne zbog toga sto sam ja''upropastio temu'' vec zato sto ti simpatises ove pod brojem 10 ili sta vec......
Ova mi se cinila kao najpogodnija da bih rekao ono sto imam bas zbog te lepote nisam ni stavljao slike nije lepo za videti.
I bez uvrede te teme vam i nisu neke sve neko presipanje iz supljeg u prazno ,jeste li vi tinejdzeri ili odrasli ljudi.
Pa povlacim se sa ovog vaseg cuvenog foruma pa samo vi diskutujte o ''lepim temama''
Pozdrav i od mene
Uzivajte


Od mene imas samo mahanje!!!

Elvis-Eko
05-02-2008, 16:10
Aman brate, ne moze se ni jedan dan bez sekiracije

Tema je stvarno lijepa, mozda je Edin malo razocaran zato sto nema lijep pogled sprozora ili pak gleda pravo u smece pa ga to malo pogadja. Edine, svi smo mi upoznati s tim problemima o kojima ti govoris ali to nije razlog da se o tome ovdje govori.

Kod mene je vrijeme uzasno i ne mili mi se da gledam kroz prozor, cak sam i roletne spustio da ne gledam ove idiote kako kopaju ispred kuce da bi promijenili neke cijevi

Elvis-Eko
05-02-2008, 16:32
Hmm , odkuda ovaj moj post ovdje. Kolko se sjecam, pisao sam tamo u onoj temi POGLED S PROZORA

iSelektor
05-02-2008, 16:55
Sve je prebaceno... ovde... necemo kvarit onu lijepu temu... O smecu se moze i ovde diskutovati :)

Tahirovce
05-02-2008, 16:56
Elvise prebacili je neko od moderatora post ovde da nebi kvarili onu temu,Edine nije problem u tome sto pisem o problemu smeca,vec gde ga pises,pisao si u pogresnoj temi,..
Resavanje problema smeca je poceo,skoro sve divlje deponije su uklonjene,a i pocelo je redovno odvozenje smeca,bice postavljena vest o tome.

Elvis-Eko
05-02-2008, 17:00
Ok , np

Prijepoljka
05-02-2008, 21:24
Eeeeeeee, je*** te tvoje smece! Upropasti mi temu.. :(:(

iSelektor
05-02-2008, 21:26
nije nije, promenjeno je i pomereno... sve je na svome sada prijepoljka!!!

Prijepoljka
05-02-2008, 21:50
nije nije, promenjeno je i pomereno... sve je na svome sada prijepoljka!!!


Ok, hvala! Ali ako me nesto nervira, onda je to kenj*** o suvisnim stvarima!

iSelektor
06-02-2008, 01:07
Nisu to suvisne stvari veruj mi... to je ogroman problem bio u Sjenici, samo sto je covek pisao o tome u pogresnoj temi...
Nemoj sad ni ti preterivati... Procitaj temu ovu iz pocetka i vidi sta je problem svega ovoga...


Pozzz Tahirovic 8)

nc.biber
06-02-2008, 07:04
... pa naravno da nisu suvisne stvari, kad nas to sve pogadja ...ali su bile na pogresnom mjestu tj temi ...
... i jos jednom dokazujemo svoju ne-sposobnost diskusije! Jedni postaju previse licni i uvredljivi drugi se naprcili (nemam crtice citaj "meko") i samo sto ne kaze .ebo vas vas forum - zato sto se usmjerava na pravu temu?
... i jos nesto: oni sto kopaju kanale ili su radnici komunalnog (itd) il ih je natjerala nuzda a "idioti" nije korektan naziv - nije lijepo
Nadam se da cemo uskoro moci da rijesimo problem naseg smeca.
Dali je nekad neko od nase politicke "garde" pokusao da se ispita moucnost (donacija ili sta ja znam) izgradnje pogona za spaljivanje smeca i koristenja te energije npr za dobijanje struje ...
ali ko prati vijesti zna da i mnogo veci i bogatiji gradovi imaju slicnih problema vidi Napulj
pozz svima i sto kaze ona/j: BUDI FIN/A