PDA

View Full Version : Ovo je himna sandzackih Bosnjaka


iSelektor
14-04-2012, 00:42
Hor Multimedijalnog centra iz Tutina "El nur" večeras je u prostorijama Bošnjačkog nacionalnog veća u Novom Pazaru premijerno izveo himnu Bošnjaka Sandžaka "Ja sin sam tvoj".

Predsednik tog veća Esad Džudžević rekao je da je tom himnom zaokružen proces, kako je naveo, samoidentifikacije Bošnjaka i krunisanje njihovog znanja, kapaciteta i kompetencija.

"Onaj drugi deo koji je obaveza države mi smo pokušali da smestimo u deset poglavlja Bošnjačke rezolucije, koju smo već predstavili javnosti. Rezolucija predstavlja obavezu države da poštuje naša prava, stavove i identitet onako kako je to regulisano Ustavom i zakonima Srbije. Duboko sam uveren da će bošnjačka himna dati svoj doprinos stvaranju nacionalnog konsenzusa i zajedništva Bošnjaka na isti način na koji je dala i nacionalna zastava", rekao je on okupljenima.

Džudžević je najavio da će veće na čijem je on čelu sve resusrse staviti u službu pobede izborne liste Stranke demokratske akcije Sandžaka Sulejmana Ugljanina, na predstojećim izborima zakazanim za 6. maj.

"Vojvođanska veća su podržala Demokratsku stranku u Vojvodini, Mađarsko nacionalno veće je podržalo listu Saveza vojvođanskih Mađara, prema tome i mi imamo pravo da podržimo Ugljaninovu listu. Ne treba zaboraviti da je Ugljaninova stranka upravo prva počela bošnjački preporod na ovim prostorima", rekao je Džudžević.

Svečanom skupu premijernog intoniranja himne Bošnjaka Sandžaka prisustvovali su, pored brojnih građana, reis ul ulema Islamske zajednice Srbije Adem Zilkić i ministar Sulejman Ugljanin.

Etnomuzikolozi su za himnu izabrali ovu staru kasidu, vrstu pesme iz bošnjačke duhovne tradicije, uz novi, moderni, aranžman.

Kada ukucate naziv ove pesme na Jutjubu pojaviće se klipovi koji veličaju Aliju Izetbegovića, Armiju BiH, pesma je muzička podloga za snimke iz rata u BiH, a na jednom se vidi kako se mudžahedini pripremaju za rat dok im se peva "original" ove pesme.

--------------------

Ja sin sam tvoj


U plavo Božije prijestolje
Kliču zvuci s bogomolja
To su pjesme zemlje moje
Gdje huče gore i šume polja

Mila sura i žestoka
Sandžak je zemlja ponosna
Čuvam te kao i dva oka
Ja sin sam tvoj zemljo
Ja sin sam tvoj

Tamo na Limu zlatno zrnce
A na Ibru zora plava
Nad Pazarom spava sunce
Niz Pešter se razlila Vapa

Mila sura i žestoka
Sandžak je zemlja ponosna
Čuvam te kao i dva oka
Ja sin sam tvoj zemljo
Ja sin sam tvoj
[/URL]
[url]http://www.youtube.com/watch?v=elv829j39oc (http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=elv829j39oc)

http://www.youtube.com/watch?v=tbvdmQyiSFU (http://www.youtube.com/watch?v=tbvdmQyiSFU&feature=player_embedded)

Izvor: Vesti

STRANAC
14-04-2012, 11:36
20 godina imamo nacionalno vece.
20 godina se nazivamo Bosnjacima,a 10 godina smo i ustavom banana-drzave u kojoj zivimo priznati.
20 godina je sda cinila nacionalno vece.

2 godine protiv svih zakona i evropskih standarda nacionalno vece ne cine oni koji su legitimni i voljom naroda izabrani vec je to dodeljeno onim istim u tkz. tehnickom mandatu.

svih 20 godina,kada su imali i apsolutnu podrsku nisu skrpili nista sto bi nazvali himnom, a sada kada nemaju podrsku ni legitimitet nasli su zashodno da nam himnom proglase ovo skrnavljenje svega sto je vredno,bosnjacko,sandzacko.

ovo je smeh kojim smo neprestano izlozeni od strane bosnjackih velikana svih redom bez izuzetka.

sramota,najvise lici na grand produkciju.
bar da su nasli neki profesionalni hor da snime bar imalo kvalitetno pa neki jad,
nego matricu sa sintisajzera i 10 dece bez imalo sluha i talenta koja vise kukaju nego sto pevaju, ili bolje receno uce, jer ova melodija je izvorno, kasida...

neka su prokleti i stvaraoci i oni sto podrzavaju ceo ovaj cirkus.

Undercover 007
14-04-2012, 16:25
Hahahahah brate nisam smeo nista reci ali ovo je po meni jedan cirkuz.Jos kad sam bio u srednjoj u sjenici ovu smo kasidu izvodili i jedna mi je od najdrazih ali ovo sto sa njom rade je smijesno.
Da mi je samo vidjeti te genijalce koji su ovo osmislili. WOW zaista je bilo tesko!Svaki dan me neka nova glupost iz rodnog mi Sandzaka iznenadi od kandidata za predsednika do himne nam sandzacke.
Molim vas samo nas prestanite blamirati vise i predstavljati na ovakav nacin.

STRANAC
14-04-2012, 17:56
brate,veruj mi da 101% dijelim tvoje misljenje.
jutros kad sam procitao vest,obradovah se da vidim sta je,kad sam cuo osecao sam se kao poslednji bednik.
ne mogu da verujem kako se neko igra sa nama.
i dobro si reko,svi redom,od kandidata za predsednika do ovih sto odredjuju himne.

mi ne treba ni da imamo himnu ako ne postoji neko u nasem narodu ko moze da sastavi jedan stih sa asocijacijom na sandzacke bosnjake.

ne mogu vise da komentarisem i citam,nervira me ovo hocu da puknem od ovoga.

Tahirovce
14-04-2012, 19:12
Polako, pucices ...

STRANAC
14-04-2012, 19:19
jutros sam hteo da te zovem da mi posaljes sedative :) :) dugujes mi ih :) :)
ti si mi kriv,ovo me ovi tvoji unistavaju :) :)

Tahirovce
15-04-2012, 18:29
Nisi jedini, al sreca malo vas je :) vecina je na nasoj strani :) ...

STRANAC
15-04-2012, 22:56
pomrijece ti glasa od ovig gluposti,ovo je opasno za sve koji ne nose slemove te se tako cuvaju da im sta ne padne napamet...
ovo me podsetilo na jednu anegdotu kad je dijete pitalo baba sto nam je sandzacka zastava onakva...
kaze babo,sine Suljo je sanjo tu zastavu navece i cim se ujutra probudio reko je da je to nasa zastava :)

znam da ima ruzne snove, ali ovo sa himnom je stvarno horor i pakao kojem se niko normalan nije nadao...

Tahirovce
15-04-2012, 23:42
Tom zastavom sad svi masu, ja je jedno vrijeme zamjenio u autu sa zastavom SDA pa kad vidoh kakva je bagra sve nosi opet vratih onu SDA da se ne mjesam sa tamo nekim ... Al ipak hvala Bogu pa su sad svi pod "nasom" zastavom :) ...

SEJO31-de
20-04-2012, 18:04
:) :) :)....