PDA

View Full Version : JailBreak iPhone 4S


STRANAC
22-03-2012, 09:56
Evo jednog kratkog tutorijala kako JailBreakovati iPhone 4S sa iOS 5.0.1
JailBreak je UNTETHERED sto znaci da telefon ne morate kaciti za komp prilikom podizanja sistema i da ste slobodni da restartujete, rebootujete telofon kada god pozelite.

prvo sto treba je da posetite stranicu

http://greenpois0n.com/

i tamo sa gornje leve strane nadjete program Absinthe

kao na slici

http://i.imgur.com/kIpTR.png

i skinete verziju za kompjuter koji imate,
odnosno Win ako koristie Windows kao operativni sistem
ili Mac verziju ako koristite OS X kao operativni sistem

kada skinete verziju koja vama odgovara treba da uradite sledece:

1. zakaciti tel za komp
2.pokrenuti program koji ste skinuli Absinthe

dobicete sliku kao ova

http://www.ijailbreak.com/wp-content/uploads/2012/01/absinthe-a5-untethered-jailbreak-download-ijailbreak.png

3.sacekajte da program prepozna telefon i kada "se omoguci" polje gde pise Jailbreak kliknuti na tu opciju i sacekati da program zavrsi sa radom.

Nakon sto program zavrsi sa radom telefon ce se restartovati i kad opet udjete u njega videcete novu ikonu na kojoj pise Absinthe

4. Kliknite na Absinthe i sacekajte da se zavrsi proces.

Telefon ce se opet restartovati i kada sada udjete u njega imacete Cydia ikonicu

GOTOVO,TO JE TO,KRAJ,NEMA DALJE :) :)

evo jos jedan vide snimak pa pogledajte pre nego sto pocnete i videcete da je to lako,samo jedan klik i gotovo...


[url=http://www.youtube.com/watch?v=xCHxRLmquBI=feature=player_embedded&[/url]

iSelektor
22-03-2012, 12:25
da dodam jednu sitnicu!
meni nije hteo da pokrene absinthe dok nisam uradio potpuni backup u itunes, bez sifre i na harddisku.
tek kad sam to odradio, pokrenuo mi je absithe i jailbreak.

Secas se brate da sam ti pricao da mi nesto dugo radi backup... kad sam imao skoro pa 50 GB materijala na telefonu :)

pozzz

STRANAC
22-03-2012, 20:05
da,secam se da je bilo bas dugo,nisam znao da je to bilo,nisi mi prico ili sam ja zaboravio :)
u svakom slucaju treba da se uradi back-up, ali uglavnom kada se zakaci tel za komp on podigne i iTunes pa se odradi sync

iSelektor
22-03-2012, 20:37
nije treba nego mora, jer bez backupa, ne pocinje absinthe uopste radnju!
jer on iz tog bekapa posle vraca prvobitno stanje u tel, posle odradjenog jailbreaka! :)
i jailbreak je uspeo, ako posle u svom fotoalbumu vidis slike, ako je to prazno, onda moras opet!

adnan
27-03-2012, 10:31
Kako da se otkljuca iOS5 za druge SIM kartice? Koliko razumem ovo vazi samo jailbrake a ne otkljucavanje.

STRANAC
27-03-2012, 12:43
ako je 4S sa IOS 5.0 i ima FirmWare 01.00.11 moze jedino da se otkljuca sa cipom Gevey Ultra S

ako je 4S sa IOS 5.0 i ima FirmWare 01.00.13 ili 01.00.14 i oni se otkljucavaju sa ovom Gevey Ultra S

a,ako je,NE DAJ BOZE :) 4S sa IOS 5.1 i ima FirmWare 02.00.10 za sada ne moze nikako da se otkljuca...

STRANAC
27-03-2012, 12:48
ako je iPhone 4 sa 5.0 5.0.1 ili 5.1 isto zavisno do FirmWare otkljucavaju se sa Gevey-om osim ako nije FirmWare 04.11.08 ili 04.12.01

ta dva za sada ne mogu da se otkljucaja nikako...

adnan
29-03-2012, 20:15
E kod mene je 04.11.08 :(

STRANAC
29-03-2012, 20:54
uveliko se suska da bi za koji dan mogla da se pojavi neka cip-kartica koje ce otkljucavati i taj FW.
medjutim,za sada nista nije sigurno ni provereno a cim bude ja cu napisati ovde.

uzgred,svaki iPhone koji je kupljen na ugovor kod bilo kojeg operatera posle godinu dana moze da se otkljuca za sve mreze.
to se radi podneskom zahteva kod operatera sa kojim je imao ugovor,plati se nadoknada u visini oko 40-50$ (300:- kosta u SWE ;) ) oni to dlje prosledjuju Apple i za 7-10 dana kada se zakaci iPhone za iTunes dobija se poruka da je Factory Unlocked...

iSelektor
29-03-2012, 21:38
U nemackoj je to dvije god :(

STRANAC
11-05-2012, 17:00
Jako dobra vest za vlasnike iPhone 4S
Upravo,pre 2 sata je izasao JailBreak alat kojim se moze JB-ovati
iPhone na:
5.0.1
5.1.
5.1.1

u pitanje je updatirana alatka Redsn0w 0.9.11b1
koje se moze spustiti 5.1 i 5.1.1
na 5.0.1
i tako uraditi Untethered JB alatima koje smo vec pominjali....

Napominjem da je proces lak, trebace vam oficijelni iOS FirmWare koji trenutno imate(5.1 ili 5.1.1)
i onaj na koji zelite da se vratite,znaci 5.0.1
ako nekom trebaju linkovi za preuzimanje neka se javi a ja cu uskoro napraviti jedan tutorijal sa sve slikam,smao da uhvatim malo vremena...

p.s.
nije jos testirano na iPad2 sto meni treba ;)
pa cu izgleda morati sam da testiram :)

iSelektor
11-05-2012, 19:27
citraj da je uradio na ipad3 jailbreak unthetered i da radi... ovaj ipod2g ili kako se vec zove... bas maloprije na tviteru objavio

super je, samo nek se radi :)