PDA

View Full Version : Planinari ZMAJEVAC opet u selu Ursule


iSelektor
26-02-2012, 18:53
Svaki dan naizmenično dobijamo nove vijesti naših sugrađana iz Sjenice, ili je planinarsko društvo "Zmajevac" ili je "Gorska služba" u pitanju. Bitno je da su dobre vijesti i da je sve to popraćeno video zapisom.
Naš dežurni reporter na nogama, Ramo Tahirović, je 24.02.2012. opet bio sa Zmajevcima na putu. Cilj: selo Ursule, familije Baždar. Odnešene su osnovne stvari za preživljavanje Ademu i Hivzu Baždaru. Snijega i dalje ima u izobilju i ovaj put nije moglo autom da se priđe ni blizu. Natovari na leđa i peške...

Pogledajte reportažu:

http://www.youtube.com/watch?v=XSWoNQ13Kh0

STRANAC
27-02-2012, 08:55
svaka cast ovim ljudima...
nego,zar nisu mogli ove dzakove da natovare na nekakve sanke,decije ili sl.
ili pak da stave u neke najlonske vrece i naprave nesto da vuku,ovako im je jako tesko...

iSelektor
27-02-2012, 17:09
mislim da sanke nemaju sanse ovde... potonule bi. Pa jesi li video u snimku u jednom momentu Sapku je propala noga, da nije mogao da se izvuce. tj jedva...

adnan
01-03-2012, 11:11
svaka cast ovim ljudima...
nego,zar nisu mogli ove dzakove da natovare na nekakve sanke,decije ili sl.
ili pak da stave u neke najlonske vrece i naprave nesto da vuku,ovako im je jako tesko...

Obicne sanke ne bi mogle, jedino nesto tipa "pulka" ali u Sjenici takvih nema. Ovde nisu mogle ni motorne sanke zbog teskog terena tako da je jedina alternativa bilo pesaka.

Dzakove smo pokusavali da vucemo po snijegu ali nije moglo, snijeg je bio jugov i dzakovi su duboko propadali i kocili. Odneli smo dzak brasna, dva dupla paketa hrane i dva dupla higijenska paketa plus nesto voca, ukupno preko 100 kg namirnica.

Isli smo 6 km u jednom pravcu, posli smo oko pola 2 popodne i kada smo se vratili kod skole u Ursulama, gde nam je bio auto, bilo je pola deset uvece. Propadali smo u snijeg do pojasa sa 20 - 30 kg na ledjima i cini mi se nikada se u zivotu nisam vise umorio iako smo Ahmo i ja bili najlakse natovareni.

STRANAC
01-03-2012, 12:11
Ado,ja sam i mislio nesto kao "pulka"
Svaka cast, vidi se da je bio tezak i teren i ono sto ste nosili ali je veliki moralni cin ono sto ste radili i ono sto rade svi koji dolaze do ovih ovakvih terena...

Rarica
01-03-2012, 13:06
Stvarno vam svaka cast, vidi se da ste pocrkali. Velika je stvar to sto radite, Zmajevac je veliko osvezenje za nas grad samo da ustraju na tom putu.
Sapkova kapica je vrh :) eto ideje za maskotu :):)

adnan
02-03-2012, 08:40
Stvarno vam svaka cast, vidi se da ste pocrkali. Velika je stvar to sto radite, Zmajevac je veliko osvezenje za nas grad samo da ustraju na tom putu.
Sapkova kapica je vrh :) eto ideje za maskotu :):)

Bujrum sa nama na ljeto. Maskotu vec imamo ... :)

Rarica
02-03-2012, 09:41
Bujrum sa nama na ljeto. Maskotu vec imamo ... :)

Ako Bog da, jedva cekam :010: