PDA

View Full Version : sta mislite o staroj SFRJ dali je bilo bolje tada ili sad


liliput
06-01-2006, 20:56
ja sam rodzem 1984 i malo znam sta znam o tim vremenima samo cujem price neke pa bio voleo malo vise da saznam ako moze dali nam je bilo bolje tada za vrijeme tita i komunisticke vlasti ili sada

Tahirovce
06-01-2006, 22:14
ja sam 79 tako da ni ja nisam bas zahvatio puno tog vremena tj ne secam se nicega.Tita sam zakacio nekih 9meseci a bivsu jugu 12 godina.horu reci da znam sve iz prica kao i ti.Imala je stara juga i prednosti i mana,licno mislim vise prednosti sve je funkcionasalo super jedino sto nije bilo demokratije,licno mi se ne svidja ideja komunizma....

liliput
06-01-2006, 22:25
a ko je mogo da krade i uziva za toga bio dobar a kada bi se neko suprostavio odma bi ga ucutkali ili likvidirali

HaNi
06-01-2006, 23:36
Najbolje bi bilo kad bi sandzak bio svoja drzava..al tek ce sad problemi ako nas podijele...

Crni Gruja
07-01-2006, 00:28
dobro hana, to je sasvim druga prica

Lakota |ljiv|
09-01-2006, 12:58
Ja mislim da je najbolje da se vrati tito da vidi ovaj haos!

Tahirovce
09-01-2006, 19:21
:roll:

sexyseka
05-02-2006, 16:30
Najradije se secam Pionira i Stafete

Da li se seca jos neko od vas Pionirske zakletve?

"Danas kada postajem pionir,....."

Nazalost ne ne secam cele zakletve ali bi mi bilo drago da je neko zna.



Evo jedne slike,bar ono sto sam uspela spasiti iz vremena kad je moj otac sluzio JNA.

Zijadina
05-02-2006, 18:58
heheh....eno mi ga babo :)

sexyseka
05-02-2006, 19:05
e nije tvoj nego moj babo :wink:

Tahirovce
05-02-2006, 19:12
Mogu da zamislim kolko su vezbali ovaj stav za docek Titu,nebio im ja u kozi...

sexyseka
05-02-2006, 20:29
hehe,neznam.

A ako su dugo vezbali onda su i imali sta da rade jer to nije bilo samo jednom za vreme njegovog vojnog roka.

Tada se sluzilo 2 Godine,a postoji jos slika.

Zijadina
05-02-2006, 21:02
Zkletva (kolko se secam)



Danas, kada postajem pionir,

dajem casnu pionirsku rec,

da cu marljivo uciti i raditi i biti dobar drug;

da cu voleti nasu samoupravnu - Socijalisticku Federativnu Republiku Jugoslaviju

da cu ceniti sve ljude sveta, koji zele slobodu i mir.



:wink:



Crvenu maramu nosicu ja

I plavu kapicu, tra-la-la-la.

Crvena zvezdica na kapi sja

O vratu marama, tra-la-la-la.

Kako smo bili sjatki..... :D :mrgreen:

Zijadina
05-02-2006, 21:09
Secam se, da smo ponavljali reci uciteljice ...

"Danas kada postajem pionir....." i mi to sve ponovi

"dajem casnu pionirsku rec..." ....i to bi dobro..... al kad naidje "Socijalisticku Federativnu Republiku Jugoslaviju "....mi svi tuc-muc niko nezna sta je to (osim Jugoslavija)....ahahhahahah

Crni Gruja
05-02-2006, 23:41
heheheh, joj kako to dobro zvuci. Kako mi je zao sto sam prva generacija koja nije to zatekla. A bio sam se spremio, imo sam i kapu i maramu, cak i neku knjizicu. ja mislim da je to sve jos uvijek nedje dole u sjenici 8)

sexyseka
06-02-2006, 00:20
Evo jos jedne

borichi
06-02-2006, 01:17
Zkletva (kolko se secam)



Danas, kada postajem pionir,

dajem casnu pionirsku rec,

da cu marljivo uciti i raditi i biti dobar drug;

da cu voleti nasu samoupravnu - Socijalisticku Federativnu Republiku Jugoslaviju

da cu ceniti sve ljude sveta, koji zele slobodu i mir.



:wink:



Crvenu maramu nosicu ja

I plavu kapicu, tra-la-la-la.

Crvena zvezdica na kapi sja

O vratu marama, tra-la-la-la.

Kako smo bili sjatki..... :D :mrgreen:



Cim napunis 7 godina komunisti pocnu ispirati mozak. I svi smo se naivno kleli a nismo ni znali cemu...

E sada sa zadnjim ratom nadam se da smo naucili. Taj vam komunizam i Jugoslavija nisu vrijedni pomena.

:evil:

sexyseka
06-02-2006, 01:43
Mislim da su ta vremena ipak za pojedine lepe uspomene,ne zelim poceti nikakvu raspravu o politici(za to ima posebna tema),govor je samo o lepim trenutcima,kojih se mnogo ko rado seca.Mozda i trenutci koji su vredni pomenuti u staroj SFRJ.

Elvis_A
06-02-2006, 05:41
da je neko doso ko tito borichi, ja i ti nebi sad bili ovde desmo sad a i ostali nego bi bili u sjenici...bar tako mislim jer stalno cujem kako stariji pricaju " eh sto nije kosto je prije bilo za vrijeme rahmetli tita"!!

Crni Gruja
06-02-2006, 12:15
HAHAHAHAHAHAHA

RAHMETLI TITA!!! :lol:

mersiha
06-02-2006, 19:38
ovigledno da je ova tema za neku stariju grupu haha

Tahirovce
06-02-2006, 21:16
izgleda slabo je ko zapamtio od nas to vrijeme.........

Anonymous
12-03-2006, 17:33
Meni su nezaboravni trenutci doceka stafete, na Dan mladosti 25.maja,simbolicnog rodjendana Tita,koji je inace rodjen 7.maja.

İspred spomenika dole bina,a na bini nas nekoliko osnovnoskolaca u horu pevamo:

"Uz marsala Tita,junackoga sina

nas nece ni pakao smeeest.

Mi dizemo celo,mi krocimo smelo

i cvrsto mi stiskamo peeest .... :roll:



Bili su to za mene izuzetni trenutci,stvarno.Ponos je lio mojim venama...a,sad lije opet jer moj narod polako nalazi sebe...

amlA
13-03-2006, 00:32
Hm,sve je to bila kula od karata,malo vetra je duvnulo i eto dje je sad Juga.Tito je bio centralista...sve kaze chinjenica da su njegove neistomishljenike "smeshtali" na Goli otok.Ipak smo se radovali kada bi reprezentacija Jugoslavije pobedila,uchili smo neke glupe pesmice i skakali ko kenguri na sletovima...

Sad mi shega kad gledam fudbal,skijanje...nidje insana za kojeg bih mogla da se radujem kada pobedi.Dodushe,bude mi drago kada neki Hasan ili peti i deveti pobede.Eto

joku
13-03-2006, 13:29
Posle svega sto nam se dogadjalo u poslednjih 15-tak godina,nije tesko biti nostalgican za "titovim vrijemenom".Ipak je to bilo lijepo i bezbrizno vrijeme.Moglo bi se vise kritike uputiti ovom materijalistickom kapitalizmu!

lejla
13-03-2006, 13:44
Borichi:''E sada sa zadnjim ratom nadam se da smo naucili. Taj vam komunizam i Jugoslavija nisu vrijedni pomena. ''

Kakve veze ima poslednji rat sa komunizmom?Poslednji rat i sve sto se dogadjalo vezano je samo za Milosevica sve je on ovo napravio.Mozda sam ja mlada i ne znam bas puno o ovome ali sam cula iz prici.Da je ono vreme svi bi mi bili tamo.Onda je Yugoslavija bila u prednosti u svemu.A sad gde smo negde pri kraju.Bas,bas sve je bilo drugacije.Sta se to sad dogadja u Sjenici ima li nekih zabava ili nesto tome slicno?Vise nemamo ni Bioskop.Ma ima puno toga reci na ovu temu.

Tahirovce
13-03-2006, 17:22
Lejla ima malo istine u tome sto kazes, i ja cesto cujem price EH NEZNATE KAKO JE BILO DOBRO NEKAD U JUGOSLAVIJI,mozda jeste bilo bolje finansiski gledano, ali ljudi nisu imali osnovna ljutska prava, da bi uspeo morao si biti komunista-ateista,tj clan partije(neki partiski drugovi sa osnovnom skolom su bili sefovi ljudima koji su imali fakultet ali nisu imali partisku knjizicu)..Nazalost i sad ima toga moras bii clan stranke da bi imao karijeru narocito ljudi sa fakultetom...

lejla
13-03-2006, 20:14
A koja to ljutska prava sad imaju?Mene nije nikad interesovala politika,partije itd.Ja samo kazem kakav je bio zivot onda i sad(kraj'80).İmalo se posla.A sta sad moja oba roditelja su ostala bez posla kao i mnogi.Sve fabrike zatvorene.İmaju privatnici ali kod njih za vrlo malu sumu novca moras da radis i radis :( :(

Tahirovce
13-03-2006, 20:32
Nisi me razumela ja sam rekao sta i ti sad,da je bila bolja finansiska situacija,ali morao si voljeti predsednika i misliti da je dobro ono za sta on kaze i partija da je dobro,kapiras sta hocu da kazem?....

lejla
13-03-2006, 20:37
OK OK ;)

Crni Gruja
14-03-2006, 14:17
Heheheh, nema sa Reskom raspravljanja, Lejla :)

lejla
14-03-2006, 16:27
Jale nije ovo rasprava.Samo ja ne volim da onako pricaju za staru YU.Pogadja me :) :)

Tahirovce
14-03-2006, 18:24
:roll:

agapase
02-05-2006, 15:06
Ja mislim da je najbolje da se vrati tito da vidi ovaj haos!

I ja tako mislim Lakota!!!

Zuko
26-12-2006, 18:14
ko je ovaj ;;BORICHI ;; sto ovako dobro analizira stvari koe on sam ne razume, jer kada bih ih razumeo video bi da to nije sve tako ruzno i strasno kako on misli. rat je bio sasvim nesto drugo a ne to sto velika vecina misli i rat nisu vodili komunisti nego oni koi su bili protiv komunizma. ija mislim u tvom zivotu nesto sto si najbolje naucio to je bilo

ova zakletva koju si malo poceo da ismejavas

I plavu kapicu, tra-la-la-la.

O vratu marama, tra-la-la-



razmisli malo gospodine ;;BORICHI;;

pozdrav

Zuko
26-12-2006, 18:27
zilha i ja mislim isto kako i ti i mnogi drugi misle tako samo cute jer.....



pozdrav za tebe i sve ostal cao

adnan
02-01-2007, 18:05
Posto od sadasnje situacije nemoze da bude gore bivsa SFRJ je bila naravno bolja. Ja sam isto polozio pionirsku zakletvu:



Danas, kad postajem pionir

Dajem casnu pionirsku rec



Da cu marljivo uciti i raditi

Postovati roditelje i starije



I biti veran, dobar drug

Koji drzi datu rec



Da cu voleti svoju domovinu,

Socijalisticku Federativnu Republiku Jugoslaviju

I sve njene narode i narodnosti



Da cu razvijati bratstvo i jedinstvo

I ideje za koje se borio Tito



Da cu ceniti sve ljude sveta

Koji zele slobodu i mir



Ja stvarno neznam sta je lose u pionirskoj zakletvi. Tu su uglavnom ljudske i moralne vrijednosti. Da se radi i uci, da se postuju stariji, da se drzi rec su pozitivne stvari i da su se ljudi iskreno drzali zakletve gde bi nam bio kraj.



Salu na stranu meni je licno bilo mnogo bolje. Ekonomska situacija je bilo mnogo bolja, islo se na letovanje, ekskurzije i bilo je vise slobode nego danas. Naravno sto neko rece nisi imao neke ljudske slobode ali se dobro zivelo. Najljepse godine zivota su mi bile u staroj SFRJ.

Elvis-Eko
03-01-2007, 07:18
Prije si smeo svugde lec ali nisi smjeo svasta rec

Sad smijes svasta rec ali ne smijes ni u svoju kucu lec :D

Tahirovce
03-01-2007, 18:25
ovo je bilo jako, haha bravo Elvise......

sabina
03-01-2007, 18:26
ja se slazem sa lejlom. kakva korist od danasnje "demokratije" kad ljudi nemaju hleba da jedu, kad novopeceni bogatasi i privatnici iskoriscavaju radnu snagu, kad vlada zakon jaceg i bogatijeg.ljudi koji se secaju titovog vremena govore kako su imali posao, platu,normalan zivot. niko nije razmiljao o politici. a kakva je situacija danas? sta nam je to postalo bolje?

lejla
04-01-2007, 13:01
Nista nemoj da ulazimo duboko u temi samo je dovoljno da kazemo.U ono vreme smo svi bili u Sjenici a gde smo sad''kud koji mili moji''

to je zalosnoo

SEJO31-de
04-01-2007, 23:13
Lejla skidam kapu .sto poso si u pravu.

Sta je bila stara Yuga za pola sadasnje evropse unije kao naprimer:portugalije,spanije,za ove nove i da nepitamo,Poljsku Slovacku .....Sta je bio nas CRVENI PASOS?Ulaznica za cio svijet bez vize.

A dje smo sad sa demokratijom,i kolko nas je ova demokratija kostala znamo,kolko ce nas jos kostat ostaje da se vidi......

sabina11
05-01-2007, 12:14
moram i ja nesto da kazem za ovu temu:

ja sam rodena 73 u sjenici, i kao beba od 9 meseci sam sa roditeljima otisla u njemacku(u stvari su me oni poveli) svake godine smo dolazili na odmor. to su bile najljepse nedelje godine. citavu godinu smo se radovali na odmor i familiju.



kad sam krenula u skolu, isla sam i u jugoslovensku skolu i postala sam pionir. imali smo jugoslovenski klub u forchheim, svi su se druzili. imali smo proslave za dan zena, dan republike, dan mladosti, pripremali slet, recitirali na binu pred publikom, folklor igrali, dan danas kad gledam folklor suze mi krenu kad se setim kako je bilo lijepo.



folklor iz tadasnje "vesne" je dolazio kod nas u forchheim i imali su nastupe.mozda se jos neko seca?

svi smo se druzili.svi smo bili jugosloveni. mi smo kao omladinski folklor isli u kiseljak.



ponosna sam bila da reknem da sam jugoslovenka i dan danas to kazem. za mene samo ima jugoslavija. zastava je bila najljepsa na svijetu. petokraka mi je dan danas najljepsi znak. "YU" znak sam tada kopirala i na sve sveske na omot lijepila. da je juga ostala ko sto je bila nikad nebi uzela njemacki pasos.

kad je bio rat u bosni dosta godina nismo dolazili. posle rata smo opet poceli. danas dolazimo svi redovno.

ja za sebe mogu da kazem, da sam jugu voljela i da je dan danas volim. i rahmetli tita isto.

waga
05-01-2007, 16:28
"Oci su mi more jadransko,

kose su mi klasje panonsko,

setna mi je dusa slovenska,

ja sam JUGOSLOVENKA."

MajkaMaca
14-04-2007, 23:51
Malo prelistah ove komentare.ZALOSNO, zalosno da ovakve komentare o zlatnom Jugoslovenskom vremenu moram da citam. Nije mi za omladinu koja se ne seca tog vremena ,koja se rodila kad se sozijalizam gasio no mi je na one koji su u tom vremenu ziveli i moram reci u tom vremenu uzivali.Ja sam licno bila clan saveza komunista Juslavije od 1977, bila sam pocetak 3.godine skole za KVradnike ,kad sam primljena u clanstvo,a rodjena sam i odrasla u takvoj familiji.Mogu vam reci da ljepse vrijeme nece doci.Ljudi su bili ravnopravni,jugoslovenske granice ka cijelom svijetu otvorene, a takodje i za zijeli svijet,vise smo imali tada stranih studenata nego danas nasih,a turizam svetski, nezaposlenih je imalo samo onih koji nisu hteli da rade,sto znaci pravo iz skole na poso,plate:zapadne gladan nije bio niko ,pogotovu godine druga polovina sedamdesetih i prva polovina osamdesetih(sto ja znam).Komunisti nisu rat poceli nego nepismeni robijasi koji su po zatvorima postali idealisti.pokusali da nesto stvore sto je bilo nemoguce i dok takvih bude imalo a i naivnih gradjana koji im veruju bice ratova.Ja sam licno srecna sto sam to vrijeme zapamtila i sto sam svedok tog vremena.Zao mi je samo sto pojedinci negiraju to zlatno vrijeme. Ova "demokratija" ne vodi dobru, jer da je vodila nebi sjenicaci prsli po svijetu. I Titove se kosti u grob okrecu. ako neko nekih pitanja ima radu cu mu ih odgovorit!



Kod mene je jos uvijek zastava SFRJ, i ponosim se tim.

SEJO31-de
15-04-2007, 01:01
Komunjare........!To vam je vrijeme proslo. :D :) Sestro ne ljuti se...

MajkaMaca
15-04-2007, 11:04
mora da si popijo... :evil:

sejdzo
19-04-2007, 21:35
Hehe...TITO je bio jedan!!

Tahirovce
19-04-2007, 22:35
Ali ne i vrijedan......

sejdzo
21-04-2007, 22:28
TITO JE bio zakon.....eh kako ste plakali kad je umro!!! :D , a sada govorite kako nije bio vredan!!TITO LEGENDA....

MajkaMaca
21-04-2007, 22:36
Tito legenda...tako je sejdzo ...svi to dobro znaju ,samo danas glume. :cry:

Tahirovce
22-04-2007, 16:28
Hvala bogu danas svako ima pravo na svoje misljenje, da voli ili da ga ne voli, nadam se da se razumemo.....

MajkaMaca
22-04-2007, 22:01
:shock:

Elvis-Eko
23-04-2007, 07:47
Kao sto rekoh na pocetku ove teme :

Prije nisi smeo svasta rec , ali si mogao svugde lec

a sad smijes svasta rec , al ne smijes ni u svoju kucu lec

adnan
23-04-2007, 18:25
E svaka ti je Njegoseva Eko.

Crni Gruja
24-04-2007, 00:16
Familija ti je cudo :) nas je troica, cak smo i Tahirovice nadjacali :D

supergirl
06-05-2007, 21:00
Ma,sve je bolje od ovaga sad!!!

MajkaMaca
06-05-2007, 21:04
I to da znas,ova danasnjica bog zna kud i u kakvu buducnost vodi.

supergirl
08-05-2007, 22:40
Kud nas vodi?? Pa u Evropsku Uniju,dje drugo?!

A za tamo cemo videt,ha? Tako mi,izgleda,razmisljamo. Imacemo promet,slobodu carina,turizam... Ma dajte! Imacemo rad i samo rad. Ustvari,ne samo to. Imacemo i oboljenja stecena radom i sl. Imacemo i drogirane,i homosexualce i djecu u drugom stanju....ma svasta po nesto.

Boricemo se da pobedimo Ameriku,koja je u stvari predodredjena da vlada svijetom i tako u nedogled....

Vratite nem SEV,ili da idemo na istok mozda oni tamo uspeju da nesto urade. Ipak je Amer-gedon tek pred nama. Zamislimo se,da se jednog dana ne nadjemo na pogresnoj strani....

Elvis-Eko
09-05-2007, 21:05
Ja mislim da je bolje sad nego pre, ne mozemo ni u Bugarsku bez vize :evil:

Hida
10-05-2007, 08:52
Ja se sjecam tog zivota u SFRJ i nje sigurno bilo boljeg zivota nego tada. Moj rahmetli Babo nije bio clan saveza komunista ali je sve sto je stekao u zivotu dobio zahvaljujuci Titu i tim vremenima. On nije imao oca ni majku da mu obezbjedi kucu i ostalo ali je sa jednom platom imao mogucnosti i da napravi kucu i da gaji i skoluje petoro djece. On nam je uvijek govorio da Titova slika iz kuce ne smije da se izbaci (jos uvijek stoji na istom mjestu) jer on mu je bio i otac i majka. Ja licno nikada ne bih otisla iz Juge da je ostala kakva je bila.

Crni Gruja
10-05-2007, 12:19
Aaaa, viditel vi to? A to mi je sestra. Pa hajde neka mi sad neko pisne :mrgreen:

aldin
10-05-2007, 20:20
nebi niko!!!!

amlA
11-05-2007, 00:06
Ja bih,cisto onako informativno 8)

supergirl
11-05-2007, 00:52
Pa,znas kako,neznam kako je bilo,jer sam rodjena taman kad su poceli nemiri,ratovi,cepkanja Juge..... Ali ono sto citam,cujem,o cemu ucim,kazuje mi dovoljno. SFRJ je bila zemlja,za neke raj,a za neke pakao... Kao sto je tebe,Hido, babo ucio da je volis i postujes,tako sam ja naucena da ni tad nije bilo so cool...

Komunizam je,sam po sebi,najveci vid demokratije koji je do sad drustvo imalo,ali ipak bih izbacila mnogo sta iz njega. Npr.zamislite da zivite bez slobode izrazavanja,veroispovesti....da prihvatate tudje ideale..... Postali bismo roboti.....

Doduse,ni ovo sad nas ne vodi nigde,tako da je bolje da se ovaj podforum izbrise,jer me navodi na neprestano razmisljanje...

uh....

Ma,dobra su to vremena bila,mogao je covek da stekne dovoljno, vise nego sto moze sad,ali....ipak volim sto sam posle svega toga rodjena....

Crni Gruja
12-05-2007, 20:41
Supergirl, samo da ti kazem da nece biti nikakvog brisanja. Sa ovog foruma je jedna jedina tema obrisana, i nemozes ni da zamislis sta se sve tad izdesavalo. Imamo mi svi tema koje nam ne odgovaraju, samo ih treba zaobici. Nadam se da me razumes, ovo ti samo kazem radi informacije, ne mislim nista lose.

Pozdrav

MajkaMaca
12-05-2007, 20:59
Pozdrav,CRNI GRUJA!

S tobom se potpuno slazem.Jednostavno temu zaobici!!!

supergirl
13-05-2007, 12:31
Nisam ni mislila ozbiljno, htela sam da na taj nacin prenesem poruku da ne vrijedi sad o tome pricat,jer nemamo nista od toga,osim novih prepirki...Znate ono:"O proslosti treba znati samo toliko,koliko treba da zaboravimo".... Izgleda da mi to nije bas najbolje uspelo...

MajkaMaca
13-05-2007, 14:41
Ja licno tu divnu proslost ne mogu i ne zelim da zaboravim.Ponosna sam sto sam dozivela i uzivala u tom vremenu.Za mene je ova tema zaista vredna,zato pozdravljam onog ko je na ovu ideju doso,ovde bih danima imala sta da pisem.

supergirl
13-05-2007, 21:02
Pridruzujem se pozdravima.....ja bih ovde imala danima da pitam,jer me stvarno zanima zasto je SFRJ nekima toliko prijala,a neki se mrste na sam pomen tih vremena... Interesuje me ZASTO??? Kontam da je to tako sad,u visepartijskom sistemu,ali tada............. stvarno neznam...a kad pitam,niko ne zna da mi to jasno objasni,pa zato mislim da o tome ne treba pricat... Ali ok.

lejla
14-05-2007, 12:30
U potpunosti se slazem sa MAJKAMACOM. u to vreme SFRJ svi smo bili u Sjenici kolko toliko se radilo.Od jedne plate je moglo da se ide na more i puno toga.A to politika,komunizam mene to ne interesuje.

Najzalosnije je to sto smo si svi rasuli po svetu.Zbog toga zalim za SFRJ

sabina11
14-05-2007, 12:42
makar si imao svoju zemlju i da navijas za nju, nema veze jel sport ili recimo eurovizija, a sada za koga navijate sad?

waga
14-05-2007, 12:43
Da si ti supergirl bila u to vreme SFRJ znala bi zasto neki od nas ne mogu da prezale to vreme.

MajkaMaca
14-05-2007, 20:00
Ja sam (St.3) rekla:ako neko nesto zeli da sazna o bivsoj SFRJ i ima pitanja rado cu objasniti, odgovoriti i obrazloziti receno,ali cini mi se da i nije potrebno,jer u sjenici mnogo zivih svedoka ima koji mogu da na ta pitanja odgovore daju(samo ako nece da priznaju).

Ti, supergirl,trazis jednom da se ova tema brise ,da te nervira, a sad bi nesto da saznas.ako su tvoji roditeli zaboravili kako im je nekad bilo i nemo gu ti ispricat istinu o SFRJ slobodno pitaj, ja sam uvek spremna da ti o toj temi price pricam.Samo se ne slazem da dajes bilo kakve pogresne komentare o necemu sto ne poznajes...

supergirl
15-05-2007, 01:02
Ako pogledas sve moje poruke u ovoj temi,videces da znam sta je komunizam. I kao takav mi se ne svidja. Ali ljudi su to prihvatili,ziveli su skupa (i to bolje nego sad) razvili se, gledajucu samo naprijed. Nije bilo bitno ko je musliman,ko katolik,ko jevrej...nista... I pokazalo se dokle to vodi. Nakon "Zakonove" smrti,poceli su ratovi, nemiri, cepkanja...sve sto i danas osecamo (na primer,evo nas ovde iz cijelog svijeta). To pokazije da nismo imali komunizam bas onakav kakav je bio na "papiru"...

No,to nije ni bitno. Bitno je da se tad dobro zivelo....Ljudi su imali za sve, lakse se skolovalo, putovalo... Bilo je mnogo-cega,sto danas nemamo,i sto oci nas mladjih samo sanjaju da ce videti...

Ali,opet ne mogu da kazem da je bilo bolje,ako ljude odvode na goli-otok,jer pevaju "sto se ne sme", ako ih lincuju jer obavljaju hadz, ako im uzimaju od usta,da bi drzava imala i sl.

E to ne mogu bas najbolje da spojim.



Doduse,ni ova demokratija nam nije donela nista bolje,al dobro sad....



Bolje da je ime teme: "Sta mislite o SFRJ? Da li je gore bilo tada ili sad?(...ovo takodje ima preneseno znacenje,kao i ono za brisanje teme...)





Opet,izvinjavam se svima koje sam,moguce,ovim uvrijedila. Postujem svacije misljenje,iako se to ne cini bas tako... :wink:

Hida
15-05-2007, 08:41
U SFRJ nije tacno da nisi smio da kazes da si musliman ili da ides na hadz.Nisu mogli samo oni koji su bili clanovi saveza komunista, mada su i i oni bili vjernici u svojoj kuci. Pitaj nekog starog hodzu da li su u tom vremenu ljudi bili vjernici i klanjali. A sto se tice uzimanja od usta da bi drzava imala nije tacno vec neki nisu mogli da budu prebogati a neki da nemaju nista. Svi su morali da imaju dovoljno za osnovni zivot, sto je po mojem i pravedno ako imas dovoljno podijeli sirotinji i Alah ce te nagraditi zbog toga. U ovoj novoj drzavi ti sto imaju previse para - pitam se na koji nacin su ih dobili. Mi sto smo u inostranstvu vidimo da je tesko zaraditi puno para na posten nacin. Ne zalim se da nema para ali nemaju se stotinama hiljada eura ili cak milioni kao neki dolje. Jos samo da kazem da nije bilo djeteta u nasem komsiluku koje nije islo u dzamiju ( u mejtef )jer to je bilo obavezno bas kao i skola.

supergirl
15-05-2007, 13:04
E, pa bas mi je drago da je bilo tako...Ja sam nasla na nedje na internetu,slucajno, intervjue sa nekim nasim ljudima koji su bili lincovani zbog iskazivanje svoje vere. Bas bih volela da na to jos jednom naidjem.

A sto se tice oduzimanja privatnih poseda,znam da je to bilo najbolje resenje za nas, nakon ll svetskog rata,ali bilo je tu puno nadleznih ljudi,koji su "krali na kantaru".

Imam primer u porodici,da su zbog takvih, ostajali pred zimu bez stoke,zimnice...bez hrane.

A danas je vec druga prica. Zapad i hoce da nas vrati u feudalizam,dje ce mafjasi,kriminalci,zlocinci biti velikoposednici ,a posteni ljudi ce postati robovi. Od danasnjice je, vala, sve bolje, ali nije ni SFRJ bila tako zlatna. Da je bila,trajala bi duze!

endzika
15-05-2007, 18:20
e supergirl,izvini ali ti si rodjena tad kad je SFRJ vec bila proslost.......zato pusti druge da ocenjuju njen kvalitet,mi nismo merodavni za takve komentare.........

Tahirovce
15-05-2007, 20:41
Nisam ni ja zapamtio puno od SFRJ, ali slazem se sa supergirl u potpunosti, al nesto mi nije jasno,zasto niko nije otisao u neku od komunistickih zemalja kad je bilo bolje? A i nije tacno da je postojala sloboda vere, primer iz moje kuce Babo je hteo da zakupi neku od sala za Banket povodom mog suneta i nije mu odobreno, cak ni sator iz vojnog odseka....A vezano za imovinska stanja SVOJE NEDAM TUDJE DIZAM,E TO SE ZOVE KOMUNIZAM......

supergirl
17-05-2007, 22:43
Pa,Endzika,baz zbog toga sto sam rodjena kasnije mogu potpuno objektivno da gledam na SFRJ. Znam dosta o tome,jer me svako drustveno uredjenje zanima. Treba da svi u glavi zamislimo kakva je to zamlja u kojoj je velika vecina zadovoljna (namerno ovako kazem, jer je nemoguce da svi budu zadovoljni),pa da tako nesto gradimo,a ne:"Daj to,pa sta bude..."



Ma,nebitno je sta pisem ovde,trebala sam da napisem da imam 56 umesto 16 god,pa da me neko shvati ozbiljno...

MajkaMaca
18-05-2007, 00:37
Tahirovce,kako vidim rodjen si 80e,te godine jeTITO umro,a neznam kad ti je sunet bio.

Do od prilike 1984 moze se reci da je socijalizam i imao svoju funkciju.81e godine je moj otac rahmetli umro,ja sam bila clan SK,porusila sam se bijelom samijom i kao clan opstinskog komiteta sam prisustvovala na sednice(Kraljevo)porusena,jos sam javno te iste godine licno organizovala MEVLUD i sunet za mog tada malog brata i nisam bas nikakve posledice imala.Svi vernici su mogli da obavljaju svoje obrede bez ikakvih problema a sto je bilo naj bitnije ravnopravni su bili i oni sa calmama i oni sa sajkacama kao i clanovi SK.Zakon je bio za sve isti.Naravno nisi javno smeo Protiv vlade i TITA lose nista reci,javno, nacinalne parole i pesme uzvikivat, a u svoju kucu si mogo da radis sta si hteo.Zato smo imali zemlju jedinstvenu i slobodnu i kad smo imali EUROVISIJU ili sport nije bilo koji na nivou evrpskin i svetskih takmicenja znali smo zasta navijamo,nije bilo ni dva ni tri prsta.

Jos da ti odgovorim ,sto smo otisli u nesocijalisticku zemlju:Svak je otiso tamo gde je nekog imao.Znam jos isto bi mnogi i danas rado napustili sjenicu da mogu.

PS.srecna sam sto u Sjenicu dolazim samo na odmor tome se radujem,a posebno sam ponosna sto mojeg sina odgajam na ovom nivou,sto ljude cijeni po karakteru a ne po veri.I sto je covek posto u zemlji sa zakonom.

supergirl
25-05-2007, 20:05
A sta mislis, koji je nivo bolji: onaj u kome si ti odgajana,ili taj u kom tvoje dijete odrasta?

Mi smo sad u krizi i ostalom,ali valjda napredujemo ka tom evropskom nivou,pa cu bit ako Bog da,ponosna sto svoj narastaj odgajam na ovom nivou,sto ljude cijeni po karakteru a ne po veri.I sto je covek posto u zemlji sa zakonom.

Da nije bilo SFRJ daaavno bismo bili u EU. Sad je druga stvar,je li to dobro ili lose...

MajkaMaca
25-05-2007, 21:40
vrlo pametno pitanje,respekt!!!

naravno bolji ovaj,evropski,htela sam da kazem ,da sam srecna sto moje dijete nije dozivelo to sto su nasi sugradjani u zemlji doziveli i sto tu krizu nije osetio,a da je socijalizam bio onaj koji je u titovo vrijeme bio nikad nebih bolje trazila ni za mene, a ni za moje dijete,samo ti mogu reci da ce malo potrajati dok srbija u EU udje.Srbin se tesko odvaja od tradicije (drvenih kola ,rala i drljace) i njemu nema napretka ,kad god je krenuo napred naso je smetnje i poveo je rat.Da se mi (muslimani) pitamo rado bi mi sad al je nasa rijec nevazeca ,kolko ja vidim.nemam pojma o danasnjoj vladi,al vidim sine nije dobro,ni tvoja praunucad nece dozivet bolje,jer je srbin, srbin.Ja od srca zelim i svi bi srecni bili kad bi srbija to uspela,no dok su na vlasti nekadasnji robijasi tesko bogomi.

Tahirovce
26-05-2007, 19:53
Maco tacno je da je vecina otisla kod nekog, i da mnogi zele i sad da odu na zapad al im se neda, AL NA ZAPAD ne kod komunista, ja licno ne, u posetu odem i ako bogda i ove godine cu otici na sajam automobila u Frankfurtu, a da mi se ostaje Zlatko bi se to sredio za 2 dana al nemam zelju za tim...nebitno ja sam drugo hteo reci kad je bolji komunizam sto ovi iz EU se ne sele tamo????????...........

MajkaMaca
28-05-2007, 13:28
kad je komunizam kod nas nazalost pao, rekla sam, otisla sam tamo gde sam nekog imala,a bogomi da sam i u komunisticku Kubu nekog imala otisla bi tamo.ja ti samo kazem, a ne samo tebi BILO NAM JE SA SFRJ BOLJE, ponavljam, bili smo jedinstveni,(ja o danasnjoj vladi i politici srbije nemam pojma, a pravo da ti kazem ne zelim ni da je razumem),samo mislim da ovo sto se dogadja,ne vodi nikakvom dobru.vidis sam, ovo razdvajanje ,nesloga ,razlicita misljenja...

Elvis-Eko
28-05-2007, 16:52
Ja se slazem Maco s tobom da je ranije bilo puno bolje. Da se SFRJ raspala mirnim putem , nebi ni sada bilo lose. I Cehoslovacka se raspala mirnim putem, sada su obe i Ceska i Slovacka , clanice EU. Ali to je kod nas bilo nemoguce jer su " Srbi bili ugrozen narod " U SFRJ i desilo se sto se desilo.

MajkaMaca
28-05-2007, 17:59
eko,ako realno gledamo,ne behu samo oni "ugrozeni",a nazalost dodjose i bivsi politicki robijasi na vlast te nas podpiljkase neduzni a nazalost inaivni narod.koji im je verovo.selam i hvala na podrsci...

Tahirovce
28-05-2007, 22:26
Ovo bi i na Racun Alije, i on je bio komunisticki zatvorenik za vreme komunizma.......

MajkaMaca
29-05-2007, 13:31
tahirovce,dabogda svi oni sto su nas razagnali po bijelom svijetu da su prokleti,a znas da nije samo on nego svi ostali znas ti a i ostali da ne nabrajam.znam da sam u pravu i da je alija ili bilo ko drugi moj rahmetli otac,isto bih rekla...jer samo istinu kazem...

Tahirovce
30-05-2007, 15:44
Mozda kazes istinu, mene niko ne otera, a vi sto se smatrate prognanim mozete bez problema da se vratite u bilo koju od bivsih republika SFRJ.....

Elvis-Eko
30-05-2007, 19:02
SEDAM CUDA SOCIJALIZMA



1. Svako je bio zaposlen

2. Iako je svako bio zaposlen, niko nista nije radio

3. Iako niko nista nije radio,sve planove smo ispunili 100%

4. Iako je plan ispunjen 100%, trgovine su bile prazne

5. Iako su trgovine bile prazne, svi su imali sve

6. Iako je svako imao sve, svi su krali

7. Iako su svi krali, nikad nista nije falilo

:D

MajkaMaca
30-05-2007, 20:36
ja dolazim svake godine,na odmor. a isto kao sto ti ne vidis dobro u bivsoj jugoslaviji,tako ja ne volim i ne akceptiram ovu danasnju "vladu",i pod takvom vladom, ako je uopste ima, nebih nikad zelela da zivim.ovako mi je mnogo bolje.i rekla sam da sam srecna sto je sudbina htela da odem,nikad tu nebih bila ovo sto sam ,i imala ovo sto imam.

suada
31-05-2007, 07:37
au ,ovdje se bilo zakuhalo a ja propustila.iskreno temu sam smatrala otrcanom ali vidim da ljude ipak zanima paralela.

Mislim da sa ove distance još nije moguće praviti poređenja. I onaj sistem se gradio 50 godina i usavršavao.Po mom mišljenju Jugoslavija je bila blizu socijaldemokratije i to su ljudi znali.Ali je jasno i da je komunizam trebao biti završen a Jugoslavija je smatrana komunističkom zemljom iako je imala više demokratije od ostalih komunističkih zemalja.



Sadašnje države nastale od ove nažalost ratom još uvijek su u tranziciji i jasno je da puno toga ne valja što je i razlog da se ljudi rado sjećaju kada im je bilo malo bolje.

Nisam za komunizam, rado se sjećam svoje rane mladosti provedene u onom sistemu jer bih lagala kada bih rekla da mi je bilo loše,ali nisam ni za bezgraničnu demokratiju jer mislim da je u ljudskoj prirodi da istu začas pretvore u anarhiju.



Zato je rano upoređivati

supergirl
31-05-2007, 11:06
Kada bi komunizam kao drustveno uredjenje postovao pravo na slobodu izrazavanja,verispovesti...,odnosno kada bi ova sad demokratija postovala radinka,kao sto je bio postovan za vrijeme SFRJ,bila bi to najbolja uredjenja,,,ovako....

SEJO31-de
01-06-2007, 00:06
[quote="supergirl"]Kada bi komunizam kao drustveno uredjenje postovao pravo na slobodu izrazavanja,verispovesti...,



Komunizam je sasvim nesto drugo od komunistickog uredjenj prvo....

drugo...Kako je uspeo tvoj babo da zavrsi sto je zavrsio ako su bila uskracena prava veroispovesti.?????

Elvis-Eko
01-06-2007, 07:01
E svasta. Po mnogima ovde , u komunisticko vrijeme nije bilo ni hodza ni popova. Eto sad ih imamo i previse i mnogo nam je lijepo

suada
01-06-2007, 14:29
ha-ha dobar ti fazon

bilo je i prije i hodža i popova samo su se držali duhovnog odnosno brinuli o našim dušama a sada bi i o našim životima

Elvis-Eko
01-06-2007, 16:20
Da , bas tako. Prije su se bavili svojim poslom a sad bi da se mesaju u politiku sto mnogima izgleda jako smeta

halilce
01-06-2007, 20:48
ha-ha dobar ti fazon

bilo je i prije i hodža i popova samo su se držali duhovnog odnosno brinuli o našim dušama a sada bi i o našim životima

O zagrobnim, životima,jel tako? :wink:

MajkaMaca
03-06-2007, 00:19
njima su zato danas dosla "zlatna "vremena. :wink:

supergirl
04-06-2007, 20:50
Bas su "zlatna"! ! !

MajkaMaca
04-06-2007, 22:34
to ti verujem,zato te koprca,(SMETA) socijalizam

36310
05-06-2007, 22:14
Mislim da je jos uvijek rano dati neki konacan sud o bivsoj Yugi.

Medjutm ako bih bas morao da kazem nesto onda bih rekao da mi je zao sto se rasturila na onako varvarski nacin ali Yugu,kao drzavu,i ne zalim nesto previse.Bila je utemeljena na diktaturi,jednoumlju i na jednom propalom sistemu kao i na laznom bratstvu i jedinstvu.

Sad se postavlja pitanje "dali nam je danas bolje???"Pa iskreno mislim da ce kad-tad biti bolje jer drustvo smo u tranziciji a to sa sobom nosi sve ovo kroz sta trenutno prolazimo.



Pogledajte ovaj video:

http://www.youtube.com/watch?v=OwsvMcI5lfA

supergirl
06-06-2007, 22:12
Nadam se da nece nestati. Ali ako mi nastavimo bit ovako razjedinjeni,cisto sumnjam...

MajkaMaca
08-06-2007, 10:56
ti svo vrijeme lutko, provociras a kad te u licnost nesto trefi onda pokusavas da se diplomatski izvuces...vrlo mudro nema sta...

supergirl
08-06-2007, 20:45
Pa ja sam "bistra"! Vidite!

MajkaMaca
08-06-2007, 20:55
davno sam to videla.... :shock:

supergirl
08-06-2007, 21:38
...da,ali vam ja to svakim danom sve vise dokazujem....

MajkaMaca
08-06-2007, 21:43
bezbeli,samo se blamiras ni svesna nisi...

supergirl
08-06-2007, 22:04
Ok. Nadam se da cu jednog postat toga svesna, kao sto se nadam da cete se i vi mene pokatkad setit...



Nego,nije mo ovo jasno:

a kad te u licnost nesto trefi

MajkaMaca
08-06-2007, 22:52
iz posta:SEJO31. to procitaj ,pa njemu na postavljeno pitanje daj odgovor.a ne znam dal je ovo mesto da se ja i ti privatno raspravljamo,neki tvoji postupci mi se ne dopadaju kad je u pitanju ova tema,a ako zelis malo vise da ti objasnim onda mi se javi na pm.pozzz

MajkaMaca
08-06-2007, 22:54
nece ti se svidet ako ti ovde odgovorim...

Daki
09-06-2007, 01:33
Sto se tice o staroj SFRJ... hmm Bolje bi bilo tim ljudima da je mesto BRATSVO JEDINSTVO na prvom mestu bili EKONOMSKI INTERESI. Zbog toga se sve odigralo kako se odigralo...

supergirl
09-06-2007, 16:31
drugo...Kako je uspeo tvoj babo da zavrsi sto je zavrsio ako su bila uskracena prava veroispovesti.?????



Mnogo teze,nego sto bi to uspeo sad da uradi...

MajkaMaca
10-06-2007, 13:09
Sto se tice o staroj SFRJ... hmm Bolje bi bilo tim ljudima da je mesto BRATSVO JEDINSTVO na prvom mestu bili EKONOMSKI INTERESI. Zbog toga se sve odigralo kako se odigralo...

mi smo imali tad bar nesto,a imali smo dovoljno,al je zlo ,sto vi danas nemate ni jedno ni drugo.....nista...

lejla
10-06-2007, 17:49
Secate li se ove pesme????





http://www.youtube.com/watch?v=EYmiaQ1ljMg&mode=re lated&search=

SEJO31-de
10-06-2007, 18:07
drugo...Kako je uspeo tvoj babo da zavrsi sto je zavrsio ako su bila uskracena prava veroispovesti.?????



Mnogo teze,nego sto bi to uspeo sad da uradi...

Pitaj baba a i on ce to potvrdit u to vrijema je postojavao "TITOV FOND"i jos stotine drugih fondacija koje su stipendirale dobre ucenike pa je neko mogao da bira hoceli bit HODZA,POP ;EKONOMISTA ili sta ja znam jos po nesto.........E sad je pitanje zasto veliki broj nase dece svoj put daljeg skolovanja trazi u Bosni,Turskoj,Engleskoj i td..Ociti primer tvoj tetkic...Jedan potencijal kao on,sa nad prosecnom inteligencijom,zasto je dosao u Nemackoj da studira ako bi se u srbiji lakse zavrsavali fakulteti...Jer to nije bilo za njega....Nasi fakulteti....?Ja znam da je sad mnogo lako zavrsit skolovanje u jednoj drzavi gde vlada korupcija nego u staroj nam drzavi gde je znanje vladalo a ne pare,ali nije to to....

feksem
10-06-2007, 20:58
[/quote]

...Nasi fakulteti....?Ja znam da je sad mnogo lako zavrsit skolovanje u jednoj drzavi gde vlada korupcija nego u staroj nam drzavi gde je znanje vladalo a ne pare,ali nije to to....[/quote]



Ovo je živa istina!Najveći broj novootvorenih univerziteta i u Srbiji i u BiH su leglo korupcije i prolaska na štelu.Svjedok sam tome kad je u pitanju Bihaćki univerzitet,mada ima i studenata koji su zaslužili svoje diplome.A posebno nakaradna priča su privatni fakulteti!Čini mi se da je obrazovanje na samom dnu,gore ne može biti!

MajkaMaca
10-06-2007, 21:15
hvala ti lejla,vrati me za trenutak u zlatno vrijeme...

MajkaMaca
10-06-2007, 21:25
Ovo je živa istina!Najveći broj novootvorenih univerziteta i u Srbiji i u BiH su leglo korupcije i prolaska na štelu.Svjedok sam tome kad je u pitanju Bihaćki univerzitet,mada ima i studenata koji su zaslužili svoje diplome.A posebno nakaradna priča su privatni fakulteti!Čini mi se da je obrazovanje na samom dnu,gore ne može biti





svi smo danas svih ovih dogadjaja svedoci samo sto nezelimo istini u oci da pogledamo,nazalost...

Hida
12-06-2007, 10:06
evo jedne pjesme koja se rado slusala tada



http://www.youtube.com/watch?v=wD7o1QWQFhY&mode=re lated&search=

MajkaMaca
12-06-2007, 15:50
ma slusa je poneko i danas...hvala hido...

Elvis-Eko
12-06-2007, 16:32
Evo ja se sav nesto najezio :D

Tahirovce
12-06-2007, 16:52
i ja Eko isto...

ovde kazu usrah se od meraka......

supergirl
25-08-2007, 00:03
Drugovi i drugarice (JUGOSLAVIJA)

tagovi: bosna i hercegovina, društvo, historija





Stranci su našu Jugoslaviju opisivali kao malu zemlju sa velikim problemima. Jugoslavija je bila zemlja sa 7 susjednih zemalja (Italija, Austrija, Madjarska, Rumunija, Bugarska, Albanija i Grćka), 6 socijalističkih republika u sastavu (Slovenija, Hrvatska, Bosna i Hercegovina, Srbija, Crna Gora i Makedonija), 5 nacija, 4 jezika, 3 velike religije, 2 pisma i na kraju samo jedna politička partija.







Eh o samo Jugoslaviji su mnogi pisali, pa hajd rekoh da i ja šta god napišem. Kada se ova divna zemlja raspala imala sam samo nekih 5 godina (iako se njen raspad «kuhao» još prije mog rodjenja sigurno). Medjutim u ovom tekstu pisat ću o JUGOSLOVENSKOM PONOSU. Najpopularnije auto u JUGOSLAVIJI bio je JUGO (YUGO, eh jesmo bili moderni čak smo imali Y kako bi stranci ga mogli izgovoriti). Et kod mene roditelji nisu nešto baš voljeli YUGU, pa mi «imali» crnog stojadina (auu što je to auto moćno bilo, da sam ispala iz njega kod MUZIČKE ŠKOLE). Al «naš» Jugo doživio je i svjetsku slavu sa Bruce Willsom (eh kad ga je on mogao voziti, mogli smo i mi). Jugosloveni nisu bili samo ponosni na svog Jugu i Stojadina, imali smo i našu muzičku estradu. Jedna od velikih zvjezda bila je i moja sugradjanka «Lepa Brena» (rodila se u Tuzli). Eh ona je meni kraljica «ode u Rumuniju, pred cijelim stadijonom pjeva JUGOSLOVENKU, a Rumuni u transu» (ah tada smo mi Rumunima bili VRH EUROPE, a eto oni su sada u EU, a mi daleko od toga). Eh vala «imali» smo dara za «estradu» i «show». Ma nama nije bio ravan Hollywood. Filmove smo pravili «svake hefte». Mislim da smo jedino u filmu (poslje rata ostali kako treba). Pa da spomenemo «LUDE GODINE» (svi su znali za Bobu & Mariju, a deda Žiku). Drugi film koji se svrstava u vrh naše komedije «TESNA KOŽA» (Pantić i Šojić, legendarno). Ali ne bi Jugoslavija bila «zemlja od karaktera» da nije imala svoju sapunicu «BOLJI ŽIVOT». Sjećam se da je prikazivana nedjeljom poslje dnevnika. Auu što sam, obožavala ovu seriju (skoro nekad je bila reprizirana na PINK-u).







Ma bilo je nama ljepo u Jugoslaviji, nikad nismo gladni bili. Jela i pića je bilo na sve strane. Neki od naših DOMAĆIH PRODUKATA su bili: bombone 505 (obavezno budu u paketiću za Novu Godinu), zdenka sir (zakon za sendvice),čiča gliša čudo od slatkiša (ah famozni keks, navodno se i danas proizvodi ali, pod nazivom Monte Glisa), ili možda one čokoladice životinjsko carstvo. Eh a onda nam dodju ostali Jugoslovenu u Bosnu samo da bi pojeli jednu VELIKU. I danas se priča kako nema boljih ćevapa nego u Sarajevu i onih što su bili u Banja Luci. Ma dobro bilo je još «jela i pića» ali, da ne bih tekst bio predug, neću više pisati (slobodno napište vi šta u komentarima).







Pored «raspada» Jugoslavije, jedna od najvećih tragedija koja je zadesila ovaj narod bila je smrt druga Tite. Tada je sve bilo «paralizirano» (narod je jednostavno osjećao nekakvu tugu u svom srcu). Narodu Jugoslavije smrt druga Tita saopćena je sljedećim riječima «Radničkoj klasi, radnim ljudima i gradjanima, narodima i narodnostima Socijalistićke Federativne Republike Jugoslavije, umro je drug Tito». Uh kako napisa ovo, uhavati me nekakva tuga. Eh, bilo je ljepo u Jugoslaviji. Omladina je «radila», ako ne išlo se na one RADNE AKCIJE. Eh kakvih li je tu «gida» i «derneka» bilo. Jugoslavija se gradila a, studenti su sticali prijateljstva (ah ovo sada zvući kao iluzija). Pa tko bi danas išao na nekakvu «radnu akciju» gradi prugu (nitko, a tada se «otimalo» i mjesecima spremalo). Parola za radne akcije bilo je svakakvih «Druže Tito samo kaži, živjet ćemo i u garaži» ili možda «Pioniri mi smo vojska kriva, svakog dana pijemo po tri krigle piva».







Medjutim kakva je zemlja bez sporta (nikakva). Ah zamisli da smo «DANAS JUGOSLAVIJA». Pa ja mislim da bih na O.I. (kako ljetne, tako i zimske) Juga uvijek bila prva na listi osvajača medalja. Imali smo mi Divca (kojeg navodno «terete» da je gazio zastavu, nekad davno sam čitala da je Vlade gazio zastavu jer to nije bila zastava zemlje koju on predstavlja, on je branio tada boje Jugoslavije a ne, nekih «republika»). Bravo Vlado, pa i ja da branim boje BIH a, netko mi dodje sa RS zastvom i ja bih je "zgazila", ma ja bih je zapalila. Imali smo mi Moniku Seleš (uh oteše nam je oni Amerikanci, ko i sve drugo). Ah a onda gospodja Bjedov (koju sam upoznala) legenda Jugoslovenskog plivanja. Otišla na O.I. samo da bi «popunila» štafetu a, vratila se sa medaljama (zlato i srebro).







Opet ja odoh na siroko. Eto ovdje cu stati da ne bih napisala 10 stranica (pa neće onda nitko mi ovo čitati). Ovako imam barem onih 30 redovnih svaki dan (hvala vam za to).

Ovo sam skinula sa jedne stranice,post jedne jugonostalgicarke,koji mi se svideo