PDA

View Full Version : I ja sam Ramo Mehmedovic


bosniak
17-09-2011, 08:13
I ja sam Ramo Mehmedovic, a vi ??

Milorad Dodik predjednik tkzv rs - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=2aVlWaB_9Ac&feature=player_embedded)
Nisam mogao odoljeti da mu ne priđem :tongue:

Posljednji sastanak u vezi s formiranjem državne vlasti u Sarajevu nisu obilježili predsjednici stranaka, nego Ramo Mehmedović, prognani Srebreničanin, koji je prišao predsjedniku RS Miloradu Dodiku dok je napuštao sjedište SDP-a i rekao mu šta misli o njemu.

Slučajno prošao

Mediji, mahom iz RS, to su protumačili kao provokaciju, a drugi kao čin koji bi mnogi željeli učiniti, ali nemaju hrabrosti za to. Mehmedović za naš list kaže da on nije želio ni jedno ni drugo. Kaže da se zadesio slučajno u vrijeme kada se završavao sastanak u blizni sjedišta SDP-a i nije odolio da ne priđe Dodiku.

- Prišao sam mu s namjerom da ga pitam zašto negira genocid u Srebrenici i kada će narodu biti bolje. Ništa drugo nisam želio - kaže Mehmedović. S obzirom na to da je rat proveo u Srebrenici te da je izgubio mnogobrojne članove familije, Mehmedović kaže da ga boli kada Dodik kaže da se nije dogodio genocid, nego zločin. Kaže da je Dodika želio pitati i zašto ne voli BiH.

- Rekao mi je: "Šta hoćeš ti?". Ja sam mu odgovorio da je predsjednik takozvane Republike Srpske. Šta smeta ono "genocidna"? Pa ona jeste genocidna. Nakon toga, policija me je udaljila i legimisala. Ne znam što se ovolika hampa na mene podigla. Pa, niko ne reagira kada on negira genocid ili govori da ne voli BiH, a sada svi pišu o tome što sam ga ja to pitao - priča Mehmedović.

Narušeno zdravlje

Mehmedović je Srebrenicu morao napustiti 1995. godine, otkad, kako kaže, živi u Tuzli. Bivši je pripadnik Armije RBiH. Nezaposlen je, jer mu je narušeno zdravlje. Ima troje djece i suprugu, koja također ne radi. U Srebrenicu se još nije vratio, jer mu nije obnovljena kuća.

Dodik: Izolirani verbalni incident

Milorad Dodik kazao je jučer da je ono što se dogodilo u Sarajevu "izolirani verbalni incident, kojem ne treba pridavati posebnu pažnju". U izjavi novinarima u Banjoj Luci Dodik je kazao da je pitanje kako je ta osoba uopće mogla da mu priđe i umiješa među novinare "u prostoru koji je štićen".
- Mislim da više ljudi u RS prihvata BiH nego što u FBiH imate ljudi koji su spremni da prihvate RS - naveo je Dodik.

http://i53.tinypic.com/2vtqi45.jpg