PDA

View Full Version : Hrvatskoj zeleno svetlo za clanstvo u EU


STRANAC
10-06-2011, 18:43
Posle pet godina, osam meseci i sedam dana pregovora Hrvatska je uspela da ispuni sve uslove za članstvo u Evropskoj uniji!

Govoreći o očekivanjima od današnjeg dana u vezi sa završetkom pregovora o pristupanju EU-u, hrvatski predsednik Ivo Josipović ocenio je da će "to biti jedan od istorijskih dana".

"Ulazimo u novu fazu u kojoj moramo biti svesni da nismo završili s reformama. To je zadatak koja čeka verovatno još nekoliko generacija", rekao je Josipović.

Ističući da je danas važan dan, premijerka Jadranka Kosor, rekla je da očekuje da će "Evropska komisija (EK) reći da je Hrvatska svoje obavila, posao je ispunjen onako kako smo mi očekivali".

"EK već koristi datum 1. jul 2013. kao datum ulaska Hrvatske u EU", rekla je predsednica Nacionalnog odbora za praćenje pristupnih pregovora s EU Vesna Pusić.

STRANAC
10-06-2011, 18:46
ako i udje u eu pomenitog datuma,to znaci da je potrebno bilo 8 godina od pocetka pregovora...

da napomenem da srbija jos nije ni dobila datum pocetka pregovora i da se ne zna kada ce to poceti...
znaci,u najboljem slucaju to moze da se desi pocetkom sledece godine + 8 godina,dolazimo do zakljucaka da bi mogla srbija u eu 2020.

ja licno ne verujem ni da ce tada,izgubio sam svako moguce verovanje i u narod a u vlast pogotovu...

Jabuka Divljaka
10-06-2011, 19:13
:confused: euri su propast.. obichnog gradjanina.. i same drzave..

ne.. nechemo.. mi ne zhelimo,. a oni neka odredjuju datum to je njihova stvar... :obeseni:

STRANAC
10-06-2011, 19:19
ako se dobro secam,pre neku godinu,referundum u sloveniji za prikljucenje eu je jedva prosao,mozda za koji procenat...
nema u eu obesenih kolaca,ali je slatka prica za izgladneli narod koji ima nesposobne vlasti da naprave nesto...

u srbiji posotoji jedan mali grad,jagodina,koji ima na vlasti najveceg i najokorelijeg kriminalca i zlikovca ali je on uspeo da za vreme svoje vladavine,bukvalno,obezbedi med i mleko svojim ziteljima...
covek je milosevicev kadar,radio kako je on radio...
u srbiji,za vremem sloba koji je nemilice krao,i ostali su krali i imali za sebe...
danas samo krade mali broj tajkuna,a narod ni za hleba...
eh,onda je fantasticno vreme za pricu "ne lipsi magarce do zelene trave" i tako ti oni idu u eu :)