PDA

View Full Version : SDA i Srpska lista protiv trga Isa-bega Ishakovica u N.Pazaru


STRANAC
18-04-2011, 18:08
Odbornici Bošnjačke liste Za Evropski Sandžak odnosno SDA i Jedinstvene spske liste na današnjem skupstinškom zasedanju našli su se na istoj strani u stavu da ne podrže predlog Koalicije za Evropski Novi Pazar (SDP) da centralni novopazarski trg dobije naziv po Isa begu Ishakovicu, osnivaču grada.

Odbornici SDA nisu se ni pojavili prilikom usvajanja dnevnog reda, niti su učestvovali u radu današnje skupštine. Milan Veselinovic, predsednik novopazarskih Radikala nakon iznošenja predloga odluke o davanju naziva Tga u Novom Pazaru napustio je sednicu skupštine, a sa njim je izaslo i ostalih pet odbornika Jedinstvene srpske liste. Nakon petominutne pauze, odbornici Srpske liste su se vratili u skupštinske klupe i sednica je nastavljena sa prisutnih 28 odbornika skupšstine grada. Sve ostale tačke dnevnog reda su u daljem toku skupštinskog zasedanja usvojene jednoglasno.

U izjavi za novinare ptredsednik Opštinskog odbora Srpske radikalne stranke i odbornik u skupštini grada Milan Veselinovic rekao je novinarima da postoje razlike u stavovima odbornika, pitajući se zasto podrška za imenovanje novopazarskog trga nije podržana od strane Stranke demokratske akcije u skupštini, ,,Sami Bošnjaci su mogli bez Srba da izglasaju odluku, ako oni nisu dosli da to podrže, zasto bi mi to uradili“ naglasio je Veselinovic.

Šef odbornickog kluba Sandžacke demokratske partije, dr Muamer Bacevac, ocenio je kao tužno i poražavajuce da nesaradnjom i neodgovornošću odbornika SDA na danasnjoj sednici skupštine nije usvojena odlika o nazivu trga u Novom Pazaru. ,,

Ovo je vrhunac neodgovornosti oodbornika SDA i još jednom nije pokazano bošnjačko jedinstvo na koje se oni stalno pozivaju. Predlog odluke o davanju naziva gradskom trgu blagovremeno je dostavljena i ovo je bila prilika da se da značaj Isa begu Isakovicu kao posebno istaknutoj figuri u istoriji Bošnjaka i osnivaču grada, a u trenutku obeležavanja 550 godina postojanja grada Novog Pazara“, rekao je novinarima šef odborničke grupe SDP dr Muamer Bačevac.
(Grad N.Pazar)

sandzklive

Tahirovce
18-04-2011, 19:10
E pa sandzaklive :lmao: muftin sajt , pojeo govno na sajt islamske zajednice pa im niko nista ne veruje i kriju se sad iza raznih medija..
Pazi im naslova, ne dolaziti na sednice ne znaci biti protiv to je jedna tacka dnevnog reda, ali radije bi govno pojeli nego zaobisli SDA ...

Tahirovce
19-04-2011, 18:08
http://www.sandzaknews.com/slikao.php?image=slike/vijest-3920.jpg (http://www.sandzaknews.com/slike/vijest-3920.jpg)
Povodom navoda zvaničnika Sandžačke demokratske partije o neizglasavanju prijedloga odluke o nazivu gradskog trga, Stranka demokratske akcije Sandžaka izdala je danas sljedeće saopštenje za javnost.
Obavještavamo građane da odbornici Bošnjačke liste za evropski Sandžak nisu došli na jučerašnju sjednicu skupštine jer se po ko zna koji put ponovila praksa da se odbija naš prijedlog, ma kako on bio pozitivan. Prijedlog se ticao inicijative za osnivanje fonda od 50 miliona eura od strane Vlade Srbije, namijenjen za podsticanje zapošljavanja, otvaranje novih radnih mjesta i poboljšanje života naših građana. Zbog takvog nemara i nebrige za građane Novog Pazara, svoje nezadovoljstvo smo izrazili neučestvovanjem na ovoj sjednici skupštine grada.
Prijedlog odluke da gradski trg u Novom Pazaru nosi naziv po slavnom osnivaču našeg grada Isa-begu Ishakoviću nije bio na dnevnom redu, tako da je krajnje licemjerna izjava šefa odborničkog kluba Sandžačke demokratske partije Muamera Bačevca da se radi o nacionalnoj neodgovornosti naših odbornika. Na ovaj način odbornici Sandžačke demokratske partije žele prikriti nedostatak hrabrosti da lik i djelo Isa-bega Ishakovića zaštite od brutalnog verbalnog napada Šešeljevog radikala Milana Veselinovića.
Veliki osnivač grada Novog Pazara Isa-beg Ishaković ne zaslužuje da bude dopunska, posljednja i tajno uvrštena tačka dnevnog reda i da se medijskom zloupotrebom njegovog imena želi prikriti još jedna nezakonita odluka o kreditnom zaduživanju Grada Novog Pazara u iznosu od 330 miliona dinara.
Pozivamo gradsku vlast da zakaže svečanu sjednicu Skupštine na Dan grada i da na način dostojan ovom velikanu usvojimo odluku o nazivu gradskog trga po osnivaču grada Isa-begu Ishakoviću.
Svim građanima Novog Pazara želimo sretan Dan grada.
Izvor: sda.rs

Tahirovce
19-04-2011, 18:10
Ovo ovi objektivni sa sandzaklive ne objavljuju navodno nisu culi a culi da naprednjaci strajkuju u varos, toliko o njihovoj profesionalnosti i objektivnosti, sto se mene tice mogu da laju kolko hoce ...

Sandzaklive.rs
20-04-2011, 12:16
@Tahirovce ,

Iznijeli ste mnogo optužbi na ime našeg web portala. Što naravno nije tačno.

Ali najbolje da argumentima pobijemo svaku Vašu riječ.

To da nismo culi za desavanja u Novom Pazaru, a culi smo u Novoj Varoši, postoji i za to objašnjenje.

SDA je jedina stranka koja djeluje u Sandzaku, koja ne zeli da posalje svoja saopstenja za javnost. Kada šalju Blicu, Politici , Kuriru, zašto ne bi poslali i nama, pa da objavimo ?

Zašto sve stranke salju svoja saopstenja, a oni ne ?

Oni izgleda djeluju samo na svojim sajtovima... No dobro , mi se bar trudimo da izvučemo neko saopstenje i objavimo ga.

I naravno da smo objavili dosta od stranke SDA , evo i dokaza sta je objavljeno samo u zadnja 2 dana :

1. SDA - "SDP zloupotrebljava ime osnivača grada" --- SDA - "SDP zloupotrebljava ime osniva?a grada" (http://www.sandzaklive.rs/index.php?option=com_content&view=article&id=2741:sda-sandaka-demokratska-partija-zloupotrebljava-ime-osnivaa-grada&catid=52:world&Itemid=27)

2. Džudžević - Čestitka Udruženju građana porijeklom iz Sandžaka u BiH - ?estitka Udru?enju gra?ana porijeklom iz Sand?aka u BiH (http://www.sandzaklive.rs/index.php?option=com_content&view=article&id=2736:estitka-udruenju-graana-porijeklom-iz-sandaka-u-bih&catid=52:world&Itemid=27)

3. Ugljanin - Saradnja na humanitarnim projektima Srbije i Turske - Saradnja na humanitarnim projektima Srbije i Turske (http://www.sandzaklive.rs/index.php?option=com_content&view=article&id=2737:saradnja-na-humanitarnim-projektima-srbije-i-turske&catid=52:world&Itemid=27)

4. Bošnjačka lista : Vlast u Pazaru ne mari za siromaštvo građana --- BL : Vlast u Pazaru ne mari za siroma?tvo gra?ana (http://www.sandzaklive.rs/index.php?option=com_content&view=article&id=2727:bonjaka-lista-vlast-u-pazaru-ne-mari-za-siromatvo-graana&catid=52:world&Itemid=27)


Ostavio bih vasim forumasima da sami procijene, da li je SDA zapostavljena.

I jos da napomenem, Sandzaklive I Informativni portal Sandzaka Home (http://www.sandzaklive.rs) , je ubjedljivo najposjeceniji web portal u Sandzaku. To dovoljno govori o nama.

A Vi gospodine Tahirovicu, upotrebljavajuci tako vulgarne rijeci, i jos ste administrator na ovom forumu, trebate se vise raspitati o Sandzackim medijima.

Sandzaklive je bio i ostace samo svoj...

Tahirovce
20-04-2011, 18:27
Alahati, sta mi naprica,ja mali ja se ne razumijem u to pa ti da me naucis, Pazarci su imali najacu prdu al NOVO Pazarci su ih nadmasili,,.
a ko ti je poslao ovu vijest i ko sastavi ovaj naslov? kad ti nesto odgovara kako iskopas i postavis a od SDA saopstenja moraju da ti se posalji na meil, da ne trebaju i oba roditelja od clanova da se potpisu?
Pogledaj naslove koje biras za koje opcije, slike i sl pa niko nije lud...

Sandzaklive.rs
20-04-2011, 21:22
Alahati, sta mi naprica,ja mali ja se ne razumijem u to pa ti da me naucis, Pazarci su imali najacu prdu al NOVO Pazarci su ih nadmasili,,.
a ko ti je poslao ovu vijest i ko sastavi ovaj naslov? kad ti nesto odgovara kako iskopas i postavis a od SDA saopstenja moraju da ti se posalji na meil, da ne trebaju i oba roditelja od clanova da se potpisu?
Pogledaj naslove koje biras za koje opcije, slike i sl pa niko nije lud...

Očigledno da nismo na istom intelektualnom nivou. Zato i ne razumiješ mnoge stvari.

Sellam i pozdrav za forumaše Sjenice, i naravno moderatora od najposjecenijeg portala u Sandzaku ;)

Tahirovce
21-04-2011, 08:03
NIsmo niti cemo ikad bit, ja ovo kad sam radio ti si guro tutu da upali. Vidno uticu moje kritike na tvoj rad :) Selam i za vas i opet cu te kritikovat posto ovde nemozes da mi brises komentare :) ...